Облицювання каміна мармуром

З природних оздоблювальних матеріалів великою популярністю користується мармур. Він підходить для оформлення різних поверхонь, його декоративні характеристики на висоті, вироби виглядають велично і оригінально. Облицювання каміна мармуром може бути виконана своїми руками, якщо дотримуватися основні правила укладання цього дорогого, але довговічного матеріалу.

Плюси і мінуси каміна з мармуровою обробкою

Серед позитивних моментів використання мармуру для обробки камінів виділяють:

 1. Екологічність. Цей природний агломерат не містить ніяких шкідливих для здоров’я людини речовин. Навіть в умовах екстремально високих температур мармур залишається нешкідливим матеріалом.
 2. Висока ступінь міцності. Виріб, облицьований бутовим натуральним каменем, відрізняється здатністю протистояти серйозним навантаженням.
 3. Підвищена стійкість до вологи. Мармурова обробка не втрачає своїх робочих якостей при частому контакті з вологим середовищем. Завдяки щільній структурі облицювальний матеріал не вбирає вологу.
 4. Пожежна безпека. Поверхню каміна надійно захищена від займання в разі пожежі.
 5. Здатність довго зберігати і структуру, і колір. При дотриманні правил експлуатації, догляду, мармур тривалий час не втрачає свого презентабельного вигляду, потреба в повторній шліфовці, поліровці, виключається.
 6. Наявність антисептичних властивостей. Поверхня з мармуру не є сприятливим середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів.
 7. Здатність утримувати тепло. При наявності вогню в каміні мармурова обробка нагрівається. Коли полум’я загасає, натуральний матеріал ще довгий час віддає тепло в кімнату.
 8. Тривалий термін служби. Мармур може експлуатуватися 100-150 років, його заміну проводять тільки при втраті ним своїх декоративних характеристик (придбання неприродного відтінку, потускнение).

cea6d8b9179e458602a5200fb15369cb Облицювання каміна мармуромМармур — складний в обробці матеріал, при неточною порізки виправити помилки не представляється можливим

Щоб домогтися бажаного результату при виготовленні каміна з мармуру, потрібно брати до уваги і деякі його недоліки, серед яких:

 • висока вартість;
 • вага каміна при такій обробці досягає майже 200 кг;
 • необхідність в особливому догляді (інакше з’являються подряпини, псування основи при використанні кислот).

Рада! Для посилення природних якостей мармурової обробки слід провести її полірування, до того ж вона дозволить ефектно відображати палаючий вогонь.

Вибір мармурової плитки для каміна

Щоб ефектно облицювати камін мармуром, потрібно дотримуватися певних рекомендацій щодо його вибору. Тільки якісний обробний матеріал здатний довго радувати своїм привабливим зовнішнім виглядом і повною мірою віддавати накопичене тепло.

Перед тим як придбати партію мармурової плитки для облицювання каміна, потрібно звернути увагу на наступні критерії:

 1. У продажу представлені як плити з крихти, що відрізняються недорогий вартістю, так і плити у вигляді цілісних шматків каменю. Останні мають тривалий термін служби, але і коштують вони набагато дорожче плит з мармурової крихти.
 2. Цілісність оздоблювального матеріалу. Щоб при облицювання каміна мармуром не виникло непередбачених сюрпризів, перед покупкою плитку рекомендується ретельно оглянути. На ній не повинно бути ніяких пошкоджень у вигляді сколів, тріщин, інших дефектів. У разі виявлення неякісного товару, слід провести його заміну.
 3. Колірні рішення. Різноманіття фактур, кольорів мармуру просто вражає, є і рожеві, і сірі, і чорні варіанти. Якщо вибирати виходячи з практичності, зручності догляду, то для оздоблення каміна найбільше підходять темні кольори.

5a3ee3bdba071494fe13e4125bf721be Облицювання каміна мармуромНа чорному мармурі будь-які плями менш помітні, доглядати за ними набагато простіше, ніж за світлим

Підготовчі роботи

Виготовити мармуровий камін своїми руками цілком під силу кожному, головне, провести ряд підготовчих заходів, правильно вибрати плитку, заздалегідь прорахувавши її кількість.

Без набору таких інструментів швидко і якісно виконати монтажні роботи навряд чи вийде:

 • пензлики (для нанесення складу грунтовки на поверхню каміна);
 • електрична дриль;
 • зубчастий шпатель для кахельної плитки (для нанесення клею на основу);
 • кельма (потрібен для зручності набору клею з ємності);
 • гумовий шпатель (необхідний для обробки швів);
 • малярська стрічка.

Підготовка поверхні

Підготовка базової площини – заняття не складне, але проводити його слід з усією відповідальністю. Саме від цих робіт, їх якості виконання буде залежати довговічність і привабливість каміна з мармуру. Підготовчі заходи:

 1. Очищення та зволоження поверхні каміна. Для цих цілей знадобиться кисть-макловиця або валик.
  fd09573fe947bac2892d4787e7e7da11 Облицювання каміна мармуромНа чорному мармурі будь-які плями менш помітні, доглядати за ними набагато простіше, ніж за світлим
 2. Розшивання межкладочных швів за допомогою робочого розчину. Цей прийом дозволить домогтися відносно рівній поверхні.
  e2cf9105eff81a715556bf4f64a69168 Облицювання каміна мармуром
 3. Зачищение підстави від застиглих нерівностей, пилу.
  378cfcb2e93d1d0d7fad837bf5fe619c Облицювання каміна мармуром
 4. Обробка підстави складом грунтовки глибокого проникнення. Використовувати коштує ті кошти, які призначені для печей, камінів, інакше отримати потрібну адгезію не вдасться.
  4c362dcc95e06cd411667c3199c3a30e Облицювання каміна мармуром
 5. Укладання армованої сітки з вічком 50?50 мм. Її натягують на поверхню конструкції і фіксують за допомогою саморізів. Вкручують їх в шов, притискаючи пресшайбой. Завдяки таким діям мармур буде надійно триматися на поверхні опалювального пристрою.
  e72c604283ceef6ea8f8c66e1e0fc4c5 Облицювання каміна мармуром
 6. Прогрівання каміна до температури 30 °C.
  fa582fbb4d8fe128298c42cdf2187371 Облицювання каміна мармуром

Цей комплекс дій дає можливість не тільки підготувати, але і посилити цегельну кладку перед облицюванням мармуром.

Підготовка розчину

Для отримання робочої суміші знадобиться клей спеціального призначення типу Litokol Litostone K99. Виготовлений він на основі гідравлічних в’яжучих, інертних наповнювачів добірної фракції і органічного походження добавок.

Розчин для укладання мармуру готують наступним чином:

 1. У відповідну тару з водою (6,25 л) всипають обережно порошок (25 кг).
 2. За допомогою електродрилі з міксерної насадкою здійснюють безперервне перемішування, повинна вийти однорідна маса, без грудочок.
 3. Після цього розчину потрібно дати час (5-10 хвилин) постояти, знову перемішати.

Важливо! Готова робоча суміш для укладання мармуру може зберігати свої властивості тільки протягом 1 години при температурі 23 °C.

Для приготування поліефірної мастики Roberlo «Marmotix» для мармуру потрібно змішати клей з затверджувачем (все входить в комплект). Весь процес ретельного перемішування цих компонентів займає близько півгодини.

Оздоблення каміна під мармур своїми руками

Роботи починають з лицьової сторони печі, вони передбачають виконання наступних дій:

 1. Нанесення на мармурову плиту клейової суміші. Шар не повинен бути занадто товстим, вирівняти його можна шпателем.
  b33771266c0351df0783b4427b926caa Облицювання каміна мармуром
 2. Накладання клею на мармурову плитку, і притиснення її до основи каміна. Щоб вона надійно зафіксована, підбивають акуратно долонею. За аналогією кріплять плити і з бічної частини опалювального пристрою. Для виставлення мармуру під кутом 90 °C використовують косинець.
  746135a84869b879593897c6fa2c9e27 Облицювання каміна мармуром
 3. Заповнюють клейовою сумішшю порожнечі між мармуровою плиткою і поверхнею каміна. Щоб вона повністю висохла, має пройти 24 години.
  b859634f17544892180395a59a50444a Облицювання каміна мармуром
 4. Обробка швів за допомогою поліефірної мастики Roberlo «Marmotix». Щоб уникнути забруднення мармурової плитки, її слід обклеїти малярською стрічкою. Наносити у торці суміш за допомогою шпателя, краще гумового.
  da1832860537f7aab55109a1412db85d Облицювання каміна мармуром
 5. Для більшої стійкості встановлені вертикально плити по кутах необхідно на час скріпити між собою малярською стрічкою. Через пару годин її видаляють. Після вертикальних мармурових плит роблять установку горизонтальних плит мармуру. На них вже потім будуть монтувати колони (балясини), які клеять на мастику.
  010fb18fc150c3a60eebb454fa4e2f1c Облицювання каміна мармуром
 6. Коли клейовий склад висохне, монтують поверх колон плита. Вони є надійною опорою для неї. Заповнити шви мастикою з подальшою затіркою наждачним папером і обробка завершена.
  406e1495ea7ac9ac47a67a1fc064a28e Облицювання каміна мармуром

За наданими фото оздоблення каміна мармуром зможе зробити кожен, зберігаючи черговість дій і використовуючи якісний клейовий склад.

Рада! Бюджетним варіантом облицювання каміна під мармур є венеціанська штукатурка з подальшою поліровкою.

Догляд за мармуровим каміном

Враховуючи дорожнечу натурального мармуру, щоб поверхня його як можна довше мала презентабельний вигляд, необхідно правильно за нею доглядати:

 1. Регулярно протирати за допомогою вологої серветки, змоченою в мильному розчині або спеціальному засобі. Застосовувати кислоти категорично заборонено, вони роз’їдають поверхню, чим погіршують її декоративні характеристики. Під обмеження підпадають і хімічні чистячі склади, абразивні засоби. Після їх використання на мармурі з’являються плями, розводи, які складно вивести.
 2. Забезпечити захист мармуру від вугільного пилу, сажі, ці речовини не повинні контактувати з ним. Для збереження облицювання каміна рекомендується облаштувати негорючий підлогу ще на етапі його зведення.
 3. Для полірування поверхні мармурової плитки ефективно застосовувати спеціальну обмазку на основі воску. Працювати з нею краще за допомогою шматочка замші.
 4. Якщо є необхідність у видаленні плівки на каміні з мармуру, яка надає їй матовості, варто скористатися серветкою і скипидаром.
 5. Повернути натурального мармуру блиск допоможе поліроль для меблів, прозора або світла.
 6. Для усунення сильних забруднень застосовують спеціальний порошок для мармуру. Його розводять згідно з вказівками виробника, по консистенції повинно вийти щось схоже на рідке тісто. За допомогою тканини і цієї маси виробляють чищення каміна, потім його миють і висушують. Але для частих використань не підходить.
 7. Щоб уникнути появи плям на мармурі від контакту з металевими лопатками, щипцями та іншими пристосуваннями, їх покривають антикорозійними складами.

Висновок

Облицювання каміна мармуром відрізняється високою декоративністю і практичністю. Виконати її можна своїми руками, якщо дотримуватися технологію і правильно вибрати клейовий склад. Доглядати за таким оригінальним вогнищем не так просто, потрібні регулярні чищення, полірування. Але ефект того вартий, в будинку такий камін відразу стає справжньою прикрасою, яке створює комфортну для перебування в приміщенні атмосферу. Більш невибагливим варіантом є облицювання каміна штучним мармуром.

pinit fg en rect red 28 Облицювання каміна мармуром

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради