Цікаві факти про Африку: цікаве про країни Африки

З одного боку, Африка дивує, а з іншого — прекрасний континент. Це одне з найзагадковіших місць, де людина і природа живуть разом, як і сотні років тому. Хочете дізнатися більше про Африку? Ми зібрали цікаві факти про Африці, багато з яких ви можете вперше чути.

vseznayko.com вважає африканський континент одним з найцікавіших місць з різноманітністю ландшафтів і приголомшливої природи. Тим, хто планує відвідати чорний континент або просто цікавиться ним, пропонуємо ознайомитися з найбільш цікавими фактами про Африку.

Цікаві факти про Африку

 1. Африканський континент володіє найбільшими запасами дорогоцінних металів: понад 40% запасів золота, понад 60% кобальту і 90% запасів платини.
 2. До колонізації Африки на її території налічувалося понад 10 000 незалежних держав і племен, кожне з яких мало свій власний унікальний мову. Безумовно — це один із самих цікавих фактів про Африку!
 3. Берберські пірати в період між 16 і 19 століттями захопили більше 1 мільйона європейців і зробили їх рабами в Північній Африці.
 4. Між 1525 і 1866 роками 12,5 мільйони африканців були викрадені і продані в рабство.
 5. За даними ООН, середній вік всіх африканців становить 19,5 років, це вдвічі менше, ніж середній вік у Європі — 42,9 року.
 6. Китай є найбільшим торговельним партнером африканського континенту з обсягом торгівлі більше 300 мільярдів доларів США в рік. Згідно з Forbes, більш 10.000 компаній в Африці належать китайцям.
 7. Одним з найбільш цікавих фактів про Африці є те, що довжина і ширина цього континенту приблизно однакові. 7500 — 8000 км. з півночі на південь і зі сходу на захід. (Вікіпедія).
 8. В Серенгеті (Танзанія) проходить найбільша в світі міграція диких тварин на Землі, звана «Велика Міграція». Більше 750 000 зебр і 1,2 мільйона антилоп гну перетинають Танзанії і Кенії в пошуках їжі. Воістину незабутнє Найбільше Шоу Планети.65c0d0d278beb1c504305da243a56d2d Цікаві факти про Африку: цікаве про країни Африки
 9. Хоча населення західних країн неухильно скорочується, африканські країни стрімко збільшуються числом. За оцінками експертів, у 2050 році на африканському континенті буде жити не менше 2 мільярдів чоловік.
 10. Велика частина африканців страждає від нестачі води і продовольства. У середньому жінки і діти проходять майже 6 км кожен день, просто щоб дістати води для виживання.
 11. У країнах Африки жінки зазвичай працюють в тиждень на 12-13 годин більше, ніж чоловіки.
 12. Приблизно 589 мільйонів людей в країнах Африки на південь від Сахари живуть без електрики. Це означає, що 80 відсотків населення для приготування їжі використовують деревину, вугілля і гній.

Про Африку для дітей

 1. В Анголі більше португальців, ніж у Португалії.
 2. У Сенегалі є Рожеве озеро Ретба.
 3. Університет Тімбукту в Малі є одним з найстаріших університетів світу. Він був заснований в 12 столітті.
 4. Африканці говорять приблизно 2000 мовами.
 5. Більше 100 мільйонів людей говорять на суахілі.
 6. В Африці 135 об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 7. Найбільша жаба в світі під назвою Голіаф мешкає в Камеруні.90f6f20a1e0d43459e8b1854ff0920d8 Цікаві факти про Африку: цікаве про країни Африки
 8. Мадагаскар — найбільший острів в Африці і четвертий за величиною в світі.
 9. Пустеля Сахара — найбільша суха і спекотна пустеля на землі.
 10. Ніл — найдовша річка у світі.
 11. Водоспад Тугела в Південній Африці — найвищий водоспад в Африці.
 12. Каньйон Блайд Рівер в Південній Африці — найбільший в світі зелений каньйон.
 13. Африка має більше 30% мінеральних ресурсів Землі.
 14. Найпопулярнішими видами спорту на Африканському континенті вважаються футбол і крикет.
 15. Більше 240 мільйонів африканців страждають від хронічного недоїдання.
 16. В Африці налічується близько 2300 видів птахів. Це 25% видів з усього світу.
 17. Озеро Малаві має найбільшу кількість видів риб у світі — понад 500.
 18. Понад 85% слонів у світі, і більше 99%, що залишилися львів перебувають на Африканському континенті.

Рекомендуємо прочитати цікаві факти про країни Європи.

Цікаві факти про країни Африки

 1. Топ-10 виробників нафти за обсягом експорту: Нігерія, Алжир, Ангола, Лівія, Єгипет, Судан, Екваторіальна Гвінея, Республіка Конго, Габон, ПАР.
 2. Лагос — найбільше місто на континенті. Уряд стверджує, що в місті проживає близько 17,5 мільйонів людей, а за іншими оцінками жителів — 21 мільйон.
 3. Алжир претендує на звання найбільшої африканської країни за площею. Його площа становить 2 381 741 км2. На другому місці Демократична Республіка Конго з площею 2 344 858 км2.
 4. Національний парк Тарангіре (Танзанія) є домом для унікальних львів-альпіністів. Обов’язкове для відвідування місце в Танзанії — всесвітньо відомий кратер Нгоронгоро — одне з 7 природних чудес Африки.
 5. Єгипет найбільш відомий своїми пірамідами, але в Республіці Судан нараховується 223 власних піраміди, що вдвічі перевищує кількість єгипетських пірамід.
 6. Екваторіальна Гвінея — єдина іспаномовна країна Африки.
 7. Християнство є основною релігією в Демократичній Республіці Конго (ДРК), близько 95% населення країни.
 8. Вважається, що в Еритреї, Єгипті та Лівії знаходяться найбільш небезпечні дороги в світі.
 9. Ефіопія — єдина африканська країна зі своїм власним алфавітом і називається він Ge’ez (гєез). Алфавіт має 345 букв.
 10. Нігерія — найбільш густонаселена країна з населенням понад 145 мільйонів чоловік.
 11. У Чада друга за темпами зростання економіка в світі.
 12. Луанда, столиця Анголи відома як «Париж Африки». Ця назва, мабуть, пов’язано з витонченою культурою та атмосферою міста.
 13. Нігер, Малі і Уганда у рейтингу найвищих показників народжуваності у світі.
 14. У Південної Африки найбільше переможців Греммі.
 15. Нолливуд в Нігерії випускає близько 50 фільмів щотижня.

Факти про Північній Африці

 1. Алжир. Цікаво, що в Алжирі найвища вартість життя в Північній Африці. А рівень інфляції в 4% є найнижчим серед країн Північної Африки. У країні налічується понад 780 науково-дослідних лабораторій і більше 20 000 професорів-дослідників проживають в Алжирі.
 2. Єгипет. Стародавні єгиптяни були першими, у кого був календар на 365 днів, поділений на 12 місяців.
 3. САДР. Є найменш густонаселеною країною не тільки в Африці, але і в усьому світі. Його щільність приблизно дорівнює 1,3 людини на квадратний кілометр.
 4. Лівія. Найважливіший прийом їжі для лівійських сімей — обід, і він має велике символічне значення. Підприємства, магазини і школи закриваються на кілька годин, щоб родини могли збиратися разом за обідом.
 5. Марокко. Національним напоєм є зелений чай з листям м’яти і цукром. Цей напій подають як символ гостинності, і відмова від нього вважається образою.
 6. Судан. Суданські народи практикують «шлюби з привидами», коли брат одружується на жінці свого покійного брата, щоб забезпечити його спадкоємцем. Всі народжені діти вважаються нащадками померлого. А щорічні трав’яні пожежі в Судані можуть охоплювати більше половини території всієї країни.
 7. Туніс. Країна має 8 об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В районі Матмата люди все ще живуть в підземних будинках. Жінки можуть передавати свої імена і національності своїм дітям.
 8. Південний Судан. У червні 2016 року в Південному Судані була зафіксована інфляція на 309%, яка є однією з найвищих у світі. В країні багатство вимірюється кількістю худоби, яким володіє кожна сім’я.

Цікаві факти про Південній Африці

 1. Ботсвана. Має саму велику популяцію слонів на континенті. Ботсвана видобуває близько 17,7% світових діамантів і є найбільшим світовим виробником найдорожчих алмазів.
 2. Замбія. Відома водоспадом Вікторія, за розмірами в два рази більше Ніагарського. З-за його бризок в лісі поруч з водоспадом йде дощ 24 години на добу, сім днів на тиждень!
 3. Зімбабве. Має найвищий рівень грамотності в Африці. У Зімбабве чоловіки з великим животом вважаються багатими. Великий живіт вказує, що людина фінансово стабільний і може дозволити собі їсти м’ясо кожен день.
 4. Коморські Острови. Є найбільшими у світі виробниками ефірного масла іланг-ілангу. З 1975 році Коморські Острови пережили понад 20 державних переворотів або їх спроб.
 5. Лесото. Традиційна одяг країни — ковдра «Basotho» з барвистими візерунками. Ковдра використовується не тільки для захисту від холоду, але і в якості статусу та культурної приналежності. До речі, в Лесото одна з найстрашніших злітно-посадочних смуг в світі.0ec5d327c88296630f9a5f41a0b93dc1 Цікаві факти про Африку: цікаве про країни Африки
 6. Маврикій. Тут колись жили птахи Додо. Саме вони надихнув написати книгу Льюїса Керрола «Аліса в країні чудес».
 7. Мадагаскар — четвертий за величиною острів у світі. На Мадагаскарі налічується 103 види лемурів. Унікальна екологія Мадагаскару принесла йому славу «сьомого континенту» світу.
 8. Малаві. Країна не має виходу до моря, але більша частина її території покрита водою озера Малаві. Його розміри — 18 346 км2.
 9. Мозамбік. Прапор Мозамбіку — єдиний у світі із зображенням автомата Калашникова. В Мозамбіку не можна робити фотографії будь-яких збройних сил, аеропортів, мостів або урядових будівель.
 10. Намібія. Перша країна, яка включила захист навколишнього середовища в свою конституцію. Близько 90% території Намібії залишається природним середовищем перебування.
 11. ПАР. Єдина країна в світі, яка добровільно відмовилася від власної програми створення ядерної зброї. Єдина країна в світі, яка приймала у себе Кубок світу з футболу, крикету та регбі!
 12. Эсватини (Свазіленд). Остання абсолютна монархія Африки і одна з небагатьох у світі. У короля Мсваті III в даний час 15 дружин. У його попередника їх було 125.

Факти про країни Західної Африки

 1. Бенін. 1). Одна з найбільш політично стабільних країн у Західній Африці. 2). Тут один з найвищих у світі коефіцієнтів народжуваності — 5 дітей на жінку.
 2. Буркіна-Фасо. 1). Символ країни — білий жеребець. 2). В країні електрифіковано всього 1% сільській місцевості.
 3. Гамбія. 1). Офіційна назва президента Гамбії — Шейх Професор Доктор Президент. 2). Люди голосують на виборах в Гамбії, кидаючи каміння в ями.
 4. Гана. 1). Глобальний індекс миролюбності назвав Гану найбільш мирною країною Африки. 2). У 1991 році уродженець Гани, Ферді Ато Адобое встановив світовий рекорд, пробігши 100 метрів задом наперед за 13,6 секунди.
 5. Гвінея. 1). Рівень грамотності в Гвінеї один з найнижчих у світі. 2). В країні чоловіки можуть використовувати своє багатство, щоб взяти собі іншу жінку.
 6. Гвінея-Бісау. 1). Є шостим за величиною виробником кешью в світі. 2). Це одна з найбідніших країн у світі.
 7. Кабо-Верде. Тут немає залізниць, але є сім діючих аеропортів, один з яких завдовжки більш 3047 м.
 8. Кот-Д’івуар. Може похвалитися найбільшою церквою в світі — Нотр-Дам-де-ла-Пе площею 30 000 м2.
 9. Ліберія. Входить у топ-20 найбільших курців країн світу — 104 сигарети на дорослу людину в рік. 2). У Ліберії зареєстровані самі великі круїзні лайнери.fc2eb6bf0703bc9f754e4a8a0f8cc304 Цікаві факти про Африку: цікаве про країни Африки
 10. Мавританія. 1). Остання країна, яка скасувала рабство — в 2007 році. 2). Традиційні стандарти жіночої краси — огрядні жінки, які вважаються гарними, а худі — хворобливими.
 11. Малі. 1). Один з найвищих показників дитячої та материнської смертності в країнах Африки. 2). Країна славиться танцями в ритуальних масках, яких більше 75 видів.
 12. У Нігері проживає наймолодше населення у світі. У 2013 році більше половини населення Нігеру (50,09%) були віком до 14 років.
 13. Нігерія. 1). Має найвищий рівень народження близнюків у світі. 2). В ній більше, ніж в будь-якій іншій країні видів метеликів.
 14. Острови Святої Єлени, Вознесіння і Трістан-да-Кунья вважаються однією з найменш населених британських територій — 5,705 жителів у 2019 році. 2). На острові Святої Олени жив і помер Наполеон.
 15. Сенегал. 1). Єдина країна в Західній Африці, де не було військових переворотів. 2). Найпопулярніше телешоу в Сенегалі про вівці.
 16. Сьєрра-Леоне. Основним продуктом харчування, що споживаються практично при кожному прийомі їжі, є рис. Кістки, особливо курячі, вважаються делікатесом.
 17. Того. 1). До Того чоловікам і хлопцям дозволяється ходити, тримаючись за руки. 2). Тоголезцы носять всі на своїх головах і люблять торгуватися. Ви повинні торгуватися за все, що ви купуєте на ринку.

Цікаві факти про Східній Африці

 1. Джибуті. 1). Озеро Лак Ассаль у центрі Джібуті в 10 разів солоніша Мертвого моря. Це другий найбільший солоний у світі після Дон Хуана у Антарктиді. 2). Це найнижча точка на суші на всьому африканському континенті й друга найнижча на Землі після Мертвого моря.
 2. Кенія. 1). Кенійські чоловіки можуть мати кілька дружин. 2). Полювання в Кенії заборонена. 3). У 2015 році Кенія була визнана провідною країною світу по сафарі.
 3. Майотта. 1). Виконавча влада — президент Франції, а євро є офіційною валютою країни.
 4. Реюньон. 1). Одним з найпопулярніших видів спорту є моринге — вид бою і танців, схожий на капоейру. 2). Острів сумно відомий нападом акул на людей: 21 напад з 2011 року, 9 з яких закінчилися смертельним результатом.
 5. Руанда. 1). Вважається однією з кращих країн з високим інтернет-з’єднанням у Африці. 2). З 2000 року входить до п’ятірки найбільш розвинених країн. 3). Реєстрація бізнесу в Руанді здійснюється за 48 годин.
 6. Сейшельські Острови — курорт для багатьох знаменитостей. Тут відпочивали принц Вільям і Кейт Міддлтон, а також подружжя Бекхем. 2). Тут живе найважча сухопутна черепаха в природі — Есмеральда, вагою близько 304 кг.
 7. Сомалі. 1). Сомалійським жінкам не дозволяється публічно спілкуватися з чоловіками. 2). Країна відома своїм морським піратством.
 8. Танзанія. 1). Привітання лівою рукою вважається неввічливим і грубим. 2). В Танзанії з дерева Мпінго виробляють найдорожчу деревину у світі. 3). Це батьківщина гори Кіліманджаро.
 9. Уганда. Є домом для 11% світового населення птахів країні і 50% гірських горил в світі. 2). В Уганді мотоцикли використовуються в якості таксі для перевезення людей, які відомі як «Бода-Боду».ffa9bc668dea0177f4f5afe4853cfcad Цікаві факти про Африку: цікаве про країни Африки
 10. Еритрея. Після Єгипту займає друге місце археологічних відкриттів в Африці — 80 000 археологічних пам’яток.
 11. Ефіопія. Разом з Ліберією — єдині дві африканські країни, які не були колонізовані європейськими державами. 2). Традиційно ефіопські батьки і діти не мають прізвища. Більшість дітей прізвищем вважають, що ім’я свого батька.

Цікаві факти про Центральній Африці

 1. Ангола. Гроші Анголи (кванза) не можна вивозити за межі країни. 2). Тут знаходиться водоспад Руакана — одне з найкрасивіших природних чудес Африки.
 2. Габон. До 85% території Габону покрито тропічними лісами, 11% з яких є національними парками. Це одні з найбільших природних парків в світі. 2). Виготовлення масок і ритуальна розмальовка особи є важливими частинами габонській культури.
 3. Камерун. Камерун часто називають «Африкою в мініатюрі», так як у ньому представлені всі ландшафти континенту, включаючи тропічні ліси, пустелі, болота і савану. 032c3ad6125cb0c42661202697ad6d35 Цікаві факти про Африку: цікаве про країни Африки
 4. Демократична республіка Конго. Одинадцята по величині країна в світі і четверта за чисельністю населення в Африці. Вулкан Ньирагонго — один з восьми діючих вулканів у країні і один з найбільш активних вулканічних районів у світі.
 5. Республіка Конго / Браззавіль. Конголезці відомі у всьому світі любов’ю до модного одягу. Мода для них — це мистецтво, спосіб розважити людей, пристрасть і індивідуальність. В країні навіть існує суспільство La Sape («Суспільство творців атмосфери і елегантних людей»).
 6. Сан-Томе і Прінсіпі. Населення островів дуже доброзичливе, тому цілком безпечно виходити вночі в парк або навіть спати на пляжах. 2). У джунглях Сан-Томе немає небезпечних тварин тигрів, левів, смертельних змій або павуків.
 7. ЦАР. Тут можна зустріти місцеві лісові племена, що живуть в низьких хатинах з ліан і покритих листям. 2). Освіта в ЦАР є безкоштовним і обов’язковим, але близько половини дорослого населення країни неписьменні.
 8. Чад. Ця країна також називається «Мертве серце Африки» через її близькість до пустель. 2). Нільський окунь — одна з найбільших прісноводних риб. Мешкає в озері Чад і може досягати до 2 метрів з вагою до 200 кг
 9. Екваторіальна Гвінея. Сама маленька африканська країна, що є членом Організації Об’єднаних Націй і одна з найбагатших країн Африки. Однак переважна більшість її жителів живуть у бідності.

Про Африку короткою рядком

 1. Це другий за величиною континент на Землі з площею 30 370 000 км2. Тільки Азія більше загальної площі суші.
 2. Африка є континентом з найбільшим числом суверенних держав — 54 країни і території.
 3. Майже половина всього золота, яке коли-небудь видобувалося в історії, було видобуто в Витватерсранде, Південна Африка.
 4. Африка є батьківщиною найбільшою у світі пустелі Сахара з площею 9 200 000 км2. Вона більше континентальної частини США.
 5. На африканському континенті ви можете відвідати бар всередині 6000-річного баобаба.
 6. В Африці можна знайти пиво, зварене з бананів.
 7. ПАР має три столиці (Кейптаун, Преторія, Блумфонтейн).
 8. З усіх випадків захворювання малярією у світі 90% припадає на Африку.
 9. Більше 50% франкомовного населення світу живе на цьому континенті.
 10. Бегемоти — самі смертоносні тварини. Вони вбивають більше африканців, ніж леви, великі білі акули і крокодили разом узяті.90b16431aa59836168df0bbf9a2764be Цікаві факти про Африку: цікаве про країни Африки
 11. Африканський континент вважається найдавнішим населеним континентом у світі.
 12. Більше 90% ґрунтів континенту непридатні для сільського господарства.
 13. Вісімнадцять людей з Африки були удостоєні Нобелівської премії. Це вихідці з Алжиру, Єгипту, Гани, Кенії, Нігерії, Південної Африки.
 14. Каньйон Фіш-Рівер в Намібії є другим за величиною каньйоном у світі.
 15. Шість сухих місць у світі знаходяться в Африці. Це: Аль-Куфра в Лівії, Асуан і Луксора в Єгипті, Ваді-Халфа в Судані, Пелікан-Пойнт у Намібії і Аоэлеф в Алжирі.
 16. В Африці шістнадцять країн, які не мають виходу до моря.
 17. Незважаючи на те, що Африка є другим за величиною континентом у світі, вона має найкоротшу берегову лінію.
 18. Жінки з африканського племені мурсі проколюють свої нижні губи, щоб носити глиняні тарілки.
 19. В Африці більше 100 мільйонів користувачів Facebook.
 20. Самий розкішний поїзд в Південній Африці називається «Ровос Рейлі».

Висновок

Африка багата культурною спадщиною та різноманітністю, а також природними ресурсами, пропонує захоплюючі туристичні визначні пам’ятки і містить деякі з найбільш складних політичних систем. Тому варто дізнатися про неї більше.

Сподіваємося, що розглянувши цікаві факти про Африку, ви поповнили свій багаж знань про цьому континенті.

А скільки з цих африканських фактів ви знали до прочитання статті? Поділіться своїм результатом в розділі коментарів!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради