Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн-проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі-студії

У цій статті розповідається, як організувати висвітлення в однокімнатній квартирі. Від величини світлового потоку та кількості приладів, що його забезпечують, залежать затишок і зручність проживання для всіх членів сім’ї.

Оптичне випромінювання (світло) присутній у кожному куточку нашого будинку: при настанні сутінків ми клацаємо вимикачем, встановлюємо підсвічування для квітів, на домашніх вихованців одягаємо світлодіодні нашийники. Самі того не помічаючи, використовуємо різні типи і рівні освітленості.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii882 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Особливості висвітлення в однокімнатній квартирі

Як правило, в маломірних квартирах всього два віконних отвору, чого недостатньо для природного надходження світла. Тому дуже важливо ретельно продумати додаткові освітлювальні системи, врахувати побажання мешканців та особливості розташування освітлення.

Заходячи в квартиру, ми потрапляємо в темний коридор. У ванні, коморі та інших приміщеннях необхідно освітити весь простір, кожен куточок. Крім цього, часто з нами проживають домашні тварини, рибки в акваріумі, горщикові квіти — всім їм необхідний свій сонячний промінчик.

Часто маленькі діти бояться спати в темряві. Щоб заспокоїти дитину, доводиться йти на компроміси і запалювати світло. Вночі для відвідування туалетної кімнати трапляється пересуватися по темному передпокої.

Правила вибору освітлення

В кожній справі є свої правила, якщо їх не дотримуватися, то чекай неприємностей. Наприклад, відсутність торшера біля крісла, в якому господар читає пресу, викличе його невдоволення. Наявність великої кількості ламп розжарювання збільшує суму оплати за електроенергію. Щоб забезпечити комфортне та зручне проживання, перед початком ремонту бажано скласти освітлювальний дизайн приміщення.

Першорядне значення мають наступні фактори:

 • відповідність стилю інтер’єру;
 • функціональність;
 • кількість додаткових приміщень та зон;
 • енерговитратність.

До додатковим відомостям відносяться:

 • буде освітлення основним або локальним;
 • в який час доби запалюється;
 • наявність тварин, квітів і рослин.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii883 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Види освітлення

Буде оптичне випромінювання теплим або холодним, залежить від виду освітлення — природного або штучного. Найсприятливішим для очей людини є природне, однак практичні функції забезпечення життєдіяльності виконує штучне.

Через вікна до нас в гості проникають сонячні промені, піднімають настрій і роблять сяючим приміщення, навіть обстановка і елементи декору стають яскравіше і розкішнішою. Але процес цей недовгий, а в зимовий час — часто і геть відсутній, тут нам на допомогу приходить штучне світло.

Щоб відповідати сьогоднішньому динамічно розвивається ритму життя людини, виробники світловий продукції щорічно створюють інноваційні технології. Види і кількість приладів освітлення здатні втілити в реальність самі незвичайні дизайн-проекти.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii884 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Природне

Основне джерело енергії на Землі — це Сонце, його промені, проходячи через шари атмосфери, набуває жовтуватого відтінку, в такому кольорі сітківка ока сприймає промені. Утворення хмар, процедури синтезу, біологічні процеси — це всі продукти сонячного світла.

Освітлення земної поверхні дає можливість людині споглядати красу навколишнього світу і насолоджуватися погодою в різні пори року. Протягом всієї еволюції розвитку рослинного і тваринного світу людство поклонялося сонячній планеті як божеству. Досі відзначаються ритуальні свята сонцестояння — Коляда і Купала.

Природне освітлення забезпечує наступні природні ефекти:

 • споглядання навколишнього світу;
 • підвищення і зниження температури повітря;
 • метеорологічні зміни погоди;
 • цикли фотосинтезу;
 • ультрафіолетове випромінювання.

Ультрафіолет має антисептичні властивості, дозволяє нашому організму отримувати вітамін D і балувати тіло засмагою.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii885 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Штучне

Сучасне освітлення квартири — це передусім збереження зору. Правильно розташовані прилади штучного світла кардинально змінюють внутрішній вигляд житлового будинку і роблять проживання в ньому приємним і комфортабельним.

Важливо розуміти значення правильного монтажу під час ремонту, щоб згодом не довелося руйнувати стіни і свердлити додаткові отвори.

Для грамотного розташування електричного світла по всій квартирі в проекті необхідно передбачити всі три освітлювальних типу:

 • загальне;
 • місцевий;
 • комбіноване.

При загальному передбачається рівномірне розсіювання променів по всій площі. Самий популярний приклад — це наявність великої люстри в центрі стелі. Такий спосіб забезпечує розмірене потрапляння світла на всю територію одночасно.

Локальне підсвічування застосовується строго на певній ділянці: в районі дзеркал у ванній та прихожій, над робочим столом на кухні і кабінеті, над дитячим ліжечком і в спальні.

Найактуальнішим є комбіноване, об’єднуючи в собі попередні типи.

Зонування світлом

В однокімнатній квартирі весь життєвий цикл всіх членів сім’ї відбувається на маленькій лімітованої площі, що дуже ускладнює побут і взаємини. Щоб уникнути негативних моментів, потрібно розмежовувати простір на загальне і приватне. Особливо вдало цей прийом застосовується в квартирі-студії.

Загальна зона висвітлюється центральної люстрою або спотами, а приватні зони — підлоговими і настінними світильниками.

В однокімнатній квартирі завжди відчувається брак вільного простору. Поділ житлової кімнати на індивідуальні зони дозволяє візуально розширити приміщення і створити кожному мешканцеві свій затишний і добре освітлений куточок.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii886 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Багаторівневе

У архисовременном багаторівневому освітленні застосовуються різнопланові джерела світла, які забезпечують максимальну ефективність використання всієї енергосистеми в квартирі.

На практиці застосовуються чотири світлових рівня:

 • верхній: споти і люстри;
 • середній: торшери і підвісні лампи;
 • нижній: дюралайт;
 • внутрішній: підсвітлення ніш, стелі, шаф і вбиралень.

При розробці освітлювального проекту однокімнатної квартири необхідно передбачити всі чотири рівня, тоді в майбутньому не доведеться міняти схему світлового потоку.

Світлодіодне підсвічування може монтуватися на стелі, на балконі і вздовж робочого фартуха на кухні. Дуже затребувані трекові світильники, широкий вибір пропонованих виробів задовольнить попит навіть самого вимогливого покупця.

Декоративні підсвічування

Декоративні підсвічування застосовуються не за прямим призначенням, а щоб підкреслити елементи оформлення. Їх використовують там, де освітлювальні прилади повинні бути невидимими, а світло — приглушеним.

Приклади застосування:

 • вставлена в склоблок;
 • вмонтована в стельовий і статевої плінтус;
 • при підсвічування картин.

Маленькі трекові светильнички використовують для залучення уваги до особливого елементу декору. Нові моделі з’являються на ринку з дивовижною швидкістю, цьому сприяє стрімкий прогрес у будівництві і дизайні.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii887 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Освітлювальні прилади

Широкий асортимент освітлювальних приладів кожному покупцеві ускладнює процес вибору, з одного боку, радує різноманітність, з іншого — засмучує боязнь помилитися.

Всі светоизделия поділяються на групи:

 • потужності;
 • типу;
 • кількості ламп.

Розглянемо докладніше, які існують види:

 • підвісні;
 • вбудовані;
 • настінні;
 • панельні;
 • настільні;
 • стельові;
 • підлогові.

Сама назва говорить про спосіб і місце установки. У кожному виді існує величезна кількість моделей, практично кожен інтер’єрний стиль зумовлює свої специфічні форми і розміри. Навіть якщо ваша квартира не оформлена в одному стилістичному дизайні, в неї обов’язково будуть присутні різні моделі світильників і ламп.

Лампи розжарювання

Лампа розжарювання — це вакуумована колба зі вставленою спіраллю, заповнена інертним газом, відноситься до штучного джерела світла.

З 2008 року в Росії прийняті законодавчі заходи з енергозбереження, що послужило обмеженням застосування таких ламп, тому за 10 років суттєво скоротилося виробництво.

Поділяються за конструкцією і функціональним призначенням на:

 • загального призначення;
 • декоративні, мають форму свічок;
 • місцевого освітлення, з безпечним робочим напругою;
 • иллюминационные, випускаються в забарвлених колбах;
 • дзеркальні, для локалізації світлового потоку.

Також випускаються спеціальні — для фотолабораторій і кінопроекторів.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii888 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Люмінесцентні лампи

Таке освітлення звично з дитинства для кожної людини, його застосовують у школах і поліклініках, інакше його називають — лампи денного світла. Це газорозрядний джерело, в якому електричний розряд у парах ртуті створює ультрафіолетове випромінювання, перетворюваний у видимий нам світ.

Світлова віддача в рази більше, ніж у ламп розжарювання, термін служби — близько п’яти років, але при певних обмеженнях по кількості включень в день — не більше п’яти разів.

Для освітлення житлових приміщень застосовують лампи низького тиску. З посиленим випромінюванням синього і червоного світла — ідеально підходять для рослин і акваріумів , сприятливо впливають на фотобіологічні процеси. За рахунок ультрафіолету дозволяють створити комфортне утримання птахів, наблизивши його до природного.

До недоліків можна віднести неможливість включення безпосередньо в електричну мережу. Для вирішення цієї проблеми застосовують спеціальні баласти (пускорегулюючі апарати).

Галогенні лампи

Галогенна — це лампа розжарювання, в колбу якої доданий буферний газ (пари брому або йоду), за рахунок цього підвищується термін служби до 4000 годин. За ефективністю поступаються люмінесцентним і світлодіодним, але можуть без яких-небудь доопрацювань використовуватися для заміни звичайних ламп.

Невелика температура розжарення є джерелом інфрачервоного випромінювання, в квартирі застосовується в:

 • вимикачі з підсвічуванням;
 • електроплитах;
 • мікрохвильовки;
 • паяльниках;
 • грилях.

Інноваційним напрямком є IRC — галогенні лампи з інфрачервоним покриттям, вони мають підвищену світловіддачею і економічним споживанням енергії.

При використанні такого роду електролампочок необхідно дотримуватися обережності:

 1. Колба розігрівається до пожежонебезпечних температур. По закінченні монтажу слід виключити стикання з прилеглими предметами.
 2. При установці з диммерами іноді необхідно включати на повну потужність протягом 10 хвилин, щоб випарувався осад иодида вольфраму.
 3. Дуже чутливі до потових і жирових забруднень, тому слід працювати тільки в чистих рукавичках.

Якщо виникає необхідність оброблення колби спиртом — важливо видалити волокна тканини після протирання.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii889 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Світлодіоди

Світловипромінюючий діод (LED) — напівпровідниковий прилад з електронно-дірковим переходом, що утворюють оптичне випромінювання при переході через нього електроструму в прямому напрямку. Випромінюваний таким чином світ лежить у малому діапазоні спектра, іншими словами — його кристал відразу випромінює конкретний колір.

Застосовується в домашній електронно-побутової техніки:

 • годинах;
 • духовках і холодильниках;
 • пультах ДУ;
 • РК-екранах телевізорів;
 • дитячих іграшках.

Діапазон випромінювання в чому залежить від хімічного складу напівпровідників. Яскраві кольори дають можливість прикрашати балкони до новорічних свят у вигляді макету різних тварин, що створює святковий веселий настрій.

Оптичне волокно

Оптоволокно представляє з себе нитка з візуально прозорого скла або пластику, що використовується для перенесення світла всередині себе за допомогою повного внутрішнього відбиття. Скляні волокна виготовляються з кварцового сировини і фторцірконат.

Основні види застосування:

 • для домашніх комп’ютерних мереж;
 • у лазерному мікрофоні;
 • як датчик виміру напруги;
 • спільно з лінзами.

Широко використовується в медицині і в декоративних цілях. Також незамінний в яскравому освітленні важкодоступних місць.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii890 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Вибір освітлення для різних кімнат

Різноманітність видів освітлювальних приладів при створенні дизайну інтер’єру квартири дають необмежені можливості. Можна майстерно освітити весь простір, одночасно знизивши навантаження на очі і забезпечити комфорт.

Розглянемо варіанти освітлення для різних кімнат:

 1. У вітальні у центрі стелі майже завжди розміщують люстру з численними плафонами. При прийомі гостей запалюють верхнє світло, а в інший час кімнату освітить м’який світловий потік настінних бра або галогенних стельових ламп.
 2. У спальні загальний світло повинне бути розсіяним, створювати атмосферу затишку і розслабленості. Туалетний столик і приліжкові тумбочки обладнують настінними спотами.
 3. Для передпокою застосовують кілька видів і моделей освітлення. На стелі можуть розміщуватися точкові світильники або закриті плафони. В районі домофона і дзеркала — світлодіодні підсвічування.
 4. Підбирати світильники в дитячу кімнату треба дуже продумано, щоб поєднати функціональність і безпека. В даному випадку краще використовувати стельові та настінні моделі. Лампи з плафоном у формі метеликів, хмар і зірочок перетворять приміщення дитячої в фантазійний і казковий світ.
 5. При обробці у ванній кімнаті встановлюють натяжна стеля з вбудованими світильниками. Можна застосувати стельові софитки з светорассеивателем. Зазвичай навісні шафки над раковиною обладнані підсвічуванням над дзеркалом, це дуже зручно і практично.
 6. Приміщення кухні вимагає багаторівневого світу. Тут необхідний загальний і індивідуальний підхід. Тут можна застосувати підвісні конструкції, вмонтувати світлодіодне підсвічування над робочою зоною і повісити світильники над обіднім столом.

Важливо розуміти, що від наповнення світлом всіх кімнат залежить створення домашньої затишної обстановки, можна щось оживити в інтер’єрі і навіть приховати деякі недоліки.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii891 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Сучасне освітлення

Сучасне освітлення в даний час кардинально відрізняється від традиційного з люстрою і торшером. Інноваційні технології забезпечили появу різних типів і моделей, здатних змінити інтер’єр приміщення до невпізнання. Монтування світла перетворилося з буденного в художнє оформлення завдяки розвитку нових тенденцій в світлодизайн.

Кожна людина прагне оформити своє житло в ексклюзивному стилі, але крім краси необхідні практичність і зручність. Модерні моделі випускаються самих неймовірних форм, лампи випромінюють неповторні відтінки кольору, світловий потік здатний згладжувати кути, робити акценти — і все це безпечно для здоров’я.

Нічне освітлення квартири

Існує кілька варіантів нічного освітлення в квартирі. Щоб не помилитися з вибором, слід чітко уявляти місце встановлення: на стіні, на підлозі або підсвічування по периметру стелі. Нічні джерела повинні бути насамперед пожежобезпечні, їм доводиться горіти всю ніч, коли хтось хворіє вдома або дитина боїться темряви. Літні люди висвітлюють доступ у ванну кімнату по темному коридору.

В дитячі кімнати пропонуються невеликі іграшки-нічні лампи світяться тьмяним світлом і видають звуки моря, що діє убаюкивающе на дитину. Підліткам встановлюють настільні конструкції, найчастіше вони обладнані табло з годинником і таймером відключення світла.

Для людей похилого віку передбачені світлові доріжки з світлодіодних стрічок, щоб убезпечити пересування в темряві.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii892 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Бездротове

Хіба могли наші бабусі і дідусі уявити собі освітлення без проводів, але завдяки технічному прогресу таке стало можливим. Звичайно, це ноу-хау поки що виглядає як складний набір спеціального обладнання і регулюється з допомогою панелі управління. Зовні вона представляється звичайним пультом від телевізора.

Бездротовий спосіб складається з радіореле та вимикача (ПДУ). Радіореле, отримуючи сигнал замикає або розмикає електричний ланцюг. При натисканні на кнопку ДУ створюється електроімпульс з допомогою вбудованого генератора, потім він перетворюється в радіосигнал, який вловлює реле. Щоб освітлення можна було робити яскравим або, навпаки, приглушеним, необхідний регулятор потужності (диммер).

З датчиком руху

У житті трапляються всякі непередбачені обставини, наприклад, вимикач знаходиться високо, і дитина не може до нього дотягнутися, або при вході в темну гардеробну складно запалити світло. У таких випадках встановлюють світильники з датчиком руху.

Застосування датчиків дозволяє:

 • підвищити безпеку пересування в темряві;
 • економити витрати електроенергії;
 • попередити про несанкціоноване проникнення (наприклад, в підвал).

Переоцінити цінність такого винаходу просто неможливо, настільки воно полегшує життєві процеси.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii893 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Корисні рекомендації

Ключове значення в придбанні освітлювальних приладів для однокімнатної квартири мають їхні функціональні якості. Може так статися, що люстра або торшер зачарували своїм дизайном, а не мають практичної цінності, тому при виборі корисно ознайомитися з рекомендаціями фахівців.

На що звернути увагу:

 • завжди пам’ятати, що головний помічник — це локальний світло;
 • обов’язково застосовувати багаторівневе освітлення;
 • використовувати теплий і холодний відтінки;
 • максимально монтувати енергозберігаючі лампочки;
 • у датчиках руху передбачати захист від тварин.

Перед тим як зробити освітлення в квартирі-студії або в будинку своїми руками, необхідно уважно вивчити навчальні матеріали, переглянути відеоролики і отримати консультацію у фахівців.

Нюанси освітлення стель

Стельове освітлення, безперечно, дуже важливе, від нього буде залежати наповнення кімнати світлом. При низьких стелях додаються вбудовані джерела, які допоможуть збільшити висоту, при високих — обов’язково застосування підвісних моделей. У приміщенні великої площі застосовують приховану стрічкову підсвічування для рівномірності освітлення кожного куточка.

Щоб уникнути помилок, слід врахувати деякі нюанси:

 • підбирати світильники не за одномодельности, а по функціональності;
 • світловий потік джерела зобов’язаний розділяти кімнату на зони;
 • дизайн приладів повинен відповідати стилю оформлення;
 • поєднувати колір стелі і точкової підсвічування;
 • по можливості застосовувати комбінований тип освітлення.

Розташування світильників неодмінно потрібно планувати завчасно, особливо при монтажі натяжних стель, тому що проводка прокладається заздалегідь.

osveshhenie v odnokomnatnojj kvartire: kak sdelat sovremennyjj dizajjn proekt podsvetki svetodiodami potolka v kvartire studii894 Освітлення в однокімнатній квартирі: як зробити сучасний дизайн проект підсвічування світлодіодами стелі в квартирі студії

Відео

У цьому відео показано приклади освітлення в квартирі.

У цьому відео демонструються прийоми підсвічування в передпокої.

При перегляді цього відео ви дізнаєтеся про правила освітлення кухні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради