Папороть: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони про кімнатний квітка

Рослина оточує безліч чуток і повір’їв. При цьому думки бувають і позитивними, і негативними. Домашній папороть володіє деякими особливостями, що пояснюють дане явище. Забобони ж навколо квітки виникли з причини нестачі знань.

67579b3a87c66cebbeb982ce6a099a83 Папороть: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони про кімнатний квітка

Можна папороть тримати в квартирі

Більшість народних прикмет відповідає на це питання негативно. Насправді це пов’язано з тим, що про рослину було недостатньо достовірної інформації. Припущення будувалися на непояснених погіршення самопочуття людей. З іншого боку, знаходилися ті, хто інтуїтивно мав квітковий вазон у квартирі правильно, при цьому добре себе почував. Так і з’явилися суперечливі думки з приводу кімнатної квітки.

Папороть в будинку можна тримати при дотриманні основних рекомендацій:

 1. Заборонено розташовувати в спальні.
 2. Поруч повинен бути джерело енергії, наприклад, комп’ютер, телевізор або інша побутова техніка.
 3. У будинку не повинно бути алергіків і маленьких дітей.
 4. Місце краще підібрати затінене, закрите від сонячних променів.
 5. Важливо забезпечити рослині повноцінний догляд.

Що символізує квітка

З даною культурою пов’язана велика кількість міфів і легенд. Рід включає різновиди, які населяли планету близько 400 млн років тому. Квітка папороті схожий на своєрідну восьмикінцеву свастику, уособлює сонячну і життєву енергію. Є символом чистоти і благородства. Вважається, що так званий Перунів Колір допомагає деяким людям знаходити скарби, здійснювати заповітні бажання, розкрити власний потенціал.

За легендами папороть розпускається в ніч на Івана Купала. Явище рідкісне, швидко закінчується, тому овіяне безліччю забобонів.

Рослині приписували здатність до зцілення, усунення страхів і фобій, повернення сенсу життя, допомоги у здобутті істинних цілей. Штучно зроблений оберіг дозволяється носити всім, крім схильних до азартних ігор і невиправданого ризику людей.

Користь і шкода домашнього папороті

Визначаючись з тим, заводити в квартирі подібного екзота, рекомендується зважити всі аргументи, позитивні і негативні сторони. Користь і шкода домашнього папороті виявлені і доведені дослідним шляхом.

Сприятливий вплив:

 • вбирає негативну енергетику, за рахунок чого в будинку панують миролюбні відносини;
 • захищає від негативного впливу сторонніх людей;
 • рятує від стресу і депресії;
 • прискорює метаболізм;
 • є лікарською рослиною, допомагає при пневмонії, ревматизмі, геморої, венерологічних захворювань, глистній інвазії, цукровому діабеті;
 • настойки на основі листя допомагають вилікувати труднозажівающіе рани і виразки.

До недоліків відносять спори папороті, які здатні викликати алергію. Вночі кущик активно поглинає кисень і виділяє вуглекислий газ, тому його не можна тримати в спальні, до ранку людей буде мучити сильний головний біль. На цьому шкідливий вплив закінчується, тому дикорослу культуру допустимо вирощувати в домашніх умовах при правильному розміщенні.

Магічні властивості

Більшість забобонів з приводу рослини засновані на приписуваних йому незвичайних здібностях. Насправді папороть не має ніякого відношення до магії, його корисні якості науково доведено, негативний вплив на людину пояснено цілком прозаїчними причинами.

Забобонні люди тим не менше вірять у надприродні здібності папороті. Найбільш часто у прикметах та віруваннях можна зустріти наступні плюси:

 • захищає від злих сил;
 • допомагає у боротьбі з чаклунством;
 • знімає порчу, прокляття і пристріт;
 • дарує успіх у всіх починаннях;
 • виганяє злих духів;
 • з допомогою проведення спеціального ритуалу закликає дощ під час посухи;
 • береже будинок від пошкодження градом і блискавкою;
 • допомагає розродження.

Прикмети і забобони про папоротнике

Вирішуючи, погано чи добре вирощувати рослину в будинку або на присадибній ділянці, можна звернутися до народним повір’ями. Тлумачення залежить від місця зростання, різновиди, стану квітки. Зустрічаються сприятливі і негативні інтерпретації.

Прикмети про кімнатному папоротнике:

 1. Завести квітка в будинку – до гармонії і миру в родині, позбавлення від скандалів і чвар.
 2. Виростити пишний кущик – до поліпшення матеріального добробуту, підвищення по кар’єрній драбині, збільшення заробітної плати.
 3. Папороть у квартирі – до удачі, в тому числі в азартних іграх і любові.
 4. Пересадити кімнатний квітка у відкритий грунт – означає отримати потужний оберіг житла.
 5. Думати поруч з вазоном – до прояснення думок, знаходження виходу із заплутаної ситуації, розвитку творчого потенціалу.
 6. З негативних прийме найчастіше зустрічається ознака головного болю і позбавлення енергетичної сили. Обидві проблеми вирішуються перенесенням квіткового горщика в більш відповідне місце, подалі від спальні, ближче до електроприладів.

Деякі забобони та повір’я стосуються дикорослих і садових рослин:

 1. Знайти квітучий кущ в ніч на Івана Купала – незабаром відшукати скарб, отримати захист від негативу на цілий рік.
 2. Посадити на ділянці – втратити врожай. Прикмету можна пояснити тим, що деякі рослини не вживаються поруч з папороттю. Але можливий антагонізм серед будь-яких культур, тому дотримання правил сівозміни та сприятливого сусідства вирішить проблему.
 3. Принести дикорослий вид з лісу – залучити невдачі.
 4. У посуху спалити листя рослини – до дощу.
 5. У дворі виростити папороть – ніхто не зможе навести порчу.
 6. Молодята посадять на своїй присадибній ділянці – знайдуть власний любовний талісман.

6185e8629bd9ff7919ea21fbb75fa448 Папороть: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони про кімнатний квітка

Прикмети станом рослини

Набагато більше інформації можна отримати, звернувши увагу на зовнішній вигляд папороті. Часто зміни стану свідчать про зміни в енергетичному полі. Не варто бути дуже забобонними і шукати ознаки в кожній дрібниці. Необхідність створити кущика сприятливе навколишнє середовище та забезпечити належний догляд ніхто не відміняв. Про прикмети та повір’я мова може йти тільки при повній відповідності умов утримання потребам квітки.

Вирощувати будинку папороть – означає отримати потужний оберіг і талісман. Але тільки здорове рослина здатна радувати око і сприятливо впливати на навколишню атмосферу.

Культури необхідно створити правильний температурний і вологісний режими, регулярно провітрювати приміщення. Деякі різновиди мають особливості вирощування, які потрібно враховувати і дотримуватися.

Народні прикмети станом папороті:

 1. Рослина чахне, хворіє без об’єктивних причин – на сім’ю навели порчу або прокляття, кімнатний квітка нейтралізувало негативний вплив.
 2. Сохнуть кінчики листя – в будинок часто приходять недоброзичливці, люди з поганими намірами.
 3. Рослина зацвіла, господарі встигли це помітитьь – до удачі на весь рік, несподіваним сприятливим змінам, великої любові, прибутку.
 4. Зміна забарвлення – до змін. Поганими вони будуть хорошими – залежить від стану куща.

Як подружитися з папороттю

При вирощуванні дикоростучої культури в домашніх умовах або на присадибній ділянці необхідно створити сприятливе навколишнє середовище. Кращий спосіб подружитися з квіткою – забезпечити повноцінний догляд і оптимальний мікроклімат. Потреби залежать від конкретної різновиди.

Садити папороть слід в захищеному від прямих сонячних променів місці. Сприятливими вважаються температура +20-25 °C, вологість 45-60 %. Поливати часто, рясно, але не допускати перезволоження. У спекотні дні і в опалювальний сезон рекомендується обприскувати водою кімнатної температури з дрібнодисперсного пульверизатора.

31e0a1b7c71f579e3c739f30016bf345 Папороть: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони про кімнатний квітка

При вирощуванні в будинку бажано щодня провітрювати приміщення, але краще розташувати вазон на лоджії або балконі. Також добре себе почуває рослина в коридорі. Більшість різновидів з часом сильно розростається, тому потрібно регулярно проводити пересадку, а також знайти достатньо місця для куща, щоб розлогі листя нічого не травмувало.

Існує кілька причин, що пояснюють повір’я, що папороть не можна вирощувати в будинку. Більшість містичних пояснень – пусті забобони. Правильно вибране розташування та надання повноцінного догляду дозволяють вирощувати дикорослу культуру в кімнаті або в саду. Квітка здавна наділяється людьми магічними властивостями, виступає в ролі оберега і талісмана.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради