Як вивести пляму від воску або парафіну

Після урочистості зі свічками на одязі або скатертини можуть залишитися воскові плями. Вони досить міцні. Однак знання правил видалення забруднень з одягу дозволить обійтися без витрат на хімчистку. Вивести пляму від воску цілком вийде в домашніх умовах, якщо запастися терпінням і часом.

Правила чищення одягу від свічкових плям

kak vyvesti pyatno ot voska ili parafina92 Як вивести пляму від воску або парафінуСліди від воску міцно проникають в тканину і звичайної пранням не віддаляються

Специфічний склад воску, особливо з додаванням фарбувальних речовин, не піддається видаленню при пранні. Звичайні миючі засоби не справляються з краплями розплавлених свічок на тканини. У матеріалів, які піддаються обробці від плям, різні показники стійкості фарб, міцності волокон. Отже, способи виведення слідів від парафіну з шовкової сукні та шкіряної куртки будуть істотно відрізнятися.

Приступати до видалення можна після затвердіння воску. Не поспішайте виводити свіжі краплі парафіну – остиглий наліт завдасть менше шкоди. Розплавлений віск легко розмазується по поверхні, тому забруднення істотно збільшиться в розмірі.

Так як вивести пляму від свічки звичайної пранням швидко не вдасться, забруднені речі потрібно піддати очищенню в два етапи:

 • Спочатку обережно видаліть щільний наплив на поверхні матеріалу.
 • Усуньте сліди від воску одним із способів, допустимих в роботі з забрудненої тканиною.
 • Наплив зручно зіскоблювати пластмасовим скребком або звичайним ножем. Невеликий горбок легко відокремлюється вістрям зубочистки.

  Допомагає перевірений спосіб заморожування речі з парафиновым плямою в морозилці. Мінусова температура надає воску крихкість. Чистка щіткою дозволить видалити замерзлі частинки з волокон тканини. Якщо привести в порядок потрібно об’ємний пуховик, який не вміститься в морозильну камеру, для охолодження до воскового сліду прикладають пакет з льодом, замороженими продуктами на 30 хвилин.

  Від жирного плями після видалення воскової шапочки позбавлятися треба з урахуванням забарвлення і характеристики матерії.

  Виведення парафіну з натуральних тканин

  kak vyvesti pyatno ot voska ili parafina93 Як вивести пляму від воску або парафінуНагрівання феном допоможе видалити віск з натуральної тканини

  Маленька крапля свічки приносить великі прикрості, якщо зіпсований святковий наряд, дорогий костюм, цінний предмет гардероба, інтер’єру.

  Видалення плям з лляної скатертини, бязеві сорочки простіше всього. Алгоритм очищення наступний:

 • На прасувальній дошці розстеліть одяг забрудненням догори.
 • Під жирне пляма покладіть паперову серветку, зверху – бавовняну тканину.
 • Нагрійте праску до 60-70 °C, пропрасуйте багатошаровий ділянку.
 • Теплий парафін вбирається у нижній та верхній шар. Якщо потрібно повторити, слід замінити тканину і серветку. Для тонких речей праска можна замінити гарячим струменем відпарювача без прямого контакту або повітряним потоком з фена.

  Маленькі плями потрібно попередньо замочити в гарячій воді на нетривалий час. Як тільки на поверхні з’являться жирні розводи, річ вийняти і випрати, як зазвичай.

  Спосіб з нагріванням визнають ефективним, але виключно для незабарвленого воску. Якщо свічка була кольоровий, барвник під впливом високої температури ще міцніше закріпиться. У таких випадках підійде якісний плямовивідник.

  Очищення міцних тканин від воску

  Видалити пляму від свічки з міцних тканин вдасться за допомогою уайт-спіриту, бензину, ацетону, технічного розчинника, гасу.

  Порядок дій наступний:

 • Очистіть наплив з верхньої частини матеріалу.
 • Просочіть очисником ватний диск, протріть місце забруднення.
 • Повторіть обробку через 20-30 хв.
 • Зачекайте, поки випарується розчинник.
 • В кінці виперіть річ звичайним способом. Якщо це меблева оббивка, рясно обробіть мильним розчином забруднений ділянку.

  Розчинники підійдуть для видалення слідів воску з джинсів або оббивки дивана.

  Виведення плям з хутряних, замшевих виробів або килима

  kak vyvesti pyatno ot voska ili parafina94 Як вивести пляму від воску або парафінуНагрівання праскою дозволяє видалити віск з килима

  Підхід такий же, як і з міцними або натуральними матеріалами:

  • видалення верхнього шару шляхом заморозки, сильного охолодження або механічного зняття;
  • нагрівання проблемної ділянки гарячим струменем з фена або відпарювача;
  • обережне вбирання губкою, чистою тканиною жирних слідів воску.

  Ефективним у розчиненні парафіну є склад з очищеного бензину (50 г), винного (15 г) і нашатирного (35 м) спирту. Вологим тампоном слід просочити плями, повторити при необхідності.

  Чистка делікатних речей від плям воску

  Обробку розчинником переносять не всі тканини. Деякі синтетичні матеріали, наприклад, ацетатний шовк, органза, просто розчиняються в рідині. Не витримують вони також термічної обробки. Але перевага штучних тканин в очищенні від свічкового сліду в тому, що у воді частки парафіну легше від’єднуються від синтетичних волокон. Відмити віск з тканини можна шляхом замочування в теплій воді з подальшим пранням в мильному розчині.

  У видаленні плям з шовкових, вовняних тканин допомагає звичайний засіб для миття посуду. На пляма, після зняття верхнього шару парафіну, потрібно нанести знежирювальну рідина, потерти до утворення піни, залишити на 5-6 ч. Завершити процес загальної пранням речі.

  Засіб для миття посуду допомагає ефективно видалити жирні плями з вовняних штанів, шовкових суконь.

  Дотримання обережності в роботі з тканинами

   Як вивести пляму від воску або парафінуВерхню частину воскового напливу можна акуратно видалити ножем

  Прагнення швидше позбутися від свічкового плями іноді призводить до небажаних наслідків – псування одягу. Уникнути прикростей допоможуть кілька простих правил:

  • З обережністю користуйтеся шкребками, лопатками, ножем для видалення воскової кірки з тканини – різкі рухи призводять до пошкодження волокон, затяжки.
  • Підкладайте для прасування тільки білі серветки – кольорові забарвлять річ під гарячою праскою.
  • Застосовуйте виключно чистий розчинник – бензин з автозаправок може містити присадки, масла, залишають не тільки неприємний запах, але і нові плями.
  • Перед використанням органічного розчинника випробуйте його дію на шматочку тканини – матеріал може втратити забарвлення або волокна почнуть руйнуватися.

  Проблемну ділянку, зберіг жирні сліди воску після прання, підлягає обробці плямовивідником з посиленим впливу складом компонентів.

  Ефективність видалення забруднень залежить від властивостей парафіну. Видалити пляму від церковної свічки легше, ніж від кольоровий ароматизованої. Барвник у складі під температурним впливом ще сильніше закріпиться в структурі волокон, погіршить ситуацію в домашній чищенні.

  Народні засоби рекомендується використовувати, коли потрібно видалити незабарвлений віск. Боротьбу зі слідами кольорового парафіну краще проводити плямовивідниками або віднести річ професіоналам в хімчистку.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради