Як все прибрати після закінчення будівництва

З усіх етапів зведення приватного будинку самим неприємним, але абсолютно необхідним є прибирання після закінчення будівництва. Нова будова треба заповнювати меблями і обживати, але доводиться возитися з сміттям і чищенням всіх домашніх поверхонь. Запрошення фахівців з збиральної компанії заощадить час, але не гроші. Щоб самостійні роботи не затягнулися на кілька днів, потрібно знати, в якій послідовності і за якими правилами проводити прибирання будинку і території після будівництва. Всі дії повинні виконуватися за заздалегідь наміченим планом.

План післябудівних робіт

59424cdd1992a35684fbb8097e3362b5 Як все прибрати після закінчення будівництваОсобливий вид робіт проводиться тільки після завершення будь-якого будівництва. Від генеральної чистки приміщення він вигідно відрізняється тим, що потрібно прибирати кімнати, ще не заставлені меблями. Але кількість і різноманітність будівельного сміття вимагає застосування особливих методів і інструментів. Ремонт в квартирі теж не супроводжується такими масштабними діями по наведенню порядку. Адже прибирати доводиться не тільки побудоване житло, але і прилеглу до нього територію.

Після зведення нового будинку передбачається проведення наступних робіт:

 • Видалення будівельного сміття з усіх кімнат. Корисно заздалегідь продумати місця складування на території, щоб потім було зручно вивозити його на смітник або утилізувати на самому ділянці.
 • Знепилювання всіх поверхонь в кімнатах і підсобних приміщеннях. Зі стін, стелі та підлоги видаляються будівельна пил і залишки розчинів. Цей етап не потребує ретельного очищення із застосуванням спеціальних миючих складів.
 • Сухе прибирання. Зі стін, підлоги, вікон і підвіконь видаляються прилиплі залишки будівельних сумішей, паперу і липкої стрічки. На цьому етапі вже необхідно застосування чистячих засобів, що відповідають типу оброблюваної поверхні.
 • Вологе прибирання. Наведення чистоти підлоги та стін із застосуванням миючих складів, інструментів і агрегатів. З технічної точки зору – складний етап, так як потрібно враховувати особливості кожної отмываемой поверхні.
 • Завершальна чистка. Обробка декоративних елементів – плінтусів, дверей, вентиляційних решіток, фурнітури. Чистка встановленої сантехніки та приладів опалення. На цьому етапі вже не потрібні професійні агрегати.
 • Прибирання території від винесеного будівельного сміття. Виконання цього етапу залежить від способу його утилізації. Це може бути повний вивезення на звалище або часткове використання для благоустрою присадибної ділянки.

Перед розміщенням меблів у будинку корисно провести повну дезінфекцію всіх приміщень.

Прибирання після будівництва будинку

670dd2169c162bed2a7c1001d1bacbf3 Як все прибрати після закінчення будівництваБудівельне сміття можна використовувати в облаштуванні прибудинкової території

Після завершення будівництва котеджу хочеться швидше облаштувати його остаточно і заселитися. Але цьому заважають будівельне сміття і бруд. Щоб позбавитися від них з мінімальними втратами часу і сил, рекомендується проводити прибирання за планом і з заздалегідь підготовленими інструментами і засобами.

Видалення основного сміття

Неможливо побудувати заміський котедж без утворення безлічі обрізків і залишків будівельних сумішей. Тому перший етап прибирання будинку після закінчення будівництва полягає у звільненні всіх приміщень від будь-якого сміття. Насправді від нього доводиться позбавлятися протягом всієї будови. При збиранні потрібно дотримувати наступні правила:

 • дрібні обрізки завантажуються у міцні мішки, які знадобляться з самого початку будівництва;
 • для гострих предметів можна приготувати пластикові коробки і контейнери;
 • для великогабаритного сміття необхідно заздалегідь підготувати місце складування на території, щоб до нього було зручно під’їхати транспорту для вивезення;
 • екологічно шкідливе сміття (залишки хімреактивів, шматки скловати) готуються до вивезення окремо.

Виконання цих робіт не потребує кваліфікації і застосування спецтехніки. Знадобиться тільки дізнатися розташування звалища, де приймають будівельне сміття. Скидання в недозволеному місці призведе до серйозного штрафу. Можна звернутися в компанію з вивезення відходів.

Видалення пилу з приміщень

69d96b904e6ee5360f5adba955261c15 Як все прибрати після закінчення будівництваДля видалення пилу рекомендується використовувати потужний пилосос

Ця субстанція, що утворюється при будь-яких будівельних роботах, зовсім не схожа на побутову. У неї входять легкі залишки звичайної бруду і важкі частинки будівельних сумішей, штукатурки або затірки. Ці фракції часто дуже шкідливі для дихання. Тому необхідно не допускати при збиранні освіти пилових хмар і працювати тільки в респіраторі чи захисній масці. Сухе підмітання великої кількості пилу неприпустимо з цієї причини, а вологе прибирання без видалення основного пилового шару призведе тільки до розмазування його по підлозі і стінах.

Найкращий вихід – застосування пилососа. Але побутові прилади не годяться для видалення будівельного бруду. Вона буде забивати фільтри і може привести до повного виходу агрегату з ладу. Необхідний спеціалізований будівельний пилосос. Купувати його дорого, але можна орендувати на весь час прибирання після будівництва.

Потужним пилососом видаляють пил не тільки з підлоги, але і зі стін і стелі. Особливу увагу потрібно приділити очищення важкодоступних місць – кутах, плінтусів, щілинах і щілинах. Проте за один раз прибрати всю пил навряд чи вийде. Вона буде з’являтися і на наступних етапах прибирання. Доведеться вдаватися до пилососа і по закінченні всіх робіт.

З підлог, покритих лінолеумом або ламінатом, видаляють тільки основний шар пилу. Інше доцільно відмивати на наступному етапі робіт.

Якщо в кімнатах є підлогові або настінні матеріали, які не допускають вологої обробки, для сухого чищення необхідно застосовувати спеціальні пылесборные насадки – Мопи. Вони виготовляються з синтетичних волокон, що утримують пил і не дозволяють їй потрапляти в повітря.

Вологе прибирання

f9e7f41b7df7c61f1a96c3bd82ab8377 Як все прибрати після закінчення будівництваПри вологого прибирання застосовують спеціальні миючі засоби, які працюють в рукавичках

Включає в себе не тільки просте миття підлог і стін, але і відтирання від поверхонь прилиплих залишків цементу і шпаклівки, плям фарби, лаку та клею. Якщо немає спеціальної підлогомиючої машини, на цьому етапі необхідні:

 • професійні швабри зі змінними насадками;
 • швабри на довгій або телескопічною рукоятці для миття стін;
 • губки звичайні і з абразивним покриттям;
 • ганчірки та тканинні серветки;
 • миючі засоби для різних поверхонь;
 • розчинники;
 • відра і широкі миски.

В якості змінних насадок зручно використовувати Мопи. Їх легко знімати мити і одягати на швабру. Для миття великих площ найкраще підходять мотузкові Мопи типу «Кентуккі».

Фінішна зачистка

На цьому етапі проводиться обробка інших елементів інтер’єру:

 • миття дверних косяків, плінтусів і підвіконь;
 • видалення непомічені раніше плям фарби та розчинів;
 • обробка всієї встановленої сантехніки;
 • чистка радіаторів опалення;
 • обробка декоративних елементів – дверних ручок, вставок і накладних панелей;
 • повне миття вікон.

На заключному етапі не потрібно спеціалізоване обладнання. В основному використовуються скребки, щітки, серветки з мікрофібри і звичайні ганчірки. Також знадобляться різноманітні миючі склади.

Хімічні засоби

b3a047018b0b12c1fe4f318a246f3637 Як все прибрати після закінчення будівництваДля видалення залишків будівельних сумішей використовують розчинник

Після видалення сміття і основної кількості пилу подальша робота проводиться із застосуванням миючих складів і розчинників. Необхідно знати, які засоби допустимі для конкретної отчищаемой поверхні. Це можна зрозуміти з інструкцій щодо застосування очисника або з рекомендацій по догляду за покриттям або настінним покриттям.

При очищенні різних матеріалів можна використовувати:

 • ацетон і уайт-спірит – для відтирання фарб, лаків і клеїв;
 • кислотовмісні очисники – для обробки кахельного і керамогранитного покриття;
 • розчин мідного купоросу – для видалення іржі з металевих деталей;
 • оцет, розведений у солоній воді – для очищення звичайних забруднень на великих гладких поверхнях;
 • хлорвмісні сполуки – для дезінфекції.

Ручна вологе прибирання зажадає застосування господарських миючих засобів на основі рідкого мила. Використання підлогомиючої машини або миючого пилососа допустимо тільки з складами, зазначеними в інструкції.

Прибирання прибудинкової території

Одна частина полягає в підготовці винесеного з дому сміття до вивозу на звалище. Друга – приведення в порядок розбитих будівельною технікою доріжок та газонів. Можна спробувати частково поєднати ці роботи.

Частина будівельного сміття – бита цегла, шматки затверділого розчину, уламки керамічної плитки – підходять для укладання основи садових доріжок, вирівнювання ям і бутования грунту під стовпи. Для цих же цілей використовуються невикористані залишки цементу та інших сумішей.

Якщо передбачається таке застосування непридатного матеріалу, його потрібно відразу складувати окремо від іншого сміття, призначеного до утилізації.

Сам вивезення краще довірити компанії, що має ліцензію на подібну діяльність. Це позбавить від ризику отримання штрафу за можливі помилки при виборі місця та способу утилізації.

Можна замовити прибирання побудованого будинку в клінінгової фірми. Але ціни на подібні послуги в Москві починаються від 100 руб/кв. м. при опрацюванні самого котеджу, без очищення території. Інший спосіб – заздалегідь включити в договір з компанією, яка збирається будувати заміський будинок, пункт про обов’язкову післябудівного прибирання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради