GSmartControl — діагностика жорстких дисків в Linux

gsmartcontrol   diagnostika zhestkikh diskov v linux4 GSmartControl — діагностика жорстких дисків в Linux

Довгі роки всі жорсткі диски SSD підтримували SMART (self-monitoring, analysis and reporting technology — технологію самоперевірки, аналізу та звіту), яка заздалегідь попередить вас про швидку кончину жорсткого диска, щоб ви встигли перенести свої дані.

Linux завжди підтримував SMART, проте частенько виникала невизначеність щодо того, як саме отримувати ці попередження напередодні відмови диска. Раніше ви могли використовувати такі команди, як smartctl або smartd з пакетаSmartmon-tools, або вибрати чудове Gnome Disks, пропонує шикарний GUI для Smartctl.

Але якщо ваш робочий стіл не Gnome і ви при цьому хочете отримати доступ до Smartctl через інтерфейс, подумайте про GSmartControl. Це окремий додаток, яке нещодавно було портировано в GTK3 і доступний для Linux, Windows і Mac OS.

gsmartcontrol   diagnostika zhestkikh diskov v linux5 GSmartControl — діагностика жорстких дисків в LinuxGSmartControl — діагностика жорстких дисків в Linux

GSmartControl ідеально для користувачів, не особливо сильні в технологіях, але досить обізнаних у комп’ютерній техніці, щоб розуміти необхідність підтримання жорсткого диска в хорошій формі. Додаток показує значки всіх фізичних дисків у вашій системі, як менеджер файлів. Ви можете швидко з’ясувати точний номер моделі кожного пристрою і подивитися, пройшло воно базову перевірку працездатності. Просто двічі клацніть значок, щоб відкрити вікно з усіма подробицями, які Smartctl зазвичай виводить на термінал.

GSmartControl ділить все на шість вкладок і дозволяє вивчити функції вашого жорсткого диска, переглянути журнали помилок, відобразити час життя диска в годинах і т. п. Одна з вкладок дозволяє вам вручну проводити деякі тести на заданому диску. Ви можете вибрати коротку, розширену або опосередковану самоперевірку і побачити, чи справді ваш жорсткий диск відповідає тому, що про нього каже програма.

Нам сподобався GSmartControl за його корисність і компактний розмір, який дозволить застосовувати його на мінімалістських робочих столах без залучення великої кількості небажаних залежностей. Розробник пропонує багато пакетів для всіх основних дистрибутивів Linux, тому для більшості читачів установка GSmartControl зведеться до декільком клацанням мишею.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради