Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

З давніх часів і донині курка – одна з найвідоміших і затребуваних фермерами птахів. Великою любов’ю користуються яйценоских породи. У них є ряд особливостей, що дозволяють отримувати великий яєчний «урожай». Тут ми детально розглянемо і опишемо різні породи курей-несучок (з фотографіями і назвами).

eade68fc103e2e337e5dea23532427e4 Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Породи курей-несучок (з фотографіями і назвами): огляд

Несучки: характеристика та особливості

Будь-який фермер знає, для яких цілей набуває живність. Так, курки бувають не тільки яйценоскими, але і м’ясними (наприклад, бройлери), універсальними і навіть декоративними. Нас цікавлять саме ті, що дають людині такий корисний і смачний продукт, як яйце.

0b5265cac5e990f7b61549843945336f Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Яйця – джерело білка

Таблиця. Основні характеристики курей-несучок

Параметри Опис
Вага Самці – до 3 кг, самки – 2-2,5 кг
Вік початку відкладання яєць З 4-х місяців
Форма гребінця Листообразная
Активність Висока (дуже рухливі), потребують цілорічному вигулі
Терміни відкладання Одне яйце протягом доби
Пік несучості 1-3 роки життя особини
Споживання корму Підвищений (необхідно для якнайшвидшого відновлення і нової відкладання), у несучок активний обмін речовин
Кількість яйцеклітин Близько 4 тисяч
Кількість яєць в рік Від 200 до 370 (в залежності від породи та умов утримання). Середній показник – 200-220 яєць за рік
Материнський інстинкт Відсутня. Несучки – погані квочки, тому, якщо є мета отримати виводок, знадобиться інкубатор або квочки інших порід

Що важливо знати перед покупкою несучки?

Перш ніж обзавестися тією чи іншою особиною, необхідно визначитися з кількома важливими пунктами:

 • Мета. Якщо ви плануєте отримати якомога більше яєць, не беріть курей м’ясних порід – вони для цієї мети непридатні, так само як і декоративні курочки.
 • Габарити приміщення. Розмір птахи не впливає на її продуктивність, зате невеликим особинам буде комфортніше в маленькому приміщенні, ніж великим.

 

28975e41ca812927d718c256aa4f1863 Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Якщо пташиний «будиночок» не відрізняється великою площею, то варто звернути увагу на породи поменше

 • Регіон та клімат. Якщо порода теплолюбна, не варто розводити її в Сибіру чи, скажімо, на Уралі – несучість впаде до мінімальних показників.
 • Умови утримання. Ознайомтесь з усіма вимогами породи, щоб зрозуміти, чи зможете ви забезпечити їй те, що потрібно.
 • Вік. Молодняк завжди краще, ніж дорослі особини.
 • Зовнішній вигляд. Курка повинна бути активною, з яскравим гребенем, рівним оперенням. Не купуйте млявих, неохайно виглядають птахів – вони можуть бути хворі.

 

Врахуйте всі перераховані вище нюанси, і з вмістом несучок не виникне особливих проблем.

Клітка для птахів своїми руками

Умови утримання несучок

Щоб ваші курочки активно несли яйця, ви повинні подбати про те, щоб створити їм необхідні умови. Серед основних вимог можна виділити наступні:

 • відсутність протягів в курнику;
 • тепла підлога;
 • сухі підстилки;
 • постійна плюсова температура в приміщенні;
 • місце для прогулянок на свіжому повітрі;
 • збільшений до 14 годин світловий день (допоможуть лампи денного освітлення);
 • якісні корми, мінерали і вітаміни;
 • відсутність сильних шумів, тиша і спокій навколо курника (несучки – не стійкі до стресу птиці).

8230c7e3b3b8b1026fbed92cf39849b9 Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Для несучок дуже важливо наявність обгородженої зони вигулу

Відео — Утримання несучок в зимовий період

Огляд найвідоміших порід несучок

Перед тим, як придбати ту чи іншу породу курки, слід звернути увагу на її характеристики. Також врахуйте та особливості клімату, в якому ви перебуваєте. Чому це важливо? Кури, як і будь-які інші живі організми, що можуть позитивно або негативно реагувати на ті чи інші кліматичні умови, що, безсумнівно, впливає на якість і кількість відкладання. Далі ми розглянемо найбільш популярні яйценоских породи курей, їх опис і умови утримання.

Леггорн

Найвідоміша з порід несучок – еталон яйценоских курочок. Забарвлення їх може бути різним, але кращими вважають абсолютно білих птахів. Зовнішні ознаки цих примірників такі: клиновидне тулуб, кнопка грудка, довга спина, червона борода і листоподібний гребінь, голова невелика, помаранчеві очі, міцний дзьоб. У самок хвіст приспущено вниз, у самців, навпаки, злегка піднятий. Мають дуже щільне оперення, захищає їх від холоду і вітру. Ці курочки невеликі (до 2,5 кг), однак можуть знести близько 300 яєць (кожне вагою до 60 гр.) за рік.

8d87fb1c1dddd2ede3f42dd539252a0b Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Леггорн

Леггорны — дуже доброзичливі, витривалі птиці, пристосуватися до клімату і створеним умовам їм досить легко, при цьому відкладання яєць у них активна круглий рік. Краще всього буде забезпечити несучкам хороше освітлення, чисту воду і корми з мінеральними добавками. Час несення у даної породи починається з 5 місяців від народження, і найпродуктивнішим часом вважають саме перший рік життя самки.

Ломан браун

Курки ці були виведені в Німеччині. Яйця цих забарвлені в коричневий колір, мають щільну шкаралупу і досить великі (60 гр.). У рік фермер може отримати близько 320 таких яєчок (у домашніх умовах – до 300 шт.). Кури цієї породи починають нестися у віці 4,5 місяці, активний період – 80 тижнів, далі йдуть спад несучості.

Зовні особини акуратні, з коричневим градієнтним оперенням. Характер у них спокійний, вони не бояться людини, легко уживаються з іншими птахами. Вони невибагливі до умов утримання, можуть жити як у пташнику, так і в клітинах, вольєрах. Порода дуже економічна корми їй потрібні стандартні, кількість їх невелика. Перепади температур не проблема для цих особин, вони чудово адаптуються до клімату.

41940f9c319b0a3e8f79e8c77c0e771d Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Ломан браун

Російська біла

З назви видно, що порода наша, російська, а тому популярна у вітчизняних фермерів. Багато хто вважає, що курочки-співвітчизниці набагато витривалішими своїх закордонних родичок. Почасти так і є, адже вони вже пристосовані до примх місцевого клімату, звичні до російським кормів, а тому доставляють набагато менше клопотів своїм господарям. Рекомендуються для вирощування в Підмосков’ї і навіть в холодних регіонах країни. Особливих умов для життя не вимагають. Птах дуже стійко відображає атаки найпоширеніших хвороб курей, а виживання молодих особин становить 95%, що є хорошим показником.

050db5e20cae3d8cdea48e0422e60e70 Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Російська біла

Як ясно з назви, білі кури, яйця несуть такий же забарвлення (вага – 60-65 гр.). Несучки починають відкладання з 5 місяців і за рік подарують фермеру 270-280 яєць. Самочка важить 1,8 кг, самець – 2,2 кг.

Мінорка

Своєю назвою порода зобов’язана місцем походження – іспанському острову Мінорка. Через деякий час порода була модифікована англійськими вченими, а потім стала однією з найулюбленіших і в Росії. Незважаючи на невисокі показники відкладання (170 яєць в рік), цих курочок досить часто можна побачити на подвір’ях. Пов’язано це з їх зовнішнім виглядом: невеликі пташки мають чорне оперення, тіло їх акуратне, плавне. Ці курки несуть дуже смачні яйця. Самі по собі вони спокійні, доброзичливі, починають нестися вже з 20-го тижня.

2985e9087c9b3cbd01128c2ab6a2e20d Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Мінорка

Хайсекс браун

Ця порода – гібрид курей леггорн. За період своєї несучості у 80 тижнів ця особина здатна відкласти до 360 яєць! Вага кожної особини варіюється від 65 до 71 р. Це відмінні показники, що роблять породу популярною серед фермерів. У продукції даних курей є одна хороша риса: за своїм складом яйця хайсекс браун практично не містять холестерину, а тому попит на них значно вище, ніж на інші. Зовні курочки нічим не поступаються своїм родичам: витягнута шия, невелике тулуб і гладке рудувато-коричневе оперення роблять їх досить привабливими.

7c83899c700f8981e4084d007242df82 Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Хайсекс браун

Тетра СЛ

Цей підвид зовні абсолютно нецікавий: забарвлення строкате, стандартна для середньостатистичної курочки. Однак несучість їх висока – до 320 штук за рік. Кожне коричневе яєчко має вагу близько 65 р. Відкладання буде залежати від того, яке харчування отримує курка. Ця порода як ніяка інша, потребує добавки кальцію, також вони люблять і яскраве світло. У деяких випадках несучок використовують як м’ясних птахів.

bc00ecad8eb04d7897f0a714765e4a4a Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Тетра СЛ

Безсумнівний плюс породи – можливість сортування пташенят. Відразу ж після того, як вилуплюються курчата, стає легко відрізнити самців і самок: півні сірі, білі або чорні, курочки – коричневі.

Род-айленд

Цих птахів складно сплутати з іншими родичами. Гребінець у них рожевий, тіло широке, а оперення – особливе. Кожне перо червоне з темними кінчиками, також можуть бути і коричневі цяточки. Цих курей також легко розсортувати на етапі появи на світло, як і попередню породу: самки відрізняються характерним плямою на потилиці. За період 365 днів несучки дають близько 200 коричневих яєць вагою 58-60 р. Цікаво, що кури цієї породи ще й хороші квочки, на відміну від інших своїх яйценоских родичів.

a7babf05763d587854bd6cb29fa6ad1d Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Кури породи род-айленд

Кучинська ювілейна

Ці особини можуть бути використані і в їжу – їх м’ясо смачне, ніжне й дієтичне. Крім того, досить великий і вага (самки – 3 кг, самці – 3,8 кг). Зовні зовсім звичайні: коричневі пір’я і червоні гребінці. Півні, як водиться, набагато привабливіше особин жіночої статі і виділяються своїми чорно-зеленими хвостами. Порода хороша своєю невибагливістю, корми та умови їй потрібні самі звичайні, ніяких особливих витрат кури не вимагають.

Початок відкладання – піврічний вік. Близько 175 яєць за сезон – звичайний показник для курей цієї породи.

42a72d1266fe843054b38be71953def0 Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Кучинська ювілейна

Іза браун

Відносно новий, але вже популярний гібрид несучок, що з’явився в Нідерландах наприкінці 80-х років. Іза браун — результат схрещування леггорнів і представників породи род-айленд, який став відомим не тільки в Європі, але і по всіх континентах.

З п’ятимісячного віку і аж до року курка активно несеться: фермер отримає в цей період 370 яєць вагою 65 р. Потім показники знизяться. Є невелика хитрість, що дозволяє збільшити несучість цих птахів: слідкуйте за тим, щоб раціон був добре збалансований і містив всі необхідні вітаміни і мінерали.

2170d9089a21bfbfc85c5f5e8d3046fa Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Іза браун

Нью-гемпшир

Цього гібриду вже більше ста років, він створений в США на основі породи род-айленд. Чоловічі особини досягають 4 кг, тоді як самки важать не більше 2,7 кг Кожне яєчко важить приблизно 60 г, забарвлення їх коричнево-жовта. Таких яєць фермер може отримати 210 штук за сезон. При цьому кладку в період зими кури не припиняють. Порода досить гарна, проте показники виживання молодняку трохи нижче, ніж у інших – всього 86%.

d27f9b7a71bd0028b8db3b126304380e Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Нью-гемпшир

Гамбурзька

Якщо ваша мета – не тільки отримати великий яєчний «урожай», але і бачити на своєму обійсті красивих птахів, то ця порода підходить як не можна краще. Зовні кури дуже гарні: блакитний дзьоб, пишне біло-чорне оперення, рожевий гребінь і довге тіло. Вага – близько 1,5 кг. Це дуже активні курочки: щоб загнати їх в клітку, доведеться потрудитися. За рік гамбурзька порода знесе 180 білих яєць (50 г).

31fbda10747bd0c99bea5d6f5f690420 Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Гамбурзька

Пушкінська смугасто-строката

Як ясно з назви, оперення пташок даної породи строкате і смугасте. У півнів у забарвленні присутні безліч цяточок. Плоский рожевий гребінець має шип, а пір’я стирчать, наче кінська грива. Щільний пух не дає птиці постраждати від холоду і вітру.

Особини даної породи тихі і дуже спокійні, адаптивні, виживаність у них висока. За рік відкладають 200 яєць кремового або білого відтінків (60 г). Вага курок стандартний для несучок (2 кг – самки, 2,5 – самці).

6a3785e329f7452f047254100ba337e2 Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Пушкінська смугасто-строката

Шаверовский крос

Порода, мабуть, одна з найбільш скоростиглих: самки починають кладку вже на 17 тижні життя. Саме завдяки такій особливості фермеру варто почати активніше годувати їх з 18-го тижня, тоді активний період несучості буде ще і ефективним, і курка подарує господареві 320 яєць за перший рік. Крім такої особливості, ніяких інших вимог у породи немає, кури невибагливі, дуже витривалі і доброзичливі до людей.

1b18b1d8bf62a78c88139f562683fe9b Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Шаверовский крос

Які породи курей не варто купувати?

Фактично всі породи дають яйця в тій чи іншій кількості, а основні умови утримання майже однакові для всіх особин. Однак є такі екземпляри, від розведення та утримання яких краще відмовитися, наприклад, минокорок.

80168aee44fdf18a651850250404c4fc Породи курей несучок з фотографіями і назвами: опис

Минокорок

Ці кури дуже яйценоски – показники, скажемо прямо, не низькі. Зовні красиві пташки: стрункі, довгошиї, носять на маленькій голові великий червоний гребінець. І, незважаючи на все це, краще не купувати представниць даної породи. Вся справа в їх походженні. Особини виведені в сонячній Іспанії і до наших змін погоди не адаптовані, що наклав величезний відбиток на їх кліматичні переваги: минокороки люблять тепло, при найменшому натяку на прохолоду їх несучість падає до мінімуму, гребені тьмяніють (обморожуються). Само собою, вирощувати таких птахів у Росії складно. Виняток можуть становити лише південні регіони зі стабільно теплим кліматом.

Відео — Яким породам віддати перевагу починаючому фермеру?

Отже, щоб курочка знесла вам хай не золоте, а просте, але смачне яйце, необхідно не тільки уважно підійти до вибору породи, але і забезпечити їй необхідні умови та гідний догляд. Тоді проблем з откладкой не виникне, і ви станете щасливим володарем здорової та активної несучки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради