Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтер’єру

Оформлення віконного отвору є завершальним штрихом в оформленні інтер’єру будь-якого приміщення. Дуже важливо, щоб воно виявилося вдалим.

Якщо кімната призначається для дитини, потрібно забезпечити йому, насамперед, безпека простору — будь-які шкідливі, хімічні речовини неприпустимі. Дитяча кімната повинна бути комфортною, затишною, добре освітленій в денний час і в той же час забезпечувати мінімум світла вночі, щоб сон був здоровим і міцним.

e68f8f6f097c55bfd35bc12c6b295750 Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Що враховувати при виборі штор

Вибирати штори в дитячу кімнату для хлопчика необхідно, враховуючи вимоги до товарів для дітей.

Вимоги до штор для дитячих кімнат

Вибрати текстиль для оформлення вікна дитини нескладно, якщо дотримуватися певних правил.

Основні вимоги:

 1. Фіранки повинні забезпечувати достатнє освітлення вдень і захист від світла вночі (це легко вирішити, використовуючи легкий тюль і щільні портьєри).
 2. Застосовуються натуральні, не викликають алергії тканини.
 3. Важлива практичність — матеріал повинен легко стиратися, не втрачаючи при цьому свого кольору, не вигоряти на сонці, не притягувати до себе пил.
 4. Необхідно гармонійно поєднувати оформлення вікон з інтер’єром дитячої.
 5. При виборі кольору і малюнка тканини враховуються освітленість і індивідуальні особливості її власника.

fb42bcb448d200fc1537a219aa3ba972 Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Матеріал і довжина

З усього різноманіття сучасних матеріалів далеко не кожен підійде для оформлення віконного отвору в дитячій.

Використовуються тільки натуральні матеріали:

 • бавовна;
 • льон;
 • ситець;
 • фланель;
 • атлас;
 • блекаут.

Ці тканини відповідають всім вимогам — вони не викликають алергію, екологічні, практичні і пожароустойчивы.

Найчастіше в кімнаті хлопчика довжина фіранок досягає підвіконня — вона не буде заважати активних ігор і дозволить розташувати біля вікна робочий стіл. Якщо приміщення оформлене в якомусь певному стилі, фіранки можуть доходити до підлоги, щоб відповідати цьому стилю.

19d1d0e565de3bbe1de3c7b44f712faa Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Рекомендації по вибору кольору

Дизайнери радять при виборі віконного текстилю не забувати про оформлення стін: для строкатих добре підійде однотонна тканина, а штори з принтом доповнять однотонні стіни.

Колірна гамма визначається наступними факторами:

 1. Вік дитини. Для малюків психологи радять вибирати спокійні, однотонні фіранки. З трьох років з’являється інтерес до яскравим, веселим забарвленням. Дошкільнятам і молодшим школярам будуть цікаві різноманітні картинки, а юнаків старших зацікавлять тематичні спрямованості (спорт, географічні карти, чудеса світу тощо).
 2. Освітленість. Яскраві кольори доречні там, де мало світла, а для яскравого сонячного освітлення підійдуть пастельні тони.
 3. Стиль оформлення інтер’єру.

Палітра відтінків віконного текстилю в дитячій досить різноманітна, але використання темних кольорів в такій кімнаті недоречно.

Вибір штор в залежності від стилю кімнати

Стиль оформлення кімнати для хлопчика може бути підкреслять віконним текстилем.

Якщо приміщення оформлене в стилі мінімалізм, то в ньому присутня мінімальна кількість відтінків — ніякої строкатості. Цей лаконічний стиль підкреслюють однотонні шпалери пастельних тонів у поєднанні з легкими фіранками. Відтінки зелені, блакитні, бежеві, сірі.

9b0c195900823971f16e7099a1a500df Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Еко-стиль — природний і органічний. На фіранках присутні фрагменти живої природи — блакитне небо, зелена трава. Кольору — природні: зелений, блакитний, зелений, бежевий.

9b16282012048cfac8eaa4f02ca814ba Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Для стилю поп-арт важливі динамічність і яскравість. Текстиль на вікні може бути контрастний до всього інтер’єру. Характерні кольори — яскраві і насичені: фіолетовий, жовтий, синій.

8b8f7da4c78a6e41345192d4cdf919eb Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Для кімнати хлопчика в стилі прованс найбільш доречними будуть фіранки в клітку.

b97b4ea108fda7f71d45db523d538f1e Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Види штор, підходять для дитячої

Цікаві вирішення оформлення інтер’єру доповнює вибір штор. Класичні чи сучасні — вони захистять і прикрасять.

Римські

Римські штори нагадують жалюзі. Являють собою рейки зі шнурами. Вони прості і лаконічні, що дуже підходить для хлопчиків. Випускаються з різноманітними малюнками — від простих смужок до 3-D зображень. Їх можна підібрати практично для будь-якого стилю.

0d2515d54d049d5e622e87ae965779d0 Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Рулонні

Підійдуть для вікна будь-якого розміру. Являють собою вал, на який намотується тканину за допомогою нескладного в управлінні механізму. Вікно можна повністю затінити чи відрегулювати потрібну освітленість. Вибір оформлення рулонних штор — надзвичайно багатий.

25f1567cdac93a9617b4632fbb02cd71 Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Японські

Являють собою самобутні сучасні штори, виконані за принципом шафи–купе. Це своєрідні тканинні екрани, напівпрозорі, вузькі. Їх можна компонувати з тюлем, органзою або з портьєрами.

58e4556b82b2cd1a9674a7cb0c9e998e Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Фотошторы

Цей варіант створить будь-яку атмосферу, яку захоче бачити у своїй кімнаті її господар. Різноманітність колірної гами і малюнків дозволяють вибрати фіранки під будь-який стиль.

Варіації малюнків — нескінченно різноманітні. Вони реалістичні, яскраві і насичені. З ними кімната змінюється — стає красивою і позитивною.

При пошитті використовуються тканини високої якості. Це може бути і льон, атлас і шифон. Дуже хороший для дитячих блекаут — він досить щільний, затримує яскраве світло і при цьому не тьмяніє і не вигоряє.

744462931cdb4687f6fa17126d45d220 Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Підбір штор в залежності від віку дитини

Вік дитини обов’язково повинен враховуватися при оформленні інтер’єру його кімнати, в тому числі і при виборі текстилю для вікон.

Штори в кімнату новонародженого хлопчика

Для новонародженого малюка в першу чергу необхідний якісний сон. Це скоріше спальня, ніж дитяча. Головна вимога до вибору штор — надійний захист від сонячного світла і звукоізоляція.

Тут необхідні щільні портьєри, наприклад, з жакардового бавовни. Колірна гамма — в пастельних тонах. Доречні також ніжно–зелені, блакитні, бежеві тони.

cde197ee869cc4cd4f0df9fd89d8b8e9 Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Для кімнати хлопчика віком 1-3 роки

У цьому віці у хлопців з’являється любов до всього веселому, яскравому і радісного. Саме час змінити і колір фіранок, щоб підтримати у дитини хороший настрій. Малюнок може бути великим, але простим і зрозумілим.

f6946227a7b82f917595748b53b6e52c Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Дитяча хлопчика від 3 до 12 років

Настав час пізнавати навколишній світ. Фіранки можуть допомогти вивчити безліч цікавих речей: кораблі і машинки, тварини і рослини, букви і цифри. Можна використовувати геометричні візерунки.

Психологи радять використовувати вплив кольору на темперамент дитини. Для активних і збудливих потрібні пастельні тони, наприклад, поєднання салатового з бежевим, бежевого з синім і блакитним, білого з блакитним. А щоб підвищити активність дитини, використовуються яскраві штори радісних кольорів — червоного, жовтого, помаранчевого.

bda4c1891777e2463e3b7f4d2a5e17e1 Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Штори в кімнату підлітка від 12 до 16 років

Кімната перестає бути дитячою. Хлопчик стає юнаком. Прагнення до мінімалізму змінює яскравість і строкатість. Штори в кімнату підлітка-хлопчика знову стають або однотонними, або смугастими. Краще оформляти інтер’єр з урахуванням інтересів юнаки — на теми музики, кумирів, космосу, спорту.

f739ea36ca7526cf0cc32bc853110d52 Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Штори для кімнати дівчинки

З самого раннього і до підліткового віку дівчатка віддають перевагу ніжним і яскравим кольорам. Традиційними для них вважаються рожевий, персиковий, бузковий, бежевий, бірюзовий.

Для прикраси фіранок застосовується варіант малюнка з метеликами і сердечками, чарівними феями і звірятками, героями мультфільмів і казок. В оформленні штор в дитячу кімнату для дівчинки ч асто використовуються декоративні рюші та бантики.

151d4b58a0a411863908a5ffdc1e95bb Штори в дитячу кімнату для хлопчика: вибір кольору і тканини для інтерєру

Як доглядати за шторами

За шторами потрібен особливий догляд — не можна допустити, щоб вони перетворилися у збірник пилу. Тому занавісок чистка повинна виконуватися як можна частіше. Для будь-яких штор можлива чистка за допомогою пилососа. Існують спеціальні насадки у формі щітки, за допомогою яких завіси можна вичистити з усіх сторін — всі складки, рюші і бахрому.

Також ще на етапі вибору потрібно віддавати перевагу тканинам, які чудово переносять часте прання.

Корисні поради

Оскільки одним з головних критеріїв при виборі оформлення вікна в дитячій є безпека, необхідно проконтролювати процес встановлення карнизів — забезпечити їм надійні кріплення, бажано дерев’яні або металеві, що не мають гострих країв. На шторах також повинні бути міцні петлі або люверси.

При виборі фіранок самим оптимальним варіантом є той, який у міру розвитку дитини можна видозмінювати, коригуючи дизайн кімнати. Наприклад, змінюючи забарвлення облямівки або драпіровку.

Відео

У відеоролику — корисні поради щодо вибору штор в дитячу кімнату.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради