Вибір генератора для дому і дачі: різновиди, плюси і мінуси, особливості використання

Людство далеко до того дня, коли найвіддаленіший будиночок у лісі буде мати свою лінію електропередач, а проводи не будуть рватися від вітру та падіння дерев. Генератори для дому та дачі — єдине спасіння, яке є безальтернативним в наші дні.

Види генераторів

Всі сучасні генератори базуються на ДВС. Крутний момент від двигуна передається на вал генератора, який виробляє струм. Агрегати діляться на дизельні і бензинові. Саме принцип займання горючої суміші і визначає їх властивості. Генератори можна класифікувати по потужності, типу напруги, габаритами, вагою. В перелік технічних характеристик входять:

  • мобільність;
  • гучність;
  • ресурс використання;
  • витрата палива;
  • ємність бака;
  • тривалість безперервної роботи.

vybor generatora dlya doma i dachi: raznovidnosti, plyusy i minusy, osobennosti ispolzovaniya4 Вибір генератора для дому і дачі: різновиди, плюси і мінуси, особливості використанняФото: kayrosblog.ru

Чим простіше пристрій — тим менше воно важить і займає місця. Всі генератори поділяються на переносні (інверторні) і класичні (рамні). Будь-який апарат, як і ДВС, може бути двотактним та чотиритактним: всі визначає потужність. Великі дизельні генератори часто мають рідинну систему охолодження, що ускладнює конструкцію.

Переваги і недоліки

Генератори дизельні переважні при цілорічній роботі, особливо якщо це будинок за містом. Подібні пристрої служать набагато довше, ніж бензинові. Дизельні генератори частіше доречні при виробленні напруги великої величини, всі потужні пристрої — дизельні ДВЗ. Для маленького будиночка з невеликою кількістю приладів краще використовувати агрегат на бензині. Серйозний апарат видає багато шуму, потребує продуманої примусової вентиляції.

Завжди викликають незручності вихлопні гази. У дизеля вони більш їдкі та виразні, хоча менш шкідливі. Чадний газ від карбюраторного ДВС менш противний, але більш небезпечний. Навіть установка на вулиці буде створювати дискомфорт, особливо в безвітряну погоду. Солярка дешевше: при значних навантаженнях Ви явно залишитеся у виграші. Але сам дизельний генератор коштує дорожче (від 20 тисяч рублів до мільйона). Всі вкладення швидко окупаються за серйозної завантаженні.

Генератори бензинові коштують від 3 до 50 тисяч рублів. Це пристрій легше запустити на морозі до мінус двадцять. Дизельний потрібно попередньо розігріти, вже при мінус п’яти будуть проблеми з пуском. Бензинові агрегати більш мобільні, їх можна легко переносити при необхідності. Таку техніку простіше використовувати в приміщенні. Але дизель здатний працювати більш тривалий час.

Грамотний вибір

Придбання цього пристрою заснований на обліку ряду факторів. Це ціна, габарити. Але головний показник — продуктивність. Якщо у вашому будиночку всього кілька приладів — немає потреби купувати дорогий і потужний генератор. Це нераціонально. Точно розрахувати потужність майбутнього помічника не складно: просто підсумуйте споживану потужність всіх пристроїв в будинку. До отриманого значення додайте 30% — це запас при пікових навантаженнях.

Значна частина будівель оснащена бензиновим гаджетом. Вони:

  • дешевше;
  • простіше;
  • компактніше;
  • краще заводиться в мороз.

Кілька порад

Будь-який технічний пристрій прослужить набагато довше, якщо ви доглядаєте за ним, проводите планове ТО, використовуєте якісне паливо. Не забувайте, що апарат коштує пристойних грошей, подбайте про надійне місце для установки. Приміщення повинне добре закриватися, бути провітрюваним, зручним у користуванні. Навіть якщо немає проблем з енергозабезпеченням — періодично запускайте пристрій. Від довгого простою техніка псується більше, ніж від роботи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради