Черрі Елізабет F1 ранньостиглий гібрид з великим потенціалом. Опис томату і поради по вирощуванню

Малий тілом, великий справою – так говорить народна мудрість. Цими ж словами можна коротко охарактеризувати томат-малу Елізабет. Незважаючи на скромний вага, фермери отримують рясний урожай красивих і смачних помідорів чері, до того ж в ранні терміни. Про інші особливості гібриду і секрети вирощування дізнаєтеся з детального опису в статті.

cherri ehlizabet f1: rannespelyjj gibrid s bolshim potencialom opisanie tomata i sovety po vyrashhivaniyu82 Черрі Елізабет F1 ранньостиглий гібрид з великим потенціалом. Опис томату і поради по вирощуванню

Опис помідори черрі

Гібрид Елізабет був представлений фермерському спільноті агрофірмою «Партнер» в 2017 р. Цим же роком томат сертифікований Держреєстром, і схвалений для вирощування ЛПХ у відкритому грунті і під плівковими укриттями у всіх регіонах РФ.

Рослина індетермінантна (2 м і більше), листя довгі, не розкидисті. Суцвіття проміжні, перше закладається над 8-м листком. Міжвузля короткі, і зав’язуваність дуже висока – через кожні 12-15 см утворюється нова кисть. На кожній такій кисті налічується 20 і більше акуратних яйцевидних томатів (див. фото). Вага одного черрі не перевищує 30 м, а частіше 18-20 р. Недостиглі плоди зеленого забарвлення з темною плямою, при дозріванні томати наливаються соковитим червоним відтінком. Урожай з нижніх ярусів кущів можна збирати через 90-95 днів від повного розкриття сім’ядолей.

Увага! Гібрид Елізабет один з рідкісних представників черрі з дуже високою врожайністю – з одного куща можна зібрати 3-5 кг томатів.

На розрізі помідор яскраво малиновий, м’ясистий, двокамерний, насіння дуже мало. У смаку переважає цукристість.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий,

90-95 днів

Индетерми-нантный,

200-260 см

Універсальний Для плівкових теплиць і відкритого грунту 20-30 Теплиця: 15-18 кг

Відкритий грунт: 12-14 кг

Червона забарвлення. Яйцеподібна, циліндрична форма.

2 гнізда

Переваги і недоліки

Крім високої врожайності в ранні терміни, томат Елізабет характеризується іншими перевагами:

 • Щільні помідори підходять як для вживання в свіжому вигляді, так і для цільноплідного консервування.
 • Висока опірність до багатьом захворюванням пасльонових: гнилей (кореневої і вершинної), фітофторозу, плямистостей листя (бурої та бактеріальної), бронзовості томатів та бактеріального в’янення.
 • Тривалий плодоношення.
 • Транспортується без зміни товарного вигляду.
 • Кущі не схильні до жирування.
 • Мінусами цього томата є:

  • необхідність у формуванні рослини і опорі;
  • неможливість використовувати насіння з свого врожаю для подальшої культивації;
  • при вирощуванні на відкритих грядках врожайність знижується.

  Агротехнічні особливості та відгуки городників

  Пишність томату проявиться повною мірою лише при дотриманні ряду нехитрих умов:

  • забезпечити гібриду поживний грунт – при посадці додати під кожен кущик по 1,5 л біогумусу або іншого органічного добрива;
  • уникати загущення посадки, тобто на 1 кв. м. має припадати не більше 3-4 рослин (схема 70х30 см);
   формувати в 1-2 стебла;
  • у міру дозрівання плодів видаляти нижні листки, переводячи тим самим потік поживних речовин до верхніх кистей;
  • не допускати перезрівання томатів.

  cherri ehlizabet f1: rannespelyjj gibrid s bolshim potencialom opisanie tomata i sovety po vyrashhivaniyu83 Черрі Елізабет F1 ранньостиглий гібрид з великим потенціалом. Опис томату і поради по вирощуванню

  Думки і враження садівників-городників відображені в їх відкликання.

  Марина Віталіївна з Воронежа ділиться: «Шикарний просто томат! Так багато кистей ще ні на одному мною вирощеному томаті не бачила. У мене теплиця 2,2 м, верхівка куща вперлася в стелю, але там ще були 3-4 кисті, і так шкода було їх обрізати, але за термінами вони б не встигли визріти. До речі, на кущах було багато здвоєних кистей, що позитивно вплинуло на урожайність – з двох рослин зібрала близько 10 кг».

  Світлана з Рязані пише: «Погода в цьому не радувала, було прохолодно і багато дощів, що погано позначилося на більшості моїх томатів. І тільки Елізабет нічим не хворів. Це мене так вразило, що в наступному сезоні посаджу більше кущів. Тим більше що мої діти від красивих помідорів в повному захваті».

  Михайло з Орловської області зазначає: «3 куща вирощував в полікарбонатній теплиці, 1 рослина в саду вирішив заради експерименту посадити. Вів в теплиці в 2 стебла, на грядці в 3. Після збору врожаю (під укриттям на порядок вище) прийшов до висновку, що краще цей томат все ж вирощувати в теплиці, а на вулиці висаджувати спеціально призначені сорту».

  На завершення рекомендуємо подивитися наочне відео від досвідченої городниці, демонструє приголомшливі результати, яких вона досягла при культивуванні томату Елізабет F1 в теплиці.

  Елізабет F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради