Чим відтерти канцелярський клей від скла

Суперклей застосовується майже в усіх галузях життєдіяльності людини, а все завдяки його багатофункціональності, яка дозволяє за лічені секунди склеїти що завгодно. На жаль, при неправильному поводженні результат може бути і зворотним, потрапивши на чисту поверхню, крапля застигне і намертво закріпиться, псуючи зовнішній вигляд виробу. Проблема поширена, отже, і способів, як очистити скло від суперклею, чимало.

Чому не можна відтирати залишки клею на склі

6be519d82ae6ba92696bf0198f07fe7f Чим відтерти канцелярський клей від склаНе забувайте, що скло відноситься до крихким матеріалами, тому під час чищення слід дотримуватися особливої обережності

Перш ніж з’ясувати, як і чим відтерти суперклей зі скла, рекомендується ознайомитися з переліком чистячих засобів та інструментів, які ні в якому разі не можна використовувати. Нехтування правилом зіпсує поверхню скла, без можливості подальшого відновлення:

 • Абразивні частинки. В даному випадку мова йде не тільки про робочому інвентарі (губки, щітки тощо), але і про миючих засобах. Після обробки вони можуть подряпати поверхню, погіршивши зовнішній вид скла. Подряпини можна видалити, але процес трудомісткий і часом витратний.
 • Шкоди поверхні скла також завдадуть будь-які тверді предмети, наприклад, металеві губки.
 • Якщо краплі клею вже застигли, то краще утриматися від використання ацетону і розчинника 646, оскільки вони частіше розмазують клейову масу по склу, ніж видаляють її. Однак, якщо пляма було лише поставлено і клей не встиг застигнути, треба негайно діяти.

Не варто вдаватися до термічного впливаю на скла, дзеркала та інші крихкі поверхні. При нерівномірному прогріванні вони можуть дати тріщини.

Ефективні засоби для видалення клею

0b25104d810fa667224ec70631c89ca2 Чим відтерти канцелярський клей від склаВибирайте підходящий засіб, орієнтуючись на те, наскільки сильне забруднення

Існує кілька перевірених методів, як і чим відтерти клей момент від скла. Якщо проводити чистку, чітко дотримуючись інструкції, то позитивний результат не змусить себе довго чекати.

Ефективні підручні засоби, які допоможуть прибрати краплі клею (суперклей, ПВА, канцелярський і т. д.):

 • нашатирний спирт;
 • засіб для миття посуду;
 • бензин;
 • рослинна олія;
 • гас;
 • рідке мило;
 • розчинник;
 • уайт-спірит.

З робочого інвентарю будуть потрібні:

 • губка без абразивних частинок;
 • пластиковий шпатель;
 • чистий м’яка дрантя (рекомендується використовувати світлу або білу, щоб при взаємодії з розчинниками, барвний пігмент не пофарбував поверхню скла);
 • канцелярський ніж;
 • серветка з мікрофібри;
 • ластик;
 • ватяні диски;
 • лезо бритви.

Варто відзначити, що прибирати краплі клею значно простіше, якщо пляма свіже. Застарілі забруднення надзвичайно важко змити з поверхні скла.

e833d0eb6b8a6d3fccea447fc2dcf5c1 Чим відтерти канцелярський клей від скла“Антиклей” допомагає за лічені хвилини позбутися від клейкої маси на склі

Існує кілька перевірених способів, як змивати залишки клею зі скляних поверхонь:

 • Щоб відчистити поверхню від слідів клею і клейкої стрічки, використовують спеціальні розчинники «Антиклей». Придбати їх можна в будівельних магазинах або відділах побутової хімії, іноді зустрічаються і в автомагазинах. Слідуючи прикладеній інструкції по застосуванню, можна в лічені хвилини очистити поверхню. Варто додати, що склад засоби агресивний, тому при використанні потрібно дотримуватися усіх правил особистої безпеки, роботи проводити при відкритих вікнах або на свіжому повітрі.
 • Універсальний склоочисник – спеціальний засіб, призначений для видалення забруднень на скляних поверхнях. Потрібно невелику кількість активного складу нанести на забруднене місце і залишити на кілька хвилин, після закінчення цього часу канцелярським ножем обережно зіскоблити клейову масу. Перевага кошти в тому, що воно дбайливо розм’якшує забруднення, не надаючи негативного впливу на захисну плівку скла.
 • Ефективно відмивати забруднення розчином нашатирного спирту. Для цього потрібно приготувати розчин з 1 ст. л. нашатирного спирту, 1 ч. л. засоби для миття посуду. Очисний склад має концентрований запах аміаку, тому роботи краще проводити на свіжому повітрі або при відкритих вікнах. Очищення відбувається наступним чином: нанести засіб на губку і обробити їм пляма, залишити на 30-40 хвилин, видалити краплі клею канцелярським ножем. Залишки прибрати чистою губкою, змоченою у воді, натерти поверхню можна серветкою з мікрофібри.
 • Якщо поблизу не виявилося універсального очисника, то в якості альтернативи ще використовують уайт-спірит. Реалізація способу проста: ватний диск рясно змочити діючою речовиною, точково обробити забруднені місця. Залишити на 15-20 хвилин і знову ретельно протерти краплі. Як правило, після закінчення цього часу вони розмокають і їх видаляють за допомогою канцелярського ножа або леза від бритви. Замість уайт-спіриту, ще застосовують засіб для зняття лаку, очищений бензин, ацетон, розчинник і гас.
 • Рослинна олія є в кожному будинку, воно зможе виручити незабаром після утворення плями. Очищати краплі потрібно наступним чином: маслом змочити ватний диск і локально обробити забруднені місця, залишити не менш, ніж на 1 годину, клей розмокне і його без особливих зусиль можна видалити шпателем з пластику. Завершальний етап – протерти всю скляну поверхню чистою ганчіркою.
 • Рідке мило теж здатне впоратися з поставленим завданням. Реалізація методу наступна: набрати в ємність теплої води і змішати з рідким милом до утворення піни, змочити в розчині губку і протерти було забруднено поверхню. Далі, забруднення відтерти йоржиком для миття пляшок. Процедура не має згубного впливу на скло, тому очищати поверхню можна до повного видалення плям.
 • Неодноразово була відзначена ефективність засобу для зняття лаку. Якщо пляма клею ще свіже, то краще використовувати розчин з ацетоном у складі. Для застарілого плями краще застосовувати без нього. На ватний тампон наноситься активний компонент і протирається їм забруднену ділянку. Повторно наноситься засіб для зняття лаку до тих пір, поки сліди від клею не зникнуть повністю.

Для видалення слідів від клею ПВА використовують нашатирний спирт і бензин. Достатньо змочити ними м’яку ганчірку і локально обробити забруднене місце. Труднощів у виведенні плями виникнути не повинно.

Екстремальні методи очищення поверхонь

Якщо пляма застаріле і позбутися від нього не вдалося ні одним з перерахованих вище способів, необхідно звернути увагу на екстремальні методи. Варто відзначити, що прибігати до них слід лише в крайніх випадках, оскільки в процесі реалізації є висока ймовірність, що скло трісне:

 • Підпалювання спирту. Невелику кількість спирту наноситься локально на місце забруднення і підпалюється. Після того як вогонь згасне, розм’якшену клейову масу можна видалити за допомогою канцелярського ножа або леза. На завершення залишки прибираються м’якою ганчіркою або губкою, змоченою в чистій воді.
 • Нагрівання праскою або феном. Сліди клею від наклейки для автомобіля зазвичай видаляють таким способом: на забруднені місця направляється потік гарячого повітря. У міру обгорання клей легко віддаляється.

Ще одна досить поширена проблема — чим відмити руки від клею для лобового скла або будь-якої іншої скляної поверхні. Для видалення забруднень з шкіри використовують соняшникову олію, жирний крем або розчин уайт-спіриту, рідке мило або рідина для зняття лаку.

Під час виведення плям зі скла важливо дотримуватися правил особистої безпеки, оскільки майже всі склади досить агресивні. Щоб уникнути розвитку алергічної реакції або появи хімічних опіків, потрібно працювати в гумових рукавичках і респіраторі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради