Як позбутися від подряпин на машині: вибір засобів

Подряпини, що виникають на кузовних частинах автомобіля, повинні ліквідуватися якнайшвидше. Інакше порушення шару фарби та лаку буде розростатися і може дійти до металу, утворюючи іржу. Щоб провести відновлення поверхні своїми руками, потрібно розуміти, які матеріали і в яких умовах допомагають позбутися від подряпин на машині.

Структура лакофарбового покриття автомобіля

kak izbavitsya ot carapin na mashine: vybor sredstv154 Як позбутися від подряпин на машині: вибір засобівНевеликі подряпини на авто можна видалити своїми руками

Поверхні кузова обробляються декількома шарами з різних матеріалів. Способи і засоби відновлення пошкодженої ділянки залежать від того, до якого рівня доходить подряпина. На металевий кузовний лист наносяться:

 • антикорозійний грунт;
 • основна грунтовка під фарбування;
 • базовий шар емалі;
 • захисний лак.

Подряпини, відколи й інші пошкодження ЛФП у залежності від глибини проникнення поділяються на такі:

 • дрібні, зачіпають тільки лаковий шар;
 • середні, пошкоджують базову фарбу і відкривають ґрунтовку;
 • глибокі, проникаючі через всю структуру, і доходять до металу.

Технологія фарбування кузова акриловими емалями не передбачає нанесення лакового покриття. Ці фарби мають високу зносостійкість, тому додатковий захист їм не потрібно.

Якщо трапилося подряпати акрил, дрібними ушкодженнями вважаються важелі, які утворюються на поверхні, не доходячи до грунтовки.

Полірувальні засоби відновлення ЛКП після подряпин

Прибрати подряпини, що утворюються на машині від гілок або дрібних камінчиків, можна нанесенням на пошкоджену ділянку відновлювального шару. Методика застосування засобів для поліровки поверхні залежить від їх складу і виду, в якому вони знаходяться.

Форма випуску

kak izbavitsya ot carapin na mashine: vybor sredstv155 Як позбутися від подряпин на машині: вибір засобівАвтополироли бувають рідкі, у вигляді пасти, крему або аерозолю

По консистенції автополироли бувають:

 • тверді у вигляді пасти;
 • гелевидні креми;
 • рідкі;
 • аерозольні.

Тверді пасти призначені для інтенсивного розтирання по поверхні. В результаті вони створюють міцний і довговічний захисний шар, закриває і слабкі потертості і повні пошкодження лакового покриття. Їх можна застосовувати для будь-яких ділянок автомобільного кузова. Але розтирання пасти своїми руками вимагає значних фізичних зусиль і часу. Тому бажано використовувати шліфувальні механізми.

Рідкі та аерозольні засоби полірування легко наносяться і розтираються. Але вони не здатні створити міцну захист, тому що утворився шар доводиться через деякий час відновлювати. Покриття рідкими поліролями зазвичай порушується через 2-3 мийки машини. До того ж ці засоби зручні для обробки горизонтальних поверхонь автомобіля – даху і капота. З вертикальних деталей вони просто стікають вниз, а це додатковий витрата матеріалу і необхідність видалення залишків після завершення робіт.

Золотою серединою вважаються кошти у вигляді крему. Вони без особливих зусиль розтираються вручну, а створюване ними покриття витримує без руйнування 5-7 раз кузова.

Склад поліролей

Перш ніж вирішити, яка поліроль краще видаляє дрібні подряпини, потрібно врахувати властивості компонентів, з яких вона складається. По складу вони поділяються на такі:

 • воскові;
 • абразивні з різним ступенем зернистості;
 • синтетичні.

Чисто воскові пасти і гелі, що не містять абразивних часток, тільки заповнюють борозни і шорсткості на лаковому шарі. З їх допомогою можна прибирати неширокі подряпини, для усунення пошкоджень великої площі вони малопридатні. Використовуються також для фінішної поліровки після відновлення пошкодженого шару фарби.

Абразивні склади при розтиранні частково руйнують поверхню. Це необхідно для згладжування пошкодженої ділянки і його рівномірного заповнення поліроллю. Застосовувати їх для позбавлення від одиночних подряпин не рекомендується – разом з усуненням дефекту зітреться і значний ділянку біля нього.


Синтетичні полірувальні засоби виробляються на силіконовій або полімерній основі. До їх складу включаються добавки, що впливають на лакове покриття не абразивним, а хімічним способом. По довговічності перевершують будь-які натуральні поліролі – легко витримують до 10 мийок. Але деякі з них вимагають при нанесенні спеціального обладнання. При роботі потрібно дотримуватися обережності – їх випаровування до застигання токсичні. І за ціною вони дорожче. Наприклад, у Москві вартість в 1,5–2 рази вище воскових і абразивних складів.

Поради по шліфовці

Щоб не розтирати полірувальні матеріали самостійно, використовують шліфувальні машинки з м’якими колами і з обов’язковим регулюванням обертання. Застосовувати «болгарки» не рекомендується – навіть мінімальне значення їх оборотів вище необхідного для безпечної полірування. Можна повністю стерти лак до шару фарби.

Тимчасово замаскувати незначну подряпину можна, використовуючи народний засіб. М’якою ганчіркою, змоченою в гальмівної рідини, злегка протерти дефект. При цьому верхній шар лаку розчиняється і вирівнює поверхню.

Після обробки ушкоджень поліролями необхідно утриматися кілька днів від миття машини.

Відновлення емалевого покриття

Пошкодження і відколи, зруйнували шар фарби і доходять до грунтовки, теж можна приховати самостійно. Але в цьому випадку треба застосовувати не тільки захисні, але і фарбувальні речовини. Простим засобом, що поєднує ці дві функції, є олівець для видалення середніх подряпин. Всі їх типи зручні в застосуванні, а головна проблема – вибрати колір, який збігається з забарвленням автомобіля. Найпростіше звірятися з каталогом RAL, номер якого вказаний у паспорті машини. При неможливості точного підбору можна скористатися безбарвним автокарандашом. Він відновлює пошкодження, але не змінює його забарвлення.

За способом нанесення вмісту поділяються на три групи.

Маркери

kak izbavitsya ot carapin na mashine: vybor sredstv156 Як позбутися від подряпин на машині: вибір засобівЗа зовнішнім виглядом і принципом дії нагадують фломастери. Барвник по дрібних капілярах стікає вниз і переходить на реставрируемую поверхню. Прості в застосуванні, але не створюють надійного покриття. Фарбу, нанесену маркерами, доводиться додатково захищати поліруванням.

Воскові олівці

Крім фарбувальної речовини, що містять у собі компоненти з полімерів або воску. Їх складу більш твердий, тому при нанесенні потрібно постійно видавлювати вміст з тюбика. Для кращого розтікання і адгезії можна нагрівати відновлювану поверхню феном. Олівці створюють надійне емалеве покриття, що потребує тільки в фінішної обробки лаком. Але для видалення ушкоджень великої площі не застосовуються.

Коригуючі або реставраційні олівці

kak izbavitsya ot carapin na mashine: vybor sredstv157 Як позбутися від подряпин на машині: вибір засобівАвтокарандаши застосовувати дуже просто

Рідка фарба знаходиться в тюбику, кришка якого забезпечена пензликом. Вміст перед фарбуванням інтенсивно збовтується. Зафарбовування пензлем зручно при обробці широких пошкоджень. Допускається нанесення декількох шарів з проміжком в 15-20 хвилин. Підтікання видаляються м’якою серветкою, а нерівності згладжуються дрібнозернистим наждачним папером.

В автомагазинах покупцеві пропонуються готові набори для усунення подряпин, містять фарбувальні олівці, поліролі, розчинники, абразивні засоби й мікрофіброві серветки.

Перед фарбуванням будь-яким способом обов’язково потрібно зачистити і знежирити оброблювану поверхню.

Усунення глибоких подряпин

Позбавлятися від пошкоджень, сдирающих всі верстви ЛКП, в домашніх умовах варто тільки в крайніх випадках. Метал швидко іржавіє, а помилки при нанесенні покриття на погано підготовлену поверхню призведуть до корозії самого кузова. Для відновлення великих площ потрібно фарбопульт і досвід робіт з фарбами. Самостійно можна видалити тільки поодинокі глибокі подряпини на машині.

Послідовність дій:

 • зачистка пошкодженої ділянки наждачним папером;
 • обробка відкритого металу видалячем іржі;
 • знежирення поверхні;
 • нанесення антикорозійного покриття;
 • ґрунтовка всього очищеного ділянки;
 • фарбування в кілька шарів з допомогою коригувального олівця;
 • фінішне шліфування поліроллю.
 • Пропуск будь-якого пункту призведе до руйнування лако-фарбового покриття.

  Відновлення зовнішнього вигляду подряпаного бампера

  kak izbavitsya ot carapin na mashine: vybor sredstv158 Як позбутися від подряпин на машині: вибір засобівПодряпини на бампері усувають тими ж способами, що і на кузові

  Видалення подряпин на авто проводиться не тільки на кузовних елементів. Хоча автомобільні бампери виготовляються з ударостійкого пластику, вони також схильні до дрібних пошкоджень.

  Подряпини, що зачіпають тільки ЛКП, усуваються тим же способом і з використанням тих же матеріалів, що і на кузові. Якщо ж дефект дійшов до пластику, то полірування не допоможе. Відновити пошкоджене місце можна, попередньо знявши шар фарби і лаку навколо нього. Неглибокі проникнення в пластик шліфуються наждачним папером; глибокі – заповнюються шпаклівкою. Потім оголений ділянку покривається грунтовкою і забарвлюється. Пластик не піддається корозії, тому помилки при фарбуванні не призведуть до фатальних ушкоджень.

  Глибокі борозни на нефарбованих пластикових деталях можна закладати, розігріваючи їх будівельним феном, а потім вирівнюючи розм’якшений матеріал. Але є ризик, що при перегріві деформується сама поверхня.

  Догляд за забарвленням автомобіля

  Навіть неушкоджене лакофарбове покриття потребує регулярного оновлення верхнього захисного шару. Самостійно відновлені ділянки ЛКП вимагають постійного огляду і контролю. Особливо якщо при їх обробці застосовувалися нестійкі матеріали.

  Правила, які допомагають підтримувати збереження ЛКП:

  • Авто потрібно регулярно мити і обов’язково – перед постановкою в гараж на тривалий термін.
  • При митті уникати потрапляння прямих сонячних променів на кузов.
  • Капот автомобіля мити після остигання двигуна.
  • Застосовувати автошампуні з воском і антикорозійними добавками.
  • Ні в якому разі не видаляти бруд з пофарбованих поверхонь сухою ганчіркою або щіткою.
  • Не рідше одного разу на рік покривати всі деталі кузова захисними поліролями.
  • Відновлені місця додатково полірувати 2-3 рази в рік.

  Способи збереження ЛКП нанесенням на всю поверхню кузова захисних плівок чи кошти «рідкий чохол» дають хороший результат. Але у них є і зворотна сторона – при їх видаленні великий ризик пошкодити захищається фарбування авто.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради