Компактний інструмент для дозвілля

Укулеле має 4 струни, формою нагадує класичну 6-струнну гітару, але менших розмірів. Власне, вона і є одним із її похідних. Інструмент вперше з’явився у жителів архіпелагу Мадейра і поширився Атлантикою та Тихоокеанським регіоном. У 1915 р. у Сан-Франциско відбувся концерт музикантів з Гаваїв. Основним інструментом у них було укулеле, що й стало приводом назвати її «гавайською гітарою».

1 1 Компактний інструмент для дозвілля

Долучайтеся до музики зручно та легко

Ось уже понад 10 років і в Україні можна часто бачити групи підлітків, які мають замість звичайної гітари укулеле. Відразу зазначимо, що інструмент не витіснив шестиструнну попередницю з неформальної культури, він просто зайняв свою нішу. Грати на ньому простіше, ніж на гітарі: таки чотири струни, а не шість.

На укулеле ціна залежить від моделі. Напівпрофесійні версії недорогі. Вони дозволяють, з одного боку, весело провести час, а з іншого – визначитися, чи підходить інструмент власнику чи ні. Є й професійні версії з преампом та різними ефектами, такими як:

  • реверберація;
  • ділей;
  • харіус та інше.

Для таких моделей передбачила можливість підключення до концертного пульта, що багаторазово посилює звук та робить його якіснішим. Укулеле органічні як у сольній, так і в ансамблевій грі гармонійно поєднуються з іншими інструментами.

Використовується у багатьох музичних стилях, від фолка до року. На деяких укулеле можна імітувати звук електрогітари. Таланти YouTube, що перебувають у темі, створюють кавери відомих рок-хітів, розміщують їх на своєму обліковому записі, популяризуючи як інструмент, так і себе. Ви можете робити те саме, якщо купите укулеле і навчитеся грати.

Крім поділу на аматорські та концертні інструменти класифікуються на:

  • сопрано;
  • тенор;
  • баритон;
  • бас.

Як правило, останні два типи застосовуються у створенні ритм-секції. Втім, у ній може брати участь і сопрано.

Цікавий факт

Гавайська гітара – інструмент великої сцени. Наприклад, серед поціновувачів музики добре відоме ім’я Ізраеля Камакавівооле. Ця людина могла б прославитися своєю недугою, оскільки мала клінічно велику вагу, що призвело до передчасної смерті. Але він отримав популярність за рахунок унікального голосу.

Своєю лірикою він підкорив весь світ. Незмінним предметом у руках цієї величезної людини було укулеле, на якому він акомпанував. Подібно до Боба Марлі на Ямайці, Ізраель Камакавівооле навіть через багато років після смерті залишається найвпливовішим музикантом на Гаваях. Його творчість високо цінується критиками та рядовими слухачами. Кліпи музиканта на YouTube набирають мільйони переглядів, хоча той гадки не мав про подібний сервіс. Але він знав, що таке укулеле, і максимально використав можливості інструменту у творчості.

Джерело: сайт 8nota.com.ua

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради