Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. Рейтинг

Манікюрні послуги надають косметичні салони, нейл-бари та індивідуальні майстри. Але така звична послуга може бути небезпечною. Якщо майстер недостатньо добре простерилизовал інструменти, то до модного нігтьовому дизайну може додатися, наприклад, грибкова інфекція.

Для того, щоб забезпечити безпеку роботи, майстер повинен використовувати справний і якісний стерилізатор і сумлінно виконувати всі правила стерилізації інструментів. Зараз все більшу популярність серед стерилізаторів набирають сухожарові шафи.

Призначення і принцип роботи сухожарового шафи

Сухожарова шафа для манікюрних інструментів – прилад для стерилізації, очищаючий інструменти допомогою сухого пара. Він призначений для знищення мікроорганізмів з поверхні металевих і скляних предметів. Першими сухожарові шафи оцінили медики, які стерилізують з його допомогою інструменти, які контактували з кров’ю пацієнтів.

Пізніше цей стерилізатор стали використовувати клініки естетичної медицини, а потім він став застосовуватися в косметичних і манікюрних салонах. Сухожарова шафа являє собою термостійку камеру, оснащену нагрівальним елементом і лотками з нержавіючої сталі для розміщення стерілізуемих інструментів.

sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting65 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. Рейтинг

Сучасні сухожарові шафи мають дисплей, який дозволяє регулювати температуру і режим стерилізації.

Для того, щоб простерилізувати манікюрні інструменти в сухожаре, потрібно попередньо обробити їх дезінфектором. Після чого розмістити їх в лотках всередині стерилізатора. Для деяких видів сухожарових шаф потрібно попередньо заклеїти інструменти в крафт-пакет.

Далі потрібно закрити кришку стерилізатора і вибрати на дисплеї режим обробки. Після включення нагрівальний елемент всередині шафи забезпечує циркуляцію гарячого повітря, який знищує всі мікроорганізми, які вижили після дезінфекції.

Види

Є кілька видів обробки медичних, манікюрних та косметичних інструментів:

Вид обробки Принцип стерилізації
Кульковий Очищення відбувається шляхом десятисекундного занурення інструментів у колбу, заповнену кварцовими кульками, розігрітими понад 220 градусів.
Гласперленовый Стерилізація здійснюється кульками з гласперлена розігрітими до температури понад 100 градусів. Інструмент опускається туди на 10-30 секунд.
Ультразвуковий Очищення відбувається за рахунок спеціального розчину, який пузириться від ультразвукових хвиль і лопающиеся бульбашки знищують всі мікроорганізми.
Ультрафіолетовий Очистка здійснюється за допомогою УФ-променів, які руйнують бактерії, віруси, гриби та інші хвороботворні мікроорганізми. По суті, є дезінфектором.
Повітряно-парової Стерилізація відбувається за рахунок циркуляції гарячого повітря або пари. Температура може варіюватися від 135 градусів для пари до 260 градусів для сухого повітря.

sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting66 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. РейтингСеред повітряно-парових стерилізаторів виділяють автоклав і сухожарову шафу. Автоклав дорожче, але дозволяє досить швидко стерилізувати різні інструменти за рахунок обробки 135-градусним пором. Сухожарова шафа дешевше, але обробляє сухим паром лише металеві інструменти. Висока температура сухожара може пошкодити пластмасу або тканину.

Переваги

Порівняно з іншими стерилізаторами сухожарова шафа має ряд переваг:

 • Вся поверхня стерилізується манікюрних інструментів, включаючи ручки.
 • Вплив сухого повітря запобігає корозії металу.
 • Температура регулюється і рівномірно розподіляється всередині шафи.
 • Економія електроенергії.
 • Демократична ціна.
 • Відсутність необхідності спеціального догляду.

Недоліки

Але у сухожарових стерилізаторів є і недоліки:

 • Тривалість процесу стерилізації.sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting67 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. Рейтинг
 • Необхідність дотримуватися правила завантаження інструментів для забезпечення доступу гарячого повітря.
 • Підходить тільки для роботи з металевими і скляними інструментами.

Інструкція по стерилізації манікюрних інструментів в сухожаровій шафі

Сухожарова шафа для манікюрних інструментів повинен використовуватися так, як написано в інструкції.

В залежності від моделі апарату деякі нюанси роботи можуть різнитися, але загальні правила єдині для всіх апаратів:

 • Спочатку інструменти повинні бути поміщені в дезраствор. Час обробки і спосіб розведення вказаний в інструкції до дезинфектору.
 • Після дезінфекції необхідно промити інструменти в проточній воді щіткою або ганчіркою.
 • Далі необхідно провести тест на приховану кров, протерши робочу поверхню інструменту реагентом. Якщо реакція не відбулася, то слід прополоскати інструмент і перейти до наступного кроку. Якщо реагент змінив колір, то необхідно повернутися до кроку 1.

  sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting68 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. РейтингПовітряно-парової вид обробки для манікюрного інструменту.

 • Очищені інструменти необхідно висушити на тканини, яку теж потрібно регулярно піддавати спецобработке.
 • Висушені інструменти запечатуються в спеціальний крафт-пакет, на який наклеєний сірий стікер. Крім того на крафт-пакет має бути написано: який інструмент знаходиться всередині, дату стерилізації та прізвище відповідальної особи. Всі записи, крафт-пакет робляться до поміщення в нього інструментів. Якщо підписати його після того, як інструмент був прибраний і заклеєний, є ризик пошкодити пакет і порушити його гермитичность.
 • Сухожарова шафа розігрівається до 180 градусів.
 • Крафт-пакети з вмістом розміщуються в лотки всередині стерилізатора.
 • Після того, як кришка сухожарового шафи закрита, можна виставити на дисплеї час і режим обробки.
 • Після закінчення обробки крафт-пакети витягуються з сухожара, але не розкриваються.
 • Сірий стікер змінив колір і став коричневим. Це показник того, що вміст даного крафт-пакета стерилізувалося в сухожаре.
 • Розкривається крафт-пакет на очах у клієнта. Це гарантує і демонструє стерильність манікюрних інструментів.
  sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting69 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. Рейтинг
 • У закритому пакеті стерильність зберігається протягом місяця.

  Критерії вибору апарату

  Сухожарова шафа для манікюрних інструментів потрібно і салонах, і нейл-барам, і майстрам, які працюють на дому.

  Всі вони вибирають стерилізатори, спираючись на 5 основних критеріїв:

 • Ступінь дезінфекції. Знищує чи стерилізатор всі хвороботворні мікроорганізми і їх спори. Чим вища температура обробки інструментів, тим вище рівень дезінфекції. Лідером за цим показником є сухожарова стерилізатор. Друге місце ділять між собою кулькові і гласперленовые.

  sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting70 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. РейтингГласперленовые стерилізатор дезінфікує швидше ніж сухожарова шафа для манікюрних інструментів.

 • Швидкість стерилізації. Цей критерій важливий для манікюрних кабінетів з постійним потоком клієнтів. Чим менше часу витрачається на стерилізацію, тим швидше можна почати роботу з наступним клієнтом. Тут сухожарова шафа показує не дуже хороший результат, так як на повну стерилізацію інструментів він витрачає 60 хв. Для порівняння, гласперленовый стерилізатор справляється за 10 секунд. Але це не привід відмовлятися від сухожара. У салонах краси з високою прохідністю майстер використовує кілька комплектів інструментів. І поки один комплект стерилізується можна працювати іншим. Майстри, які працюють на дому, як правило, не працюють з безперервним потоком клієнтів.
 • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс або простота використання стерилізатора. Чим простіше запускається процес стерилізації, тим менше помилок буде допущено.
 • Розмір і кількість оброблюваних за один раз інструментів. Це пропорційні показники. Чим більше стерилізатор за розміром, тим більше інструментів у нього можна завантажити за один раз. Але «більше» не означає «краще». Для великих салонів з великим потоком клієнтів великий стерилізатор справді корисний. Він дозволить не створювати черги і обробити відразу всі необхідні інструменти. А ось майстрам, які працюють на дому, великий стерилізатор ні до чого. Не накопичиться у них навіть за один день стільки інструментів. До того ж у майстрів-надомників, як правило, немає місця для розміщення великої стерилізатора. Їм краще вибирати більш компактні моделі.
 • Вартість. Вона може залежати не тільки від реальних характеристик стерилізатора, але і від роздрібної націнки та бренду виробника.
 • Який стерилізатор вибрати: огляд популярних моделей

  При виборі стерилізатора для манікюрних інструментів важливо розуміти, де і як він буде застосовуватися. Майстри, які працюють на дому, воліють брати компактні і недорогі стерилізатори. Великі салони краси не обмежені в коштах, тому можуть собі дозволити дорогі і місткі моделі.

  Компактні стерилізатори

  Компактні стерилізатори – кулькові і гласперленовые. Вони ж самі швидкі. При цьому вони досить дорогі і вимагають регулярної заміни кульок. Але навіть серед таких стерилізаторів є бюджетні моделі. Наприклад, Macrostop Silverfox. Це невеликий гласперленовый стерилізатор. Його габарити: 17 см у висоту і 16 см в діаметрі. Розігрівається до 250 градусів.

  В такому температурному режимі достатньо 15 – 20 секунд для повної стерилізації інструменту. Ультразвукові стерилізатори спочатку здаються більш громіздкими. Але оскільки вони поєднують в собі функції стерилізатора і дезінфектора, вони реально економлять місце, так як замість двох приладів використовується один.

  Але за функції 2 в 1 доводиться доплачувати. Ультразвукові стерилізатори – найдорожчі на ринку. Відносно демократична модель – ультразвуковий стерилізатор Donfeel HB-382. Він обійдеться майже вдвічі дорожче, ніж Macrostop Silverfox. Працює ультразвук при кімнатній температурі. Габарити апарату: підстава діаметром близько 20 см і висота 13см.

  sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting71 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. Рейтинг

  Сухожарова шафа для манікюрних інструментів може бути компактним. Наприклад, модель TNL PROFESSIONAL являє собою скриньку з підставою 31*14 см і висотою менше 20 див. Незважаючи на свої скромні розміри, цей сухожар досить потужний: він може розігріватися до 200 градусів і підтримувати таку температуру 2 години.

  Цього більш ніж достатньо для знищення будь-яких відомих мікроорганізмів. Але у цього приладу є і недоліки. З-за невеликих розмірів стерилізатора в нього можна покласти крафт-пакет, так як цей пакет буде стикатися з нагрівальними тенами приладу і просто прогорить, герметичність буде порушена.

  Тому інструменти в TNL PROFESSIONAL стерилізуються без крафт-пакета, вони просто завантажуються в лоток стерилізатора.

  Тому, щоб не порушити стерильність інструментів, до наступного застосування їх доведеться зберігати прямо в стерилізаторі. Сухожарова шафа WILSON PS-3401 від компанії Irisk Professional трохи вище і ширше. Він теж може розігріватися до 200 градусів, але таймер дозволяє тримати таку температуру тільки до однієї години.

  Це повністю відповідає стандартам стерилізації. В цей сухожар інструменти завантажуються в крафт-пакетах. Але рекомендується максимально підвернути краю пакета, щоб не допустити його зіткнення з нагрівальними елементами стерилізатора і уникнути обвуглювання крафт-пакета.

  Модель сухожарового стерилізатора CH-360T за розмірами збігається з TNL PROFESSIONAL, але максимальна температура у CH-360T більше – вона становить 220 градусів, а максимальний час роботи – 1 година. Обробляє сухим повітрям інструменти в крафт-пакет, що дозволяє їм залишатися стерильними протягом місяця після отримання пакету з сухожара.

  sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting72 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. Рейтинг

  Крім пластикової ручки на кришці, має ще й дерев’яну ручку збоку. Вона не нагрівається і дозволяє пересувати сухожар відразу після закінчення роботи. Шафа msd-218, як і CH-360T, являє собою скриньку розміром 31*14*18 див. Розігрівається він також до 220 градусів, але таймер можна виставити на 2 години. Дозволяє стерелизовать інструменти як у крафт-пакет так і без нього.

  Бічна ручка у цього стерилізатора виконана з металу і може нагріватися в процесі роботи. Це робить модель msd-218 відчутно менш мобільною, ніж CH-360T. Сухожар NV-210 за характеристиками аналогічний msd-218, але не має бічної ручки.

  Серед автоклавів складно знайти компактну модель. Варто звернути увагу на Sanity Security. Цей невеликий автоклав італійського виробництва важить всього 6 кг при об’ємі робочої камери в 2,5 л. Його габарити 43*30*29 див. Він розігріває пар до 250 градусів і обробляє інструменти протягом півгодини. Хоча його механічний таймер можна виставити і на 1 годину.

  Місткі стерилізатори

  Якщо розмір приміщення дозволяє, то можна взяти більш габаритні стерилізатори. Це дозволить обробляти більше інструментів за один раз. Такі стерилізатори дозволяють спокійно розміщувати крафт-пакети всередині, не побоюючись, що вони стикнутися з нагрівальними елементами.

  Якісним, зручним і недорогим зарекомендував себе вітчизняний прилад «Стерилізатор повітряний ГП-10 МО». Він відносно невеликий – всього 42 см у висоту, підстава – 44*45 див. Температура роботи стерилізатора від 50 до 200 градусів. Час роботи можна виставити до 17 годин.

  sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting73 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. Рейтинг

  Йому необхідно близько півгодини, щоб азогреться до 180 градусів, необхідних для якісної стерилізації. Примусове охолодження в цьому приладі відсутня, але є система аварійного відключення при перегріві понад 210 градусів. Є 3 стандартних режиму роботи і можливість регулювати параметри довільно.

  Цей стерилізатор використовують для обробки медичних інструментів, але для манікюрних він теж підійде.

  Ще один вітчизняний сухожарова стерилізатор – ДП-20-Ох ПЗ. На відміну від свого молодшого брата, він трохи крупніше: 58*54см в підставі і 55 см у висоту, але при цьому всередині вдвічі більший об’єм – 20 л Має систему примусового охолоджування, яка може працювати і без подачі холодного повітря ззовні. Але час нагрівання у нього більше і ціна вища.

  Моделі ряду ДП бувають ще на 40 і 80 л., як з додатковим охолодженням так і без. Наявність додаткового охолодження впливає на ціну сильніше, ніж обсяг робочої камери приладу. З імпортних моделей може бути цікавий Tau 2000 – 20-ти літровий сухожарова шафа з трьома полками. Він працює в режимі від 90 до 200 градусів, автоматично регулюючи температуру.

  Має систему аварійного відключення. Автоматичний таймер можна виставити на будь-який час до 2 годин включно. Якщо необхідна обробка протягом більше ніж 2 годин, її можна проводити в ручному режимі. Самий бюджетний автоклав класу В – модель Youjoy BES-12-B. Об’єм робочої камери – 12 л.

  sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting74 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. Рейтинг

  Цей автоклав володіє високою потужністю і працює в двох температурних режимах 120 і 135 градусів, забезпечує вакуумну сушку. Справляється зі стерилізацією навіть зубчастих інструментів. Аналогічний за обсягом і характеристикам і автоклав BTD 12L-A. Але в ньому до всього іншого є ще 8 автоматичних програм стерилізації. Поетом він трохи дорожче.

  Моделі останнього покоління, такі як Vacuklav 31B+ об’ємом 18 л, не вимагають підключення до води і мають додаткові функції для обробки інструментів підвищеної небезпеки (потенційно заразних). Але і стоять вони в рази дорожче.

  Вартість сухожарових шаф

  Одним з найважливіших критеріїв вибору стерилізатора є ціна. За цим параметром сухожарові шафи вигідніше автоклавів.

  Вартість вищеописаних моделей приблизно наступна:

  • TNL PROFESSIONAL — компактний сухожар, що працює без крафт-пакетів, – коштує близько 5000р.
  • Wilson PS-3401 об’ємом 1,7 л. коштує від 6000 руб.
  • CH-360T об’ємом 2 л. обійдеться близько 4500 руб.
  • msd-218 з металевою ручкою варто 5300 – 5700 руб.
  • NV-210 без бічної ручки коштує від 8000 руб.
  • Компактний автоклав Sanity Security обійдеться приблизно в 25000 руб.
  • 10-ти літровий сухожар ДП-10 МО без примусового охолодження коштує близько 16000 руб.
  • 20-літровий ДП-20-Ох ПЗ з примусовим охолодженням обійдеться в 20000 руб.
  • 40-літровий ГП-40 СПУ з охолодженням коштує близько 22000 руб.
  • 80-літровий ДП з охолодженням – 25000 руб.
  • Імпортний сухожар Tau 2000 об’ємом 20 л коштує від 32000 руб.
  • Бюджетний 12-літровий автоклав Youjoy BES-12-B обійдеться в 103000 руб.
  • Аналогічний BTD 12L-A з 8-ю авторежимами – 115000 руб.
  • 18-літровий автоклав нового покоління Vacuklav 31B+ варто 350000 руб.
   sukhozharovojj shkaf dlya manikyurnykh instrumentov instrukciya sterilizacii, cena, kakojj kupit rejjting75 Сухожарова шафа для манікюрних інструментів. Інструкція стерилізації, ціна, якій купити. Рейтинг

  З усіх сучасних стерилізаторів для манікюрних інструментів саме сухожарові шафи являють собою оптимальне поєднання ціни та якості. Температури, які підтримує сухожар, а також час обробки дозволяють знищити всі відомі мікроорганізми з поверхні інструментів, витримують високу температуру.

  Сухожар – бюджетний стерилізатор. Моделі малого обсягу коштують менше 10 тис. руб. Гарантія безпеки роботи майстрів нігтьового сервісу коштує набагато дорожче.

  Оформлення статті: Анна Вінницька

  Відео про правильному виборі шафи сухожарового

  Порівняння найкращих моделей стерилізаторів:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради