Біпін проти кліщів на бджолах: дозування, застосування

Протикліщове засіб біпін має в своєму складі широко відоме активна речовина акарицид. Його використовують у сільському господарстві та ветеринарії. Системний акарицид противоклещевой можна зустріти в препаратах Тактик, Бивар, Янтрин, і інших подібних засобах.

Зазвичай, біпін поширюється в ампулах по 2 мл, 1 мл, 0,5 мл, крім того можна зустріти більш місткі ампули по 10 мл Засіб має жовтуватий відтінок, при цьому запах різкий, неприємний.

Обробка бджіл бипином: як і коли оброблятиме

Не рідко можна зустріти експериментальний тип використання: препарат додають сироп. Однак інформація про підвищеної ефективності такого способу використання не доведена.

В інструкції до препарату йдеться про те, що є два поширені методи використання: обприскування і обкурювання. Для обприскування використовується звичайна вода, а обкурювання відбувається способом обробки димом з високою концентрацією біпіна.

Дозування препарату

Водний розчин для обприскування бджолиного вулика готують з розрахунку 0,5 мл біпіна на літр води. Таким чином, концентрації з 10 мл препарату повинно вистачити для поливання бджіл одного вулика.

Ємність для комфортного обприскування можна сконструювати самостійно, використовуючи при цьому звичайну пластикову пляшку. У серединці кришки необхідно зробити отвір, щоб вийшов ефект зрошення вулика. Для більшої зручності рекомендується нанести мітки фарбою на стінки сулії, щоб контролювати витрату. Професіонали бджільництва роблять всі заходи по цькуванню кліщів тільки для сильних бджолиних сімей.

Ефективність впливу протикліщового препарату зростає в осінній період, оскільки розплід відсутня, і кліщі можуть перебувати тільки на дорослих особинах. Обробка бджіл бипином: як і коли обробляти, основні моменти.

Обробка димом з високою інтенсивністю підходить для бджолярів з великою кількістю вуликів на власній пасіці. Підвищується продуктивність препарату, і розширюється область впливу на численні вулика. Для обкурювання необхідний спеціальний механізм, або дим гармата. В агрегаті даного призначення відбувається випаровування біпіна, після чого утворюється димова завіса з активною речовиною для лікування бджіл.

30e5dda5e527782a608ba6d03c7c0230 Біпін проти кліщів на бджолах: дозування, застосування

Особливості водного розпилення препарату:

  • Водний розчин розкладається швидше. В ідеалі, обробку розпиленням протикліщового речовини слід зробити протягом пари годин після виготовлення лікувального розчину.
  • Не слід поспішати з розпиленням. Навіть досвідчений бджоляр не зможе вгадати, яка бджолина сім’я сильна. Тому, розпорошення повинно бути вироблено на пару вуликів. Якщо біпін не впливає негативно протягом півгодини, можна продовжувати обробку. Обробка бджіл бипином навесні на першій хабарі – обов’язкова умова.
  • Залишки біпіна в концентрованому вигляді не зберігаються. Не рекомендується залишати препарат на довге зберігання, краще від нього позбавитися.

Коли краще всього обробляти бджіл від кліщів

Важливо знати, що кліщі можуть поселитися навіть у бджолиному розплоді, а біпін не зможе знищити їх, якщо вони там з’явилися. Відсутність розплоду відбувається приблизно перед зимовою сплячкою, тому, обробку проводити потрібно саме в цей період. Весь кліщ буде сидіти тільки на бджолах, а всі бджоли будуть у вуликах в кінці осені. Обробка бджіл бипином восени – запорука здоров’я всього бджолиного вулика.

Варто зазначити, що для повного лікування бджолиних сімей не достатньо одноразової обробки. Лікування перед зимівлею знищить майже всіх кліщів на бджолах, однак, зіпсовані особини вже не зможуть відновитися до майбутнього медоносу.

Другий раз обробку треба робити після першого хабар: саме тоді закліщеність може піти на зростання, тому лікування бипином запобіжить втрату сил у молодих бджіл.

Залишається біпін у вихідній сировині (мед, віск)

Питання про те, шкідливий препарат для продуктів бджільництва, таких, як мед, віск досі залишається відкритим. Виходячи з теорії, можна зробити висновок, що певна кількість речовини може осідати на воску.

Однак на якість продукту немає небезпечного впливу. Тепер відомо, як і коли обробляти бджіл бипином.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради