Як прокласти електропроводку в квартирі: практичні поради та хитрощі

Самостійно прокласти електропроводку в помешканні — для більшості звучить як справжній виклик. Звісно, довірити справу професіоналу набагато легше, однак якщо ви вирішили заощадити на послугах майстрів і таки впоратись з завданням без сторонньої допомоги, варто сумлінно підготуватись: підібрати потрібні електротовари, ознайомитись з простими та надважливими правилами розмітки й монтажу приладів. Сьогодні ми розповімо вам, з чого почати та що точно знадобиться в процесі, тож ви зможете реалізувати все якнайкращим чином без проблем та перешкод.

1 2 Як прокласти електропроводку в квартирі: практичні поради та хитрощі
Electrician stripping the cable to connect switches and sockets of a residential electrical installation

 

Необхідні інструменти та пристрої

Електромонтаж — не настільки складний процес, як здається на перший погляд. До того ж сучасний ринок пропонує весь необхідний інвентар, а інтернет допоможе розібратись в етапах роботи навіть новачку. Отже, перш ніж розпочинати підключення електропроводки, підготуйте наступні інструменти:

  • Пристрої для зачистки дроту. Стриппери використовуються для того, щоб легко та швидко зачистити кінці кабелю від ізоляційного матеріалу.
  • Мультиметр (тестер). Такий пристрій допоможе визначити, чи підведена електрика, адже показує напругу, силу струму, опір.
  • Кабелі, дроти, монтажні коробки. Для встановлення розеток, проведення освітлення  знадобляться різні види провідникової продукції, тож будьте уважними при купівлі.
  • Викрутка, плоскогубці, дриль, молоток, рулетка, рівень, ізоляційна стрічка. Все це обладнання має бути вдома у кожного порядного господаря, а при проведенні електромонтажних робіт — це просто мастхев. Кожен тип пристосувань виконує певну функцію, як от закріплення деталі чи вимірювання відстані між об’єктами.

Важливо, щоб всі інструменти були виготовлені з надійних та міцних матеріалів, а головне — мали додатковий захист від ураження електричним струмом.

2 2 Як прокласти електропроводку в квартирі: практичні поради та хитрощі

Етапи роботи: крок за кроком

Щоб правильно провести електропроводку в помешканні, важливо дотримуватись простих правил та етапності процесу. Перш за все потрібно визначитись із місцем розташування розподільчих коробок, розеток та вимикачів, та зробити відповідні позначки на стінах. Опісля відбувається штроблення та вирізання отворів під електротехнічні пристрої. Далі прокладаються магістралі, деякі кабелі використовуються разом з гофротрубами (в тому числі стельові), фіксуються вони за допомогою спеціальних скоб.

Після встановлення монтажних коробок монтуються розетки та система освітлення. На завершальному етапі варто подбати про правильне підключення усіх пристроїв та захисних систем в електрощитку. Від цього залежить безпека проживання в оселі, тож до цього завдання потрібно віднестись з усією відповідальністю та серйозністю.

Після того, як всі кабелі й дроти встановлені та заховані у стіни, можна починати новий етап — фінішне оздоблення поверхонь, а значить зовсім скоро довгоочікуване нове життя в новій оселі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради