День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

Щороку День доктора святкують на початку жовтня. Відноситься дана подія до всіх мед. працівникам (абсолютно не важливо, який саме спеціальності присвятили своє життя працівники) і учням профільних освітніх організацій. У Україні свято також відзначають з великим розмахом.

Це цікаво! Інтернаціональний день лікаря в 2020 році майже всі держави будуть відзначати 5 жовтня.

Час від часу стає неясно, якого числа буде подія, так як дата «плаваюча». Лікарів у різних країнах шанують в 1-й понеділок жовтня. У Україні лікарі приймають вітання також в останню неділю першого літнього місяця.

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

Як з’явився

Історія події датується різними джерелами ще в далекому 1962 році. Ініціатива появи Дня Доктора відноситься до Глобальної організації, яка прагнула збільшити кількість здорових людей по всьому світу, а так само компанії «Лікарі без кордонів», що займається наданням мед підтримки. Крім медичних професіоналів, в ній працює багато добровольців, що допомагають людям у різних куточках світу, в тому числі на війні, а так же площах, уражених масштабними вірусами.

Ініціативу створення події підтримали інші компанії по всьому світу. Основна його сутність виявлялася в повазі праці професіоналів, які представляють медичні інтереси. Вони принесли величезний «подарунок» в історію населення землі, так як врятували багато життів. Вони допомагають людям не звертаючи уваги на націю, приналежність до тієї або іншої релігії, матеріального достатку та інших причин.

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

Подія, тим часом, набирало величезні масштаби. Незабаром свято відзначали вже не тільки терапевти і хірурги, але навіть всі до єдиного співробітники лікарень, навіть прибиральниці! До офіційного святкування прийшли в підсумку майже всі держави з різних материків, проте майже в усіх країнах є свій день поваги роботи медиків.

Традиції святкування

Основна традиція Дня доктора – це реалізація різних соц проектів та проведення заходів. Головне їх призначення – звернути увагу громадськості на здоров’я населення країни. Теми можуть бути різними – від важливості виконання догляду за собою до розмаху збільшення хворих на ВІЛ та інших небезпечних хвороб. Лікарі нерідко влаштовують семінари, які проводять безкоштовні консультації. Усі ці заходи проводяться для того, що люди більше цінували працю лікарів. Варто зазначити, що у невеликих клініках проводяться спеціальні заходи, під час яких можна безоплатно здати всі необхідні аналізи.

У День лікаря в 2020 році на афішах міських заходів можуть з’явитися наступні події для професіоналів:

  • лекції;
  • навчальні кампанії;
  • конференції;
  • дослідження.

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

Лікарі радяться між собою, щоб обговорити нагальні труднощі, новаторські розробки в сфері медицини та ін Часто з подією поєднують проведення різних виставок, на яких можна познайомитися з передовим мед обладнанням та медикаментами. Як правило, вони присвячені всі поширеним або смертельно небезпечним хворобам. З лекціями виступають і педагоги, і студенти.

У Україні нерідко перед довгоочікуваною подією проводять різні вікторини, а на урочистому вечірньому концерті зірки світової медицини вручають грамоти за заслуги відзначилися співробітникам. Слід зазначити, що у невеликих лікарнях влаштовують урочисті концерти, а найдостойнішим на честь події виписують премії.

Цікаві факти

Професія лікаря з’явилася дуже давно. Факти лікування були знайдені ще за кілька 1000-літній до нашої епохи. При цьому, тоді пацієнтів виліковували травками і комплотами. З цією професією пов’язано багато цікавих фактів:

  • Медикам у Римі за лікарську помилку призначалося суворе покарання – їм відрізали кінцівки. Тому тих, хто мріяв присвятити своє життя медичних відкриттів практично не було. Щоб вилікуватися від якогось захворювання, люди просто збирали як можна більше чуток.
  • Існує інформація про те, що 1-а операція за допомогою місцевого анестетика була виконана ще дуже давно. Це принципове в історії подія трапилася в Японії. Замість звичної для сучасного світу наркозу застосували суміш міцного вина з конопель. Здійснена операція була популярним японським медиком.
  • 1-ий «предок» електрофорезу вживався ще в Римі, коли ще не було й мови про використання електрики, без якого сучасний світ практично неможливий. В якості джерела електроенергії був застосований електронний скат, якого складали на груди пацієнта, щоб спровокувати його тиск.
  • Операція з рогівкою людину в перший раз була проведена ще в дев’ятнадцятому столітті. При цьому, операцію було вирішено провести над твариною, точніше над антилопою. Операція увінчалася успіхом і надала можливість тварині повернути органи очей.
  • 1-і пластичні операції були освоєні індійськими медиками. Злочинцям відрізали ніс, а бувалі специ потім пришивали їм носик назад.

Як і кого привітати

У День Лікаря прийнято вітати професіоналів різних профілів, від хірургів і психологів до лікарів і наукових співробітників, які пов’язали свою долю з науковими дослідженнями в галузі медицини. Крім того, прийнято заохочувати невеликими подарунками і майбутніх докторів України (учнів мед інститутів, практикантів).

Ми хочемо запропонувати для вас вибірку захоплюючих листівок, які можна завантажити і використовувати в привітанні, доповнивши прекрасними побажаннями.

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

 День лікаря 5 жовтня 2020 року: історія та традиції свята

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!