Дитячі речі: основні вимоги та матеріали виробництва

Призначений для дітей одяг повинен бути не тільки красивим і зручним, але й виготовленим із безпечних матеріалів. Крім того, використовувані для його пошиття тканини повинні бути зносостійкими та практичними, адже прати їх доводиться досить часто.

1 2 Дитячі речі: основні вимоги та матеріали виробництва

Головні вимоги до дитячих речей

Сьогодні будь-який магазин дитячих речей пропонує своїм покупцям вироби, що виготовляються з різних тканин. Але всі вони повинні задовольняти низці ключових вимог щодо якості та безпеки. Серед них:

  • відповідність матеріалу санітарно-хімічним і гігієнічним стандартам, що дає можливість виключити ймовірність впливу речей на здоров’я малюків;
  • максимально міцна фіксація ґудзиків й елементів декоративного оздоблення, щоб дитина не могла відірвати їх;
  • стійкість до частого прання (речі не повинні змінювати колір, а також зменшуватися в розмірі).

2 Дитячі речі: основні вимоги та матеріали виробництва

Крім того, усі ключові елементи дитячого одягу (блискавки, бирки, шви тощо) повинні бути розташовані так, щоб не торкатися тіла дитини. Це дає можливість виключити ймовірність появи на шкірі малюків подряпин й інших пошкоджень.

Основні матеріали виробництва

Дитячий одяг має виготовлятися тільки з натуральних тканин, оскільки більшість синтетичних виробів можуть провокувати алергічні реакції та роздратування. Однак певна кількість штучних добавок все ж допускається. Вони дають можливість підвищити якість речей, наприклад зробити їх більш еластичними або міцними.

Загалом же для серійного пошиття дитячих речей виробники використовують:

  1. Трикотаж. Змішана або бавовняна тканина з міцним щільним плетінням ниток, що відзначається простотою в догляді та стійкістю до появи складок. Добре пропускає повітря та приємна за тактильним відчуттям.
  2. Льон. Відзначається відмінною вентиляцією й не здатний викликати алергічні реакції. Єдиний недолік полягає в тому, що речі з льону легко мнуться.
  3. Шерсть. З неї може виконуватися пошиття як теплих, так і легких літніх речей для малюків. Це залежить від товщини матеріалу. Відзначається високими гігроскопічними властивостями (здатністю вбирати вологу) і здатністю «дихати».

3 Дитячі речі: основні вимоги та матеріали виробництва

Також для виробництва дитячих речей нерідко застосовуються різні різновиди бавовняних тканин. Наприклад, ситець використовується при пошитті тонких сорочок і літніх суконь, батист – для сорочок і блузок, а байка – для теплого одягу на осінній і зимовий періоди. Більш щільна бавовна (наприклад, денім) популярна для виготовлення дитячих джинсів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради