Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото

Волосся з красивою укладанням і правильно підібраною довжиною дозволяють людині підкреслити образ і індивідуальність. Серед різноманіття варіантів особливе місце займає стрижка драбинкою.

Унікальністю зачіски є те, що вона підходить для будь-якого типу волосся (тонкі, товсті, кучеряве) і не вимагає тривалого часу на укладку. Тому дозволити собі цю стрижку може будь-яка жінка і навіть оформити її вдома, знаючи як правильно підстригти волосся.

Переваги і недоліки самостійної стрижки в домашніх умовах

Перед вибором оформлення стрижки самостійно потрібно ознайомитися не тільки з плюсами проведення процедури, але і з мінусами.

0dc6d248c1df34904d7d8bb8650f3af0 Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото

Переваги Недоліки
Стрижку можна оформити в будь-який зручний час. Перший досвід стрижки може закінчитися невдачею.
Процедура відбувається безкоштовно, за умови наявності необхідних інструментів. Після закінчення процедури волосся можуть перебувати по всій кімнаті.
Можливість виправити на потрібну довжину самостійно. При підстригання самостійно можуть затікати руки, що вимагає більш тривалого часу оформлення стрижки.
Впевненість у стерильності інструментів, що використовуються. Якщо немає необхідного інвентарю, потрібна фінансова витрати на його придбання.
Можна проявити фантазію і створити унікальну стрижку. Для оформлення короткої стрижки потрібно набиратися досвіду.

Важливо перед початком проведення стрижки самостійно рекомендовано переглянути кілька варіантів техніки виконання.

Які інструменти знадобляться для самостійної стрижки

Як підстригти собі волосся драбинкою, і який інструмент буде потрібно, при виконанні стрижки самостійно, потрібно уточнювати до початку проведення процедури.

Список необхідного інвентарю:

 • Ножиці. Є основним інструментом. Потрібно заздалегідь визначити гостроту лез. Інакше прилад буде рвати, і перегинати волосся з-за чого стрижка буде виконана не якісно. Рекомендована довжина робочого полотна ножиць близько 10 див.d3f7030cecc4ebe8b144a7c87067129c Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото
 • Дзеркала. Для виконання стрижки потрібно 2 дзеркала середніх розмірів, щоб одночасно можна було бачити обличчя і потиличну частину. В ідеалі підходить трюмо з 3 дзеркалами.
 • Затискачі середніх розмірів. Вони потрібні для фіксування розділених волосся на зони.
 • Гумки для волосся. Важливо щоб вони були не розтягнутими і одночасно міцно фіксували волосся і легко знімалися.
 • Гребінець. Буде потрібно мінімум 3 види. З широкими зубцями для розчісування довгих і заплутаних волосся. Комбінована – одна половина гребінця заужена і складається з частих зубів, друга половина зубів рідше. Гребінець з хвостиком – потрібно для якісного розподілу волосся на зони.
 • Пульверизатор. Потрібно для змочування волосся в процесі стрижки.
 • Філіровочні ножиці. Використовуються переважно при окантовці для додання стрижці легкості.
 • Пеньюар перукаря або клейончасті накидка. Інакше волосся потраплять на шкіру і одяг. Усунути короткий состриженный волосся з них досить складно.
 • Пензлик або щітка для струшування волосся з обличчя і шиї.
 • Фен і кругла гребінець для виконання укладання волосся.

eb8cc8466b76b4118aaf776231e758a4 Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото

При виконанні деяких видів стрижок і окантовки може знадобитися гостра бритва (або филировочный ніж) і машинка для стрижки волосся.

Організація робочого місця

Заключною підготовкою до проведення стрижки є оформлення робочого місця:

 • дзеркала повинні стояти стійко або бути добре зафіксованими. Важливо, подстригающий повинен бачити одночасно і обличчя і потилицю;
 • освітлення повинно бути достатньо, щоб бачити неподстриженные пасма. Якщо є можливість вибрати комбіноване освітлення (лампи денного світла та освітлення з вікон);
 • температура в приміщенні повинна бути комфортною. При холоді в результаті ознобу неможливо добитися рівного зрізу. А при спеці волосся будуть прилипати до обличчя і шиї з-за потових виділень;
 • основні інструменти (ножиці, пульверизатор і гребінець) повинні знаходитися в легкому доступі;
 • невисокий стіл (можна табуретку) для розкладання інструментів;
 • табурет, бажано з обертовим шкіряним сидінням;
 • усунути предмети, що обмежують руху;
 • віник і совок підготувати заздалегідь, щоб не розтягувати зістрижене волосся по всьому приміщенню.

Виконувати стрижку краще в передпокої або в кімнаті з гладкою підлогою. Так як дрібні волосся важко усунути з паласу або з нерівностей на підлозі.

Підготовка волосся і вибір стрижки у формі особи, складності процесу

Як підстригти собі волосся драбинкою і як правильно підібрати довжину волосся, залежить від типу овалу обличчя, структури волосся і статури. У салонах краси стилістами стрижка підбирається не тільки за характеристикою волоса (тонкі, густі або кучеряве), але і за формою обличчя, щоб підкреслити достоїнства і приховати недоліки.

Типи овалу обличчя і рекомендовані стрижки:

Форма обличчя Рекомендовані стрижки і довжина
Овальна Дана форма вважається ідеальною, так як підходять будь-які стрижки. Але об’ємні стрижки з концентрацією волосся на маківці або довга густа чубчик можуть візуально збільшити овал, тому дані форми стрижок не рекомендовані.
Квадратна Рекомендовано підбирати стрижки згладжують кути особи (карі, каскад, драбинка). Чубок краще робити рвану або повітряну.
Кругла Для додання витягнутості особи і прикриття щік рекомендовані стрижки за плечі й довше (каскад, драбинка, Олена), А також асиметричні стрижки і косий проділ.
Трикутне Вибір стрижки залежить від того яка частина особи заужена, а яка розширена (лоб або підборіддя). Для приховування недоліків рекомендовано вибирати пишні або асиметричні стрижки з косими чубчиками.
Прямокутна Рекомендовані стрижки до плечей і коротше, для додання овального виду особі (карі, рівномірна стрижка або косий проділ).
Ромбовидное Рекомендовані асиметричні стрижки і довга чолка.

Визначити форму обличчя можна, провівши вимірювання самостійно або в салоні краси.

Вибір зачіски залежить від структури волосся:

 • при тонкому волоссі і малій густині рекомендовані стрижки каскад, каре або драбинка до плечей, а також короткі стрижки;
 • при товстому або середньому волосі і нормальної густоти вибір стрижки не обмежений;
 • при кучерявих волоссі рекомендовані стрижки від плечей і довше. Короткі зачіски вимагають особливої укладання, інакше можуть виглядати недбало.

Додатково вибір зачіски залежить від віку, росту і нюансів статури (відстовбурчені вуха, великий ніс, наявність шраму на обличчі).

31cc94cccef156a8bbe16e6a832c2242 Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото

Після вибору типу зачісці проводяться наступні процедури по підготовці волосся:

 • стрижку рекомендовано виконувати на чисті вологі волосся. Миття голови дозволяє повністю усунути сліди зачіски та інші вигини волоса;
 • ретельно розчесати волосся для усунення сплутаності;
 • при виконанні багатошарових стрижок волосся потрібно розділити на необхідні зони;
 • при визначенні довжини зрізу стежити, щоб волосся на прядки були прямими, не провисали і не були заплутаними;
 • при підсиханні волосся в процесі стрижки використовувати пульверизатор. Інакше пасма будуть підстрижені з різною довжиною;
 • якщо волосся дуже довгі, а планується коротка стрижка, то рекомендовано попередньо вкоротити волосся, зрізавши зайву довжину довільно.

Не рекомендовано проявляти фантазію в процесі створення стрижки, особливо при проведенні процедури новачками. найчастіше дана ініціатива вимагає надалі послуг перукаря.

Як рівно підстригти волосся самій собі в домашніх умовах. Покрокові інструкції

Підстригти собі волосся в домашніх умовах можна в різноманітних варіаціях. Важливо заздалегідь визначитися з видом стрижки, ознайомитися, як правильно розпочати процедуру і головне — знати відмінність основних стрижок (особливо каскаду від драбинки).

Рівняння кінчиків довгих волосся, усунення посічених кінців

Основною метою підстригання волосся є усунення посічених кінчиків, в результаті полегшується процес розчісування пасм.

9e189bcc3de81f54c7798b04725c5126 Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото

Методи зрізання посічених кінчиків у довгих волосся:

 • волосся ретельно розчесати і розділити на 2 частини (якщо волосся рідкі, то можна не розділяти). Розташувати пасма спереду. По черзі з кожної зрізати не більше 3 див. Розчесати волосся в природному положенні. При необхідності провести коригування довжини філірувальними ножицями. При подравнивании з поділом на 2 частини кінчики волосся будуть підстрижені у формі півкола;
 • закріпити на волоссі гумку на запланованому місці зрізу (бажано попросити чоловіка/друга або подругу). Зробити зріз по гумці. Можна відразу ж зробити філіровку;
 • з застосуванням декількох гумок. Волосся потрібно зібрати в хвіст, гумка повинна знаходитися не на потилиці, а по нижній крайової лінії росту волосся. Далі гумки потрібно фіксувати кожні 2 див. Стежити, щоб волосся розташовувалися прямо. Зістригати за останньою гумці. Відразу можна зробити філіровку.

Для усунення посічених кінчиків по всій довжині, потрібно волосся розділити на пасма, щоб можна було скрутити джгутики діаметром до 5 мм. Провести великим і вказівним пальцями по жгутика від низу до верху. Це дозволить виділити більшу частину пошкоджених кінчиків.

19e0835a95a923a69095b720a5b91331 Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото

Стирчать волоски (посічені мають більш світле забарвлення) потрібно зрізати ножицями. При такому способі довжина волосся змінюється не більш ніж на 1 див.

Як підстригти волосся драбинкою

Стрижка драбинка характеризується ступінчастим зрізом волосся по контуру.

Для її виконання в домашніх умовах потрібно:

 • Зволожити волосся, ретельно їх розчесати і зібрати в тугий пучок по нижній крайової лінії росту волосся. Закріпити другу гумку по необхідній довжині стрижки. Зробити зріз і філіровку.
 • Усунути гумки і розчесати волосся.
 • Розділити волосся горизонтально на фронтальну і потиличну зони. Потиличну частину волосся закріпити гумкою, вона далі стрижці не бере участь.
 • Фронтальну частину волосся розділити на 2 частини прямим або косим проділом.
 • Далі потрібно визначити, на якій висоті буде починатися драбинка. У класичному варіанті використовується від розрізу очей або від підборіддя.
 • Після визначення «висоти» драбинки потрібно ретельно розчесати проділ з одного боку і плавним рухом здійснювати стрижку волосся від очей/підборіддя до низу. Перевірити плавність переходу і наявність не зістрижених волосся.
 • Аналогічно зістригти волосся на другому боці.
 • Провести перевірку симетричності стрижки. Для цього потрібно розташуватися обличчям до дзеркала. І попрядно перевіряти довжину волосся з кожного боки одночасно. При необхідності провести коригування.e2375f6cdc08ae30d37f0a69645eb20a Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото
 • Зняти гумку з потиличної частини волосся. Зволожити і розчесати все волосся. Перевірити плавність переходу по всій стрижці, в тому числі і від фронтальної до потиличної області.
 • При бажанні можна оформити чубок. Способи стрижки розглянуті нижче.
 • У завершенні оформляється укладання.
 • Як підстригти об’ємно волосся по плечі

  Для оформлення стрижки за рівнем плечей, волосся потрібно зволожити і зробити наступні маніпуляції:

 • Виділити на маківці контрольну пасмо довжиною 5-8 див
 • Далі до неї по черзі потрібно підтягувати пасма під кутом в 90 градусів з маківки, потилиці і боків.
 • При бажанні можна зробити окантовку драбинкою від розрізу очей і оформлення чубчика. Стрижка буде мати каскадну форму.
 • Як підстригти короткі волосся самої

  Виконання короткої стрижки вимагає особливих навичок і акуратності, так як виправити цю зачіску досить складно навіть перукаря зі стажем.

  Класичний варіант виконання стрижки:

 • На нижній потиличній частині потрібно виділити контрольну пасмо.
 • Далі до цієї пасма накладається наступна з потиличної зони і стрижеться під кутом до голови в 90 градусів.
 • Методом пасмо за пасмом зістригати волосся на потиличній і фронтальної частини.
 • Аналогічним чином здійснюється стрижка на бічних частинах. Контрольна пасмо береться з маківки.
 • Після закінчення проводиться перевірка. Довжина волосся на рівні 90 градусів повинна бути однакова при горизонтальній, вертикальній і радіальної перевірці.
 • На завершення проводиться окантування чілки і скроневої частини. Вибір здійснюється індивідуально.
 • Рівномірна стрижка не потребує особливої укладанні і надає волоссю пишність.

  «Каскад»

  Каскадну стрижку в домашніх умовах може виконати навіть новачок.

  Процедура складається з наступних етапів:

 • Зволожити волосся і зібрати їх в пучок на лобі.
 • Зрізати кінчик хвоста на бажану довжину (можна для орієнтиру та зручності зрізу зібрати кінчик волосся додаткової гумкою).
 • Розпустити і розчесати волосся. Якщо довжина влаштовує, волосся знову потрібно зібрати в аналогічний пучок і перевірити рівність зрізу. Рекомендовано відразу зробити філіровку.
 • Якщо довжина вийшла більше, ніж задумано, то процедура зі зрізом кінчиків і перевіркою повторюється.56586b2097072532114ef34019fbea09 Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото
 • Якщо потрібна більш плавний перехід в стрижці, то волосся збираються в пучок на маківці. Кінчик потрібно зістригати під кутом до голови в 90 градусів. Перевірка проводиться аналогічно.
 • Додаткова окантовка і чубчик оформляються за бажанням.
 • Як самій собі зробити «Боб»

  Для оформлення стрижки «Боб» потрібно:

 • Розділити волосся на зони аналогічні при виконанні каре.
 • Оформити контрольну пасмо на скронево-бічної зоні і НЗЗ.
 • Здійснювати метод стрижки пасмо на пасмо. Важливо дотримати плавність переходу довжини волосся з НЗЗ до скронево-бічної зоні.
 • Тім’яна зона стрижеться після вибору проділу, аналогічно пасмо на пасмо.
 • Завершенням стрижки є усунення волосся з шиї за допомогою машинки.
 • Каре

  Каре є складною стрижкою і складається з наступних етапів:

 • Волосся потрібно розділити на основні зони: тім’яну, скронево-бічну, верхню потиличну зону (ВЗЗ), нижню потиличну зону (НЗЗ).
 • Оформлення стрижки проводиться з створення контрольної пасма в нижній потиличній зоні.
 • Далі методом пасмо на пасмо потрібно стригти послідовно: НЗЗ і ВЗЗ. Важливо намагатися робити кожну наступну пасмо довшою на 1 мм.
 • Скронево-бічної зони стрижуть аналогічним методом. Контрольна пасмо також (з якої починалася стрижка).0cc03bf5d9efcfaff15ebf74020f14dc Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото
 • Перед стрижкою тім’яної зони потрібно визначити проділ (прямий або косий). Контрольної пасмом є остання пасмо з скронево-бічної зони. Процес стрижки проводиться аналогічно.
 • Окантовка філірувальними ножицями здійснюється за бажанням.
 • Як красиво підстригти чубчик

  Як підстригти собі волосся драбинкою можна вивчити в спеціалізованій літературі або при перегляді відео. Завершальним етапом будь-якої стрижки є правильно оформлена чубчик.

  Подовжена пряма чубчик

  Для виконання прямої подовженою чубчика потрібно:

 • Виділити необхідної густоти пасмо і прибрати решта волосся затискачами, щоб вони не потрапляли при стрижці.
 • Розділити обрану пасмо на центральну і бічні.
 • Починати стрижку з центральної частини.
 • Волосся зволожити і відтягувати під кутом в 900 градусів до лоба. Здійснити зріз.
 • Рівняючись на центральну частину зрізати волосся з бічних пасм.
 • У завершенні зробити філіровку.
 • Повітряна чубчик

  Процес виконання стрижки:

  63d37a15ad963594bcb33c66ba4c883d Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото

 • Виділити пасмо волосся і захистити її від основної маси волосся.
 • Розділити волосся на 3 частини (верхня, середня і нижня).
 • Здійснювати стрижку методом пасмо на пасмо починаючи з нижньої частини.
 • При состригании середньої і верхньої пасм збільшувати довжину на 1 мм.
 • При бажанні можна здійснити філіровку.
 • Подовжена коса чілка

  Для виконання подовженою чубчика потрібно виконати аналогічні маніпуляції при стрижці подовженою чубчика. Тільки контрольна пасмо береться з правого або лівого боку. Далі проводиться стрижка на подовження. Рекомендовано завершення провести філіровку.

  Рвана чолка

  Для виконання рваною чубчика потрібно під час надання окантовки використовувати филировочный ніж або ножиці і виробляти проріджування в 1 см від кінчиків пасм. Можна провести процедуру звичайними ножицями. Для цього їх потрібно тримати під кутом 45 градусів до чубку і виробляти зрізу глибиною в 1 див.

  Стрижка самій собі під машинку

  Як підстригти собі волосся драбинкою або зробити коротку стрижку з застосуванням машинки для волосся, краще всього освоїти на курсах перукарів.

  8b042b8b19a8125cca9827fbcff1e283 Як підстригти собі волосся драбинкою, рівне ззаду в домашніх умовах. Фото

  Нюанси оформлення стрижки машинкою:

  • стрижка виконується тільки на сухі волосся. Вони легше піддаються процедурі, і знижується ймовірність попадання вологи в машинку;
  • перед початком стрижки волосся умовно розділити на тім’яну, потиличну і 2 скроневі зони;
  • починати стрижку з найдовшою насадки виробляючи руху проти росту волосся;
  • змінити насадки для зменшення довжини волосся на НЗЗ й височно-бічної зон.

  Для виконання окантовки рекомендовано використовувати найменшу насадку або без неї. Важливо проводити рухи плавно знизу вгору.

  Підстригти собі чубок або виконати драбинку можна і в домашніх умовах. За умови наявності необхідного інвентарю і після ознайомлення техніки виконання процедур. Як і з чого починати стрижки можна дізнатися зі спеціалізованої літератури і відео. Також важливо вміти не тільки правильно стригти, але і вміти доглядати за волоссям.

  Відео про виконання стильної стрижки в домашніх умовах

  Як підстригти самостійно довге волосся:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради