Скільки варити манти різними способами

skolko varit manty raznymi sposobami190 Скільки варити манти різними способамиМанти не так складні в приготуванні, тому вони все частіше з’являються на столі. І ось уйгурські пельмені зліплені, залишилося їх зварити, але як? Способів декілька, тому необхідно знати, скільки часу займе кожен.

Приготування на пару і в мантоварке

Головний заставу смачних мантів – ніякої води на них. Найменші бризки зведуть нанівець всі зусилля. Зрозуміло, пельмені з правильною начинкою виходять дуже ароматними і сочними, але, на жаль, це буде вже не парове блюдо. Отже, для отримання потрібного ефекту, потрібно мати на увазі такі тонкощі варіння:

Змащувати обов’язково. Мова йде про решітках і стінках всіх ярусів пристосування для варіння. Якщо знехтувати цією процедурою, кожен мант прилипне до решітці пароварки і роз’єднати їх без розривів ніжного тіста навряд чи вийде. З цієї ж причини не варто укладати вироби занадто тісно, вони збільшуються в процесі варіння і також можуть злипнутися боками.

skolko varit manty raznymi sposobami191 Скільки варити манти різними способами

Вода закипає – значить викладати заготовки рано. Необхідно дочекатися повного бурління і лише потім встановлювати піддон або класти манти (в залежності від моделі пароварки).

Рада. Якщо електричного апарата немає, не варто впадати у відчай, зварити манти можна і в простій каструлі. Поверх кладуть металеве сито або щось подібне.

Пар не повинен йти, тому варити манти слід під кришкою. Важливо пам’ятати про обережність і, відкриваючи пароварку, не нахиляться над ємністю, адже пар у перші миті обпікає.
І, нарешті, найважливіше – варити манти належить близько 40 хв. Але досвідчені господині знають, що буває зайвим перевірити страву заздалегідь, наприклад, вже через 30 хв.

Приготування в каструлі

Використовувати каструлю можна не лише як одну із складових механічної пароварки. Відварити манти як традиційні пельмені – у воді? Чому б і ні!

  • Додати пікантності і підсилити аромат допоможуть спеції, їх кладуть прямо в воду. Це може бути що завгодно, але найчастіше використовується лавровий лист і його постійний компаньйон – горошок чорного перцю.
  • Перш ніж класти першу порцію мантів, варто набратися терпіння і дочекатися, поки вода (а заливати треба холодну) закипить. Висипати всю порцію відразу не потрібно, натомість вироби поштучно акуратно викладають у воду, зручніше використовувати шумівку.

skolko varit manty raznymi sposobami192 Скільки варити манти різними способами

  • Небезпека злипання все так само актуальна. Щоб не отримати один великий мант, рекомендується пам’ятати про помішуванні. При цьому рухи повинні бути виключно плавними, інакше тісто порветься.
  • Вогонь зменшується, після чого залишається дочекатися повторного закипання – це точка відліку. Через 12 хв пора виловлювати манти і закладати нову порцію.

Увага! Кількість штук в порції для варіння залежить від розміру каструлі. Краще готувати по 1-2 порції за раз, манта потрібен простір, інакше вони злипнуться.

Як готувати заморожені манти

Напівфабрикати особливо зручні для працюючих людей – після виснажливих годин в офісі думка про готуванні прирівнюється до тортур. Тому так приємно дістати з морозилки манти і через кілька хвилин ласувати ситною вечерею. Але, звичайно, зварити заморожений продукт так само як свіжозліплений не вийде. Для кожного із способів приготування є свої поправки.

Для мантоварки, як і для пароварки, додатково розморожувати манти не потрібно. Так само важливим етапом залишається обробка поверхонь посуду і нижній частині самих азіатських пельменів маслом. Зміни стосуються часу – його потрібно більше. Не варто хвилюватися, мова йде всього лише про 10 додаткових хв, приготування знадобиться 50 хв.

skolko varit manty raznymi sposobami193 Скільки варити манти різними способами

Варіння в каструлі залишається експрес-способом. Свіжі готові манти через 12 хв, а морожені вимагатимуть на 3 хв більше. Процес точно такий же як з традиційними пельменями: розморожувати не треба, час засікається після другого закипання.

У тій же каструлі, але з піддоном, тобто на пару, приготування затягнеться. В залежності від товщини стінок ємностей варити манти належить від 40 до 45 хв.

Рада. Якщо голод не дуже сильний, варто все ж готувати страву паровим способом. Саме так максимально яскраво розкривається смак азіатського.

Дотримання технології замішування тіста, використання перевірених продуктів для начинки – це незмінна умова отримання смачного страви. Неважливо яким способом приготувати пельмені, вони залишаться ароматними і сочними. Тому не варто боятися адаптувати рецепти або окремі їх пункти під себе, адже відсутність мантоварки не повинно перешкоджати насолоди чудесним уйгурским частуванням.

А як ви готуєте манти?

Як швидко приготувати манти: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради