Як проходить прибирання номерів в готелях

Всі готелі відрізняються один від одного за розмірами, технічного оснащення, якості фонду номерів та локалізації. Проте скрізь є господарська служба, яка займається наведенням порядку і відповідає за відповідність санітарно-гігієнічним нормам.

Види прибирання

kak prokhodit uborka nomerov v gostinicakh43 Як проходить прибирання номерів в готеляхІснує кілька видів прибирання в готелі, для кожної з яких передбачені свої терміни і правила:

 • поточна щоденна;
 • генеральна;
 • після від’їзду гостей;
 • легка.

Кожна проводиться відповідно до загальноприйнятим стандартом і внутрішніми інструкціями готелі.

Щоденне наведення порядку в номерах передбачає:kak prokhodit uborka nomerov v gostinicakh44 Як проходить прибирання номерів в готелях

 • провітрювання – необхідно відкрити вікно або скористатися кондиціонером;
 • прибирання сміття;
 • обробку ванни миючим засобом;
 • застилання ліжка;
 • видалення пилу зі всіх горизонтальних поверхонь;
 • наведення порядку в санвузлі;
 • очищення підлогового покриття пилососом;
 • перевірку цілісності лампочок.

Прибирання номерного фонду готелю після від’їзду гостей включає всі етапи щоденній з додаванням заміни постільної білизни та гігієнічних засобів.

Генеральна проводиться кожні 7 днів. У рамках цього виду прибирання покоївки миють стіни і вікна зсередини, здійснюють заміну штор. А також вони чистять килими і миють всі важкодоступні місця під меблями.

Легке прибирання проводиться в тому випадку, якщо номер був порожній довгий час. Його провітрюють і витирають пил з поверхонь.

Послідовність робіт

У кожному готелі прийняті свої правила прибирань, однак є загальноприйнята послідовність, яку дотримуються в більшості закладів:

 • прибирання кімнат, на дверях який відвідувачі повісили табличку з проханням навести порядок;
 • очищення не зайнятих, заброньованих кімнат, які очікують заселення гостей, а також номерів, які не експлуатуються з-за ремонту;
 • прибирання кімнат, з яких виїхали постояльці;
 • наведення порядку в зайнятих номерах.

Така послідовність обумовлена низкою причин. Приміщення з табличкою «Прохання прибрати мій номер» прибирають в першу чергу, щоб задовольнити бажання клієнта. Зазвичай на таку роботу відводиться не більше 20 хвилин, часто її виконують дві прибиральниці, щоб прискорити процес.

Спочатку приводять в порядок порожні кімнати, так як до 9 ранку були в зайнятих приміщеннях не турбують.

Загальні правила клінінгу в готелі

kak prokhodit uborka nomerov v gostinicakh45 Як проходить прибирання номерів в готеляхПрибирання починається з підготовки візки для покоївки

Покоївки починають роботу з підготовки спеціальної вози. У неї складають все, що знадобиться. Сюди входять речі, які замінюються щодня: білизна і рушник, а також засоби гігієни та друкована продукція.

Щоб нічого не пропустити, прибирання виконують вкруговую, починаючи праворуч або ліворуч. Покоївка повинна бути уважна до дрібниць, щоб гостям не доводилося бачити етикетки на рушниках, сплутані проводи електричних приладів або шви на абажурі. Саме такі дрібниці створять відчуття ідеального порядку і справити сприятливе враження.

Прибирання номерів для гостей готелю

Крім готельних номерів, є ще ряд приміщень для мешканців, за чистотою в яких також стежать прибиральники:

 • хол;
 • бар;
 • зал для конференцій і презентацій;
 • ліфт;
 • лобі;
 • ресторан;
 • коридори;
 • сходи.

Для кожного з таких приміщень існує своя інструкція. В місцях загального користування таких як ліфт або сходи, прибираються днем. В цей час значна частина гостей відсутня, і робочий персонал не доставляє їм яких-небудь незручностей.

Хол, туалет і лобі прибирають постійно, в будь-який час доби у міру необхідності. Тут протирають підлогу, видаляють пил, розставляють стільці і розкладають подушки по місцях.

Бар, ресторан і конференц-зал прибирають в нічний час доби, коли вони закриті для відвідувачів.

Прибирання службових приміщень та фасаду готелю

kak prokhodit uborka nomerov v gostinicakh46 Як проходить прибирання номерів в готеляхФасад в готелі миють спеціально найняті клінінгові служби

Службові приміщення в готелі упорядковують кожен вечір, в той час, коли співробітників вже немає. В офісі миють підлоги, протирають вікна, очищають горизонтальні поверхні від пилу і виносять сміття.

За межами будівлі на готельній території прибиральні заходи проводять щодня співробітники відділу по господарству. Вони ж прибирають місця для куріння.

Фасад будівлі очищають один раз в рік. Персонал готелю цим не займається. Для такого виду робіт викликають співробітників з клінінгової компанії.

Вибір інструментів та миючих засобів

Для кожної поверхні використовують свої миючі засоби та інструменти. Для покриттів з килимової тканини, каменю, пластика, дзеркала або хрому застосовують окремий набір пристосувань, щоб уникнути пошкодження і домогтися правильного видалення забруднень.

Вологі та сухі серветки використовують, щоб очистити предмети і поверхні від пилу і відполірувати їх. Періодично їх прополіскують або замінюють новими. Ганчірки застосовують, щоб мити підлогу, стіни і вікна.

Під час роботи покоївки користуються мопом – спеціальною насадкою на швабру з мікрофібри або бавовняної тканини. За допомогою неї можна протирати підлогу, вікна, стіни або поверхні, до яких важко дістатися руками.

Миючі засоби також мають своє призначення, кожне з яких застосовують для прибирання визначених зон і поверхонь. Всі вони марковані і для зручності відрізняються за кольором.Покоївки використовують кілька видів коштів:

 • Для дезінфекції сантехнічного устаткування: CILLIT, Comet, Каченя.
 • Для очищення поверхні дзеркал і стекол: Windex, Mr. Muscle.
 • Для видалення пилу з дерева і синтетичних матеріалів: Поліроль, Антистатик, Domestos.
 • Для очищення бруду з кахлю: CILLIT, Domestos, Mr. Muscle.
 • Для освіження повітря Air wick, Glade, Chirton.

Крім миючих засобів, прибиральницям покладається комплект інвентарю: сміттєві пакети, щітки, рукавички, ганчірки, серветки та мішки для пилососів. Спрощують роботу пилосос, іонізатор повітря і спеціальний візок.

Графіки та норми на одну покоївку в готелі

Для персоналу господарського відділу існують рекомендаційні нормативи, які регламентують робочий графік і навантаження.

На однокімнатний заброньований номер в готелі закладено 20 хв, а прибирання такого ж приміщення після від’їзду гостей триває близько півгодини. З урахуванням часу, необхідного на одну кімнату, і тривалості робочого дня покоївка в змозі прибрати до 12-16 номерів за зміну. Однак ці цифри можуть бути змінені. Це залежить від кількості заселених і вільних номерів, штату покоївок, площі приміщення або виду прибирання. Розподіл навантаження здійснює керівник. Контролюють якість супервайзери.

Графік роботи персоналу в кожному готельному комплексі складають відповідно до вимог керівництва. Незважаючи на існування стандартів роботи покоївок, в кожному готелі співробітники підкоряються внутрішнім правилам. Вони не суперечать загальноприйнятим, але можуть бути змінені. Це залежить від рівня готелю і місця її розташування. Наприклад, норми обслуговування в п’ятизірковому готелі в Москві буде значно відрізнятися від готелі з однією зіркою у віддалених регіонах РФ.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради