Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Сьогодні одним з найбільш популярних варіантів обробки підлоги стало ламіноване підлогове покриття.

Спробуємо розібратися, як правильно вибрати ламінат для квартири, яким він буває за якістю, і наскільки цей матеріал відповідає потребам сучасного інтер’єру.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy141 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Що таке ламінат

Ламінована дошка — це підлогове покриття підвищеної щільності, за основу якого взята деревоволокниста плита (ДВП). Її параметри варіюються від 1260 до 1380 мм в довжину і від 185 до 195 мм в ширину.

Структура

Щоб зрозуміти, якими особливостями володіє цей обробний матеріал, зупинимося детальніше на його складових.

Шари ламінованої дошки:

 • нижній шар — стабілізуючий, служить для захисту покриття від механічних пошкоджень і додання жорсткості конструкції;
 • основа — ДВП підвищеної щільності, що відповідає за вологостійкість, звукоізоляцію і кріплення плит між собою;
 • декоративний шар — шар паперу певного кольору і малюнка, який відповідає за естетичний вигляд покриття;
 • захисний шар складається з меламінової і акрилової смоли, оберігає декоративну поверхню від механічних ушкоджень і стирання.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy142 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Товщина

Відіграє важливу роль, оскільки цей показник впливає на звуко – і теплоізоляційні властивості матеріалу.

Вона буває:

 • 6 мм — мінімальна;
 • 8 мм — середня;
 • 12 мм — максимальна товщина покриття.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy143 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Колір і дизайн

Виробники надають величезний вибір дизайну ламінованого підлогового покриття.

Це може бути:

 1. Монохромна текстура з глянцевою або матовою поверхнею. Такий ламінат добре виглядає в сучасному інтер’єрі.
 2. Відтінки різних порід дерева, що цілком відповідає природі матеріалу.
 3. Плити, що імітують вже готовий візерунок паркету.
 4. Користується популярністю ламінат, відтворюючий поверхню каменю.
 5. Імітація керамічної плитки зі складним орнаментом або малюнком.

Крім кольору і дизайну важливі тактильні відчуття. Тому дощок, що імітує дерево, надають його текстуру. Плитці під мармур — шорсткість каменю. Паркетній підлозі — глянець паркету.

Традиційно виділяють три виду поверхні:

 • матова;
 • глянсова;
 • текстурна.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy144 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Переваги

Крім можливості величезного вибору дизайнерських рішень ламінат, дійсно, дуже зручний матеріал і в плані монтажу, і в плані експлуатації.

До переваг цього матеріалу належить:

 • його міцність;
 • простота в збірці;
 • величезна кількість варіантів дизайну;
 • немає необхідності в спеціальній обробці поверхні, після монтажу підлога готова до використання.

Недоліки

Вибір ламінату для квартири багато в чому залежить від того, наскільки правильно оцінюються його можливості.

У матеріалу є і недоліки:

 • не зовсім натуральне покриття;
 • додає гулкость в приміщенні;
 • низька водостійкість.

Однією з причин підозрілого ставлення до ламінованого покриття є те, що при його виробництві використовується формальдегід.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy145 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Наявність формальдегіду

На жаль, ця речовина присутня у багатьох сферах життєдіяльності людини.

Його використовують:

 • в медицині в якості антисептика;
 • у косметології;
 • у дубильної промисловості;
 • при виробництві пластмаси;
 • в деревообробній промисловості.

В ламінаті цей елемент застосовують, щоб надати меламину, з якого складається захисне покриття плити, в’язкість.

Формальдегід стає небезпечним у великих концентраціях і при температурі, значно перевищує кімнатну. У малих кількостях він присутній в сучасній меблів, шпалерах, побутовому пластику.

Для того щоб убезпечити себе і своїх близьких, необхідно ознайомитися з вимогами до якості ламінованої дошки.

За європейськими стандартами ламінату присуджують клас безпеки за ступенем присутності в ньому формальдегіду:

 1. Клас Е0. Абсолютно безпечний, оскільки формальдегід при виробництві цього матеріалу практично не використовується. Ціна на нього значно вища.
 2. Клас Е1. Нешкідливий для використання, з незначною присутністю шкідливої речовини. Можна стелити в спальні та дитячій кімнаті.
 3. Клас Е2 і Е3. Концентрація шкідливої речовини в ньому в 3-6 разів більше, ніж в Е1. Його не рекомендується укладати в житлових приміщеннях.

При покупці обов’язково слід вивчити інформацію про товар. Відповідальний виробник зобов’язаний вказати клас безпеки своєї продукції.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy146 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Класи ламінату

Також ламіноване покриття ділиться на класи експлуатації по навантаженню.

Клас експлуатації

Термін експлуатації

Місце застосування

будинок

офіс

21

1-2 роки

Рідко використовувані приміщення (комора)

Знятий з виробництва

2.

22

2-4 роки

Житлові кімнати з середнім навантаженням на підлогу.

Знятий з виробництва

3.

23

4-6 років

Житлові кімнати з високим навантаженням на підлогу.

Знятий з виробництва

4.

31

10-12 років

2-3 року

Приміщення зі слабким навантаженням

(спальні, комори / приймальні, кабінети)

5.

32

12-15 років

3-5 років

Приміщення з високим навантаженням

(їдальні, кухні / коридори, приймальні)

6.

33

15-20 років

5-6 років

Приміщення з підвищеною навантаженням

7.

34

до 30 років

7-15 років

Приміщення з навантаженням вище інтенсивної (вокзали, автосалони, клуби)

Способи з’єднання

Виробники пропонують кілька способів з’єднання панелей між собою. Кожен з них володіє своїми достоїнствами і недоліками.

Клейове покриття

Зустрічається досить рідко, хоч і не відрізняється високою ціною. Укладати його самостійно складно. Потрібен спеціаліст.

З допомогою клею дошки скріплюються між собою, утворюючи абсолютно герметичну поверхню. Але при непередбачених обставинах доведеться міняти всю підлогу, а не одну плиту.

Бесклеевой ламінат

В основному у продажу присутній ламінат, розрахований на бесклеевой спосіб укладання.

Він представлений двома типами замків:

 1. Click — замок замикається під кутом 45 ?. Він допускає нерівності поверхні в межах 3 мм на погонний метр.
 2. Look — замок зручний у використанні, але таке покриття потребує ідеально рівній поверхні.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy147 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Види підкладок під ламінат

Поверхня приміщення необхідно підготувати належним чином до укладання покриття. На голий бетон його не стелять, існують спеціальні підкладки. Їх основне призначення — створити додаткову тепло – і шумоізоляцію і згладити залишилися нерівності підлоги, до яких ламінат чутливий. Ізоляція повинна бути товщиною не менше 2-3 мм.

Пробка

Дорогий екологічний матеріал. З хорошими технічними показниками, володіє пружністю, що не дозволяє підлозі просісти. Це важливо, оскільки дошки кріпляться друг до друга за допомогою замків — це слабка ланка ламінованої панелі. Жорсткість пробки забезпечує їм меншу навантаження. Однак вона ж не дозволяє компенсувати перепади поверхні.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy148 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Спінений поліпропілен

Доступний за ціною матеріал з хорошими звуко – і теплоізоляційними властивостями. Зручний в роботі. Матеріал товщиною 3 мм добре нівелює нерівності підстави і забезпечує рівну поверхню. Мінус його полягає в тому, що з часом така підкладка може просісти.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy149 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Хвойна і фольгована підкладка

Хвойна підкладка випускається в листах товщиною 3-7 мм. Її форма не зовсім зручна для роботи. На укладання йде більше часу, ніж на монтаж самого підлогового покриття. Підкладка володіє хорошою жорсткістю, утримує підлогу від просідання, але не поглинає нерівності підстави.

Фольгована підкладка відрізняється підвищеними гідро – і теплоізоляційними властивостями. Вона здатна захистити підлогу від появи грибка і цвілі. Проте з часом просідає, як і спінений поліпропілен.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy150 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Пінополістирол

Дешевий, але незручний матеріал. Він має ламкої неслухняною поверхнею. Погано компенсує нерівності підстави і не дає жорсткості, необхідної для безпеки стиків ламінованої дошки.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy151 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Маркування

Технічні характеристики ламінованої дошки будь-якого виробника повинні відповідати вимогам, закріпленим у державному стандарті якості.

Згідно ГОСТу 32304-2013 кожна упаковка ламінату забезпечується листком-вкладишем з наступною інформацією:

 1. Номер державного стандарту та європейського EN 13329.
 2. Назва організації-виробника, його товарний знак.
 3. Адреса підприємства виробника.
 4. Назва колекції ламінату.
 5. Позначення та назва декору лицьової поверхні ламіната.
 6. Клас стирання.
 7. Клас експлуатації.
 8. Клас наявності формальдегіду.
 9. Розміри дошки.
 10. Кількість дощок в упаковці (шт. та кв. м).
 11. Вага упаковки у кг.
 12. Тип замку і спосіб з’єднання.
 13. Умови експлуатації.
 14. Рекомендації по догляду.
 15. Інструкція з укладання.
 16. Знак обігу на ринку.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy152 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Критерії вибору

Добросовісні російські і європейські виробники надають повну інформацію про свій продукт у відповідності з вимогами.

Це дозволяє зробити правильний вибір підлогового покриття, підходящого не тільки з естетичної точки зору, але і з точки зору безпеки для здоров’я.

Орієнтуватися при цьому треба на:

 • надійність фірми (за наявності необхідної інформації про товар);
 • клас безпеки (Е0 або Е1);
 • клас зносостійкості (31-32);
 • товщину дошки (середня 8 мм);
 • вид кріплення (виходячи з особливостей статі);
 • дизайн (особисті вподобання).

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy153 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Який краще вибрати в залежності від призначення

Можна вибрати покриття для всього приміщення в цілому. Але практичніше буде підібрати ламінат виходячи з особливостей кожної кімнати.

У кухню

Підлогу тут витримує удари випадково загублених ножів, сковорідок, тертя шаркающих тапочок, калюжі розлитого чаю. Тому ламінат на кухні повинен бути вологостійким, з зносостійким покриттям і нековзною поверхнею. Для цього добре підходить ламінат 33 класу товщиною 8 або 12 мм. Замок Click у цьому покритті краще. Місця стиків можна обробити спеціальної вологостійкої просоченням для більшого захисту.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy154 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Для ванної

У ванній кімнаті вологість несе ще більшу загрозу. Тому обов’язково звертаємо увагу на вологостійкість матеріалу.

Він буває:

 • вологостійким;
 • водостійким.

Стики вологостійкого ламінату просочені спеціальним складом, що містить віск, і саме покриття має шар захисту від вологи. Але велика кількість води все одно призводить до його деформації. Тому, якщо на підлозі виявилася рідина, необхідно прибрати її протягом 15-20 хвилин, щоб покриття не втратило свій зовнішній вигляд.

Вологостійка ламінована панель коштує дорожче. Їй не страшні подібні випробування. Але це повністю штучний матеріал, оскільки замість ДВП у нього пластикова основа. Крім того, варіантів дизайну поверхні штучного паркету значно менше.

При виборі не треба забувати, що у ванній кімнаті особливо важливо уникати глянцевих ковзних поверхонь.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy155 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

В дитячу, вітальню і спальню

Вибираючи ламінат для житлового приміщення, треба звернути увагу на клас безпеки. У першу чергу це стосується дитячих, віталень і спалень.

Від стану підлогового покриття залежить здоров’я всіх членів родини. Тому маркування Е0 або Е1 обов’язково повинна бути присутня в описі товару.

Також підлога в цих кімнатах повинен мати хорошу шумо – і теплоізоляцію і бути товщиною не менше 8 мм Плита менше 7 мм прийнятна, якщо в квартирі встановлена система теплих підлог. Але не весь ламінат з нею сумісний, тому шукаємо відповідну інформацію на упаковці.

Краще, якщо підлогове покриття буде оброблено антистатиком. Така поверхня менше притягає пил і не провокує алергію.

Для дитячої питання волого – та зносостійкості стоїть особливо гостро.

Вибираючи покриття в дитячу, треба розуміти, що воно повинно бути:

 • безпечним;
 • теплим;
 • міцним;
 • добре переносити потрапляння вологи;
 • тихим;
 • радувати око.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy156 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Передпокій

Підлога в цій кімнаті витримує на собі постійне випробування стиранням і вагою. Від нього також потрібно вологостійкість, оскільки це приміщення приймає на себе бруд, вогкість, які линуть з вулиці на взутті. Тут особливу увагу треба приділити захисному шару і поверхні матеріалу.

Найчастіше для передпокою вибирають ламінат з текстурним покриттям, так як глянсове дуже слизьке, а на матовому добре видно забруднення. Текстуроване покриття повністю відтворює деревну поверхню. Воно не ковзає і не збирає бруд.

Від способу нанесення залежать властивості оздоблювального матеріалу.

Способи нанесення:

 1. Тиснення. Являє собою міцний захисний шар, на якому видавлена деревна текстура.
 2. Тиснення в регістрі. При цій обробці поверхні борозенки тиснення збігаються з малюнком деревини, що створює цікавий візуальний ефект.
 3. Брашірованіе. Передбачає тиснення та фарбування борозенок, потім повторне нанесення захисного шару. В результаті отримуємо досить міцний матеріал, придатний для постійно використовуваних приміщень.
 4. Хром зона. Це покриття включає обробку тиснення сплавом хрому, який посилює міцність і створює незвичайний декоративний ефект. Добре підходить для передпокою.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy157 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Огляд виробників і цін

Перш ніж вирішити, який ламінат краще вибрати для будинку, не завадить ознайомитися з продукцією відомих виробників.

Falquon

Німецька компанія. Робить ставку на сучасні екологічні технології обробки захисного шару електронно-променевим методом. Він дозволяє відмовитися від хімічних розчинників, роблячи матеріал безпечним для здоров’я. Компанія прагне створити ідеальну поверхню і збільшити термін служби виробу.

Колекції передають різноманітну фактуру природних матеріалів та керамічної плитки:

 • монохромний Blue Line Uni від 1870 р. за кв. м;
 • під дерево Blue Line Wood від 1860 р. за кв. м;
 • під камінь Blue Line Stone від 1875 р. за кв. м;
 • під мозаїку Quadraic від 2360 грн. за кв. м.

Інформація про ціни розміщена на сайті виробника.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy158 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Swiss Krono Group

Світовий виробник деревних плит. Включає в себе десять підприємств у восьми країнах світу: Швейцарії, Німеччини, Польщі, Росії, Україні, США, Франції та Угорщини. Це екологічно орієнтована компанія, яка стежить за якістю продукції і безпекою виробництва.

Колекції відрізняє вишуканість і благородство:

 • De Facto — ламінат з підвищеними експлуатаційними показниками. Розмір 1380/193/12 мм, клас навантаження 33. Ціна 673 грн. за кв. м;
 • Galaxy — дошка світлих відтінків деревини ясена і дуба для житлових приміщень. Розмір 1380/193/8 мм, 32 клас навантаження. Ціна 425 грн. за кв. м.
 • Villeroy & Boch — продукція з поновлюваної сировини підходить для дитячих кімнат, оскільки не містить шкідливих домішок. Розмір 1380/193/8 мм, 32 клас навантаження. Ціна від 1790 р. за кв. м.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy159 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Ritter

Російський виробник ламінованої дошки нестандартної товщини 8,4 і 12.1 мм. З 2014 р. підприємство випускає якісний ламінат 34 класу міцності «Харальд Суворий». У колекції Ritter присутні покриття з тисненням під шкіру.

Колекції — втілення надійності і величі:

 • Людовик — тиснення «Витончена розкіш». Розмір 1295/192/10 мм, клас 34. Ціна 700 грн. за кв. м;
 • Нефертіті — тиснення «З ефектом шкіри крокодила». Розмір 1295/192/8,4 мм, клас 33. Ціна 753 р. за кв. м;
 • Харальд Суворий — тиснення «Глибоке зістарювання». Розмір 1295/192/12,1 мм, клас 34. Ціна 923 р. за кв. м.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy160 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Рекомендації по роботі з ламінатом

Укласти ламінат на підлогу в квартирі самостійно не так складно, як здається. Головне, дотримуватися інструкцій.

Рекомендації:

 1. Поверхня підлоги повинна бути рівною. Стяжку обробляють грунтовкою, щоб закріпити верхній шар. Можна накрити підлогу гіпсокартоном, якщо він не ідеальний, і шпаклівка не рятує. Якщо в основі лежить дерев’яне покриття, необхідно замінити сумнівні дошки і накрити його фанерою. На поверхні не повинно залишитися будівельного сміття.
 2. Листи підкладки скріплюють скотчем. Крім неї під ламіноване покриття може бути покладена система інфрачервоного обігріву підлоги. Цей сучасний матеріал здатний частково або повністю замінити традиційну систему опалення.
 3. Ламінат рекомендується купувати з запасом на випадок заміни в процесі експлуатації.
 4. Необхідно точно розрахувати кількість рядів. Ширина останнього ряду не може бути менше 5 см, а довжина останньої дошки в ряду повинна становити більше 30 див.
 5. Кожну панель під’єднують окремо, або з’єднання ведеться рядами. Замок повинен закриватися без зусиль. Зазори підбивають тільки опосередковано, через обрізок ламінату, щоб не пошкодити поверхню.
 6. У першому ряду гребеневої виступ плити, звернений до стіни, обрізають. Відстань від ламінату до стіни повинно легко перекриватися плінтусом. Воно не може перевищувати 8 мм. Біля дверей зазору між покриттям і коробкою бути не повинно. Плінтус кріпиться в останню чергу.

kak vybrat laminat dlya kvartiry po kachestvu i cene materiala: vybor napolnogo pokrytiya dlya doma, vidy, plyusy i minusy161 Як вибрати ламінат для квартири за якістю і ціною матеріалу: вибір підлогового покриття для будинку, види, плюси і мінуси

Відео про покритті

У сюжеті дано огляд способів з’єднання панелей ламінованого покриття.

В огляді представлена колекція ламінованого підлогового покриття під натуральний камінь.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради