Слайм прикрашає руки: що робити, чим відмити і як приготувати

Простота виготовлення слаймов і наявність інгредієнтів будинку дають можливість готувати іграшки самостійно. Періодично власники лізунов скаржаться на те, що слайм прикрашає руки. Оскільки іграшка розрахована на те, щоб її постійно м’яли і розтягували, від цієї небажаної риси необхідно позбавлятися. Зробити це допоможе знання причини, по якій брудниться слайм, а також спеціальні інгредієнти для зменшення фарбувальної здібності іграшок.

Можливі причини

Якщо руки брудняться з-за магазинного лизуна, причиною служить його низька якість, несумлінність виробника. Домашні слаймы фарбуються з-за ряду інших причин: неправильну технології фарбування, неякісних барвників, їх надлишку, а також з-за теплового впливу. Часто саморобний лизун бруднить руки з-за надлишку вологи, викликаного перегодовуванням.

Порушення інструкції по приготуванню

Етапи приготування ручного тренажера:

  1. Замішування основи: клею, шампуню, пластиліну, піни для гоління і інших інгредієнтів.
  2. Додавання згущувача, вимішування до готовності лизуна.

Барвник додають на першому етапі, щоб по мірі загусання він вбирався в суміш. Якщо додати фарбу в слайм після того, як іграшка вже готова – належить відмивання плям після кожної гри.

Зайва фарба

Щоб зробити хендгам яскравіше, слаймеры додають більше фарби, ніж зазначено в рецепті. Робити цього не можна, оскільки зайвий барвник не вбирається в основу. При загусанні його частина не зливається з слаймом, забруднюючи вам руки під час подальшої гри.

Вплив тепла

Слайм тане в процесі гри від впливу тепла. Небезпечні для іграшки прямі сонячні промені – вони також призводять до танення. При цьому разом з водою хендгам залишає частину фарби. Вона залишається на поверхнях, які використовуються для гри.

Перегодовування

Щоб запобігти втраті розмірів, в контейнер з жуйкою для рук додають 2-3 краплі води. Це називається підгодівлею. Якщо іграшка насититься надлишком вологи, вона придбає липкість, а частина фарби буде виділятися разом із зайвою водою.

Як відмити руки від барвника

В залежності від густоти і відтінку фарби, для відмивання рук знадобляться:

  1. Тепла вода і мило. Намилити шкіру і потерти її губкою або жорсткою щіткою – дієвий спосіб видалити гуаш, акрил, харчовий барвник.
  2. Розчинник необхідний у тому випадку, якщо для підфарбовування використовувалися будівельні розчини. Краплю розчинника нанести на губку і потерти пофарбовані руки. Змити великою кількістю теплої води і мила. Щоб уникнути роздратування, відразу після процедури нанести на руки зволожуючий крем.
  3. Нашатирний спирт або перекис водню. Ці компоненти домашньої аптечки – дієвий засіб для відбілювання рук після контакту з фарбувальними речовинами. Потрібно нанести перекис або нашатир на ватку, а потім прикласти її на кілька хвилин до пофарбованих ділянок. Шкіра після контакту з перекисом тимчасово почервоніє, тому потрібно промити її водою з милом і нанести зволожуючий крем.

Як приготувати слайм, щоб він не фарбував руки

При готуванні слайма максимально можлива кількість барвника – 2-3 краплі. Якщо використовується гуаш, її необхідно брати на кінчику ножа. Більша кількість не зробить жуйку для рук яскравіше. Якщо необхідний більш інтенсивний колір, доведеться шукати підходящий завчасно або зробити його самостійно з декількох інших. Отриманий колір також додають в мінімальних пропорціях, щоб готовий хэндгам нічого не бруднити під час гри.

Що робити з лизуном, який бруднить руки

Виправити ситуацію можна, ретельно вимивши слайм і додавши в нього кілька крапель оцту або нашатирю для зміцнення фарби. Потрібно врахувати, що від такої добавки лизун іноді втрачає пластичність або, навпаки, починає липнути до рук.

До схожих змін призводить додавання загусників – тетраборату натрію, крохмалю, солі, соди. Тому їх використовують, якщо слайм не тільки прикрашає руки, але і липне до них.

Проблема липкості в поєднанні з фарбуванням рук зникне, коли власник слайма буде дотримуватися інструкції з використання та зберігання. Грати з лизуном можна 2-3 години в день, а після цього – обов’язково помістити його в герметичний контейнер і прибрати в холодильник. За ніч іграшка відновить свою консистенцію, перестане липнути до рук, а також не буде бруднити їх фарбою.

Якщо ситуацію виправити не вдається, іграшку доведеться викинути і приготувати нову. При створенні нового лизуна врахувати помилки і дотримуватися рецептури, а також використовувати мінімальну кількість барвника. Можна і зовсім відмовитися від фарби – тоді точно не доведеться стикатися з проблемою забруднених під час гри рук.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради