Слайм прикрашає руки: що робити, чим відмити і як приготувати

Простота виготовлення слаймов і наявність інгредієнтів будинку дають можливість готувати іграшки самостійно. Періодично власники лізунов скаржаться на те, що слайм прикрашає руки. Оскільки іграшка розрахована на те, щоб її постійно м’яли і розтягували, від цієї небажаної риси необхідно позбавлятися. Зробити це допоможе знання причини, по якій брудниться слайм, а також спеціальні інгредієнти для зменшення фарбувальної здібності іграшок.

Можливі причини

Якщо руки брудняться з-за магазинного лизуна, причиною служить його низька якість, несумлінність виробника. Домашні слаймы фарбуються з-за ряду інших причин: неправильну технології фарбування, неякісних барвників, їх надлишку, а також з-за теплового впливу. Часто саморобний лизун бруднить руки з-за надлишку вологи, викликаного перегодовуванням.

Порушення інструкції по приготуванню

Етапи приготування ручного тренажера:

  1. Замішування основи: клею, шампуню, пластиліну, піни для гоління і інших інгредієнтів.
  2. Додавання згущувача, вимішування до готовності лизуна.

Барвник додають на першому етапі, щоб по мірі загусання він вбирався в суміш. Якщо додати фарбу в слайм після того, як іграшка вже готова – належить відмивання плям після кожної гри.

Зайва фарба

Щоб зробити хендгам яскравіше, слаймеры додають більше фарби, ніж зазначено в рецепті. Робити цього не можна, оскільки зайвий барвник не вбирається в основу. При загусанні його частина не зливається з слаймом, забруднюючи вам руки під час подальшої гри.

Вплив тепла

Слайм тане в процесі гри від впливу тепла. Небезпечні для іграшки прямі сонячні промені – вони також призводять до танення. При цьому разом з водою хендгам залишає частину фарби. Вона залишається на поверхнях, які використовуються для гри.

22 кращих пісень для дітей на 8 березня і День Матері

Перегодовування

Щоб запобігти втраті розмірів, в контейнер з жуйкою для рук додають 2-3 краплі води. Це називається підгодівлею. Якщо іграшка насититься надлишком вологи, вона придбає липкість, а частина фарби буде виділятися разом із зайвою водою.

Як відмити руки від барвника

В залежності від густоти і відтінку фарби, для відмивання рук знадобляться:

  1. Тепла вода і мило. Намилити шкіру і потерти її губкою або жорсткою щіткою – дієвий спосіб видалити гуаш, акрил, харчовий барвник.
  2. Розчинник необхідний у тому випадку, якщо для підфарбовування використовувалися будівельні розчини. Краплю розчинника нанести на губку і потерти пофарбовані руки. Змити великою кількістю теплої води і мила. Щоб уникнути роздратування, відразу після процедури нанести на руки зволожуючий крем.
  3. Нашатирний спирт або перекис водню. Ці компоненти домашньої аптечки – дієвий засіб для відбілювання рук після контакту з фарбувальними речовинами. Потрібно нанести перекис або нашатир на ватку, а потім прикласти її на кілька хвилин до пофарбованих ділянок. Шкіра після контакту з перекисом тимчасово почервоніє, тому потрібно промити її водою з милом і нанести зволожуючий крем.

Як приготувати слайм, щоб він не фарбував руки

При готуванні слайма максимально можлива кількість барвника – 2-3 краплі. Якщо використовується гуаш, її необхідно брати на кінчику ножа. Більша кількість не зробить жуйку для рук яскравіше. Якщо необхідний більш інтенсивний колір, доведеться шукати підходящий завчасно або зробити його самостійно з декількох інших. Отриманий колір також додають в мінімальних пропорціях, щоб готовий хэндгам нічого не бруднити під час гри.

Що робити з лизуном, який бруднить руки

Виправити ситуацію можна, ретельно вимивши слайм і додавши в нього кілька крапель оцту або нашатирю для зміцнення фарби. Потрібно врахувати, що від такої добавки лизун іноді втрачає пластичність або, навпаки, починає липнути до рук.

Засмітилася раковина на кухні: що робити і як усунути засмічення в мийці

До схожих змін призводить додавання загусників – тетраборату натрію, крохмалю, солі, соди. Тому їх використовують, якщо слайм не тільки прикрашає руки, але і липне до них.

Проблема липкості в поєднанні з фарбуванням рук зникне, коли власник слайма буде дотримуватися інструкції з використання та зберігання. Грати з лизуном можна 2-3 години в день, а після цього – обов’язково помістити його в герметичний контейнер і прибрати в холодильник. За ніч іграшка відновить свою консистенцію, перестане липнути до рук, а також не буде бруднити їх фарбою.

Якщо ситуацію виправити не вдається, іграшку доведеться викинути і приготувати нову. При створенні нового лизуна врахувати помилки і дотримуватися рецептури, а також використовувати мінімальну кількість барвника. Можна і зовсім відмовитися від фарби – тоді точно не доведеться стикатися з проблемою забруднених під час гри рук.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!