Бджолиний пилок: властивості та застосування

Бджолиний пилок — продукт життєдіяльності бджіл, який за своїм корисним властивостям може перевершити основний продукт бджільництва, мед. Напевно багато любителів меду і прихильники «медотерапії» не раз хотіли купити пилок бджолиний і випробувати на собі всю міць її чудотворного дії. При цьому нестача знань про цей продукт часто зупиняє таких людей.

Сьогодні ми спробуємо розібратися, як приймати пилок бджолиний, щоб досягти максимального позитивного ефекту і не нашкодити організму.

Бджолиний пилок — еліксир молодості, створений природою

Властивості бджолиного пилку і її застосування до цих пір викликають суперечки офіційної медицини і шанувальників народних методів лікування. Щоб зрозуміти суть дебатів пропонуємо розібратися з процесом утворення і складом обніжжя.

f2a8ad306f3826a2fa0b2523ab88fc60 Бджолиний пилок: властивості та застосування

Бджолиний пилок: властивості і склад цього продукту давно є предметом пильного вивчення вчених медиків, практикуючих лікарів. Інакше цей продукт називають обніжжя Він використовується комахами для вигодовування потомства, має вигляд малих зерен різної форми являє собою крихітні зернятка різної форми. Утворюється бджолиний пилок з нектару, під впливом бджолиного секрету. Колір пилку може варіюватися від білого до коричневого. Колір залежить від виду рослини — медоносу. При цьому корисність пилку від кольору, ніяк не залежить. У будь-якому випадку до її складу входять:

 • вітаміни B
 • феноли (флавоноїди, фенолокислоти)
 • амінокислоти
 • прості і складні цукру
 • макро-та мікроелементи, життєво необхідні людині (серед них калій, натрій, залізо та ін)
 • Крім набору життєво важливих для людини речовин, пилок бджолиний корисні властивості виправдовує ідеальної збалансованістю останніх, за рахунок чого досягається максимальний позитивний ефект кожного з них.

  Бджолиний пилок лікувальні властивості

  Отже, ми вже визначилися, що обніжжя — продукт досить складний за складом. Тепер спробуємо розібратися, як приймати пилок бджолиний і яку дію вона може чинити на організм. Як показує практика обніжжя при курсовому споживанні чинить на організм людини наступні дії:

 • імуномодулююча (загальнозміцнюючий) — поповнює запас необхідних речовин
 • активізуючу, проявляється в активізації обмінних процесів, поліпшення обміну речовин, процесу травлення
 • очищаючий, виведення холестерину
 • заспокійливу
 • протизапальний
 • антиоксидантна
 • протипухлинний. Чи можна вилікувати пилком останню стадію раку, але як профілактичний засіб, вона показує себе непогано, принаймні статистика відзначає, що серед тих, хто вживає бджолиний пилок захворюваність раком практично нульова.
 • відновлення гормонального фону
 • благотворно впливає на склад крові
 • благотворно впливає на чоловіче здоров’я (потенцію).
 • 24f399ac96854576ecd86b23b9e22ece Бджолиний пилок: властивості та застосування

  Бджолиний пилок лікувальні властивості як приймати? Подібними питанням задаються багато любителів меду. Приймати її можна в чистому вигляді, або змішуючи з медом та іншими інгредієнтами, як для лікування специфічних захворювань, так і для профілактики і загального зміцнення організму.
  До захворювань при яких бджолиний пилок застосовується успішно, як у складі комплексної терапії, так і окремо можна віднести наступні:

 • Анемія
 • Захворювання печінки
 • Захворювання ШКТ
 • Захворювання нирок
 • Гіпертонія
 • Захворювання нервової системи (психози легкої форми, безсоння, інтелектуальне перенапруження)
 • Захворювання сечостатевої системи у чоловіків.
 • Як приймати пилок бджолиний у залежності від захворювання? Відповісти на це питання однозначно можна лише після консультації з лікарем. Стандартно курс лікування триває близько місяця, його продовження можливе лише після консультації з лікарем. Зазвичай приймають по 1 ч. л. пилку/3 рази в день. Саме головне не переборщити, споживання понад 5 мг/добу може призвести до зворотного ефекту. Перевищення цієї норми може призвести і гипервитаминозу, в особливій групі ризику — алергіки, але про це ми також поговоримо нижче. Курс лікування, також індивідуальний для кожного захворювання і регулюються лікарем. Зазвичай він становить від 2 тижнів до 1,5 місяців. Цього цілком достатньо, для активізації механізмів імунітету і подальшої самостійної успішної боротьби організму з хворобою.

  Бджолиний пилок може застосовуватися для створення «вітамінних коктейлів». Зокрема відомим народним методом лікування захворювань шлунково-кишкового тракту є вживання суміші меду, соку алое і обніжки, (500грамм меду, 20 грамів пилку і 75 мл соку алое) приймають по одній ч. л. 3 рази в день перед прийомом їжі. Це засіб вже через місяць регулярного прийому нормалізує кислотність шлунка, покращує процеси травлення, є відмінним засобом профілактики гастриту і виразки.

  Чоловікам буде цікавий інший рецепт. Споживання на сніданок бутерброди (житній хліб + суміш обніжжя (25 грамів), вершкового масла (100грам) і меду (50грамм)), відмінно позначаться на чоловіче здоров’я та репродуктивної функції.

  Купити пилок бджолиний сьогодні не становить особливої праці. Вона продається в будь-якій аптеці у формі таблеток — желатинові капсули, які можна розкрити, щоб висипати пилок і змішати при необхідності з іншими інгредієнтами.

  Бджолиний пилок: за і проти

  Бджолиний пилок, лікувальні властивості, як приймати цей дар природи ми вже розібралися, але завжди вона виявиться корисною? Відгуки в інтернеті про використання пилку для лікування і профілактики захворювань в основному позитивні, рідше нейтральні, негативних відгуків практично не знайдеш. В інтернеті взагалі багато інформації на тему: Бджолиний пилок: користь і шкода як приймати, відгуки. Але що думає з цього приводу традиційна медицина, чи є протипоказання для прийому пилку і вона може завдати шкоди здоров’ю людини? Бджолиний пилок, є потужним алергеном, тому перш за все з обережністю до неї варто ставитися алергікам. В ідеалі перед початком прийому пилку, слід проконсультуватися з алергологом і пройти тест на алергічну реакцію, або принаймні починати прийом з мінімальних доз, поступово нарощуючи їх, спостерігаючи за реакцією організму і припинити прийом при перших ознаках алергії. Крім цього табу на обніжку мають діабетики та хворі з порушенням згортання крові.

  Бджолиний пилок, властивості якої ми обговорили спочатку не втратить їх, лише в разі правильного зберігання. Зіпсована обніжжя перетворюється в справжню отруту.89e1692a20af1bca9dc479326c23fd91 Бджолиний пилок: властивості та застосування
  Резюмуючи вищесказане, відповідаючи на питання «як приймати пилок бджолиний?» хочеться виділити кілька основних правил безпечного лікування обніжжям:

  1. Дотримання норми споживання пилку (5мг/добу)
  2. Вживання пилку у складі «вітамінних коктейлів»
  3. суворе дотримання норм зберігання та терміну придатності
  4. Дотримання термінів лікування. Курс лікування становить близько 1 місяця. Подальше вживання можливо, лише після консультації з лікарем.
  5. діабетикам обніжжя протипоказана
  6. алергікам слід виявляти особливу уважність
  7. купити пилок бджолиний можна в будь-якій аптеці.

  Бджолиний пилок. Відгуки

  Обніжжя на жаль не є популярним методом лікування. Тим не менш, є чимало прихильників такого методу боротьби з недугами. Вони то і залишають відгуки про неї на просторах мережі інтернет. Як правило, всі вони через кілька тижнів після початку прийому пилку відзначають помітне поліпшення психо-емоційного стану, нормалізацію сну, що в свою чергу позитивно позначається на загальному стані організму.

  Лікарі, що спостерігали таких хворих об’єктивно відзначають збільшення рівня гемоглобіну і нормалізації складу крові в цілому, поліпшення функції печінки. При цьому, вони досі не можуть дати об’єктивної відповіді на питання: «бджолиний пилок лікувальні властивості як приймати?» Ті, хто вже випробував її на собі, не можуть переконати медиків у чудотворність цього методу.

  73f4300e43f928b06ac57d347395851d Бджолиний пилок: властивості та застосування d933cede1c264ddc21afe18d737e6cf7 Бджолиний пилок: властивості та застосування

  Абсолютна більшість лікарів все ще досить скептично ставиться до лікування обніжжям і лише рекомендує приймати її з метою профілактики, і то після узгодження та розгляду всіх можливих протипоказань.

  Тим не менш, практика показує, що в мінімальних дозах обніжжя є виключно корисним речовиною. Бджолиний пилок: користь і шкода як приймати, відгуки про лікування обніжжям — всі ці питання розглянуті вище і тепер ви можете перевірити її дію на собі.

  Бджолиний пилок: користь і шкода як приймати, відгуки та рекомендації з цього приводу можна знайти в інтернеті, ми ж спробували лише виділити основні «за» і «проти» такого лікування.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради