Як вибрати компресор для води у приватний будинок – критерії і кращі моделі

Компресор – потрібна річ в приватному будинку. У комбінації з різними гайковертами, шліфувальними машинами, перфораторами та іншими пневноинструментами компресор в побуті послужить довго і буде вкрай корисний. Але найважливіше, що він може зробити для вас – проводити воду з глибини свердловин до вас в будинок.

Його вартість не така вже і висока, а значить – його може купити кожен. Та й у порівнянні з електричним пневнокомпрессор набагато надійніше

У цій статті ми розповімо який краще підібрати.

5e9851319af82747899d1b3408a29b74 Як вибрати компресор для води у приватний будинок  критерії і кращі моделіЯк вибрати компресор для води у приватний будинок

Розглянуті параметри

При виборі компресора для свого приватного будинку потрібно звертати на такі параметри.

 1. Номінальна потужність.
 2. Продуктивність.
 3. Робочий тиск.
 4. Витрата води в будинку.

Крім цього, варто відзначити і інші параметри, але вже більш другорядні.

 1. Обсяг
 2. Рівень шуму.
 3. Габарити.
 4. Номінальна напруга на інструмент

Розглянемо трохи більш докладно всі параметри.

a6c94d26457691a73febf9c39fdabfba Як вибрати компресор для води у приватний будинок  критерії і кращі моделіВсі параметри вимагають ретельного розгляду

Номінальна потужність

Під цим параметром розуміють те, який у компресора загальний робочий потенціал. Адже чим значення вище, тим він краще. Це виглядає досить логічно.

Ясна річ, що номінальна і реальна потужність – різні речі і, як правило, друга буде менше першої.

З часом знижуються показники потужності і причиною цього стає тертя деталей. Це призведе до зростання навантаження.

Рада! При виборі потужності намагайтеся брати з запасом, хоча б на 30%.

Продуктивність

Даний параметр має на увазі собою витрата води в хвилину. Він змінюється в залежності від кількості проживаючих у будинку людей. Одна людина витрачає до 400 л на день, три – вже 1200. У паспорті вказується одне значення, а в реаліях ми використовуємо компресор і тепле, і в холодну пору року, а значить – продуктивність буде також змінюватися.

Рада! Як і з потужністю, беріть модель з запасом продуктивності до 50%

af05e5e42cc97daf9b65dd81db818230 Як вибрати компресор для води у приватний будинок  критерії і кращі моделіПродуктивність – важливий критерій, який варто врахувати

Робочий тиск

Даний параметр вимірюють в атмосферах, але в паспорті ви зустрінете іншу одиницю вимірювання – бар. Не переживайте, розрахунок йде 1 до 1.

Для нормального споживання води компресор повинен мати тиск до 3 барів. Оптимальне значення – 2 бару, але при наявності джакузі або інших розумних приладів – збільшується до 3 бар.

Пам’ятаєте! Тиск, який чиниться компресором, повинні витримувати ваші труби.

Приблизний витрата води у будинку

Витрата води – важлива тема, тому її теж потрібно враховувати при виборі компресора. Наприклад, за хвилину використання раковини, унітазу, ванни і пральної машини йде до 30 л/хв. Але як правило, таке трапляється рідко. Частіше використовують щось одне, максимум два з них.

Враховуючи, що 40% 30 л/хв – це 12 л/хв, виходить, що оптимальний варіант – компресор з запасом до 15 л/хв, чого має вистачати.

cb3d10f28bd963bef2d5eaf7797d38a0 Як вибрати компресор для води у приватний будинок  критерії і кращі моделіПотрібно враховувати витрата води при виборі компресора

Обсяг гідроакумулятора

В компресорі є бак, де знаходиться вода під стисненим повітрям. Його обсяг при виборі даного обладнання потрібно враховувати. Обсяг вимірюється в літрах, тут нічого надприродного.

Що цікаво, обсяг є «палицею з двома кінцями». З одного боку, великий обсяг дозволить інструменту більше брати води в робочому стані. З іншого боку, великий ресивер – значить довше чекати потрібно його заповнення.

Якщо ресівер буде маленьким, значить тиск швидше підніметься або опуститься, але тоді прилад буде частіше включатися і виключатися, що для нього погано.

Важливо! Обсяг ресивера може бути самим різним – від 10 л і аж до 100 л.

10b9896248c4722672b1ef6758ccff54 Як вибрати компресор для води у приватний будинок  критерії і кращі моделіОбсяг – «наріжний камінь» при виборі компресора

Рівень шуму

Компресор – інструмент галасливий (на піку потужності він шумить також сильно, як посудомийна машина), а значить – треба подумати над тим, щоб він був комфортним для роботи.

Сьогодні у даного виду інструменту є шумоізолюючі конструкції. Вони дозволять знизити рівень шуму аж з 53 до 47 дБ, що істотно.

Рада! Потрібно звертати на даний параметр увагу, якщо не хочеться потім мати проблеми з вухами. На ринку існують і безшумні компресори, втім це питання ціни.

Габарити

Розміри обладнання – дуже важливий момент. Якщо потрібно багато місця і досить потужний насос, тоді краще взяти компресор з великим гідроакумулятором, який буде стояти в підвалі або цокольному поверсі. Якщо ж потрібно мало місця і досить середньої потужності обладнання – то краще взяти компресор з маленьким гідроакумулятором, який буде встановлений в самому будинку.

be91c3d12b759e0b8c8306a29ad74a8b Як вибрати компресор для води у приватний будинок  критерії і кращі моделіОбов’язково враховуйте та габарити приладу

Номінальна напруга

Як правило, компресори бувають трифазними, а вони для дому не зовсім підходять, адже харчування в три фази не в кожному будинку зустрінеш. Тому краще брати однофазні компресори, які найбільше підійдуть для будинку.

Рада! Підбирайте компресор з урахуванням домашнього напруги.

Популярні моделі компресорів

Ми вирішили трохи допомогти у виборі компресора і представимо у вигляді таблиці кілька гарних моделей.

Модель компресора Харчування, У Потужність, Вт Продуктивність,
л/хв
Тиск, бар Об’єм ресивера, л Рівень шуму, дБ
Metabo Basic 250-24 W OF 220 1500 220 8 24 97
WESTER W 006-075 OLC 220 750 126 8 6 70
FUBAG AIR MASTER KIT 220 1500 222 8 24 85
Abac Montecarlo L30P 1129100037 220 2200 270 10 50 77
REMEZA СБ 4/С-100 30 LB A 220 2000 300 8 50 85

Важливі нюанси при установці

Наведемо кілька потрібних для вас рад, щоб уникнути появи проблем з компресором.

 1. Перше включення – етап, коли гідроакумулятор краще заповнити повністю.
 2. Місце, де розташовується компресор, краще утеплити, щоб можна було користуватися водопроводом взимку.
 3. Якщо компресор не вдома, то потрібно прокладати труби так, щоб вони розташовувалися нижче рівня, де промерзає грунт.
 4. Місце розташування компресора має бути вентильованим, щоб не з’являвся конденсат.
  f2447a22c3fa64b8e5a959552e1e45e7 Як вибрати компресор для води у приватний будинок  критерії і кращі моделіПотрібно встановлювати компресор у відповідне місце
 5. Там, де стоїть компресор, буде стояти і стабілізатор напруги.
 6. Потрібно доглядати за сантехнікою. Якщо цього не робити – то можна зіпсувати компресор.
 7. Компресор не повинен стояти біля кімнат для відпочинку або спальні. Його місце – в підвалі. Якщо є окреме приміщення, де він не буде заважати – можна і туди.
 8. Компресор буде неминуче вібрувати. Щоб зменшити шум і вібрацію, ставиться гумовий килимок.

Підсумки

Коли ви перебуваєте в приватному будинку і потребуєте в накачуванні води – компресор завжди прийде вам на допомогу. Все, що вам потрібно, – зробити правильний вибір з урахуванням всіх параметрів, про які ми вам розповіли в даній статті.

Відео — Як компресор для води підвищує тиск води

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради