Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Висота барной стійки на кухні — перше, з чим потрібно визначитися, плануючи розміщення цього стильного предмета інтер’єру. Саме від цього показника залежить її функціональність, практичність та актуальність.

Як правило, така стійка завжди вище звичайного обіднього столу. Проте в різних приміщеннях ця конструкція може виконувати різні функції, тому стандартні параметри дотримуються далеко не завжди і можуть підбиратися індивідуально для конкретного приміщення.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj25 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Переваги використання барної стійки

Бар, який раніше вважався предметом недоступною розкоші і багатства, сьогодні став досить поширеним рішенням в інтер’єрі сучасної квартири. Якщо раніше його встановлювали найчастіше в квартирі-студії в якості елементу декору, то зараз цей предмет меблів можна зустріти в будь-якому сучасному приміщенні, де крім декоративної, він виконує ще і безліч практичних функцій.

Все частіше господині віддають перевагу такий оригінальний предмет обстановки обіднього столу. Особливо це актуально для малогабаритних квартир, де доводиться економити кожен сантиметр вільного простору.

Функціональні можливості:

 • додаткова стільниця, за якою можуть приймати їжу кілька людей;
 • робочий стіл, на якому можна готувати їжу;
 • допомагає зонувати приміщення, наприклад, відокремити кухню від їдальні або вітальні;
 • значно економить простір;
 • з’являється можливість використання додаткових шаф і полиць для зберігання кухонного начиння.

Сьогодні баром називають будь-яку подовжену стільницю з додається до неї високими стільцями. Вона може бути як продовженням кухонного гарнітура, так і окремим елементом обстановки.

Стандартна висота

При проектуванні даного виробу необхідно звертати увагу на планування квартири, а також можливості і переваги господарів. Однак і в першому, і в другому випадку бажано враховувати існуючий стандарт висоти для цього предмети меблювання.

Стандартна висота барной стійки на кухні — 110-120 див.

Саме вона вважається найбільш зручною для повсякденного користування. Тим, хто вирішив виготовити бар своїми руками, фахівці радять дотримуватися саме таких розмірів, так як вони розраховані на середній зріст людини, і до такого виробу легше буде підібрати барні стільці.

Якщо є бажання акцентувати увагу на барі, то можна ще підняти його над підлогою, але не вище 135 див. В будь-якому випадку, стандартні розміри не є універсальними і підходять далеко не для всіх приміщень.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj26 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Як визначити оптимальні розміри

Готуючи проект установки бару, необхідно в першу чергу визначитися з його оптимальними розмірами. Неправильно підібраний варіант може зіпсувати весь дизайн приміщення: занадто велика конструкція в маленькій кухні тільки посилить відчуття малогабаритності кімнати, а у великій кухні абсолютно загубиться маленька модель.

Критерії, що впливають на розмір стійки

У звичайній квартирі важливо зберегти комфортну і затишну атмосферу. Тому висоту, довжину і ширину виробу бажано продумувати заздалегідь.

Вибір оптимальних розмірів залежить від таких нюансів:

 1. Передбачувані функції, які буде виконувати модель. Габарити будуть залежати від того, чи передбачається використовувати її в якості обіднього столу або робочої поверхні. Буває, що стійку задіюють лише для прийому гостей, коли додаткова стільниця виконує свою пряму функцію — бару. У такому разі піклуватися про її функціональності немає ніякого сенсу.
 2. Розміри приміщення. У просторій кухні, поєднаної з їдальні, можна втілити в життя будь-які задуми. А в малогабаритній кухоньці дану конструкцію зазвичай прилаштовують до вже наявних меблів або підвіконню для економії вільного місця. І це, природно, впливає на її розміри.
 3. Індивідуальні особливості господарів та членів їх сімей. Низькорослим буде незручна занадто висока модель, а високим — занадто коротка.

Висота

Найбільш поширена висота барной стійки на кухні від підлоги — 115 див. Однак цей параметр підходить далеко не завжди, тому кожен випадок треба розглядати індивідуально. На сьогоднішній день у продажу можна знайти різні варіанти — від 70 до 130 сантиметрів.

Фактори, на які потрібно звертати увагу при виборі виробу:

 1. Якщо конструкція прилаштовується до кухонного гарнітуру, її доводиться підганяти під розміри основної меблів. Висота такої стійки зазвичай варіюється від 86 до 90 див. Таку додаткову стільницю можна використовувати для приготування їжі або в якості обіднього столу для 2-3 осіб. Також цей варіант зручний для тих сімей, в яких є маленькі діти або літні люди.
 2. Окремо стоїть модель, яка виконує роль перегородки і зонирующая простір, повинна бути досить високою — 110-130 див. Такі варіанти використовуються в просторих приміщеннях і обов’язково комплектуються високими стільцями. Стійка, що розділяє дві кімнати, може бути навіть різної висоти. Сторона, звернена в бік кухні, — нижче, а в бік вітальні, навпаки, вище.
 3. У малогабаритних приміщеннях іноді роблять пристінні варіанти, які виконують роль робочої поверхні. Їхня висота коливається від 110 до 120 див.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj27 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Довжина

Довжина стійки може бути будь-якою. Середня, найбільш часто зустрічається довжина — 120 див. В чому це залежить від розмірів приміщення. Важливо, щоб конструкція не створювала перешкод і дискомфорту. Також потрібно знати приблизну кількість людей, які будуть нею користуватися.

На одну людину покладається 60 сантиметрів довжини стільниці. Однак якщо в сім’ї є огрядні люди, цей нюанс теж необхідно враховувати, і бажано передбачити на таку людину 1,5 норми. Якщо передбачається, що за барною стійкою будуть сидіти дві людини, один навпроти одного, то стільницю можна зробити короткій та широкій. Довжина її у такому випадку буде становити від 60 до 90 див.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj28 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Ширина

Середня ширина виробу, рекомендована фахівцями, — 55 див. Вона також може залежати від розмірів приміщення. В маленьких кухнях допускається встановлювати моделі шириною від 30 див. Зменшувати ще більше не можна, так як це буде незручно навіть для використання її за прямим призначенням — як барною, не кажучи вже про якісь додаткові функції.

Для приміщень, в яких немає необхідності економити вільний простір, можна вибрати більш широкі варіанти — від 55 до 90 див. Така конструкція може стати повноцінною робочою або обідньою зоною. Також стійка повинна бути більш широкою, якщо передбачається, що господарі і гості будуть сидіти біля неї з двох сторін, навпроти один одного.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj29 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Висота стільців

Високі барні стільці є обов’язковим доповненням до бару. Існують стандартні розміри, які встановлюються виробниками стільців — 75-85 див. Компанія Ікеа випускає стільці висотою в 63 74 сантиметри — для моделей, прибудованих до кухонних меблів. Головна умова при виборі барних стільців: відстань між сидінням і стільницею повинна бути не менше 30 див.

При виборі стільців слід звертати увагу на моделі з зручною спинкою і опорою для ніг, зроблені з практичних і довговічних матеріалів.

Часто рекомендують купувати пластикові стільці, оскільки вони легкі і стильні. Однак їх мала вага може послужити погану службу: такий стілець недостатньо стійкий, впавши з нього, можна отримати серйозну травму. Тому оптимальними моделями в даному випадку є більш важкі, але стійкі стільці з металевим або дерев’яним каркасом.

В цілях економії вільного місця можна купувати високі табурети, які потім рівномірно розподіляються прямо під стійкою. Дуже зручні моделі, що дозволяють регулювати їх висоту. Найбільш популярний вид такої меблів — газліфт, що має в своїй конструкції газову пружину. Регулювання висоти відбувається при натисканні на спеціальний важіль. Такий же принцип використаний в офісних кріслах.

Також популярний перевірений часом, надійний гвинтовий механізм, що часто використовується у виробництві спеціальних стільців для фортепіано. В цьому випадку висота стільця змінюється простим обертанням сидіння: якщо крутити за годинниковою стрілкою, сидіння опускається, проти — піднімається.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj30 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Види конструкцій барних стійок

В даний час існує безліч видів даного предмета меблювання, значно відрізняються один від одного за формою і конструкції. Знову ж таки, дуже багато залежить від розміру приміщення, в якому буде встановлено виріб. Одні моделі ідеальні для просторих квартир, інші чудово підійдуть для маленьких кімнат або кухонь. Нижче представлені найбільш поширені види.

Класична

Класична модель являє собою довгу стійку на ніжках. Її висота стандартна — 110-115 див. Саме такий варіант найчастіше виготовляється на виробництві. Також класикою вважається виріб, одним кінцем прикріплена до стіни, а іншим спирається на спеціальну консоль. Зручні і функціональні моделі, у яких роль ніжок виконують вузькі шафки, в яких можна зберігати кухонне начиння.

До класичної конструкції належать високі стільці з опорою для ніг або табурети. Дуже вдало виглядають комфортні напівкрісла з підлокітниками.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj31 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Острівна

Острівний вид підходить тільки для просторих приміщень. Його можна встановлювати в приватному будинку або в суміщеної з вітальнею кухні. Така модель не стикається з меблями, її розташовують у центральній частині приміщення, акцентуючи на ній основна увага. Для комфортного переміщення людей потрібно залишати проходи по краях 90-100 див.

Дизайн і колір виробу може бути різноманітним і залежить тільки від уподобань господаря. Висота таких конструкцій, як правило, збігається з висотою кухонних меблів. Часто в них вбудовують побутову техніку — духовку, мікрохвильову піч, НВЧ-піч.

Острівну модель можна використовувати в якості місця для готування або обіднього столу. Такий вид вироби чудово підійде для великої сім’ї або для тих, хто любить, щоб у домі збиралися друзі.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj32 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Комбінована

В комбінованих моделях стійка є продовженням столу або кухонного гарнітура. Вона зручна для малогабаритних приміщень. По висоті це виріб відповідає розмірам меблів в приміщенні — від 86 до 91 див. Комбінований варіант багатофункціональний, він може служити робочою поверхнею або обідньою зоною. До цієї конструкції підійдуть барні стільці висотою близько 65 див. Важливо, щоб виріб виглядало як єдине ціле з рештою кухонними меблями і гармонійно вписувалося в загальний стиль оформлення приміщення.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj33 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Дворівнева

Як варіант зонування простору у великих суміщених приміщеннях можна використовувати дворівневу модель. Вона складається з двох ярусів: верхнього і нижнього. Нижній є робочим місцем для приготування їжі з різними ящиками і полицями всередині, а верхній сконструйований під високі барні стільці і призначений для подачі напоїв, харчування і чаювань. Маючи такий предмет меблювання, від інших столів можна відмовитися, тим самим зробивши кухню ще більш просторою.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj34 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Перегородка

Стійка-перегородка найчастіше розділяє простір між кухнею і вітальнею. Висота конструкції може варіюватися від 110 до 130 див. До таких перегородок підходять барні стільці висотою 75-85 див. Для додання бару краси та оригінальності, його можна додатково оснастити підсвічуванням.

vysota barnojj stojjki na kukhne ot pola: standart i varianty konstrukcijj35 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Міні-стійка

Це дуже зручний варіант для маленької кухні, так як відрізняється невеликими розмірами. По висоті міні-стійка співвідноситься з розмірами звичайного обіднього столу — 75-85 див. При цьому вона досить коротка — 60-90 см, а висота сидінь стільців від підлоги не повинна перевищувати 60 див.

З одного боку конструкція кріпиться до стіни або до кухонного гарнітуру, з другого — спирається на декоративну ніжку. Найчастіше використовується як обробний столик.

 Висота барной стійки на кухні від статі: стандарт і варіанти конструкцій

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради