День бармена в 2020 році: дата та традиції свята

 День бармена в 2020 році: дата та традиції свята

В наступному році День бармена обов’язково відсвяткують у всіх пунктах громадського харчування: барах, кафе і ресторанах Україні. Незважаючи на те, що свято людей цієї професії ще досить молодий, але він з року в рік стає все більш відомим. Це свято присвячений важкій роботі тих, хто працює за стійкою бару. І на самому початку появи цієї професії вона була далеко не самою шанованою, але в наш час їх праця дуже почесна.

Коли зазначається

День бармена не входить до реєстру державних свят, а тому не вважається вихідним днем. Його святкують у Росії, Білорусі, Україні, Молдові та інших державах. День дуже має статус міжнародного свята, тому багато урочистості проходять за участю барменів з різних країн.

Що цікаво, число, яким відзначається День бармена, ніколи не був «плаваючим», воно чітко визначено і відзначається щороку 6 лютого. У прийдешньому році ця дата не зміниться на якусь іншу.

den barmena v 2020 godu: data i tradicii prazdnika39 День бармена в 2020 році: дата та традиції свята

У США є схожий свято, який присвячений цій складній роботі, але його святкують у першу грудневу п’ятницю.

Історія виникнення

У перший раз святкувався День бармена в Києві, головному місті України. Заходи проводилися в рок-клубі «Докер Паб». Організатором був Міжнародний центр барменів «Planet Z», навчальний майбутніх працівників бару. У 2009 році цю думку прийняли і інші організації. Крім того, торжество дуже скоро прийшло в Росії. Після до Росії додалися й інші європейські держави і країни СНД. Щорічно проходять все більш масові заходи на місцевому та міжнародному рівні.

Це торжество нерідко буває пов’язано з Днем святого Аманда, так як 6 лютого вшановує його пам’ять. Вважається, що дата цього свята був обраний недарма, так як святий Аманд був першим європейським барменом. Крім того, він вважається покровителем виноробства. Святий підстригся в ченці 20-річним юнаком, незважаючи на те, що його сім’я цього не бажала. З Франції він переїхав до Риму, а потім присвятив себе роботі місіонера, був барменом в Німеччині. Через 15 років отримав сан епіскопа.

Насправді, свято барменів майже не має жодного стосунку до Дня святого Аманда, навіть при певній близькості. Він має місце лише в православних країнах, в яких шанують цього католицького святого.

Традиції

У 2020 році, згідно з міжнародними традиціями дня барменів керівники кафе, барів, клубів і ресторанів привітають своїх працівників з професійним святом. Як нагороду за досягнення, виплатять грошові премії, а самі видатні фахівці отримають грамоти, дипломи, подяки. Перед святом або в той же день, що і торжество, обов’язково проходять:

  • курси підвищення кваліфікації;
  • навчальні лекції та семінари;
  • майстер-класи з виготовлення оригінальних коктейлів.

 День бармена в 2020 році: дата та традиції свята

Відомі ресторатори роблять відкриті широкої громадськості зустрічі, на яких розкривають секрети своєї успішності. У розважальних закладах проводяться барвисті вистави з участю барменів, дегустація вин та інших напоїв, а також ін.

Найбільш знаменитим конкурсом визнаний Bacardi-Martini Grand Prix. Він заснований в 1966 році. Щорічно для проведення змагань вибирається нова країна. Росіяни багато разів перемагали в конкурсі та отримували нагороди.

Цікаві факти

Бармени з’явилися в XIX столітті, в самому розквіті золотої лихоманки. Господарі кількох крамниць захотіли продати розливне спиртне. Даний вид торгівлі мав великий успіх. Для поділу торгової зони і зони відпочинку зробили спеціальну стійку.

Ось кілька цікавих фактів і рекордів:

  1. У 2011 році два міланця поставили світовий рекорд: тільки за одну годину вони приготували 683 чашки кави.
  2. В кінці позаминулого століття була видана перша книга, присвячена приготуванню коктейлів. Її автором був Джеррі Томас.
  3. Найстаршою барменшею вважається Доллі Севіля, її вік вже дуже почтенен і перевалив 90-річну позначку. Вона займається своєю улюбленою справою вже більше 70 років. Рекордсменом-чоловіком в барменском справі визнано Анджело Каммарта, присвятив роботі за барною стійкою протягом довгих 79 років. У нього був тільки один перерву в діяльності, коли йшла Друга світова війна.
  4. На тюменському шоу умільці спорудили доміно з 555 чарок з коктейлями.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради