Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Дитячі меблі з масиву дерева користується популярністю, оскільки цей матеріал натуральний і екологічно чистий. Попит на неї зростає, незважаючи на дорожнечу, оскільки намагаються дати дітям усе найкраще і корисне. А дерев’яні меблі володіє стійкістю і міцністю.

Така меблі все більше відповідає вимогам батьків до дитячої кімнати, в якій малюкові було б комфортно, цікаво і зручно для ігор і розвитку.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Особливості дитячої меблів з масиву

Виготовлена з масиву меблі для дитячої надійна і безпечна. Вона довго служить і може бути легко відновлена навіть після експериментів, які багато дітей проводять з навколишніми предметами, чого не можна сказати про меблі з ДСП (деревно-стружкової плити) або МДФ (деревоволокнистих плит середньої щільності) з поверхнею з ламінату і навіть з натурального шпону.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny1 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Переваги

Незважаючи на те що дитинство триває відносно недовго, батьки все частіше намагаються не економити на меблів для дитячої, вибираючи натуральне дерево.

І така поведінка виправдано, завдяки його властивостям:

 • екологічна чистота і нешкідливість для здоров’я;
 • міцність, надійність і, як наслідок, довгий термін служби;
 • природний візерунок деревини, створює неповторний затишок в кімнаті;
 • міцна однорідна структура, завдяки якій всі гнізда для кріплення зберігають свою форму;
 • способи обробки масиву дерева дозволяють створювати округлені кути і торці, безпечні для дітей;
 • простота у відновленні після необережних дитячих ігор: подряпини і вм’ятини можуть бути легко згладжені, а написи стерті наждачним папером і поверхня знову може бути покрита лаком.

Цінна і практична меблі, коли дитина підросте, може бути встановлена в кімнату малюка, який народився пізніше, подарована друзям з маленькою дитиною або ж вигідно продана.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny2 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Недоліки

Недоліки у дитячих меблів з натурального дерева також є, але їх менше, ніж переваг.

Недоліки:

 • високі ціни, які по кишені не всім сім’ям;
 • необхідність регулярної обробки спеціальними засобами, що зберігають природні якості деревини і додають блиск;
 • необхідність розміщувати її подалі від нагрівальних приладів та інших предметів, випромінювальних багато тепла, а також поза зоною попадання прямих сонячних променів.

Незважаючи на всі недоліки, практично неможливо побачити меблі з масиву дерева, в тому числі і дитячий, викинутою на вулицю або звалище.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny3 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Види меблів

Чимало часу у виборі гарнітура для дитячої можуть зайняти роздуми про те, який тип — корпусні або модульна — краще. Але частіше корпусний варіант вибирають, коли кімната має стандартну конфігурацію з поширеним розташуванням дверей, вікон та опалювальних приладів.

Модульний варіант часто буває затребуваним при незвичайної конфігурації кімнати.

Корпусні

Це універсальний вид меблів. У такому предмети гарнітура можна міняти на інші зі зміною віку, уподобань та інтересів дитини. Виріс він з дитячого ліжечка — ставлять підлітковий диван. У дитини з’явилося більше речей — тумбочку міняють на просторий овальний журнальний столик. Комод або шафа можна залишити.

З віком дитина почав проявляти більше інтересу до наук і вимагати більше часу і простору для занять — стіл для учня початкової школи замінить «дорослий» варіант.

Загальний інтер’єр кімнати таким чином оновлюється за рахунок зміни аксесуарів, тому дерев’яна — більш довгостроковий вид меблів за рахунок цієї можливості.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny4 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Модульна

Деталі гарнітура являють собою щось на зразок частин конструктора, з яких збирається одне ціле. Деталями, як правило, бувають тумбочки, комоди, звичайні шафи і шафи-пенали, стільці, дивани.

Система відділень у шафах, шафах і комодах дозволяє раціонально зберігати речі. Незважаючи на те що окремі предмети не можна замінити іншими, комбінації їх розташування можна змінювати. З модулів можна створити ексклюзивні комбінації.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny5 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Типи меблів з масиву за призначенням

Ліжко — найважливіший за функціональним призначенням предмет гарнітура дитячої кімнати. Місце сну і відпочинку дитини підбирається особливо ретельно, з урахуванням розмірів кімнати і призначення предметів, які будуть розташовуватися поруч.

Двох’ярусне ліжко з нижнім і верхнім місцями для сну набувають для двох малюків. Ліжко-горище, де під ліжком розташовуються шафи для одягу та речей або письмовий стіл — для більш раціонального використання простору кімнати. Для безпеки дитини верхній ярус такого ліжка повинен бути оснащений бортиками. У продажу можна знайти також розкладні ліжка чи ліжка з ящиками для зберігання білизни.

Для цього предмета меблів особливо бажано, щоб кути і торці були округленими — щоб уникнути травм.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny6 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Стіл для прийому їжі потрібно маляті вже з піврічного віку. Столик краще підібрати компактний (в кімнаті буде більше простору для ігор), а стільці — в комплекті. Додаткові стільці потрібні на випадок, якщо в гості прийдуть друзі.

Коли дитина підросте, він цілком зможе снідати, обідати і вечеряти за журнальним столиком. Однак існує і варіант, який може видозмінюватися з ростом дитини — стіл-трансформер. Він призначений для дітей в період найбільш інтенсивного росту — з двох до шести років. Його висоту можна регулювати. Кут нахилу стільниці також можна змінювати. Це зручне, але досить дороге рішення.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny7 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Для навчання і розвиваючих занять служать письмовий стіл чи парта і стілець. Для школяра краще не купувати громіздкі і занадто масивні моделі. Буде достатнім стіл невеликих габаритів, але функціональний і місткий.

Поширеним варіантом для дитячої є письмовий стіл з однією тумбою, ящиками, нішами і стільницею середньої ширини. Можна вибрати також стіл з полками, укріпленими над стільницею та/або за одну або обидві сторони від столу. Дерево відрізняється теплотою при дотику і створює гарний настрій, тому школяр буде вчитися за таким столом з комфортом.

Крім окремо стоїть столу можна розглядати і компонент ліжка-горища, розташований на нижньому ярусі.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny8 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Важливими елементами дитячої модулі служать для зберігання різних предметів, які не повинні бути розкидані по всій кімнаті. Громіздкі секції відходять у минуле. Батьки розміщують їх у дитячій з ще меншою охотою, ніж у своїй кімнаті.

Комоди, шафи-пенали і відсіки у великих шафах виглядають компактно, але дуже місткі. Їх розташування в кімнаті при бажанні можна поміняти без значних зусиль. Маючи зручний доступ до полиць з іграшками та іншими своїми речами, дитина швидко і охоче привчається до самостійного підтримання порядку в своїй кімнаті.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny9 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Шафа для одягу як, мабуть, самий значний по розмірах предмет гарнітура для дитячої робить сильний вплив на інтер’єр кімнати. Можна підібрати однотонний, натурального кольору або тонований морилкою, який разом з іншими предметами створить єдину колірну композицію.

Існують і дизайнерські рішення для любителів колірного різноманіття:

 • дверцята, пофарбовані в різні, зазвичай яскраві кольори;
 • весь шафа виконаний у вигляді будиночка, на якому чітко виділяються вікна;
 • досить популярним є шафа з білим фасадом або цілком білий.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny10 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Популярні породи деревини

Для дитячої кімнати може бути придбаний стіна, виготовлений повністю з однієї породи деревини, а можна вибрати окремі предмети, виконані з різних порід.

Береза

Володіє високою міцністю, в’язкістю і середньою твердістю. Легко піддається обробці, в тому числі забарвленням. Не має запаху. Серед негативних властивостей — нестійкість до гниття.

Меблі з берези має бактерицидну і протигрибкову ефектом, а також дуже красива зовні. Від природи цьому дереву дан виражений жовтуватий відтінок, а по мірі обробки меблі починає набувати золотисто-медовий колір, стає гладкою і сяючою.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny11 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Сосна

Володіє міцністю і в той же час м’якістю. Містить багато смоли, тому майже не піддається гниттю. Легко обробляється. Виділяє в навколишнє атмосферу фітонциди, що вбивають бактерії. Володіє неповторним хвойним запахом, позитивний вплив якого на самопочуття доведено.

З масиву сосни найбільш часто виготовляють дитячі ліжка. Інші предмети гарнітура — шафи, комоди, тумбочки, столи — виглядають красиво завдяки особливій смугастою текстурою дерева.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny12 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Бук

Деревина бука — тверда і міцна, має красивий жовтувато-червоним відтінком. Але при висиханні може жолобитися, крім того, слабо протистоїть гниттю. З-за цих недоліків для виробництва меблів деревину бука обробляють різними спеціальними складами.

Відмітною властивістю цієї породи є висока гнучкість у пропареному стані — це дозволяє виготовляти гнуті меблі самої неймовірної форми. Крім того, за зовнішнім і практичним якостям гарнітури з бука майже не поступаються дубовим аналогам, але коштують на порядок дешевше.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny13 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Дуб

Деревина дуба володіє надзвичайно високою міцністю і здатністю гнутися (тому застосовується і для виробництва гнутих меблів). Містить велику кількість дубильних речовин, через що практично не піддається гниттю.

Такі меблі прослужить багато років і збереже привабливий зовнішній вигляд незважаючи на підвищені механічні навантаження — ліжка з масиву дуба набагато міцніше виготовлених з МДФ і ДСП.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny14 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Стилі меблів

Стиль меблів пов’язаний не тільки з особливостями оформлення предметів і обстановки кімнати, але і з призначенням для певного віку дитини.

Ігрова меблі

Обов’язковими елементами є двох’ярусне ліжко або ліжко-горище, шафа-гірка, ліжко-машина. На дерев’яну поверхню меблів в цьому стилі нанесені яскраві фарби, розпис, аплікації. Присутні мотузкові сходи. Такий інтер’єр призначений для дітей молодшого віку.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny15 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Прованс

В оформленні використовуються природні кольори — кремовий, пісочний, червоний, оливковий. Узголів’я ліжок, ящики і дверці комодів, шаф і тумбочок прикрашені розписом ручної роботи з квітковою темою.

Прованс — стиль переважно для дітей підготовчого віку та молодших школярів.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny16 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Класика

Предмети гарнітура — однорідного кольору, зазвичай світлого, покриті безбарвним лаком. Часто декоруються різьбленням. Призначені в основному для підлітків.

Кімната в класичному стилі з такою меблями виглядає надзвичайно красиво і елегантно.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny17 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Критерії вибору

При виборі гарнітура для дитячої слід враховувати розміри та особливості планування кімнати і вік дитини. В маленьку кімнату не варто встановлювати занадто багато предметів. Часто більш виграшною порівняно з корпусним варіантом є модульний варіант.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny18 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Вимоги до меблів в дитячу кімнату

В основному вимоги пов’язані з безпекою для дитини.

Вони наступні:

 1. В предмети гарнітура не повинно бути скляних предметів — дверей, стільниць.
 2. Ліжка, столи, тумби повинні бути з округленими кутами.
 3. Вибирати вироби потрібно з міцними кріпленнями, уникати — ковзних ніжок.
 4. Поверхня деревини має бути абсолютно гладкою.
 5. Краще предмети, покриті лаком на водній основі.
 6. Стільці не повинні бути занадто важкими (вони можуть випасти з рук) або занадто легенями (вони можуть перекинутися).

Якщо для дитячої обрана меблі з натурального дерева та обрана правильно, то вона буде служити довго, і кімната дитини буде безпечною, затишною і сприятливою для його розвитку.

detskaya mebel iz massiva dereva: krovat i stol iz naturalnojj drevesiny19 Дитячі меблі з масиву дерева: ліжко і стіл з натуральної деревини

Відео про дитячих меблів з дуба

Відеоролик присвячений предметів з найбільш міцного, довговічного і вишуканого матеріалу — дуба.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради