Як прочистити унітаз в домашніх умовах від засмічення

Засмічення унітазу – поширена побутова проблема, що вимагає негайного рішення. Вона виникає з різних причин. Важливо вчасно помітити і зрозуміти походження забруднення, це допоможе впоратися з ним своїми руками, не вдаючись до допомоги сантехніка.

Ознаки освіти засмічення в унітазі

kak prochistit unitaz v domashnikh usloviyakh ot zasora4 Як прочистити унітаз в домашніх умовах від засміченняЯкщо вода виливається за межі унітазу, значить, у нього утворився засмічення

Про те, що унітаз забився, можна зрозуміти за такими ознаками:

 • вода стала йти повільніше або зовсім не витікає;
 • з’явився стійкий неприємний каналізаційний запах;
 • при змиві в унітазі витікає вода в інший сантехніці – раковини або ванни.

Самостійне усунення засмічення можливо тільки у легких випадках. Якщо вода не тільки не витікає, але і стрімко додається або вже вихлюпується з унітазу – терміново зверніться до аварійної служби, а також до працівників керуючої компанії або ТСЖ.

Аварійні служби працюють цілодобово і приїдуть в короткі терміни, тим часом керуюча компанія відключить каналізаційний стояк і повідомить сусідів.

Причини появи засмічення

Причини утворення непрохідності в трубах можна умовно підрозділити на зовнішні і внутрішні.

Зовнішні

kak prochistit unitaz v domashnikh usloviyakh ot zasora5 Як прочистити унітаз в домашніх умовах від засміченняНе кидайте в унітаз сторонні предмети, щоб не викликати засмічення

З’являються від предметів, що потрапили в унітаз:

 • великі харчові відходи, очищення;
 • губки, щітки чи ганчірки, що впали в унітаз при збиранні;
 • скупчення волосся або потрапили засоби особистої гігієни;
 • поліетиленові пакети, щільний папір, картон;
 • залишки рослинного масла, жирні відходи, наприклад, після чистки сковорідок.

Все це сприяє утворенню мінеральних і інших відкладень, що призводить до зменшення діаметра труби і виникнення непрохідності. Однак при своєчасному виявленні подібні засмічення з легкістю видаляються самостійно.

Поширеною причиною заторів є неправильна утилізація наповнювач для котячих туалетів. По інструкції більшість складів після використання необхідно викидати у відро для сміття. Однак часто люди не вивчають рекомендації і змивають відходи вихованця в унітаз.

Засмічення, викликаний наповнювачем для котячого туалету, може стати серйозною проблемою у вигляді непрохідності труб, вимагає заміни сантехніки.

Внутрішні

Пов’язані безпосередньо з обладнанням:

 • неправильно встановлена сантехніка;
 • труби низької якості;
 • неполадки з рівнем тиску води.

Внутрішні причини більш фундаментальні і, швидше за все, вимагають демонтажу існуючого обладнання та звернення до допомоги сантехніка.

Спосіб визначення ступеня засмічення в унітазі

Перш ніж починати чистити унітаз від засмічення, потрібно визначити його ступінь. Для цього залийте літр води і поспостерігайте, чи буде вона витікати. Якщо рідина повільно, але проходить, ситуація не критична і, швидше за все, вдасться впоратися своїми силами. Якщо ж вона стоїть в унітазі, ви маєте справу з капітальним засміченням і зв’язуватися з нею самостійно не варто.

Перевіряючи таким способом рівень затурканості труб, ні в якому разі не користуйтеся зливним бачком. Ймовірно, що знаходиться в ньому води буде занадто багато, і вона вийде за краю унітазу.

Визначте локалізацію засмічення. Якщо вода стоїть тільки в унітазі – значить, забита труба або гофра. Але якщо рідина накопичується в раковинах і ванній – ситуація серйозніша і є засмічення в загальній каналізаційній трубі. Це завдання для сантехніка.

Як прочистити унітаз від засмічення тросом, пляшкою, вантузом

kak prochistit unitaz v domashnikh usloviyakh ot zasora6 Як прочистити унітаз в домашніх умовах від засміченняСода допоможе від засмічень, викликаних жирним нальотом

Отже, ви впевнені, що утворився засмічення, приблизно уявляєте причини його виникнення, ступінь і локалізацію, тепер потрібно вибрати спосіб його усунення.

Гаряча вода

Якщо це невелика пробка, можна скористатися найпростішим і щадним способом – залити в унітаз гарячу воду, приблизно 1 відро або на 80% обсягу. Почекайте, поки вода зійде, далі змийте і повторіть процедуру ще раз при необхідності.

Не можна використовувати окріп, якщо сполучна гофра з тонкого пластика, так як висока температура може пошкодити її.

Гаряча вода з содою

Якщо ви підозрюєте, що засмічення утворився через жирних відходів, краще використовувати гарячу воду з содою – з розрахунку половина стандартної пачки на відро води. Сода розчиняє жир і інші харчові відходи.

Вантуз

kak prochistit unitaz v domashnikh usloviyakh ot zasora7 Як прочистити унітаз в домашніх умовах від засміченняВантуз легко усуне невеликий засмічення в будь сантехніці

Просте та недороге пристосування, яке знайдеться в кожному будинку. Являє собою гумовий клапан на дерев’яній або пластиковій рукоятці, діє за принципом насоса.

Для усунення засмічення потрібно використовувати пристосування більшого діаметру, ніж діаметр зливного отвору. Щоб прочистити унітаз вантузом, помістіть його в злив і зробіть кілька впевнених надавливающих рухів. Це дозволить проштовхнути сміття з вузької ділянки труби в більш широкий.

Пластикова пляшка

Якщо вантуза під рукою не виявилося, на допомогу прийде проста пластикова пляшка об’ємом на 1,5–2 л. Щільно закрутіть шийку, а дно – приблизно 3 см – відріжте.

Як прочистити унітаз пляшкою:

 • Помістіть її в зливний отвір.
 • Зробіть поступальні рухи вгору-вниз. Пляшка створить гідравлічну хвилю, яка виб’є сміттєвий затор.
 • Після того як засмічення проб’ється, залийте унітаз гарячою водою з додаванням соди.

  Сантехнічний трос

  kak prochistit unitaz v domashnikh usloviyakh ot zasora8 Як прочистити унітаз в домашніх умовах від засміченняПри складних засорах потрібно використовувати трос сантехнічний

  Для більш серйозних випадків краще використовувати спеціалізоване пристосування – сантехнічний трос. Він являє собою довгу дріт, на одному кінці якої – рукоятка, а на іншому щіточка або гвинт, як у штопора, який зачіпляє утворився сміття, потім проштовхує, або витягує його.

  Як прочистити унітаз тросом:

 • Помістіть його в зливний отвір.
 • Круговими рухами введіть на максимальну глибину.
 • Після очищення промийте унітаз гарячою водою, а трос обробити дезінфікуючим засобом.

  Як самостійно прочистити гофру

  Гофра це вид сантехнічного обладнання, що служить для з’єднання унітазу з каналізаційною трубою. Нерідко сміттєві відкладення формуються саме в ній.

  Для демонтажу спочатку спустіть воду з бачка і перекрийте подачу води. Потім від’єднайте частина гофри, яка кріпиться безпосередньо до унітазу, а залишилася в ній рідина злийте в трубу. Після прочищення гофри встановіть її на місце.

  Хімічні засоби від засмічення в унітазі

  На ринку побутової хімії є багато засобів для труб: Кріт, Tiret, Mr. Muscle – гелеві, рідкі, гранульовані. Дані препарати необхідно використовувати в гумових рукавичках в суворій відповідності з інструкцією. Ні в якому разі не змішуйте кілька різних чистячих складів.

  Купівельна хімія підходить не у всіх випадках. Наприклад, їм не під силу розчинити наповнювач для котячого туалету або засмічення, що утворилися з піску або поліетиленових пакетів.

  Після застосування хімічних препаратів унітаз слід рясно промити водою.

  Профілактика засмічень в унітазі

  Як правило, механічні засмічення виникають з вини самих домочадців. Використання сантехніки не за призначенням, відсутність профілактичних чисток і призводить до забруднення.

  Для того щоб цього уникнути, керуйтеся наступними правилами:

  • Не змивайте унітаз нічого зайвого, крім туалетного паперу і то в невеликих кількостях.
  • Не зливайте жирні харчові відходи.
  • Якщо в будинку є діти, поясніть їм правила користування унітазом.
  • Мінімум раз на півроку проводите профілактичну чистку за допомогою гарячої води і соди.

  Якщо якісь елементи сантехнічного обладнання неналежної якості – не скупіться і зробіть їх заміну.

  Дані правила допоможуть уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому і забезпечити надійну роботу сантехніки, що заощадить бюджет на послуги професіоналів.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради