Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник-літак, лампа-кульбаба

При облаштуванні дитячої кімнати важливе значення надається вибору освітлювальних приладів. Люстра — це не тільки джерело світла, але ще і центральний елемент інтер’єру, вона надає приміщенню певну атмосферу, кожна модель наповнює простір своїм настроєм. Вибір люстри повинен ґрунтуватися, в першу чергу, на перевагах самого дитини, залежати від його статі і віку.

ed235f2018d7c2500b453738b72245b8 Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Вимоги до люстри для дитячої кімнати

Люстра не повинна бути громіздкою — не варто вішати в дитячу кімнату лампи, призначені для віталень. Відповідність загального інтер’єру — обов’язкова умова. У своїй кімнаті дитина проводить досить багато часу, тому люстра повинна відповідати його смакам, інтересам, особливостей характеру.

Крім індивідуальних переваг, існують також загальні вимоги до освітлювальних приладів, розміщеним в дитячій кімнаті, головне з яких — безпека. Тому, купуючи певну модель, в жодному разі не потрібно економити на якості виробу.

Обов’язкові вимоги:

 • Якість матеріалів. Дешеві вироби, як правило, не відрізняються якісним виготовленням і використовуваними матеріалами.
 • Безпека розташування. Перевагу варто віддавати стельових світильників або підвісним, але тут потрібно простежити за тим, щоб шнур підвісний люстри не був занадто довгим — лампа повинна знаходитися поза межами досяжності дитини. Особливо це стосується дівчаток-спортсменок, що для них краще вибирати світильники з небиткого скла і кріпляться прямо на стелі.
 • Правильно підібраний тип лампи. Звичайно, можна вкрутити звичайну лампочку, але міняти їх доведеться дуже часто — діти рідко вимикає за собою світло. Найкращим рішенням стане світлодіодна лампа — вона економічна, дає гарне, спокійне освітлення і ніяк не постраждає від частого «клацання» вимикачем, на відміну від енергозберігаючих ламп — вони від цього швидко виходять з ладу.
 • Безпечний матеріал абажура. При виборі плафона або абажура краще віддавати перевагу натуральним матеріалам (наприклад, дерева). Залізні світильники або скляні плафони — теж непоганий варіант, але за умови, що їх розташування не буде заважати іграм дитини (щоб уникнути травм).

Тканинні абажури повинні бути знімними — скупчується на них пил може стати причиною алергічних реакцій, тому їх часто доведеться прати.

9eb2cf219e2b4e49db0a59e7c000e466 Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Які люстри не рекомендується використовувати

Не кожен світильник, люстру або лампа може підійти для дитячої кімнати через небезпечність деяких моделей.

Не рекомендується:

 • Пластик. Це найменш підходящий матеріал. Деякі його види (особливо не зовсім якісні) при нагріванні можуть виділяти токсичні випаровування, що неминуче вплине на самопочуття малюка не кращим чином. Тим більше, варто уникати будь-яких легко займистих матеріалів і синтетичних тканин.
 • Кришталь. Легко б’ється, коштує недешево, в дитячій виглядає недоречно, тому також небажаний для такого приміщення.
 • Використання люмінесцентних ламп. Холодне, яскраве освітлення стомлює, дратує очі, що може зробити негативний вплив на зір дітей.

Кольори люстр, придатних для кімнати дівчинки

Вибір кольору абажура або плафона лампи безпосередньо залежить від інтер’єру приміщення. Найчастіше для дівчинки підбирається ніжна, романтична колірна гама, але завжди варто враховувати особливості характеру дитини — одні дівчатка люблять читати або малювати, інші — грати у футбол. Однак, в будь-якому випадку, не потрібно перевантажувати простір надто яскравими, кричущими квітами — вони діють негативно на психіку дітей, додають агресії, роздратування.

c48cf361d0acef594aa75bbd93171ee1 Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Абажури з тканини можна підібрати колір штор — така композиція буде виглядати гармонійно, додасть дизайну приміщення завершеність.

Найбільш підходящі кольори:

 • Зелений — спокійний, ніжний, легкий для сприйняття.
 • Рожевий — кокетливий, романтичний, класичний «дівчачий» варіант.
 • Жовтий або оранжевий — теплий, сонячний, затишний, піднімає настрій.
 • Бузковий, колір фуксії, фіолетовий — чим глибше колір, тим більше він вимагає вкраплень більш світлого відтінку, наприклад, рожевого.

Не рекомендуються кислотні кольори — вони негативно впливають на нервову систему дитини, так само, як і червоні. Блакитний колір дуже холодний і нерідко стає причиною апатичності у дітей.

a0020248b26d8237900c343d654fc03c Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Стилістичне рішення

Щоб правильно вибрати люстру в дитячу кімнату для дівчинки, необхідно визначитися з загальним стилем приміщення — тільки в цьому випадку можна досягти гармонії в інтер’єрі.

3bb56453f76ccfc5505913bb5ad3d3ea Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Вік дитини має важливе значення при виборі моделі, тому слід рахуватися з віковими потребами дітей.

Рекомендації:

 • Для малюків до трьох років краще всього підійде яскраве, цікаве виріб, що привертає увагу. Тут доречні яскраві фарби і великі візерунки, незвичайні форми.
 • Дівчаткам від трьох до шести років можна підібрати декоративну люстру з сюжетом або героєм мультфільмів і казок, повітряним замком або чарівним птахом.
 • Для дівчаток від шести до десяти років (молодшого шкільного віку) властиво проявляти інтерес до різних галузей знань — можливо, комусь сподобається люстра-рослина, квітка, а кому-то люстра-глобус або нічне небо.
 • Для дівчинки-підлітка світильник краще підбирати відповідно з її смаками і пристрастями. Одні дівчатка воліють романський стиль, інші стиль кантрі, а деяким подобається хай-тек — все залежить виключно від їх характеру та індивідуальності.

Більшість люстр можна умовно розділити на кілька категорій. Зупинимося докладніше на кожній з них.

52815f77cdbb0bad3660d5e2181da1a9 Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Пізнавальні і розвиваючі люстри

Це «сюжетні» моделі, виконані у формі глобуса, сузір’їв, сонячної системи і т. д. Світильник у вигляді веселки для вивчення кольорів чудово підійде для малят.

abc6678aa24de420b49c4cabbcc656b0 Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Ігрова тематика

Лампа у формі улюбленої іграшки обов’язково сподобається кожній дитині. Це може бути все, що завгодно — від літака до ведмежати, і підійде як хлопчику, так і дівчинці.

5b3d45856cd1782a9e86d03eccf5366a Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

0e66855d1e22688d6b14342dccd27e8c Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Для тих, хто любить природу

Світильники, виконані у формі різноманітних квітів, рослин, тварин, рибок. Наприклад, оригінально виглядає абажур у вигляді кульбаби — білий, повітряний, він надає легкість приміщенню.

525126528a86672faca2891405d835ec Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Такі моделі можуть бути одночасно і пізнавальними для вивчення флори і фауни.

10378a34a37b69f8b541594faa13fbba Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Герої мультфільмів та казок

У дівчаток найчастіше більш розвинене уяву — гра в казку їх улюблене заняття. Тому лампа у вигляді казкового героя або замку обов’язково порадує маленьку принцесу і буде сприяти її творчому розвитку.

cb6874fb8c1d15b2d6369cc006a95ea3 Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Зовсім маленьким дітям підійдуть світильники у формі персонажів з мультфільмів. Якщо хочеться чогось зовсім оригінального, можна спробувати виготовити власну модель самостійно своїми руками, взявши за основу корпус з патроном від старої лампи. А далі — все залежить від творчої фантазії і можливостей.

8510ba31278699aff3eac4bdf09cae6a Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Люстри для всіх віків

Так звані «люстри на виріст», універсальні. Часто батьки купують саме такі моделі — це практично, але не завжди виправдане з психологічної точки зору. Дитинство має бути барвистим і незабутнім, тому для кожного віку краще вибирати відповідну обстановку і атмосферу.

3eb3c466da5c26abf8276cf911ef7c7f Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Рекомендації від професіоналів з організації освітлення

Висвітлення будь-якого приміщення залежить від багатьох факторів: розмірів кімнати, кількості віконних прорізів, загального інтер’єру і т. д. Відмінною рисою дитячої кімнати є обов’язкове світлове поділ на зони: ігрову, навчальну, зону відпочинку. Особливо це необхідно для підлітків, які проводять багато часу вдома. При виборі та розподілі освітлювальних приладів обов’язково потрібно враховувати вік дитини кількість світла, яке рекомендується для дошкільнят і школярів, малюкам буде зайвим.

Рекомендації:

 • Не варто перевантажувати кімнату дитини світлом — це може стати причиною поганого сну і погіршення загального самопочуття, у той же час недолік освітлення веде до проблем із зором.
 • Рівномірний розподіл освітлення — важливий момент, на який потрібно звернути увагу. Не повинно бути різких переходів з темної частини в світлу, в ній не повинно бути неосвітлених кутів.
 • Центральне освітлення краще підбирати так, щоб випромінюване світло розсіювалося в напрямку стелі — так він не буде зліпити малюків. Додатковим плюсом такої люстри є створюваний нею ефект розширення простору.
 • Настільна лампа в робочій зоні — необхідність. Встановлювати її слід з лівого боку. Рекомендована потужність настільної лампи — 40-60 Вт. Сучасні лампи найчастіше забезпечені пристроєм регулювання спрямованості світла, а деякі і регулюванням потужності в залежності від потреб дитини.
 • Ігрова зона не вимагає занадто активного освітлення, для неї чудово підійдуть світлодіодні лампи або підсвічування другорядними джерелами світла. Наприклад, світильниками-метеликами, зірками, квітами і т. д.
 • Для спальної зони можна підібрати оригінальний каганець, відповідний віку дитини і його смакам.

Як розрахувати потужність

Освітлення в дитячій кімнаті повинна бути достатньою для нормального зорового сприйняття дитиною, але і не бути зайвим. Для цього потрібно розрахувати необхідну потужність придбаного світильника. Рекомендована норма освітлення повинна складати не менше 100 Вт на 5 квадратних метрів в робочій зоні та близько 60 Вт в ігровій частині кімнати. Дана норма є сумою потужностей всіх освітлювальних приладів, що знаходяться і працюють у кімнаті одночасно (бра, настільні лампи тощо).

0dd3a7e9f816b0118dfa3eceaf1d83ff Люстра в дитячу кімнату для дівчинки: світильник літак, лампа кульбаба

Відео

З цього відео можна дізнатися про правила правильного підбору і розташування освітлення в кімнатах для дітей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради