Як почистити м’які меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Багато люди часто задаються питанням: як почистити м’які меблі в домашніх умовах. Предмети для комфортного сидіння і лежання являють собою найбільш затребувані місця у всьому будинку. Це пов’язано з тим, що після роботи або прогулянки кожна людина прагне розслабитися в зручному кріслі або на дивані. Крім того, тут дуже люблять знаходитися домашні тварини і грати діти.

По закінченні певного часу меблі втрачає свій первинний колір, знаходить потертий вигляд і безліч плям різного походження.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani57 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Методи чищення м’яких меблів

Привести в порядок крісла (в тому числі і комп’ютерні) і дивани власними силами можна двома способами, використовуючи при цьому засоби побутової хімії, або без них. Багато видів забруднень без праці піддаються цій процедурі, але є й такі, які вимагають виключно хімчистку.

Підготовка до такого заходу зобов’язує брати до уваги наступні моменти:

 1. При виборі хімічних сполук обов’язково враховується тип оббивки меблів, походження плям і терміни їх давності.
 2. Знімні елементи стираються за допомогою СМС (синтетичних миючих засобів), а також в пральній машині (якщо це не заборонено інструкцією). Перед початком процесу уточнюються умови, безпечні для конкретного матеріалу, наприклад, температура і режим прання.
 3. Ефект миючого або миючого засобу перевіряється на якомусь непримітному місці, краще всього для цього підійде нижня частина матеріалу меблів.

Тканини, мають ворс, можна почистити, використовуючи пилосос з відповідною насадкою. Таке рішення ліквідує бруд не тільки на поверхні виробу, але і з його наповнювача.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani58 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Суха чистка

Цей варіант застосовується при попаданні на меблі пилу.

Прибирання необхідно систематично проводити двома методами:

 • вибиванням пилу;
 • обробкою пилососом.

У першому випадку не завжди допускається застосовувати звичайну выбивалку для килимів: не кожен тип оббивного матеріалу здатний витримати подібні механічні дії. Тому оптимальним рішенням в даній ситуації буде здійснення сухого чищення за допомогою шматка старої тканини, наприклад, простирадла.

Для цього його потрібно трохи змочити і розстелити на меблях, тоді в процесі вибивання вже не доведеться докладати надто великих зусиль. Покрывшаяся брудом тканина промивається у воді, та чистка повторюється.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani59 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Процедуру можна завершити лише після того, як на тканини перестане з’являтися бруд. Для закріплення результату і додання обивочному матеріалі свіжої забарвлення рекомендується змочити тканину змішаним з водою оцтом в співвідношенні однієї його столової ложки на один літр рідини.

При чищенні меблів пилососом найкраще буде накрити його щетинистую насадку шматком змоченої в воді тканини.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani60 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Суха чистка вважається найбільш поширеним варіантом для багатьох матеріалів. Якщо використання пилососа не дасть очікуваного результату, то слід вдатися до допомоги спеціального порошку або спрею.

З цією метою виконуються такі дії:

 • меблі обробляється пилососом для позбавлення від пилу;
 • по поверхні рівномірно розподіляється чистячий засіб;
 • витримується проміжок часу, рекомендований в інструкції;
 • залишки НС (засобу) видаляються з оббивного матеріалу.

Волога чистка

Для проведення вологого прибирання крісел і диванів необхідно ознайомитися з технологією даної процедури і варіантами підручних засобів. Найбільш примітивним і бюджетним способом вважається використання мильної води. Таким розчином можна без праці ліквідувати незначну бруд і засаленість, але він абсолютно не підійде для усунення плям більш складного походження.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani61 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

У цьому випадку приготованим мильним складом змочується х/б (бавовняна) серветка з подальшою обробкою необхідної поверхні. Дія відбувається в одному напрямі, крім кругові рухи, що сприяють появі розлучень. При цьому не рекомендується просочувати оббивку вологою занадто сильно. По закінченні процедури оброблювана поверхня протирається до повної сухості.

Сучасний ринок пропонує широкий ряд хімічних складів для догляду за м’якими предметами меблів. Ці спеціальні шампуні розлучаються з теплою водою, а потім збиваються до утворення піни, якою покриваються певні ділянки. Через належну кількість часу засіб видаляють.

Найбільш продуктивним методом вважається экстракторная (волога) хімчистка, для проведення якої потрібно спеціалізований пилосос.

Принцип даної процедури полягає в наступному:

 1. В гарячій воді розлучається миючий склад, який під високим тиском рівномірно наноситься на поверхню оббивки.
 2. Внаслідок його здатності глибоко просочуватися в волокна, протікає хімічна реакція.
 3. «Брудні» молекули відокремлюються від волокон матеріалу.
 4. Залишки бруду разом з сумішшю наноситься усуваються за допомогою пилососа, забезпечуючи оббивної тканини сухий стан.

Відмінна риса даного варіанту чищення полягає у максимальному звільненні від забруднень і неприємних запахів завдяки проникненню робочого складу всередину тканини в повному обсязі.

За наявності алергічної реакції в кого-небудь з членів сім’ї на побутові хімічні засоби, необхідно вдатися до допомоги парогенератора.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani62 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Хімічні засоби

Існує безліч хімічних засобів для чищення м’яких меблів.

Вони можуть бути виготовлені в наступних версіях:

 • шампунь;
 • порошок;
 • пінка;
 • спрей.

Призначення таких засобів може полягати як в терміновому усуненні брудних плям, так і у систематичному очищенні. Більшість з них відрізняється універсальністю, так як деякі продукти підходять не тільки для обробки оббивної тканини, але і килимів.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani63 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

До вибору оптимального складу, здатного повноцінно і без пошкоджень почистити м’які меблі, необхідно підходити з особливою увагою.

Для цього бажано дотримуватися деяких рекомендацій:

 1. Як слід ознайомитися з інструкцією для того, щоб переконатися, що засіб буде оптимальним для обробки конкретної оббивки. Варто зауважити, що шовк і гобелен не терплять вологи, тому для догляду за цими матеріалами бажано скористатися препаратами у вигляді порошку або спрею.
 2. Засіб для очищення м’яких меблів не повинно провокувати алергію і викликати роздратування на шкірному покриві.
 3. Не рекомендується купувати склади, що відрізняються їдким запахом.
 4. Препарат не повинен псувати поверхню виробу в процесі позбавлення від бруду.
 5. Найменш придатними для меблів вважаються шампуні з-за своєї здатності до швидкого вбирання.

Народні способи очищення

Чищення м’яких меблів в домашніх умовах не завжди можливо здійснити, використовуючи відповідні склади від виробника. У цьому випадку варто скористатися народними засобами, давно перевіреними на практиці і не менш продуктивними.

Крім того, даний метод підходить для приміщень з проживаючими в них дітьми, домашніми вихованцями, а також людьми, схильними до алергічної реакції.

Існує багато способів такого очищення, основними з яких є:

 1. Оцтова кислота і сіль. Цей склад відрізняється ефективністю і використовується в декількох варіантах. Суміш розчиняється в теплій воді для протирання брудних поверхонь, крім того, сіль наноситься на свіжі плями. Змоченим в розчині з цих продуктів клаптем тканини покривається меблі, а потім вибивається, завдяки чому можна досягти відмінних результатів. Сіль і оцет усувають старі плями різного походження, засаленість і пил.
 2. Господарське мило або будь-яке рідке. Продукт розчиняється в злегка підігрітій воді, в отриманому складі змочується бавовняна тканина, якою протирається меблі. Не рекомендується допускати перезволоження щоб уникнути появи плісняви.
 3. Соду, пральний порошок і оцет. Компоненти з’єднуються і розчиняють у теплій воді в співвідношенні однієї чайної ложки кожного з них на літр води. Вийшло піниться засіб поміщається в пульверизатор і таким способом наноситься на забруднені ділянки меблів, після чого розтирається губкою. Використання даного складу є ідеальним рішенням для обробки світлого оббивного матеріалу.
 4. Відпарювання. Цей метод вважається прискореним і передбачає застосування відпарювача, парогенератора або пароочисника. За допомогою гарячої пари ліквідуються всілякі плями, в тому числі і ті, які важко виводяться.

Перед тим як вдатися до допомоги народних засобів, слід спочатку протестувати оббивку меблів. Для цієї мети на непомітний ділянку наноситься приготовлений склад і через тридцять хвилин видаляється.

При необхідності використання різних складів протягом одного дня, рекомендується дотримуватися інтервал між процедурами в чотири години, так як змішування між собою таких засобів неприпустимо.

Способи чищення в залежності від матеріалу оббивки

Приступаючи до обробки меблів своїми руками, необхідно мати на увазі, що методи здійснення цього заходу безпосередньо залежать від типу оббивної тканини. У зв’язку з цим потрібно вивчити характеристики миючих і чистячих засобів на предмет їх можливого контакту з конкретним матеріалом. В іншому випадку, можна сильно нашкодити його структурі.

Купуючи диван, слід ґрунтовно ознайомитися з вмістом розташованої на ньому етикетки та інструкцією по використанню НС.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani64 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Шеніл

Даний матеріал є однією з варіацій жаккарда, що відрізняється якістю виготовлення. В структуру матеріалу входить певна кількість ниток, утворених шляхом вплетення в звичайну пасмо пишного ворсу, що робить їх схожими на волохату гусінь.

Подібні нитки формують оксамитову тканину, що характеризується міцністю і тривалим терміном експлуатації. Сировина шенилла за своїм складом може містити один вид ниток або відразу декілька.

Приміром, поліестер переплітається з такими волокнами як:

 • віскоза;
 • бавовна;
 • акрил.

За рахунок присутності синтетичних волокон шеніл досить зносостійкий, а натуральні пасма роблять його екологічно безпечним.

Для видалення бруду з такої тканини використовуються рідкі миючі засоби або мильний розчин. Жирні плями видаляються за допомогою шестипроцентного розчину аміаку і води. Дозволяється суха чистка складами, в основі яких лежить перхлоретілен. Таку процедуру рекомендується проводити дуже акуратно.

Чохли з шенилла можна випрати нейтральними мийними засобами при щадному режимі і температурі 40 °С.

При цьому не допускаються наступні дії:

 • віджим;
 • відбілювання;
 • сушка під сонячними променями.

Шенилловая оббивка на клейовій основі не терпить прання і контакту зі спиртовими розчинами, що призводять до руйнування її структури. Меблі з таким матеріалом потрібно очищати пилососом, оснащеним ворсистою щіткою, не менше одного разу на тиждень.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani65 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Шовк

Меблі з шовкової оббивкою вважається царським предметом інтер’єру. В сучасний час вже неможливо зустріти м’які меблі зі стовідсотковою шовковою тканиною.

Це пов’язано з непрактичностью даного матеріалу, вираженої в крихкості і примхливості в експлуатації: він здатний легко розірватися при незначному механічному впливі. Крім того, при зіткненні з ним навіть маленької краплі рідини утворюється більше пляму і численні розлучення.

Для підвищення експлуатаційних якостей шовку і збільшення ступеня міцності виробники доповнюють його структуру синтетичними волокнами. Але і такий склад швидко брудниться і псується від тертя, а його систематична чистка просто неприпустима.

Натуральні білкові волокна, що входять в шовк, не переносять традиційних засобів побутової хімії, так само як і хлорний відбілювач. Їх застосування спричинить за собою пошкодження тканини. Не вітається сушка меблів з цією оббивкою під прямими сонячними променями або за допомогою електричних приладів.

Будучи як натуральним, так і з додаванням синтетики, шовк примхливий в процесі чищення своїми силами. Розлучення, яких неможливо уникнути, в подальшому не підлягають видаленню. Також залишаються сліди після використання пароочисника.

Найбільш прийнятним варіантом для цього випадку стане видалення бруду м’якою щіткою, обернутої в серветку. Щітка змочується або в спирті або в перекису водню. Але для того щоб уникнути ризику зіпсувати шовкову тканину, слід все-таки піддати її професійної хімчистки. В домашніх умовах можна скористатися послугами компетентного фахівця.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani66 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Велюр

Цей ворсистий матеріал відрізняється міцністю і тривалим терміном експлуатації. В якості оббивки використовується вовняний або бавовняний велюр. Головний його недолік полягає в здатності до швидкого стирання.

У зв’язку з нестійкістю барвника ворсових тканин, не рекомендується застосовувати з метою їх чищення наступні речовини:

 • розчинники;
 • спирт;
 • рідке мило.

Вплив даних складів сприяють знебарвлення оббивки і руйнування внутрішньої структури ворсу.

Догляд за велюром допускає такі дії:

 1. Сухе чищення за допомогою пилососа з м’якою насадкою при температурі не більше 30 °С.
 2. Усунення плям відразу ж після їх виникнення за допомогою вологого суконного матеріалу. В якості миючого застосовуються склади для синтетичних тканин на основі води.
 3. Регулярну обробку пилососом і м’якою губкою для підтримки форми ворсової текстури.

У цілях ліквідації складних плям на диванах з оббивкою з велюру необхідна тільки професійна хімчистка.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani67 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Гобелен і жаккард

Гобелен являє собою натуральну тканину жаккардового плетіння з якимось візерунком. При його виготовленні використовується кручена пряжа високої якості.

Матеріал легко чиститься пилососом і допускає прання. Але при цьому необхідно враховувати його здатність до сильної усадки. При попаданні на поверхню оббивки рідини, слід відразу ж видалити її допомогою губки або тканини. Гідність гобелена полягає у можливості здійснювати стандартну хімчистку при видаленні з нього різних плям.

Жаккард — це тканина, яка виділяється своєю щільністю і якістю. В народі її називають штучним шовком.

При догляді за жаккардовой оббивкою рекомендується дотримуватися наступних правил:

 1. Позбавлятися від бруду слід за допомогою сухого чищення. З цією метою можна скористатися пилососом, губкою або щіткою з м’якою щетиною.
 2. При боротьбі з плямою не потрібно із зусиллям терти оббивку. Спочатку слід промокнути, а потім обробити тканину мильним розчином. Після знову промокнути чистою тканиною, легко вбирає вологу.
 3. Миючі засоби бажано використовувати тільки нейтральні.
 4. Не допускається застосування відбілювача.
 5. Оббивці з жаккарда протипоказаний контакт із засобами, що містять спирт.
 6. Не рекомендовано одночасне застосування різних пятновыводящих складів.
 7. Тканина має висихати сама, не піддаючись впливу побутових приладів.
 8. Матеріалу протипоказано потрапляння прямих сонячних променів у процесі сушіння.

Позбавити оббивку з дивана з жаккарда від бруду можна за допомогою сухого чищення.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani68 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Флок

Оббивка з даного матеріалу приємна на дотик, м’яка і не схильна до швидкого забруднення. Флоки обробляються спеціальним просоченням, здатної відштовхувати бруд і воду.

Основу цієї тканини складає бавовна та поліестер, що дозволяє їй витримувати різні навантаження.

В плані догляду та експлуатації оббивка з флока відрізняється наступними перевагами:

 • стійкістю до механічних впливів;
 • неподверженностью до стирання;
 • простота в прибиранні.

Якість флока безпосередньо залежить від міцності з’єднання ворсинок з тканинною основою за допомогою клеящегося складу. Величина цього показника сприяє зносостійкості, яка виключає випадання волосків.

В процесі залицяння за оббивним матеріалом з флока слід дотримуватися деякі рекомендації:

 1. Не варто використовувати під час прибирання спирт і розчини, що містять нафтопродукти. Вони розчиняють клейкі речовини, за рахунок чого ворсинки легко затираються, і флок починає «лисіти».
 2. Для прибирання допустимо скористатися звичайними миючими засобами, основою яких є вода.
 3. Пил з поверхні матеріалу усувається з використанням пилососа. Крім того, цей побутовий прилад підтримує блиск тканини.
 4. Плями від губної помади або пасти від кулькової ручки ліквідуються шляхом обробки поверхні спиртовим розчином (10 %).
 5. Нещодавно з’явилися жирні і вологі плями легко видаляються за допомогою рушники. Спочатку забруднене місце обробляється мильною водою, а через деякий час пляма забирається губкою або щіткою з ніжним ворсом.
 6. Сліди від морозива счищаются жорсткою щетиною, а потім обробляють рідким миючим засобом.

Слід знати, що зняття висохлих плям призведе до псування матеріалу, так само як і використання НС з утриманням сильних хімічних речовин і нафтопродуктів.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani69 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Мікрофібра

Основною перевагою цього матеріалу є легка чистка.

Для того щоб виконати її грамотно і в правильній послідовності, слід керуватися рядом правил:

 1. Проводиться ґрунтовна обробка дивана пилососом з метою ліквідації дрібного сміття і пилу. Для цього використовується спеціальна насадка до приладу, призначена безпосередньо для цього виду оббивки.
 2. За допомогою сухої щітки, розпушують висохлі частинки бруду з поверхні матеріалу видаляються плями.
 3. Диван звільняється від подушок, і тим ж способом обробляються всі місця, що знаходилися під ними.
 4. Чистячий і миючий засіб підбираються згідно інструкції по догляду за меблями. Зазвичай у такій маркування «W» позначає склад на водній основі, «S» — сухе НС. Символи «S/W» вказують на можливість застосування і першого, і другого виду, а «X» дозволяє лише застосування пилососа. У цьому випадку можна піддавати тканина обробці якимось складом щоб уникнути його псування.
 5. Рекомендованими засобами з основою з води вважаються рідке мило, засіб для миття посуду, препарат для чищення килимів. Не варто забувати і про шампунь для оббивного матеріалу. Склади, в основі яких лежить розчинник, можуть містити спирт, розчинник і речовини, наповнені киснем.
 6. Тестування того чи іншого препарату проводиться в непомітному місці оббивки дивана.
 7. Чохли з декоративних подушок можна зняти і випрати в пральній машині.
 8. Дуже мокрі ділянки на меблях підсушуються феном.
 9. Для того щоб повернути первісний вигляд сжавшимся в процесі сушіння волокна мікрофібри, потрібно обробити їх щіткою.

Фахівці рекомендують видаляти плями відразу ж після їх утворення на поверхні мікрофібри.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani70 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Шкіра штучна шкіра

Меблі з натуральної і штучної шкіри має привабливий зовнішній вигляд і безліч переваг в плані експлуатації. Такі крісла і дивани відрізняються надійністю і зносостійкістю. При їх виробництві використовуються певні склади, покриття якими збільшує термін служби меблів.

При проведенні своєчасного і регулярного догляду за шкіряними виробами цей процес не створить багато проблем.

Для того щоб визначитися з варіантами догляду за виробом, необхідно з’ясувати:

 • тип сировини для виготовлення;
 • вид застосовуваних барвників.

Ці дані можна знайти в інструкції, що додається до придбаної меблів.

Обслуговування в домашніх умовах складається з наступних процедур:

 1. Ретельна обробка пилососом (особлива увага приділяється швах).
 2. Легке прибирання вологою серветкою з наступним обтиранням насухо.
 3. Натирання гліцерином з метою надання оббивці еластичності і м’якості.

Не рекомендується щоденне натирання диванів і крісел, так як це прискорить процес зношування моделей. Засіб для чищення диванів в домашніх умовах слід застосовувати лише за необхідності ліквідації плям.

Шкірка апельсина допоможе зробити невидимими потертості.

В процесі догляду необхідно користуватися засобами, призначеними для меблів з натуральної і штучної шкіри. Їх можна придбати в різних варіантах.

Не допускаються такі дії, які застосовуються до даного матеріалу:

 1. Обробка абразивними пастами, відбілювачами з вмістом хлору та розчинниками.
 2. Використання електронагрівальних приладів.
 3. Проведення хімчистки.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani71 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Видалення плям з дивана

Позбутися бруду на меблях можна не тільки за допомогою побутової хімії, але і використовуючи підручні засоби. Існує кілька способів ліквідації плям різного походження в домашніх умовах. Для кожного виду застосовується окремий метод чищення.

Жирне пляма

Свіжі сліди від жиру необхідно засипати сіллю на кілька хвилин, а потім змочити засобом для миття посуду. За допомогою губки брудні ділянки слід ретельно помити і промокнути чистою тканиною.

Крім солі в цьому випадку можна використовувати крейду або тальк.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani72 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Кава, чай

Сліди від цих напоїв зазвичай видаляються за допомогою води і мила.

Це можна зробити двома способами:

 • розчинити мило в рідині, а потім нанести на поверхню оббивки;
 • натерти оббивку сухим милом, а потім видалити його водою.

Для того щоб не з’явилися розлучення, всі дії повинні здійснюватися досить швидко. На завершення поверхню потрібно просушити.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani73 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Кров

Кров’яні плями є одними з найбільш стійких і жирних. Як правило, позбутися від них можна лише в тому випадку, якщо вони ще не встигли підсохнути. Старі плями піддаються очищенню дуже рідко.

Боротися зі слідами від крові можна шляхом обробки оббивної тканини наступними речовинами:

 • холодна вода;
 • соляний розчин;
 • нашатирний спирт;
 • перекис водню.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani74 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Сеча

Плями урини на оббивці меблів огидні як своїм зовнішнім виглядом, так і стійким запахом. Такий душок миттєво поширюється по всьому приміщенню, особливо від котячої сечі. Тим не менш, позбутися цих плям припустимо, використовуючи народні кошти.

В цьому випадку рекомендовано приймати наступні заходи:

 1. При видаленні свіжої сечі в першу чергу усувається волога шляхом промокання серветками або тканиною.
 2. На забруднений ділянку наноситься розчин розведеного оцту з водою в пропорції 1:3 і залишається на три години.
 3. На це ж місце викладається сода, забирає в себе зайву вологу.
 4. Пляму обробляється перекисом водню, а потім знову засипається содою.
 5. Залишки соди прибираються пилососом.

Ліквідувати на меблях засохлу сечу тварин можна лише скориставшись професійної хімчисткою.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani75 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Кулькова ручка й фломастер

Почистити оббивну тканину від чорнила допустимо лише за допомогою спирту. Він наноситься на поверхню ватним тампоном або ганчіркою. Для того щоб пляма не розпливалася по матеріалу, їх потрібно періодично міняти. Під час процедури не можна з зусиллям натирати оброблюваний ділянку.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani76 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Червоне вино

Не встигла засохнути пляма осушується серветкою і засипається сіллю, яка вбере вологу. Процедура повторюється по мірі необхідності. Далі з залитого вином ділянки видаляється сіль, і він промивається етиловим спиртом, а потім мильним розчином.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani77 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Жуйка

Для видалення жувальної гумки з поверхні оббивки її спочатку потрібно заморозити. З цією метою на жуйку викладається кілька кубиків льоду. Після того, як гумка прийме твердий стан, її видаляють шляхом скобления, а що залишилися сліди ліквідують метиловим спиртом.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani78 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Сік фруктів і овочів

Такого роду плями усуваються за допомогою обробки оббивки спиртом. Процедура полягає в періодичному просяканні брудного місця проспиртованным шматочком тканини або вати. Як і у випадку з чорнилом, їх потрібно постійно замінювати на свіжі.

Відновлення яскравості оббивки

Для того щоб повернути обивочному матеріалу первинний колір, на практиці застосовується кілька варіантів.

Кожен з них розрахований на певну ступінь тьмяності тканини:

 • оцет, змішаний з водою;
 • вода і сода;
 • суміш тертого мила, гліцерину, денатурату і гарячої води.

При проведенні процедур слід використовувати м’яку губку.

Як прибрати неприємний запах

Будь тканинну поверхню можна позбавити від смороду через її обробки мильним розчином. Мікрофібру допускається з цією метою протирати ще і спиртом.

Відмінно усуває важкий запах, змішаний з холодною водою оцет. Також можна рівномірно насипати на поверхню оббивки соду і через деякий час прибрати її.

kak pochistit myagkuyu mebel v domashnikh usloviyakh: khimicheskie i narodnye sredstva ot pyaten v zavisimosti ot tipa tkani79 Як почистити мякі меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Відео про чищення дивана

У відеоролику розповідається про чищення дивана своїми силами.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради