Оформлення клумб на дачній ділянці за допомогою бордюрної стрічки: прості способи

Клумби, газони, живі огорожі, садові доріжки, декоративні композиції – все це елементи, укупі складові ландшафт присадибної ділянки. Щоб вони не зливалися в безформну масу, їх слід якимось чином розмежувати, і кращий спосіб зробити це – використовувати бордюрную стрічку. З її допомогою можна регулювати розростання кореневищних рослин, створювати підняті квітники і зонувати ділянку. Сад з нею виглядає доглянуто і красиво.

Навіщо потрібна бордюрна стрічка

Нехитре пристосування, що має вигляд смуги шириною 10 см, використовується в різних ситуаціях. Садова стрічка застосовується для обрамлення пішохідних доріжок з насипного матеріалу: гравій, щебінь, пісок. З одного боку невеликий бортик утримує наповнювач в межах доріжки, а з іншого не дає рослинності «захопити» стежку. Встановлений між газоном і квітником, садовий бордюр перешкоджає поширенню трави на клумбу.

oformlenie klumb na dachnom uchastke s pomoshhyu bordyurnojj lenty: prostye sposoby Оформлення клумб на дачній ділянці за допомогою бордюрної стрічки: прості способиФото: ru.hplants.com.ua

Де ще застосовується бордюрна стрічка:

  • створення моноклумбы на газоні;
  • пристрій піднятою клумби;
  • оформлення пристовбурового кола під деревом, чагарником;
  • захист ділянки від поширення порослі та повзучих кореневищ;
  • створення високих грядках у низинних місцях з надмірною кількістю вологи.

У будівництві також знайшлося застосування бордюрної стрічки. Її прокладають по периметру споруд для захисту фундаменту від вологи. В основному такий спосіб захищаються від вогкості допоміжні будівлі, наприклад, сарай, гараж, вуличний туалет, альтанка.

Переваги використання бордюрної смуги

Декоративне обрамлення виглядає дуже акуратно, тому ландшафт з бордюрної стрічкою привабливим з естетичної точки зору. Завдяки тому, що різні типи рослин не змішуються, квіткові композиції виглядають більш виразно.

За рослинністю і доріжками простіше доглядати. Газонна трава і швидко розростаються багаторічники не лізуть на «чужу» територію, тому не потрібно постійно регулювати їх зростання. Також легше боротися з бур’янами, так як вони теж не можуть перетнути кордон – заважає вкопана в грунт стрічка.

Під час поливів огорожу стримує вологу, не дозволяючи їй розтікатися за межі грядки, пристовбурового кола або клумби. Крім цього, грунт не розмивається дощами і залишається у відведених їй межах. Особливо це актуально на невеликих схилах, де потоки води сприяють пересуванню ґрунту вниз, спотворюють ділянку вимивинами.

Які бувають бордюрні стрічки

Садові бордюри виготовляються з пластику та металу. Пластикові стрічки володіють хорошою гнучкістю, тому з них можна зробити клумбу будь-якої конфігурації. Ширина смуги підбирається в залежності від її призначення. Якщо важливо створити перешкоду для кореневищних рослин, треба купити бордюр середньої висоти, близько 20 см. Для пристрою високої грядки або піднятою клумби підійде більш широка смуга, а для декоративного обрамлення квіткової композиції можна придбати стрічку шириною 12 див.

Випускається садовий бордюр різних кольорів, але найбільш поширений зелений і коричневий – він виглядає природно на тлі зелені і грунту. Якщо хочеться внести в композицію креатив, можна використовувати огородження помітною забарвлення: червоне, жовте, синє.

oformlenie klumb na dachnom uchastke s pomoshhyu bordyurnojj lenty: prostye sposoby1 Оформлення клумб на дачній ділянці за допомогою бордюрної стрічки: прості способиФото: sadrium.ru

Металеві бордюри бувають оцинковані, з полімерним та поліуретановим напиленням. Вони дорожче пластикових стрічок, але зате служать значно довше. Гарантований строк придатності якісної стрічки з поліуретановим покриттям близько 50 років. Оцинковані вироби можуть прослужити менше, до 20 років, а з полімерним напиленням 15 років. Але це все одно довше, ніж термін придатності пластику, який під дією мінусових температур, вологості і сонячних променів може зіпсуватися протягом 10 років.

Як монтувати садову стрічку

Існує два способи встановлення садових стрічки, з заглибленням і без. Хоча перший метод передбачає земляні роботи, він більш надійний і простий. Його застосовують, коли потрібно обмежити простір для кореневищних рослин. За пролягання лінії бордюру викопується канавка, глибина якої дорівнює висоті стрічки мінус 3-4 см, у неї встановлюється смуга, а простір, що залишився, знову засипається землею. Слід простежити, щоб кромка виступала над поверхнею рівномірно.

Якщо потрібно створити піднесену клумбу або грядку, бордюр монтується без заглиблення, а для його фіксації використовуються полімерні, дерев’яні або металеві кілочки. Їх вбивають у землю по траєкторії пролягання стрічки з кроком 50 см, а бордюр встановлюють таким чином, щоб кілочки виявилися з зовнішньої сторони огорожі. Після цього всередину клумби засипається грунт. Під її тиском смуга притискають до опор, тому її не обов’язково кріпити. Для надійності можна просто з’єднати кінці стрічки за допомогою будівельного степлера.

Кожну весну бордюрна стрічка оглядається і, якщо є необхідність, подправляется. Прополку, перекопування та інші роботи на ділянці слід проводити обережно, щоб садовим інструментом огорожа не пошкодилося і прослужила довше.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради