Коли святити паски і фарбувати яйця в 2020 році: традиції та значення свята Пасха

 Коли святити паски і фарбувати яйця в 2020 році: традиції та значення свята Пасха

Тим, хто все ще шанує православні традиції та звичаї вкрай важливо знати, коли саме в 2020 році буде святкувати День Пасхи. До того ж багато господинь залишають виготовлення головного символу свята — пасок на останню ніч перед цією подією. Цей день символізує не тільки воскресіння Ісуса, але і його перемогу над смертю і людським гріхом. Це відмінний час для надії на нові звершення та справи, на прощення своїх вчинків і пояснення образи рідним та близьким. Звичайно ж, не варто забувати і про самому поширеному звичай під час Великодня в сучасному світі: багато віруючі самостійно фарбують яйця і печуть ароматні паски, які ще довгий час будуть радувати оточуючих.

Якого числа у 2020 році буде Великдень

Християнська православна церква відзначається щорічно, багато хто вже заздалегідь знають, коли саме слід готувати формочки для пасок:

  • У неділю, відразу ж після єврейського свята Пейсах.
  • У ніч, коли Ісус був розп’ятий.
  • Відразу ж після дня весняного рівнодення.

Саме тому кожен рік Великдень відзначають в різні дні календаря. Відразу скажемо, що Великдень 2020 року буде проходити в ніч з 18 на 19 квітня. Будьте уважні: щоб встигнути приготувати святковий стіл до приходу гостей, потрібно починати кухонну «метушню» вже вранці Великої Суботи. Для приготування випічки строгих обмежень немає: головне — перечекати Чистий Четвер.

kogda svyatit kulichi i krasit yajjca v 2020 godu: tradicii i znachenie prazdnika paskha97 Коли святити паски і фарбувати яйця в 2020 році: традиції та значення свята Пасха

Обов’язково варто враховувати і розклад кожного храму окремо, особливо напередодні Великодня. Ви зможете освятити паски або ввечері суботи, або вам запропонують зробити це вже ранок Воскресіння. Якщо ви не встигаєте відвідати церкву на вихідних, то є остання можливість освятити пасочки під час початку трудових буднів: в понеділок або у вівторок. Буде краще, якщо ви уточніть у священо служителів всю цікаву для вас інформацію, щоб випадково не помилитися з датами.

Чи знаєте ви, що літургія практично без винятків повинна проводити в ніч на неділю? Тим, хто з поважних причин і обставин не зміг відвідати цей захід, церква готова допомогти і чекає всіх бажаючих на ранкове додаткове богослужіння в неділю.

Значення свята для християн

Судячи з переказами з біблії, бог син, якого звали Ісус Христос. Будучи чесною і сміливою людиною, він прийняв на себе всі гріхи людства.

Схоже його розіп’яли на хресті. Хрест знаходився на невеликій височині, і тому всі могли спостерігати його болісні болі. Варто нагадати, що перед тим, як Божого сина відвели на страту, над ним знущалися римські солдати, били його до крові і зневоднення. З-за того, що Ісус вважався сином Бога, він міг звільнитися від пут у будь-який момент, але зробив цього навіть коли його повели на страту. Саме в цьому вчинку полягає вся віра православ’я: віра в добро і зло, а також нестерпні муки заради свого народу.

На наступний ранок Ісуса Христа поховали. Цей час ознаменувався для вірних молитвами, пам’яттю і покаянням. У суботу необхідно читати молитви, а вдень почалися приготування до свята. Ті, хто не зміг з тих чи інших причин приготувати випічку, варто зайнятися цим ранок Великої Суботи. В оселях прибираються, викидають все старе і непотрібне, на стіл стелять білосніжні скатертини. В центрі святкового столу повинен знаходиться паску.

Пізно ввечері в кожному храмі згадують муки Ісуса Христа, зачитуючи священну літургію. На престол складають спеціальний рушник, яке має пролежати на вівтарі не менше сорока днів. Потім священики міняють білі наряди на червоні, святкові, а всі церкви віщають про настання Великого свята Великодня.

 Коли святити паски і фарбувати яйця в 2020 році: традиції та значення свята Пасха

Традиції та народні звичаї

У це світле свято є стародавня традиція запрошувати в гості всіх своїх рідних і близьких, а також родичів і друзів. Після найсуворішого посту в поточному році столи буквально ломляться від кількості різноманітних закусок і гарячих страв. Багато православних люди дарують один одному символічні подарунки, бажаючи довгих років життя і міцного здоров’я.

Чи знаєте ви, що традиція великодніх яєць, якою славиться цей світлий свято з’явилася ще в давні часи становлення апостольської церкви? Існує легенда, за якою Марія Магдалина, довідавшись про воскресіння Бога, спочатку поділилася хорошими новинами з апостолами, а після цього залишилася погостювати у римського імператора. Вона піднесла йому в дар цікаву штучки: яйце, розмальоване візерунками, надзвичайної краси. Подарунок символізував початок нового життя. Після цього вона у всіх подробицях розповіла правителю про чудесне воскресіння Ісуса. Римський правитель спочатку не повірив у розповідь дівчини, але потім заперечив, що яйце не може бути білим, оскільки цей колір не може означати воскресіння. За легендою, після його слів яйце стало криваво-червоного кольору.

 Коли святити паски і фарбувати яйця в 2020 році: традиції та значення свята Пасха

З тих пір і з’явилася гарна традиція фарбувати великодні яєчка в яскраві кольори.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!