День бабусь і дідусів у 2020 році: дата святкування та історія

 День бабусь і дідусів у 2020 році: дата святкування та історія

День бабусь і дідусів — свято, коли можна ще раз сказати близьким людям про свою любов і повагу, порадувати їх приємними подарунками. В цей день коханим родичам зазвичай дарують живі квіти. Але найкращим подарунком для них стане, звичайно вашу увагу, слова подяки і дорогоцінний час, проведений разом.

 День бабусь і дідусів у 2020 році: дата святкування та історія

Дата свята в Росії

У нашій країні день бабусь і дідусів ще не сильно популярний, т. к. в 2020 році він буде проводитися тільки п’ятий рік. Не дивно, що багато людей ще про нього просто не чули. Хоча в багатьох містах нашої країни в цей день традиційно проходять концертний програми та акції для літніх людей.

 День бабусь і дідусів у 2020 році: дата святкування та історія

У Росії датою, коли онуки можуть привітати бабусь і дідусів, вважається 28 жовтня. Свято ще не входить у число офіційних, але щороку приваблює більше і більше прихильників. У багатьох людей приємні пам’ятні події з дитинства пов’язані з батьками матері і батька, тому завжди приємно зайвий раз сказати старшому поколінню найважливіші слова і піднести подарунок.

Інші країни

В кінці жовтня свято бабусь і дідусів проходить також в Голландії. Але в інших країнах дати іноді відрізняються:

 • 21.01 (Польща);
 • 28.08 (Мексика);
 • 2 неділя вересня (Канада);
 • 2.01 (Італія);
 • 1 неділю жовтня (Великобританія);
 • 2 неділю жовтня (Німеччина).

 День бабусь і дідусів у 2020 році: дата святкування та історія

У ряді держав існують окремі свята для бабусь і дідусів. А французи, наприклад, улюблених літніх людей вітають цілих три рази за рік.

Трохи історії

Батьківщиною свята вважається Голландія. Країна славиться красивими квітами — тюльпанами, трояндами і т. д. Одного разу квітникарі вирішили влаштувати в один день акцію і кожному літній людині дарувати квітка в горщику. Живе рослина на відміну від зрізаних букетів є символом життєрадісності та довгі роки життя. Також ростуть квіти показують важливу спадкоємність поколінь (коріння і суцвіття). Акція одразу знайшла підтримку у громадськості і стала проводитися на регулярній основі.

Ідея свята для улюблених бабусь і дідусів швидко поширилася за межі Нідерландів. У 2009 році свято з’явився вже в більшості європейських країн, але дата в деяких державах різнилася. Ще через пару років сімейний день стали відзначати навіть на інших материках (наприклад, Америка).

В Росії свято з’явився нещодавно. Спочатку урочисті заходи проводилися тільки в Москві, але незабаром ідею підтримали і багато інші міста нашої країни.

 День бабусь і дідусів у 2020 році: дата святкування та історія

Традиції

Найважливіша традиція свята — підносити літнім родичам квіти в горщиках. Багато людей при купівлі презенту звертають увагу не тільки на його красу і свіжість, але й на символічне значення квітки. Наприклад, гибискул — старовинний символ довгого життя, а герань привертає в будинок фінансове благополуччя.

Родинне свято зазвичай відзначають за одним великим столом з рідними й близькими людьми. Бабусі нерідко влаштовують щедре застілля і балують дітей і онуків смачними частуваннями. В цей день на адресу літніх членів сім’ї звучать численні слова подяки і поваги. Багато часу приділяється приємним спогадам. Доброю традицією є також спільний перегляд сімейних альбомів, під час якого молодше покоління може дізнатися багато нового і цікавого про бабусь і дідусів, історії своєї сім’ї.

Багато організації у цей день влаштовують спеціальні акції для літніх людей. Волонтери, як правило, дарують квіти і подарунки самотнім бабусям і дідусям з будинків престарілих, організовують для них святкові концерти. Торгові центри, аптеки, театри і кінотеатри в день бабусь і дідусів роблять пенсіонерам знижки на товари, що дають право на безкоштовні консультації та розваги і т. д.

 День бабусь і дідусів у 2020 році: дата святкування та історія

Цікаві факти

З літніми людьми пов’язано чимало дивних і захоплюючих фактів. Перерахуємо деякі з них:

 1. Наймолодшою бабусею у світі стала Рифка Станеску. Вона стала матір’ю, коли їй ще не було й 6 років, а через 18 років у неї вже з’явився перший онук.
 2. Самою літньою бабусею вважається Жанна Кальман з Франції. Вона застала всіх своїх нащадків аж до 6 коліна.
 3. Абсолютний рекорд за кількістю онуків і правнуків належить Олексію Шаповалову. У чоловіка 13 дітей, 117 онуків і 33 правнука.
 4. За підсумками соціологічних опитувань онуки більше люблять бабусь і дідусів по лінії матері, ніж батька.
 5. Велика частина людей вважає за краще залишати дітей рідним бабусям, а не запрошеним няням. Хоча їх гіперопіка і зайва недовірливість іноді навіть буває шкідлива для малюків.
 6. Один з найбільш екстремальних вчинків у світі був здійснений сміливим і безстрашним дідусем з США. На 96-му році життя він стрибнув з парашутом разом зі своїм таким, що подорослішало онуком.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!