Партенокарпічний огірок Сатіна F1: опис, врожайність, агротехніка, відгуки

Огірки гібрида Сатіна F1 відомі і затребувані серед садівників. Невеликі акуратні плоди відрізняються гарним смаком і розмаїттям кулінарних ролей. Познайомтеся детальніше з їх описом, агротехнікою сорту і відгуками дачників.

partenokarpicheskijj ogurec satina f1: opisanie, urozhajjnost, agrotekhnika, otzyvy48 Партенокарпічний огірок Сатіна F1: опис, врожайність, агротехніка, відгуки

Опис гібрида

Огірки Сатіна F1 в 2007 р. селекціонери вивели голландської агрокомпанії Nunhems B. V. Пізніше сорт включили в російський Держреєстру. Фахівці рекомендують вирощувати огірки у відкритому грунті Північно-Кавказької і Нижньоволзькою кліматичних зон. На практиці дачники більш прохолодних регіонів теж культивують гібрид. Тільки висаджують паростки під плівку або в теплицю. Правда, в цьому випадку точні показники скоростиглості і врожайності, нюанси агротехніки огірка невідомі.

Рослина являє собою кущ індетермінантний. У нього зелені листя середнього розміру. Плодоношення починається через 35-35 днів після появи сіянців. Характеристики огірків видно на фото:

 • короткі (до 14 см);
 • не вигнуті;
 • мають среднеплотное біле опушення;
 • не дуже щільні, без пустот.

Увага! Огірок не має сортових аналогів з тим же назвою.

За типом росту Средньоплетистий
За типом розгалуження Средневетвистый
За типом запилення Партенокарпічний
Схема посадки 60х50 см
Вага, довжина і форма плоду 85-110 р, 16-18 см, циліндричний, сильнобугристый, темно-зелений з блідими плямами
Термін дозрівання Ранньостиглий
Використання Універсальний
Місце висадки ОГ
Хвороби Стійкий до огірковому кладоспоріозу і огіркової мозаїки
Тип цвітіння Жіночий
Врожайність В ОГ — 3,9-4,4 кг/м2

Переваги і недоліки культури

Огірок Сатіна F1 гарний на грядці і на столі. Гібрид придатний для збору пікулів і корнішонів. Його використовують в їжу в свіжому вигляді, маринування і т. п. Це не єдина гідність огірків:

 • Врожайність висока. При цьому вихід товарної якості плодів — 95-98%. Огірки вирівняні і красиві на вигляд, добре переносять перевезення на далекі відстані.
 • Відмінний смак. Гіркота відсутня.
 • Погодна невибагливість. Огірок плодоносить на своєму рівні навіть у несприятливих умовах, справляється з нетривалої посухою або перезволоженням.
 • Ранні строки дозрівання (38-40 днів). Садівник може зняти в початковій декаді плодоношення до 1,1 кг/кв. м.
 • Стійкість до окремих захворювань.
 • Увага! Явний мінус у огірка один. Плодів не буде багато без чіткого дотримання технології.

  Важливі особливості агротехніки

  Насіння на розсаду гібридного огірка Сатіна F1 прокльовується при температурі +22…+27 оС. Схожість не менше 92%. До пересадки на постійне місце в грунт кущики будуть готові при наявності 3-4 листочків. Ця фаза настає приблизно через 22-25 дні після появи сходів. Гібрид рекомендований до вирощування на високих грядках шпалерні способом. Формуйте його в 1 стебло.

  partenokarpicheskijj ogurec satina f1: opisanie, urozhajjnost, agrotekhnika, otzyvy49 Партенокарпічний огірок Сатіна F1: опис, врожайність, агротехніка, відгуки

  Увага! Завдяки властивостям огірка його можна культивувати в промислових обсягах. Також висаджують влітку, на місці зібраних ранньостиглих городніх культур.

  Посів на розсаду Посадка розсади в парник/теплицю Висадка розсади в грунт Посів насіння у відкритий грунт Пасинкування Збір врожаю (в теплиці/в ОГ)
  Середина березня Початок травня Не підходить для вирощування в теплиці Обов’язково в пазухах перших 2-3-х листочків -/Кінець червня
  *терміни вказані для регіонів, де допущено сорт

  Відгуки городників

  Дачник Сергій дуже хвалить огірок за дружні сходи, великі врожаї, смак без гіркоти. Його грядка плодоносила до вересня. Агроном з ніком BIZAGRO (Херсон, Україна) у своєму відгуку позитивно оцінив хрустку структуру плодів. Також він вказав на чутливість культури до підкормкам і стійкість до хвороб. Обидва фермери відзначають високу нетерпимість гібрида до порушення техніки вирощування.

  Огірок Сатіна F1 є одним з найбільш популярних сортів серед вітчизняних городників. За кордоном він теж у пошані. Є дані про використання овоча фаст-фуд мережею МакДональдс.

  Сатіна F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради