Очищувач повітря від пилу для будинку і квартири

Промислові підприємства давно встановлюють у виробничі цехи системи, які допомагають очищати повітря від пилу. Одні такий спосіб дбають про здоров’я своїх робітників, інші дотримуються вимоги окремих технологічних процесів. Не так давно у продажу з’явилася новинка – очищувач повітря від пилу для дому. Покупці спочатку скептично поставилися до такого винаходу. Зрозуміти, корисно воно чи ні, допомагає знайомство з принципом роботи пристрою.

Опис очищувачів повітря від пилу для будинку

e5eda187075aaaaca3dcfd9d8cc960f3 Очищувач повітря від пилу для будинку і квартириПрилад забезпечує очищення повітря не тільки від пилу, але і від різних мікроорганізмів

Сучасний пиловловлювач для дому – компактний агрегат, який забезпечує кругову циркуляцію повітря в квартирі, пропускає його через фільтри і затримує в них великі частинок пилу, канцерогенів, спор цвілі і грибків, патогенних мікроорганізмів.

Подібний процес може бути організований по-різному. У продажу є моделі:

 • механічні;
 • електростатичні (або іонні);
 • фотокаталітичні;
 • об’єднані.

У кожній різновиди свої технічні характеристики. Вони і визначають переваги, а також вади вибору конкретного пристрою.

Якщо встановлюється механічна очистка повітря в квартирі, вона допомагає якісно боротися з пилом, але такий пристрій малоефективно щодо патогенних мікроорганізмів, вірусів і бактерій.

Принцип дії електростатичних (іонних) очищувачів побудований на фізичної реакції. В основі роботи – електрод. Він заряджає нейтральні частинки повітря і притягує до себе пил. Модель може стати порятунком для людей, які страждають алергією. Іонізатор ефективний проти пилових кліщів, вірусів та патогенних бактерій. Він здатний очистити приміщення від токсичних газів і наповнити його свіжістю.

Фотокаталітичний пиловловлювач для будинку працює за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Він здатний зробити повітря в квартирі стерильним. Тому такі моделі часто використовуються в медичних установах, встановлюються в дитячих садках і активно експлуатуються під час епідеміологічних спалахів.

У комбінованих очисниках повітря присутня багатоступенева система фільтрів. Це може бути поєднання механічних та іонних або іонних і фотокаталітичних установок. Дані прилади здатні одночасно іонізувати повітря, знезаражувати його і збирати пил.

Прикладом таких агрегатів може виступити очищення повітря від пилу «фолтер». Вона відрізняється високою продуктивністю і ефективністю, використовується для обслуговування локальних установок (шліфувальних верстатів, металообробного обладнання, цехів громадського харчування).

Критерії вибору

6e2b92774387e5f5b9b1ff238b67b044 Очищувач повітря від пилу для будинку і квартириОдин з головних критеріїв вибору повітря вид використовуваного фільтра

Фахівці радять при купівлі враховувати технічні характеристики агрегату. Щоб він працював ефективно, важливо звертати увагу на такі чинники:

 • Діапазон дії. Він повинен зіставлятися з площею приміщення, в якому буде працювати пристрій.
 • Рівень шуму. Найвищий у механічних моделей, він формується завдяки роботі вентилятора, що забезпечує циркуляцію повітря, найнижчий у іонного очисника.
 • Кількість поглинається пилу. Ефективніше всього працюють механічні системи.
 • Запобігання розвитку алергічних реакцій. Найкраще з цим завданням справляються моделі з фотокаталітичним фільтром, проте, якщо у людини є алергія на шерсть тварин, краще встановлювати в квартирі механічний уловлювач пилу для дому.
 • Поглинання димів і запахів. Для очищення повітря в кухні та в кімнатах для куріння найкраще підходять вугільні фільтри.
 • Знезараження. Максимально ефективно з цією функцією справляються фотокаталітичні очищувачі.
 • Для досягнення поставлених цілей описувані пристрої повинні безперервно працювати протягом декількох годин. Зазвичай їх вмикають на ніч.

  У продажу є моделі з функцією контролю якості повітря. Такі агрегати працюють у відповідності з якістю повітряної атмосфери: включаються і відключаються самостійно при зміні показників в позитивну або негативну сторону.

  Популярні виробники і моделі, відмінності і порівняння

  Асортимент цієї продукції великий. У покупців вже є досвід її використання, тому на підставі відгуків можна складати рейтинг популярності окремих моделей.

  Кращі очищувачі повітря преміум класу – «Boneco H680» і «Winia AWM-40». Перша має безмежним функціоналом і задовольняє запити найвибагливіших покупців. Крім очищення, вона зволожує повітря в приміщенні до 100 кв. м. Всередині вбудований резервуар на 10 літрів і три типи фільтрів. Додаткова функція «арома» дозволяє наповнювати кімнату приємним, ледь вловимим ароматом. Управління здійснюється дистанційним пультом, рівень шуму не перевищує 25 дБ. Орієнтовна вартість 60 тисяч рублів.

  У другій моделі теж присутня функція зволоження повітря, споживана потужність 11 Вт. Серед інших переваг: стильний дизайн, компактні габарити, вбудований іонізатор. Серед недоліків покупці відзначають заплутаний алгоритм управління додатковими функціями.

  У сегменті недорогих пристроїв, вартість яких доступна кожному, а функціонал обмежується базовими операціями, лідером є «Foxcleaner Ion». Він очищає повітря в приміщеннях площею до 20 квадратних метрів. Потужність пристрою 10 Вт. Усередині корпусу встановлено НЕРА-фільтри: один каталітичний, інший вугільний, третій електростатичний. Управління здійснюється електронною системою, є таймер, що дозволяє налаштувати роботу системи з прив’язкою до часу. Середня вартість моделі 6,5 тисяч.


  Переваги:

  • компактні габарити;
  • сенсорне управління;
  • вбудована бактерицидна лампа, випромінююча ультрафіолет;
  • функція іонізації повітря.

  Серед недоліків покупці відзначають недостатню очистку повітря від пилу, наявність шуму. У великих приміщеннях робота такої моделі виявляється марною.

  Друге місце в рейтингу доступних за ціною моделей займає очищувач повітря «Leberg LW-15». Його потужності вистачає, щоб підтримувати чистоту повітря в приміщенні до 28 квадратних метрів. Працює досить тихо (в піковому режимі відтворює шум, що дорівнює 25 дБ). Система фільтрації водна. Об’єм резервуара 6,2 л. При роботі агрегат очищає повітря і зволожує його, випарник витрачає 400 мл води за одну годину. Управління електронне, всі дії відображаються на дисплеї. Орієнтовна вартість пристрою 10,5 тисяч рублів.

  Серед переваг:

  • стильний дизайн;
  • зручне управління;
  • суміщення функцій очищення і зволоження повітря.

  Серед недоліків – слабо розвинена дилерська мережа. Знайти модель складно, при тривалій експлуатації з’являються сторонні шуми, тому доводиться відключати очищувач і чекати, коли він охолоне.

  Особливості використання очищувачів повітря

  Після покупки прилад необхідно включити в мережу та згідно з запропонованою інструкцією налаштувати оптимальний режим роботи. Практично всі агрегати мають електронну систему управління, індикатори, робота яких вказує на необхідність заміни фільтра.

  Змінні платини важливо міняти кожні два місяці, платини в іонізаторах фахівці рекомендують раз на тиждень протирати вологою серветкою. При необхідності ефективно боротися з пилом в будинку фільтр, іонізатор не зможуть впоратися з поставленим завданням. Тільки багатоступенева система здатна буде забезпечити якісний результат.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради