Опис томату Делішес: характеристики, переваги і недоліки

Критерії вибору помідорів під посадку у кожного городника свої. І незважаючи на нові селекційні розробки, деякі старі сорти не втрачають своєї популярності. До таким перевіреним томатам відноситься і Делішес, що володіє, судячи з опису, цілим набором просто відмінних характеристик і якостей.

opisanie tomata delishes: kharakteristiki, dostoinstva i nedostatki104 Опис томату Делішес: характеристики, переваги і недоліки

Опис сорту

Томат Delicious був виведений ще в 60-х роках минулого століття американськими селекціонерами. У перекладі з англійської означає «смачний». І, дійсно, такі помідори володіють приємним смаком, в якому відчувається невелика кислинка. Цей смак можна назвати класичним.

У висоту томат Делішес може досягати до 1,9-2 м. Листя стандартні, на рослині їх не надто багато. Плоди дуже великі, масою від 300-400 м, що чудово видно на фото. При вирощуванні в 1 стебло помідори бувають ще більше, досягаючи ваги в 1 кг і навіть більше того. Терміни дозрівання середні – 100-120 днів від сходів до збору врожаю.

Помідори на кущі визрівають практично одночасно. Плоди рівні, насиченого червоно-оранжевого забарвлення, з тонкою блискучою шкіркою, м’якоть щільна, зерниста. Урожайність при гарному догляді досить висока.

Основні характеристики представлені в таблиці:

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий Индетер-минантный Салатного типу Для відкритого грунту і плівкових укриттів 400-600 6-7 Червоний Плоско, м’ясистий, однорідної структури

Переваги і недоліки

Серед беззаперечних переваг цього сорту томатів можна особливо відзначити наступне:

 • великоплідність;
 • відмінний смак дозрілих помідорів;
 • висока врожайність;
 • стійкість до основних захворювань культури.

opisanie tomata delishes: kharakteristiki, dostoinstva i nedostatki105 Опис томату Делішес: характеристики, переваги і недоліки

Про виняткової стійкості саджанців до різних хвороб можна сказати окремо. Томат цей досить витривалий, він рідко хворіє навіть у випадках ураження сусідніх помідорних кущів.

Рада. Даний томат стійкий до хвороб, але це не виключає напад шкідників. У цій ситуації потрібно діяти негайно, поки вони не встигли знищити рослину. Для боротьби з ними застосовують відповідні препарати або використовують ефективні народні засоби.

Позитивні сторони томата з лишком перекривають деякі недоліки, властиві сорту, але відзначити їх все-таки потрібно:

 • Помідорні кущі потребують певного простору в теплиці.
 • Догляд за рослинами займає більше часу, ніж того вимагають детермінантні сорти помідорів.
 • При надлишку вологи можливе розтріскування плодів.
 • Особливості агротехніки та відгуки

  В умовах середньої смуги томат рекомендується вирощувати тільки в теплицях. В іншому разі часу для визрівання плодів може не вистачити. Насіння висаджують на розсаду в лютому або березні. При появі у сходів 1-2 аркушів виробляють пікіровку.

  Увага! Купувати насіннєвий матеріал слід лише в спеціалізованих магазинах, щоб не нарватися на підробку.

  У віці 60-65 днів молоді томати висаджують в ретельно підготовлений грунт на постійне місце в тепличне споруда. Як проводити процедуру висадки, ви можете дізнатися зі статті. Надалі рослини формують в 2-3 стебла, обов’язково видаляючи бічні пасинки. Можна сформувати кущ і в 1 стебло, тоді плоди будуть більшими.

  opisanie tomata delishes: kharakteristiki, dostoinstva i nedostatki106 Опис томату Делішес: характеристики, переваги і недоліки

  Томатів у теплиці знадобиться наступний догляд:

  • прополка від бур’янів;
  • помірний полив;
  • видалення пасинків;
  • підв’язування стебел до опор;
  • підживлення добривами (калійно-фосфорної сумішшю) в період формування плодів.

  Що ж стосується відгуків, то садівники в більшості своїй позитивно оцінюють цей сорт, особливо підкреслюючи стійкість томатів до бактеріальних і грибкових інфекцій. Не забувають відзначити й інші плюси: великі за розміром помідори, дуже симпатичні зовні і дивовижні на смак.

  В цілому ж, томат Делішес – прекрасний, хоч і старий сорт. І особливо він підходить тим, хто вибирає для себе великоплідні помідори, не дуже складні у догляді.

  Вирощування великоплідних помідорів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради