Розкрій ЛДСП і його розпив без сколів самостійно: огляд програм для розкрою листових матеріалів

Зробити самостійно розкрій ДСП потрібно частіше всього для економії грошей. Якщо купуєте вже розпиляні листи, то після виготовлення предметів меблів може утворитися багато відходів, які вже ні для чого не потрібні. Тому краще робити розкрій, з огляду на розміри шматків, які можуть залишитися.

raskrojj ldsp i ego raspil bez skolov samostoyatelno: obzor programm dlya raskroya listovykh materialov137 Розкрій ЛДСП і його розпив без сколів самостійно: огляд програм для розкрою листових матеріалів

Правила розкрою ДСП

Розкрій ДСП можна виконати або вручну, або за допомогою спеціальної комп’ютерної програми.

Спочатку розберемо найважливіші загальні правила:

 1. Визначити, який залишок вийде. Якщо Вам цей залишок зовсім не потрібен (наприклад, для виготовлення додаткових, раніше не передбачених предметів інтер’єру), прагнете до того, щоб він був якомога менше.
 2. Деревний малюнок на ламинированном шарі стружкової матеріалу (структура) на поверхнях майбутнього предмета меблів, розташованих в одній площині, повинен мати один і той же напрям — уздовж або поперек.
 3. Визначити видимі елементи предмета меблів, на яких структура буде розташовуватися в одну і ту ж сторону. Пронумерувати майбутні деталі. Зазвичай перші номери присвоюють деталей, на яких малюнок йде по структурі (тобто уздовж).
 4. Зробити базировку листа фанери. Зазвичай по його краях бувають деякі нерівності, відколи. Тому при розпилі зрізаються 10-15 мм з кожної сторони і, роблячи розкрій, потрібно вказати фактичний розмір листа після цієї операції.
 5. Враховувати ширину пропилу. У пилки на распиловочном верстаті товщина 4 мм, Тому при розкрої потрібно враховувати цю ширину.

raskrojj ldsp i ego raspil bez skolov samostoyatelno: obzor programm dlya raskroya listovykh materialov138 Розкрій ЛДСП і його розпив без сколів самостійно: огляд програм для розкрою листових матеріалів

Програми для розкрою

Онлайн розкрій листа ДСП можна зробити за допомогою спеціальних комп’ютерних програм. Наводимо опису найбільш популярних з них.

Майстер 2

Ця програма надає користувачам кілька додаткових переваг, які необхідні тим, для кого робота з ДСП — це бізнес:

 • багатокористувацький режим;
 • сортування і систематизація інформації;
 • збереження даних про матеріали і контрагентів;
 • облік залишкового кількості матеріалів;
 • групування замовлень: активні, заплановані в архіві.

Масштабні моделі листів з розрахованими розмірами укладаються на поле редактора. У процесі розкрою редактор вказує коректно покладену деталь, некоректно покладену деталь, незначний залишок, значущий залишок. Програма за замовчуванням намагається робити залишки як можна більше. Але якщо користувач бажає інакше, сервіс може підлаштуватися під нього.

raskrojj ldsp i ego raspil bez skolov samostoyatelno: obzor programm dlya raskroya listovykh materialov139 Розкрій ЛДСП і його розпив без сколів самостійно: огляд програм для розкрою листових матеріалів

Cutting 3

Вікно програми поділено на дві частини. У лівій частині знаходиться склад: листи, які потрібно розкроїти. В праву частину потрібно вводити параметри, за якими з плит створюються деталі. Зазначаються колір, розміри, кількість.

У полі «Обертання» можна задати три режими. Перший — обертати, при цьому деталь розташовується на розсуд програми. Другий — обертати спільно: всі однакові деталі обертаються разом на одному аркуші. Третій — не обертати. Після натискання кнопки «Виконати розрахунок» на екрані з’являється карта розкрою. При новому натисканні на ту ж кнопку програма буде пропонувати інші варіанти. Всі отримані варіанти можна коригувати вручну, зокрема, перетягувати і обертати деталі.

raskrojj ldsp i ego raspil bez skolov samostoyatelno: obzor programm dlya raskroya listovykh materialov140 Розкрій ЛДСП і його розпив без сколів самостійно: огляд програм для розкрою листових матеріалів

Астра Розкрій

Робочий файл програми являє собою замовлення, в якому може бути кілька виробів. А кожне складається з набору деталей, параметри яких обирає користувач. Карти розкрою програма автоматично генерує з урахуванням ширини різу, обрізки краю аркуша, наскрізних різів, типу розкрою та інших факторів. Слідом за картою формується повний комплект технологічної документації: ескіз та специфікація. Астра Розкрій також містить довідник матеріалів, країв, деталей і операцій.

raskrojj ldsp i ego raspil bez skolov samostoyatelno: obzor programm dlya raskroya listovykh materialov141 Розкрій ЛДСП і його розпив без сколів самостійно: огляд програм для розкрою листових матеріалів

Ручний розкрій

Алгоритм роботи з ЛДСП наступний:

 1. Накресліть на папері розміри плити. Зменшити кожну сторону плити на 10 мм.
 2. Визначити ознаки, за якими можуть бути згруповані майбутні елементи для виробництва меблів. Це можуть бути однакові розміри, якщо таких елементів багато, або лише однакова ширина (висота), однакова структура малюнка ламінованої поверхні та інші ознаки. У списку елементів згрупувати їх за однаковими ознаками.
 3. Расчерчивая, розташовувати спочатку (зверху) великі елементи. Між елементами залишати зазор в 4 мм — це ширина пилки.
 4. Далі розташувати інші елементи, також залишаючи зазор в 4 мм.

raskrojj ldsp i ego raspil bez skolov samostoyatelno: obzor programm dlya raskroya listovykh materialov142 Розкрій ЛДСП і його розпив без сколів самостійно: огляд програм для розкрою листових матеріалів

Як розпиляти ламіноване ДСП

Для розпилу ЛДСП потрібно дотримуватися наступну інструкцію:

 1. Вибрати вид розпилу. Прямолінійний розпил призначений для отримання прямокутних фігур. Криволінійний — для деяких елементів дизайнерської меблів. Іноді потрібен і змішаний вид розпилу, якщо потрібна складна деталь.
 2. Підготувати необхідні інструменти. Це пилка з дрібними зубцями або електролобзик. Дискову пилу також можна використовувати при дрібних зубах. Щоб захистити ламіноване покриття від пошкоджень, потрібні малярська стрічка або скотч. Для розмітки заготовок — лінійка і олівець.
 3. Зробити розмітку розрізається аркуша. Відзначити олівцем з торців листа точки передбачуваного розпилу.
 4. Для запобігання відколів наклеїти на місце майбутнього розпилу малярську стрічку або скотч.
 5. Після наклейки стрічки або скотча з’єднати між собою олівцем точки попередньої розмітки.
 6. При розпилі тримати ножівку під гострим кутом до поверхні листа. Це забезпечить рівні краї.
 7. Якщо краї вийшли не зовсім рівними, обробити їх напилком або рашпілем.

raskrojj ldsp i ego raspil bez skolov samostoyatelno: obzor programm dlya raskroya listovykh materialov143 Розкрій ЛДСП і його розпив без сколів самостійно: огляд програм для розкрою листових матеріалів

Як розпиляти ЛДСП без сколів

Спосіб зворотного реза — один із найбільш надійних методів обробки листового матеріалу без сколів:

 • дискова пила обертається по ходу подачі заготовки;
 • виставляється мінімальна глибина різу і пила рухається не вперед, а назад. Мета першого пропилу — прорізати невелику канавку на ЛДСП;
 • далі пила виставляється на повну глибину і заготівлю пиляють за отриманою канавці звичайним різанням (при подачі вперед).

Відео про карті розкрою

На відео показано, як здійснити задумане в домашніх умовах, не користуючись комп’ютерною програмою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради