Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкції

Простий і ефективний спосіб допомогти пернатим пережити холодну пору року — встановлення тимчасових укриттів і місць для харчування. Годівниця для птахів з пластикової пляшки може бути виготовлена з підручних матеріалів, вимагає невеликих зусиль і малих тимчасових витрат. Порівняно з конструкціями з деревини, картону чи фанери вона менш довговічна і стійка до опадів. Однак у міському середовищі, де закріпити більш важку і стійку годівницю буває проблематично, пластиковий варіант став поширеним і затребуваним.

Що потрібно, щоб зробити годівницю для птахів своїми руками з пляшки

Професійний інструмент для виготовлення не потрібно — всі компоненти знаходяться під рукою. Основою для годівниці служить пластиковий бутель ємністю від 1 до 5 л. Півлітрова пляшка занадто мала — простору всередині для птахів буде не вистачати, обробляти її незручно.

З інструментів знадобляться:

 • приладдя для письма для нанесення розмітки — маркер, фломастер;
 • шило — для створення отвори, з якого зручно вирізати по контуру (можна обійтися);
 • ріжучий предмет — заточений ніж, ножиці;
 • ізолента — заклеїти краю зрізу з гострого пластику, щоб не травмувати птахів;
 • дерев’яні палички — підійдуть ті, що кладуть в доставці суші або ролів;
 • дріт, мотузка.
 • фарби, аплікації – для додаткового оформлення.

Цього вистачить для звичайної годівниці. При бажанні її можна вдосконалити — незвично оформити або модифікувати. У цьому разі до списку додаються фарби, декоративні елементи і додаткові ємності.

9f593cedfe1e8357ffc22119705b29de Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкціїМінімальний набір інструментів для роботи завжди під рукою

Як зробити годівницю з пляшки для птахів

Пластикову ємність потрібно промити і висушити. В залежності від обсягу, вирізують одне чи декілька віконець. Попередньо на місця розрізу наносять контур — вирізати можна на око, але з розміткою результат буде більш акуратним.

Рада! На деяких ємностях спочатку є рельєф від виробника напою. Можна скористатися їм замість контуру і вирізати з вдавленим кордонів пластику.

Перед початком варто заготовити стартове отвір за допомогою шила або тонкого ножа. Якщо їх немає — акуратно проткнути пластик лезом, намагаючись не створювати рваних країв. Однак заклеїти кордону віконець потрібно в будь-якому випадку.

Підійде прозорий скотч, але ізолентою обробляти краї зручніше. Контрастні кінці роблять конструкцію більш акуратною й естетичної на вигляд. Інший варіант – використовувати обрізки кабельної ізоляції.

Останній етап — підготувати годівницю для підвішування. Є кілька варіантів кріплення:

 • виконати наскрізні отвори у верхній частині, пропустити через них мотузку;
 • просвердлити дірку в кришці, протягнути мотузку, зав’язати фіксує вузол з внутрішньої сторони;
 • підвісити за ручку для перенесення на самій пляшці.

Весь процес при належній вправності забирає не більше години. Підсумкове час виготовлення і трудовитрати залежать від обсягу використовуваної пляшки та оформлення годівниці.

Проста годівниця для птахів з пластикової пляшки

Універсальний варіант — вертикальна конструкція з пляшки будь-якої ємності. Перед початком роботи пластик краще покласти набік і зафіксувати, щоб він не вислизав з рук. Спочатку на поверхню наносять розмітку. В будь-якому місці контуру пляшку пробивають шилом. Альтернатива — зробити надрізи канцелярським ножем. Вирізати зайвий пластик по контуру.

4904a4382dcdf4637b780b68f9b0c9a5 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкціїПочаток роботи – підготовка до вирізання контуру

На дні варто зробити невеликі отвори — товстою голкою або кінчиком леза. Вони потрібні для видалення з годівниці зайвої води. Якщо отвори будуть занадто великими, конструкція буде малопридатна — на цьому етапі важливі терпіння і скрупульозність.

Протягнути мотузку. Довжина повинна бути рівною з обох кінців. Отвори роблять не занадто вільними, щоб не стався перекіс від сильних поривів вітру.

6a3c3ae5b2aac8079b46aed4b778d043 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкціїМотузка повинна бути достатньо міцною, щоб витримувати навантаження і негоду

Готово – в саморобну годівницю для птахів з пластикової пляшки залишилося насипати корм і підвісити її на будь-яке дерево у дворі.

Чим більше місткість, тим простіше з нею працювати. Самий менший простір для можливих удосконалень базової моделі — у пляшок малого обсягу.

Увага! Підвішувати готову годівницю потрібно на достатній висоті. Безпечний рівень — від 1,5-2 м над землею, на відстані від товстих гілок.

Годівниця для птахів з пластикової пляшки 1 літр

Літрові і 1,5-літрові пляшки — не кращий варіант для годівниці з-за невеликого розміру. Однак такі ємності найчастіше виявляються під рукою, і створення годівниці стає вдалим методом їх утилізації. Процес виготовлення наступний:

 1. Розташувати пляшку горизонтально. Відміряти від нижнього краю 5 см з протилежних сторін, зробити відмітку.
 2. Зробити 2 проколу будь-яким підручним предметом. Невелику ємність протикають звичайною канцелярською кнопкою.
 3. В отвори вставляти дерев’яну паличку. Бажано, щоб палички переміщалися з працею.
  4902dc37d4d8548da6504e65a9632493 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкції
 4. Відміряти таку ж відстань вгору, повторити процедуру, але вже перпендикулярно нижньої жердини.
  6c37d8d0b1aec5e4a15a6d69639939e8 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкції
 5. Підготувати дренаж голкою або тонкими надрізами.
 6. Виконати круглі отвори для годування. Оптимальна висота — 5,5-6 см над кожною паличкою. Діаметр зробити достатнім для того, щоб птахи могли дістати корм.
  3403b16fc2ee4206143d9c3c8734393e Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкції

Залишається насипати в пляшку насіння і закріпити її одним із способів. У літровій пляшці кришку для підвішування краще не використовувати — через неї зручно наповнювати годівницю.

8c430c761dd81b8b56d62ec555d5913c Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкціїЯкщо підвісити за кришку, насипати корм стане незручно

Як зробити годівницю для птахів з пляшки 2 літра

Дволітрова пляшка — хороший варіант для годівниці. Вона досить стійка і менш громіздка, чим більша ємність. Порівняно з літровою пляшкою, вона комфортнішим як для птахів, так і для обробки. Якщо ємність стандартної витягнутої форми, можна додати додатковий ярус — ще одну жердинку.

Бочкоподібна форма дозволяє зробити наскрізні отвори — простору на дні для корму буде достатньо. Варто вибирати пляшки з ручкою на шийці — підвісити за неї готову годівницю простіше, ніж проробляти в пластиці зайві отвори і закріплювати мотузку.

Годівниця для птахів з пластикової пляшки 5 літрів

П’ятилітрова бутель — самий підходящий варіант для виготовлення. У неї широке дно і достатні розміри, щоб розмістити конструкцію горизонтально. Завдяки габаритам, ємність вміщує більше корму і її легше обробляти.

Віконця прорізають на всіх чотирьох сторонах — зручніше, якщо прямокутний корпус. Габарити дозволяють зробити їх максимально великими — головне, щоб це не загрожувало загальної цілісності конструкції. На відміну від менших ємностей, жердочки можна розмістити уздовж віконець.

Рада! Повністю видаляти пластик необов’язково. Якщо зробити надрізи з трьох сторін і відігніть краю вгору, вийде навіс від негоди — птахам зручніше буде користуватися годівницею під час опадів.

8ee354251d5b761fe7208388d5dfeb16 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкціїІзолента по краях захищає лапки птахів від травм

Красива годівниця для птахів з пластикової пляшки

Прикраса годівниць з пластику — захоплююче заняття для дітей і можливість надати виробу більш естетичний вигляд. З часом пластик зношується — брудна пляшка з отворами на голих гілках виглядає непривабливо. Приховати вади можна за допомогою фантазії і додаткового оформлення.

Найпростіший варіант — обклеїти ємність кольоровим скотчем. З допомогою безбарвною стрічки можна обмотати бутель мішурою, аплікаціями. Прикрасити можна і жердочки — замість паличок взяти кольорові олівці або дерев’яні ложки, з яких вийде зручний для птахів і незвичайний на вигляд сідало.

За допомогою фарб і фантазії можна стилізувати пляшку під будь-який предмет схожої форми — архітектурний витвір мистецтва, ракету і так далі. Для фарбування підійдуть водостійкі фарби, які можна додатково покрити лаком.

Годівниця для птахів з пластикової пляшки Сова

Одна з найпоширеніших виробів — годівниця для птахів з пластикової пляшки 5 л у вигляді сови. Відмінностей від звичайної схеми виготовлення небагато. Вирізують тільки 2 отвори з боків. Рівномірно відігнуті пластикові краю – «крила» сови. Пляшку можна помалювати в колір пір’я або зробити чохол з м’якого матеріалу. Очі і дзьоб — намалювати, або спорудити з підручних матеріалів. Наприклад, для очей використовують диски і гудзики.

39ce9c23a3125e590218b57f561ee277 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкціїДля створення сови не потрібні спеціальні матеріали – все є під рукою

Бункерна годівниця для птахів з пластикової пляшки

П’ятилітрову версію модифікують, додаючи до неї дозатор. Корм досипають у міру того як закінчується в основний ємності. Потрібно взяти додаткову півлітрову ємність.

 1. Дозатор повинен бути меншого обсягу, але збігатися по висоті з основною камерою.
 2. Дно меншою пляшки обрізають, в горловині проробляють кілька отворів, в які вільно проходить корм.
  21cb7c88d434adf4bea481c43a9e8cc4 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкції
 3. Малу бутель вставляють в основну конструкцію шийкою вниз.

Дно повинно щільно впиратися в горловину п’ятилітрової годівниці — туди досипають корм через відкриту кришку. При цьому враховують висоту отворів у стінках — корм з дозатора наповнює дно, не потрапляючи назовні.

Горизонтальна годівниця для птахів з великої пластикової пляшки

Варіант з п’ятилітрової ємності можна розташувати горизонтально завдяки габаритам. У цьому випадку конструкція відрізняється:

 • отвори роблять майже по всій довжині;
 • сідала протягують уздовж — паралельно пляшці;
 • потрібно 2 місця для підвішування — в області дна і горловини.

Наповнювати горизонтальну пластикову годівницю менш зручно, проте вона виходить місткою і стійкою – корму вистачає надовго, при міцному шпагаті або товстій мотузці не розгойдується навіть при сильних поривах вітру.

Фото годівниць для птахів з пляшки

Нижче наведені приклади саморобних годівниць. Незважаючи на велику кількість звичайних пластикових пляшок, підвішених до дерев, нерідко зустрічаються оригінальні зразки.

cbf0787c0cc7ba3a22c06591a3902b85 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкціїМожна скористатися будь-якими підручними матеріалами – наскільки вистачить фантазії be0dc5d39df6eba37e90e014acbe24e3 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкціїФарби повинні бути безпечними як для птахів, так і для дітей, якщо вони беруть участь у процесі a0177bbfb62496c4d937d67d6ebd3d08 Годівниця для птахів з пластикової пляшки: як зробити своїми руками, покрокові інструкціїЧим більше сил і матеріалів піде на оформлення, тим яскравіше і більш довговічним буде результат

Висновок

Годівниця для птахів з пластикової пляшки — корисна конструкція, що дозволяє одночасно позбутися сміття і допомогти птахам добути їжу в холодний сезон. Досить витратити годину часу і раз в декілька днів наповнювати її кормом. Оформленням готової конструкції можна розважити дітей, запропонувавши їм взяти участь у процесі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради