Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Дизайн дитячої кімнати для двох дітей — задача непроста, але цікава. Займаючись оформленням інтер’єру такої кімнати, потрібно враховувати інтереси і потреби кожного маляти.

644bc1cce9f8ff73ce275f963e892b9a Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Особливості планування дитячої для двох

Дане простір поділяють так, щоб у дітей була зона відпочинку, робоче місце і простір для ігор. Перед початком планування поцікавтеся, який вони уявляють свою майбутню кімнату. На початковому етапі варто врахувати найменші нюанси і переваги, тому що навіть у малюків вже є улюблені кольори, мультфільми, іграшки. У підсумку ви забезпечите своїм дітям комфортне перебування в дитячій.

Що потрібно врахувати

Плануючи дизайн в першу чергу потрібно врахувати вік дітей. Для немовлят необхідно передбачити не тільки зону сну, але і місце для сповивання і годування. Також варто відвести індивідуальне місце для зберігання дитячих речей.

У дитячій кімнаті для двох дітей молодшого віку додатково потрібно запланувати ігровий простір, зону для занять і творчості, спортивний куточок. Для більшої згуртованості дітлахів ігровий і спортивний ділянку можна зробити загальним.

Ігрові зони в дитячих кімнатах для дітей-школярів можуть бути поменше. Віддайте вибір комфортному і функціонального робочого місця, де ще можна займатися будь-якою творчою діяльністю.

Кімнату дітей-підлітків необхідно проектувати з урахуванням основних переваг і потреб жителів: комфортне місце для навчання, відпочинку і сну.

Планування дитячої кімнати для двох хлопців різної статі і з різницею у віці понад 5 років дещо ускладнює поставлену мету. Такі кімнати вимагають зонування: особисте місце та загальний простір, де об’єднані ігровий і спортивний куточок. Щоб скоротити час на пошуки відповідного матеріалу і почерпнути цікаві ідеї для інтер’єру, дизайнери радять звернути увагу на вже готові проекти.

Найбільш підходящою для дитячої буде кімната без балкона або лоджії (якщо діти маленькі), з вікнами, що виходять на сонячну сторону. В ідеалі непогано, якщо вона віддалена від кухні і передпокою і має тільки одну зовнішню стіну.

При плануванні дизайну дитячої існують цікаві прийоми, які ви легко зможете втілити в життя:

 • креативна меблі може збільшити потрібний простір, заощадити місце і зручно розмістити кожного з дітей (двоярусні ліжка, крісла або дивани-трансформери, столи і шафи, пуфи, що складаються з окремих модулів);
 • часткове зонування кімнати в різних варіаціях за допомогою стелажів, перегородок, фіранок або ширм;
 • застосування елементів оздоблення для смислового зонування кімнати (шпалер різних кольорів, фарби, предметів меблів, різних стилів).

Кожен з цих способів допоможе зробити дитячі кімнати для двох дітей зручними і практичними, дозволить досконально продумати дизайн інтер’єру, знайти меблі або відповідні оздоблювальні матеріали. Але правильно поєднувати і безпечно розмістити таку безліч елементів нелегко.

fc1a85601a2724acf36137dd08389eb9 Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Планування дитячої залежно від її площі

Дизайн дитячої кімнати для двох дітей з розподілом різних зон можливий лише тоді, коли площа досить велика. У просторих кімнатах завжди є можливість з легкістю створити потрібний стиль інтер’єру.

Дитяча кімната маленького розміру теж може бути дуже зручною і затишною, якщо планувати дизайн з особливою увагою.

Прийоми оформлення невеликий дитячої:

 • оформлення основи інтер’єру в світлих відтінках;
 • використання багатофункціональної меблів (двох’ярусне ліжко, столи-трансформери);
 • оздоблення стін і підлоги покриттями, візуально збільшують простір;
 • кишенька для бортика ліжка замість тумбочки;
 • рівномірне освітлення;
 • мінімум декору;
 • використання стін в якості ігрового простору;
 • вибір нестандартного столу і стільця (кутовий, відкидний або столик меншого розміру);
 • оснащення стін полицями для зберігання речей (над ліжком, вікном, дверима).

92fa36c42f8e6c1f41360593d570ea03 Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Зонування

Сучасні квартири мають схожу планування з прямокутними кімнатами, які відрізняються площею, розташуванням і кількістю вікон і дверей. Ці нюанси слід враховувати при ремонті і розміщенні предметів декору для двох дітей.

Існує 3 способи зонування:

 1. Паралельне поділ. Кожному жителю дитячої виділяється місце для навчання, зберігання речей, сну, ігор. Приміщення розмежовується на дві частини за допомогою перегородкового елемента або колірних акцентів. Наприклад, у вузькому приміщенні з вікном навпроти дверей ліжко і робоче місце для кожного малюка розташовують уздовж правої і лівої стіни.
 2. Діагональне зонування. Креативне рішення для великої кімнати у формі квадрата. Приміщення ділиться з допомогою аксесуарів, кольору, деталей інтер’єру.
 3. Створення загальної області. Це найбільш підходящий спосіб поділу дитячої площею 10-15 м2. Так, встановлюється дворівнева ліжко, робочий стіл, полиці для книг, особистих речей для кожної дитини. Спортивна зона теж може бути загальною для більшого згуртування.

55823b0c69f2db6c42c49dcd06498bf9 Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Розмежування простору кімнати

В будь-якій дитячій повинні бути присутнім основні зони: робоче місце, ігрова площа і простір для відпочинку і сну. Будь зонування втілюється за допомогою різних оздоблювальних матеріалів, колірних відтінків, дитячих меблів.

Навчальна зона

Робочу зону рекомендується по можливості розташовувати в місці, куди потрапляє природне освітлення. Столик можна зробити загальним для обох дітей або маленькими для кожної дитини. Якщо є загальний стіл, то у кожної дитини повинні бути особисті полиці, шафки для шкільного приладдя. Якщо столи індивідуальні, розділити їх допоможе тумба або стелаж.

Для дошкільнят достатнім буде розташувати невеликий столик зі стільчиками, де діти зможуть малювати, ліпити, розфарбовувати.

Дитячу для школярів необхідно обладнувати робочою зоною з зручними письмовими столами та стільцями. При оформленні навчального місця потрібно дотримуватися стриманість у використанні яскравих кольорів і великих малюнків. Колірна палітра повинна бути нейтральних відтінків.

Для робочої зони обов’язково подбайте і про штучному освітленні, встановивши над столом лампу.

У тематичних виданнях можна почерпнути ідеї створення комфортабельних умов робочої зони. Наприклад, деякі проекти припускають розкладні робочі столи. Це відмінне рішення для економії місця.

06ceda7d578bc51ef006a88f5ee7be35 Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Місце для сну і відпочинку

Це місце повинно бути максимально зручним, розслаблюючим і спокійним. Можна використовувати нейтральні кольори обробки, які повинні оточувати спальне місце. Стіни біля узголів’я ліжок можна декорувати фото або невеликими малюнками.

Якщо в кімнаті будуть жити хлопчик і дівчинка, то оформити спальне місце можна буде в двох кольорах, наприклад, в персикових і салатових кольорах.

Зона для відпочинку необхідна дітям підліткового віку. Тут можна проводити спільний дозвілля, дивитися телевізор, спілкуватися з друзями. Плануючи дизайн такого місця, враховуйте побажання дітей. Рекомендується розмістити розкладний диван або пару крісел, журнальний стіл з улюбленими книгами.

Необхідним елементом меблів для двох дівчаток в дитячій кімнаті буде невеликий столик з красивим дзеркалом.

Двом хлопчикам можна додати спортивні снаряди і приналежності.

Місце для зберігання речей

У кімнаті не повинні знаходитися великі шафи. Кращим місцем для зберігання дитячих речей будуть шафи-купе. Всередині гардероба можна використовувати однакові функціональні простору для кожної дитини. Також відмінно впораються з поставленим метою місткі, але невеликі комоди, нагорі яких будуть стояти світильник, книги, іграшки.

Ігрова зона

Для кращого розвитку дитячої індивідуальності місце для ігор необхідно зробити яскравим, незвично оформленим. Тут можна використовувати яскраву і насичену колірну палітру з великими малюнками.

В центрі ігрової зони можна розташувати кольоровий килим, де дітям буде зручно грати. Тут плануються місця для зберігання творчих речей, виробів та іграшок. Це можуть бути різнокольорові коробки, навісні текстильні кишені.

ae3f47cef12fde3195b230b9001a68ec Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Який вибрати колір дитячої

Перебуваючи в пошуку кращого поєднання кольору для дитячої, психологи рекомендують не забувати дізнаватися думку самих малюків. Запитайте їх, який колір подобається їм більше, тому що такі переваги виражають емоційні потреби і вияв індивідуальності.

Два основні кольори — запорука ідеального зонування простору. Можна не зупинятися на поширених колірних варіантах. Придивіться до такого поєднання, як сіро-фіолетовий, рожево-салатовий, жовто-блакитний. Дизайн кімнати для 2 дівчаток різного віку стандартно передбачає наявність всіх відтінків рожевого кольору.

Для обробки стін розумно використовувати нейтральну гаму: відтінки персикового, колір морської хвилі — вони створюють гармонію, допомагають темну кімнату зробити затишнішим, створити в ній надихаючу атмосферу.

Пастельні тони корисні за своїми властивостями для новонароджених і малюків раннього віку. Ніжні відтінки рожевого, наприклад, знижують занепокоєння, повільно заколисують.

Для розвитку уяви, допитливості і залучення уваги, на стіни можна повісити малюнки з квіточками, звірятками, машинками, а до стелі підвісити яскраві іграшки.

Зверніть увагу, що дитячі психологи радять не зловживати яскравими елементами декору. Не використовуйте в інтер’єрі яскраві червоні і помаранчеві кольори, які негативно діють на дитячу психіку.

Синій, жовтий, зелений і їх відтінки освіжають кімнату, створюють гарний настрій і позитивно впливають на всі аспекти життя.

688240c8e32e6650233ea1c2883a63a3 Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Нюанси вибору меблів і декору

Вибираючи потрібну модель інтер’єру, подумайте, призначається вона для дітей однієї статі або для різностатевих дітей.

Необхідно пам’ятати і про інших важливих моментах грамотного вибору:

 1. Вік дітей, які проживають в такій спальні. Якщо є невелика різниця у віці, купіть два ліжка, комод для зберігання речей і пеленальний столик. Коли різниця у віці значна, для старшого виділяється окремий простір, тому вся кімната ділиться на дві окремі зони і використовується спеціальна меблі.
 2. Зручність предметів інтер’єру, так як малюки повинні відчувати затишок і комфорт.
 3. Безпека.
 4. Оптимальна забарвлення, підходяща по колірному рішенню кімнати, але ніяких надмірно яскравих і насичених відтінків.
 5. Відповідність площі приміщення.
 6. Прийнятна ціна.

Прийнявши правильне рішення у виборі дитячих меблів, ви створите унікальний інтер’єр, що володіє високою функціональністю, привабливістю і безпекою.

56127375c5d74f3d7fb9ac3df4721878 Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Способи розташування спальних місць

У кожного малюка має бути своє місце для сну.

Вирішити це питання можна за допомогою двох варіантів:

 1. Двох’ярусне ліжко — найбільш зручний спосіб використання простору для невеликого приміщення і в разі, коли діти в сім’ї різних вікових груп.
 2. Окремі ліжка. Таке рішення підійде для великих кімнат. Спальні місця можуть стояти паралельно або вздовж однієї вільної стіни, розділені за допомогою тумбочки, столу або стелажу. Ліжка можна розташувати узголів’ям один до одного в одному з кутів спальні. Щоб створити вільний простір в центральній частині приміщення, ліжка можна розмістити в протилежних кутах.

b425240ac92f9db7421b761cd19395be Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Нюанси оформлення дитячої для дітей різних статей

Необхідність зонування кімнати для різностатевих дітей передбачає використання особистого простору, можливість віддалено переодягнутися і уникнути почуття незручності. Особливо актуально при спільному проживанні хлопчика і дівчинки розумне розподіл функцій спального місця, території для занять та ігор, а також зберігання речей.

Гендерно-нейтральне оформлення інтер’єру – популярне дизайнерське напрямок, який передбачає:

 1. Застосування нейтральних, універсальних відтінків, які підійдуть для хлопчика і дівчинки, будуть ідеально поєднуватися між собою.
 2. Оформлення кімнати в лаконічному стилі, що дуже зручно — вам не доведеться робити ремонт через 3 роки тільки тому, що малюки підросли і їм більше не подобаються машинки на стіні. Спочатку інтер’єр створюється досить стриманим і розважливим як для дитячої — це дає можливість створювати комфортні зони для різностатевих дітей і такий інтер’єр, який не втратить значущості з часом.
 3. Перевага можливості гри з предметами меблів і текстилем. Якщо використання текстилю – питання естетики, то меблі можна віднести до розділу практичності. Використовуйте конструкції, які будуть «рости» разом з вашими дітками — протягом великого періоду часу вам не доведеться витрачатися на покупку предметів інтер’єру.

Щоб інтер’єр не здавався посередньо, візьміть на озброєння картини, настінні фігури, трафарети, аплікації та інші елементи декору. Їх просто використовувати і прибирати, вони додадуть дитячої необхідну легкість.

Зона відпочинку кімнати дівчинки та хлопчика

Незалежно від площі приміщення, його форми розділення місця відпочинку має бути основою проектування дитячої.

Зонування кімнати за статевою ознакою можна організувати одним з таких прийомів:

 1. Двох’ярусне ліжко. Подарує комфортний сон дітлахам, принесе радість у використанні і займе відносно мало місця. При виборі двох’ярусної ліжка звертайте увагу на якість і стабільність її конструкції.
 2. Шафи, стелажі. Хороший варіант для великого просторого приміщення.
 3. Жива перегородка. Встановлюється великий акваріум з рибками. Такий варіант краще вибрати для дітей постарше.
 4. Вітражі, склоблоки. Відмінний варіант для школярів.
 5. Ширма. Легко встановлюється, швидко створює видиме поділ, при необхідності складається або переміщується в інше місце.
 6. Фіранки. Невагоме полотно часто використовується для ненав’язливого розмежування простору.

8e3e73a2c64a23f87164ec2710047568 Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Корисні поради

Дані рекомендації допоможуть створити ідеальний інтер’єр для ваших діток:

 • використовуйте в інтер’єрі дзеркала для збільшення простору і світла в кімнаті;
 • однотонні стіни можна з легкістю урізноманітнити різними малюнками та плакатами;
 • вибирайте якісні ортопедичні матраци, щоб забезпечити правильний фізичний розвиток дитини і комфортний відпочинок;
 • елементи меблів повинні бути надійні і довговічні в використанні, без гострих виступаючих кутів;
 • при виборі обробки стін, зверніть увагу на гладку фактуру матеріалу (рельєфні варіанти можуть накопичувати пил і викликати алергію у дитини);
 • замість штор придбайте зручні рулонні штори, регульовані по висоті.

Планування ідеальної дитячої вимагає від батьків готовності швидко трансформувати дизайн інтер’єру, адже потреби малюків будуть швидко змінюватися. Але існує вихід з цієї ситуації –нейтральна обробка та вибір різних аксесуарів для оформлення, які завжди можна поміняти.

fe38dc9f463946ab954a29b71f4f77fe Дитяча кімната для двох дітей різного віку дизайн: простір і меблі

Відео

Цікаві варіанти дизайну дитячої кімнати для двох дітей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради