Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Спальня — це кімната, в яку людина повертається після трудового дня, бажаючи відпочити і розслабитися. Для цієї мети дуже важливо підібрати колір або поєднання відтінків, в яких буде виконано приміщення для сну. Дизайн спальні в бузкових тонах чудово справляється зі своїм головним завданням — створити заспокійливий і релаксуючий ефект.

Дизайнери радять, як правильно і зі смаком оформити місце для відпочинку: підібрати шпалери, меблі і форму вікон.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Особливості бузкового кольору

Колір лаванди володіє специфічними особливостями: при правильному підході дозволяє створити стилістично грамотний і комфортабельне простір. Проте якщо використовувати неправильні колірні поєднання фарбувати або невідповідні ділянки кімнати, то таке місце не буде розташовувати до відпочинку і розслабленню. Про значення відтінку бузку і його кращих поєднаннях буде розказано нижче.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov1 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Значення

На думку психологів, люди, небайдужі до лавандовим тонам, — натури творчі, відрізняються скритністю і небагатослівністю, при цьому вони мають здатність стійко переносити всі мінливості долі. Наявність фіолетового або бузкового кольору в інтер’єрі говорить про нестандартному і оригінальному дизайнерському рішенні.

Завдяки аметистовой фарбуванні житлові приміщення, особливо спальні, будуть сповнені романтичної і чарівною атмосферою. Одночасно цей відтінок володіє чудовими релаксуючим властивостями.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov2 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

З якими квітами поєднується

Фіалковий є складним кольором і складається з таких відтінків:

 • білий;
 • блакитний;
 • синій;
 • фіолетовий;
 • рожевий.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov3 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Незважаючи на свою багатогранність, відтінок не терпить негармонійного поєднання з іншими тонами.

Найкращі варіанти:

 • Білий. Деталі білого кольору чудово доповнять спальню в фіолетових або лавандових тонах, пом’якшуючи їх яскравість і одночасно збільшуючи розміри кімнати. Меблі білого забарвлення буде прекрасно гармоніювати з фіолетовими стінами чи підлогою, створюючи відчуття розкоші та неординарності.
 • Фіолетовий. Спальня в фіолетових тонах у поєднанні з фіалковим додаванням відмінно підійде для кімнат у вінтажному стилі. Особливо красиво буде виглядати разом з золотими і срібними прикрасами у дусі старовини (настінні дзеркала і картини в стилі бароко, візерункові ґрати або невеликі колони).
 • Жовтий. Лимонний або золотавий відтінок при змішуванні з ніжно-бузковим створить яскраве і незвичайне поєднання.
 • Чорний. Якщо є бажання створити спальню в готичному стилі, чорно-фіолетова гама відмінно в цьому допоможе. Проте все ж краще розбавити похмурі тони додаванням світлих, наприклад, повісивши на стіну яскраві картини або колажі.
 • Зелений. Бузково-зелене поєднання привнесе в кімнату відчуття свіжості і весни.
 • Сірий. Спальня в сіро-фіолетових тонах буде мати строгий і стриманий стиль. Вигідно виглядає додавання рожевого і ніжно-лавандового відтінків.

Всі ці поєднання можна цікаво розбавити або прикрасити, додавши невелику кількість червоних, коричневих, помаранчевих та синіх деталей.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov4 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Варіанти оформлення спальні

Існує кілька варіантів оформлення місця для сну в лавандових тонах. Можна пофарбувати приміщення в різні відтінки одного кольору або ж вдатися до сміливому рішенню і додати контрастні тони до базового кольору.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov5 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Тільки один колір

Кімната, виконана виключно в фіалкових тонах, буде мати оригінальний і разом з тим ніжний вигляд. Відтінок бузку оптимально виглядає в невеликому приміщенні, так як допомагає візуально розширити його межі.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov6 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Використання відтінків одного і того ж кольору

Бузковий має безліч «сусідів» — фіолетовий, блакитний, пурпурний, пурпуровий. Однак слід пам’ятати, що стіни і стеля краще робити світлими, а в темні відтінки повинні бути присутніми в дрібних деталях — елементи декору або постільна покривало. Також не слід додавати холодні бузкові відтінки, інакше спальня буде виглядати незатишно.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov7 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Контраст

Використання контрастних кольорів в фіалковою спальні, наприклад, червоного, зеленого, жовтого або оранжевого дозволить «оживити» приміщення, додасть йому оригінальність і сучасний вигляд. Головне пам’ятати, що контрастні тони повинні доповнювати основну колірну гаму кімнати, а не перекривати її. Це може бути пара предметів трав’янисто-зеленого меблів або текстиль в золотисто-жовтих тонах.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov8 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Як оформити спальню в фіолетовому кольорі

Щоб простір виглядало стильно і гармонійно, необхідно правильно підібрати забарвлення стін, тип вікон, а також меблі і декор.

Стіни

При огляді приміщення увагу, перш за все, звертається на стелю і стіни. У випадку з лавандового спальнею хорошим рішенням буде пофарбувати стіни по-різному. Наприклад, одна сторона кімнати нехай буде ліловою, а протилежна — більш світлою. Це допоможе візуально розширити простір або зробити акцент на якій-небудь частині приміщення.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov9 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Вікна

При купівлі штор потрібно врахувати деякі нюанси:

 1. Якщо спальня недостатньо висвітлена, то на вікна слід повісити легкий тюль, а при достатньому освітленні краще вибрати важкі портьєри срібного або світло-сірого відтінків.
 2. У невеликому приміщенні слід повісити штори скромного, непомітного фасону, щоб вони не забирали на себе всю увагу.
 3. У лавандового спальні не можна вішати штори більш темного відтінку, наприклад, фіолетового, тому що вони затемнюють приміщення і вносять дисбаланс.
 4. Для маленької кімнати краще підійдуть штори з дрібним орнаментом, а в просторому приміщенні вигідніше виглядатимуть великі візерунки і малюнки.

Таким чином, незважаючи на примхливість і складність фіолетового кольору, при правильній збірці штор можна отримати оригінальне і естетично оформлене простір.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov10 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Меблі і декор

Найкращим рішенням буде вибір білої або перлинно-сірим меблів. Подібне поєднання з фіалковим відтінком привнесе в спальню відчуття розкоші і легкість одночасно. Це буде особливо добре виглядати в приміщенні зі стінами кольору лаванди, бузку або пурпура. При наявності в кімнаті світлих стін або шпалер аметистовий або фіолетовий тон краще «перенести» на меблі, щоб зберегти гармонію і баланс. При виборі декору краще зупинитися на яскравих і виразних тонах.

Акцентувати увагу на окремих деталях інтер’єру допоможуть:

 1. Картини. Краще всього буде повісити полотно з фіолетовим малюнком, наприклад, зображення бузку в поєднанні з ніжно-зеленим листям.
 2. Вази з фіалками, лавандою або іншими видами фіолетових квітів.
 3. Текстиль. У спальні світлих лавандових тонів буде вдало виглядати постільна покривало фіолетового або пурпурного відтінку.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov11 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Нюанси використання бузкових відтінків в інтер’єрі

Оскільки аметистовий колір складається з двох основних — червоного і синього, то застосовувати його слід з обережністю. Варто вибирати шпалери та меблі, виходячи з конкретних умов і параметрів кімнати.

Як підібрати шпалери

При виборі шпалер для стін необхідно враховувати розмір і ступінь освітленості спальні.

Основні принципи правильного підбору шпалер для лавандового спальні:

 1. У невеликому приміщенні не рекомендується клеїти шпалери дуже яскраві і строкаті.
 2. Вироби з вертикальним візерунком, наприклад, у фіолетово-білу смужку, допоможуть зробити стеля візуально вище.
 3. Для класичного стилю підійдуть шпалери з квітковим чи геометричним малюнком.
 4. Цікавого ефекту можна домогтися, якщо чергувати на стінах матової і блискучої поверхні.
 5. Можна наклеїти шпалери з зображенням квітів чи лісового пейзажу.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov12 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Правила роботи з квітами

Великі спальні приміщення, часто, здаються занадто порожніми і незатишними.

«Заповнити» простір допоможуть наступні поради:

 1. Висока стеля слід пофарбувати в бузковий тон, а підлога зробити трохи світліше.
 2. Якщо стеля низька, а приміщення занадто розтягнутий, то слід зробити підлогу темним, а стеля — світлим, тоді кімната візуально «звузиться».
 3. Фіалкові шпалери бажано вибирати більш теплого відтінку, це допоможе візуально зменшити просторе приміщення.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov13 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Якщо спальня маленького розміру, то її необхідно візуально збільшити, щоб вона виглядала більш просторою:

Основні кроки:

 1. У вузькому приміщенні висока стеля слід зробити темним, наприклад, фіолетовим, а стіни та підлога, навпаки, світлими.
 2. У маленькому просторі з низькою стелею краще пофарбувати підлогу в темний колір, а все інше залишити світлим.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov14 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

З якими стилями поєднуються бузкові відтінки

Аметистове забарвлення дуже багатогранна і застосовувати її можна в самих різних стилях:

 1. Прованс. Колір лаванди, що росте в південних провінціях Франції, як не можна краще підійде для облаштування приміщення у французькому стилі. Для обробки буде потрібно кілька деталей: вінтажні меблі і декор, пофарбовані в білий або світло-бежевий відтінки, текстиль з воланами і прозорі фіранки.
 2. Арабська. Створить в кімнаті атмосферу східної казки, а фіолетовий тон, що втілює магію і містику, як не можна краще підкреслить даний стиль.
 3. Бароко. Слід використовувати пурпуровий або фіолетовий відтінки, щоб наповнити кімнату духом розкоші і аристократичності. Допомогти в цьому можуть також кришталеві люстри, глянцеві поверхні і антикваріат.
 4. Хай-тек. Сучасний інтер’єр можна створити, використовуючи лілове забарвлення. Підкреслити елегантність і чіткість ліній допоможе додавання чорного, сталевого або білого.
 5. Класичний. Основний упор робиться на масивних меблів з якісної деревини, а текстиль або елементи декору підбираються фіолетового кольору.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov15 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

В незалежності від вибраного стилю, важливо підійти до оформлення інтер’єру з розумом, якісно і зі смаком підбираючи відтінок тієї або іншої деталі кімнати.

dizajjn spalni v sirenevykh tonakh, garmonichnye sochetaniya lavandovykh i fioletovykh ottenkov16 Дизайн спальні в бузкових тонах, гармонійні поєднання лавандових і фіолетових відтінків

Відео про інтер’єр спальні в сіро-фіолетових тонах

У цьому відео показано інтер’єри спалень в сіро-фіолетових тонах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради