Сендвіч меблі: переваги тамбурата, види панелей, правила вибору

Ринок меблевої продукції постійно розвивається, з’являються нові тенденції та ідеї, змінюється дизайн та функціональність. Останнім часом у цій області можна спостерігати повернення до масивності. Колись ціна меблів залежала від матеріалу, з якого вона була створена. Зараз же враховується ще і дизайн, тобто відповідність сучасним тенденціям. Виробами з ЛДСП вже мало кого здивуєш, але сендвіч меблі має яскраво виражені особливості.

e54b8a25f49bba481539d97ce199d671 Сендвіч меблі: переваги тамбурата, види панелей, правила вибору

Особливості сендвіч меблів

Технологія виробництва сендвіч панелей з’явилася порівняно недавно і швидко знайшла популярність в будівельній галузі. Поступово цією технологією почали користуватися і при виготовленні меблів, що пояснюється особливостями матеріалу.

Переваги

На даний момент існує велика різноманітність будівельних матеріалів, які підходять для виготовлення меблів і різних предметів інтер’єру. Всі вони мають як достоїнствами, так і недоліками.

В ході складання проекту житла варто ознайомитися з перевагами та особливостями різних матеріалів, що дозволить зробити правильний вибір.

Сендвіч конструкція характеризується наступними перевагами:

 1. Легкість обробки. Розрізати плиту з тамбурата під силу будь-якій людині, причому для цього не знадобляться спеціальні інструменти.
 2. Можливість прихованого монтажу. Пояснюється щільністю наповнювача. Крім того, елементи кріплення з легкістю ховаються всередині меблів, не псуючи її зовнішнього вигляду.
 3. Здатність з’єднуватися з іншими матеріалами. Конструкція передбачає класичні кріпильні елементи. Однак, якщо використовуються дуже тонкі листи, їх слід монтувати за допомогою спеціальних вбудованих кріплень.
 4. Міцність. Дана характеристика в чому залежить від особливостей наповнювача. Його конструкція передбачає безліч ребер жорсткості, які з легкістю витримують підвищені навантаження.
 5. Стійкість при изгибаниях. Тонкі вироби легко згинаються, при цьому залишаючись міцними і жорсткими. Завдяки цьому з матеріалу нерідко виготовляються закруглені або увігнуті елементи.
 6. Декоративні покриття. Вони доступні в широкому асортименті, так що кінцева продукція може мати унікальний вид.
 7. Невелика вага. Незважаючи на великий обсяг деталей, виробу не бувають важкими. Дана особливість дозволяє використовувати панелі для виробництва значних конструкцій, які не будуть створювати складнощі в ході транспортування.
 8. Доступність. Вартість невисока.

Як видно, позитивних якостей у сендвіч панелей достатньо, тому вони знаходять широке застосування.

b94faa057b70b3d5ad9afa5cfe00ac61 Сендвіч меблі: переваги тамбурата, види панелей, правила вибору

З чого складається тамбурат

Тамбуратом називають полегшені безкаркасні плити, що складаються з трьох шарів. Зовнішні можуть бути виконані з ДСП, МДФ або фанери, товщиною від 3 до 8 мм. Внутрішнім шаром служить стільниковий паперово-картонний заповнювач. Ще десяток років тому такі конструкції застосовувалися досить рідко, на ринку їх кількість не перевищувала 12 %. Сьогодні ж виробничі потужності і доступність матеріалу дозволили наростити випуск тамбурата, частка якого становить близько 40 %.

“Sandwich” — в перекладі з англійської означає “бутерброд”. Аналогічну конструкцію має матеріал для виробництва меблів. Виготовляється така плита з тамбурата завтовшки 50 мм.

Конструкція наступна:

 • внутрішній заповнювач;
 • верхня і нижня лицьові панелі товщиною 10 мм;
 • внутрішня рамка, встановлена по периметру плити.

Незважаючи на прості складові, така комбінація дозволяє домогтися значних експлуатаційних характеристик. Саме це пояснює затребуваність даного матеріалу в багатьох областях людської діяльності.

7ebd762bc6e3139f6f059001f530d4f4 Сендвіч меблі: переваги тамбурата, види панелей, правила вибору

Що виготовляють з тамбурата

Це вузьконаправлений матеріал, який найчастіше знаходить застосування в меблевому виробництві.

Тамбурат актуальна для наступних цілей:

 1. Створення об’ємних конструкцій. Нерідко замість деревно-стружкової плити встановлюється тамбурат.
 2. Формування меблевих колекцій. Як правило, вони повністю складаються з сендвіча. У плані виготовлення це найбільш прості конструкції, порівняно з використанням інших деревостружкових матеріалів. І все ж готова меблі виходить практичною і красивою.

З допомогою тамбуратных плит можна виготовляти практично будь-які предмети. Однак є виняток: меблі для ванної кімнати створювати не можна, так як матеріал не переносить підвищеної вологості.

Класифікують тамбурат і по товщині:

 1. 32 мм. З таких панелей виготовляють міжкімнатні двері та стулки шаф.
 2. 38 мм. Дана товщина оптимальна для створення стелажів і тумб. Але є обмеження по довжині полиць — від 50 до 100 див.
 3. 50 мм. З плит виготовляються стільниці, стелажі, столи, торгівельне та банківське обладнання. Полиці можуть мати довжину понад 1,5 м.

Оптимальний показник товщини матеріалу — 8 мм.

d5d9542796c225c5945415fe83f130b0 Сендвіч меблі: переваги тамбурата, види панелей, правила вибору

Види сендвіч панелей

Спочатку даний матеріал знаходив застосування суто в будівельній галузі. Мова йде про стінових і покрівельних сендвіч-панелях. Побачивши всі переваги такого рішення, будівельники і дизайнери знайшли застосування матеріалу і в меблевому виробництві. Завдяки йому полегшилось серійне виробництво гарнітурів, кінцева маса яких, у порівнянні з класичними моделями, в рази менше.

Відмінності тамбурата зводяться не тільки до товщини листів і габаритами. Зараз проводиться кілька типів плит. Вони мають різні характеристики і покриття зовнішнього шару.

Виділяють такі види:

 1. Необлицьовані. Перед використанням необхідно зробити обшивку з шпону або паперово-шаруватого матеріалу.
 2. З покриттям. В якості обробки застосовується шпон з натурального дерева, паперово-шаруваті покриття або ПВХ-плівка.
 3. Стандартно декоровані. Такі види плит припускають заводську облицювання: лакована папір, шпон або пластик. Єдине, що потрібно врахувати при підборі — колір крайки. Надалі плити не вимагають ніякої підготовки, вони вже готові до експлуатації.

Зазвичай випускаються вироби декоровані під деревину, що дозволяє їм вигідно виглядати в багатьох стильових рішеннях.

Залежно від зовнішнього покриття змінюються експлуатаційні характеристики тамбурата. Кромка облицьовується тим же чином, що і для плит з цілісної деревини або ДСП. З різницею в тому, що вона виконує не тільки декоративну функцію, але і додатково стабілізує бічну поверхню матеріалу.

1c27ba7a86d459d88de048d6f94afcd3 Сендвіч меблі: переваги тамбурата, види панелей, правила вибору

Критерії вибору

Сендвіч меблі дозволяє при невеликих вкладеннях створювати красиву і комфортну обстановку. Кухонний гарнітур або стільниця можуть візуально імітувати натуральну деревину, що дуже ефектно виглядає.

Встановити у своїй квартирі зручний шафа з тамбурата може собі дозволити навіть людей з невеликим достатком. Щоб купується виріб повністю відповідало очікуванням, необхідно бути уважним при виборі.

Фахівці рекомендують враховувати наступні фактори:

 • вибирати панелі слід, відштовхуючись від покладених на них навантажень;
 • на поверхні не повинно бути відколів, продавлених частин, що відходить покриття і інших пошкоджень.

Також слід знати, що матеріал не повинен піддаватися тривалому впливу вологи, він не переносить великі точкові навантаження. Сендвіч панелі випускаються різних відтінків. Вибрати конкретний колір можна в каталозі RAL.

Дотримуючись ці прості правила, кожен може дозволити собі недорогий, але привабливий меблевий комплект.

1fe27899d3147c1aedba124611adbe70 Сендвіч меблі: переваги тамбурата, види панелей, правила вибору

Вимоги до фурнітури

Слід уважно звертати увагу на фурнітуру, яка буде монтуватися до плит тамбурата. Пояснюється це їх товщиною — 8 мм. Зараз виготовляються різні ручки, петлі та інші комплектуючі, які просто не підійдуть під цей параметр.

Чимало фахівців стверджують, що для тамбурата підходить традиційна фурнітура. Але краще всього використовувати спеціалізовані кріпильні елементи, які дозволяють компенсувати порожнечі в стільниковому заповненні плит. Найбільш відомий і авторитетний виробник фурнітури для тамбурата — компанія Hafele.

Мова йде про таких сполучних елементах:

 • Rafix 20 HC нікельований — цій фурнітурою стягуються вертикальні і горизонтальні деталі, товщина яких варіюється від 32 до 50 мм;
 • Tab 20 HC — підходить для з’єднання плит товщиною від 32 до 60 мм;
 • стяжка Maxifix 35 HC — нею фіксуються окремі елементи стільниць, зібрані з полегшених плит;
 • клейова муфта Aerofix 100 — являє собою дюбель з пластику;
 • сталеві з цинковим покриттям болти для муфт Aerofix;
 • саморізи, діаметр яких буває 3 і 5 мм;
 • кронштейни, товщиною 4 мм, які ставляться задні стінки плит.

Цього набору достатньо, щоб якісно з’єднувати елементи тамбурата. Що стосується решти компонентів і механізмів, то можна скористатися стандартною фурнітурою. Всі кріпильні елементи випускаються в чорному, коричневому, білому або хромованому кольорі, тому деталь легко підібрати у відповідності з інтер’єром.

Відео

Подивіться ролик, в якому описано особливості матеріалу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради