Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Професіонали використовують тільки якісні інструменти для манікюру. Початківцям майстрам важливо знати, які інструменти повинні бути в наборі, як їх використовувати, і які виробники вже заслужили довіру своїх клієнтів.

Відмінності та переваги професійних інструментів для манікюру і педикюру

Інструменти для професійного манікюру і педикюру повинні бути надійними і якісними. Від їх характеристик залежить зручність і ефективність обробки нігтів.

Відмінні риси професійних інструментів:

 • Вони зроблені з дорогої медичної сталі, яка не піддається впливу вологи і появи корозії.
 • Ріжучі леза гостро заточені і не мають відколів і нерівностей.
 • Не вимагають частого заточування, довго залишаються гострими.
 • Всі з’єднання міцні і надійні.
 • Інструменти зручно лежать в руці, ними легко користуватися самостійно.
 • Плавний хід дозволяє обережно працювати з пальцями.

28aea87dd8ee96d0a20b193047d074dc Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилкиУ статті детально розглянуті всі необхідні інструменти для професійного манікюру.

Хороші інструменти мають привабливий зовнішній вигляд. Деякі виробники випускають комплекти з металів з кольоровим напиленням.

Ручні інструменти для професійного манікюру та педикюру

Інструменти для професійного манікюру і педикюру досвідчені нейл майстри рекомендують купувати окремо. В манікюрних наборів невідомих марок часто попадаються браковані інструменти, а половина з них не використовується в домашніх умовах.

Купуючи по 1 предмету, можна зібрати власний набір, де будуть тільки якісні і потрібні прилади. Нижче докладно описані інструменти для обрізного манікюру, які бажано придбати починаючому майстрові, а також мати в домашньому наборі.

Шабери

Шабером зрізають відросла тонку кутикулу і шкіру в основі нігтя. Цим інструментом видаляють задирки, а також бруд вичищають з бічних сторін нігтів. Шабери можуть відрізнятися за видами.

Односторонні Мають лезо тільки з 1 сторони.
Двосторонні З 1 сторони ножа, а з іншого лопатка для зрушування кутикули.
З силіконовим наконечником Допомагає захистити нігтьову пластину від випадкової травми.

Інструмент виглядає як невеликий ніж на тонкій ручці. Середина рукоятки має шорстку поверхню, щоб метал не ковзав в руці. Лезо витягнутої, трохи округлої форми. Розмір шаберов в довжину – 8-15 см Довжина леза – 1-1,5 см.

6d2f8e4b2a8b54c7270bb3bd3f9aedf5 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Зарекомендували себе марки:

 • Сталекс Expert P7 – це двосторонній шабер з медичної сталі. Довжина – 13 див.
 • Zinger Z-26-SH-Salon – ще 1 двосторонній інструменту. Лезо має скошену форму, а лопатка для кутикули довга і широка.

Середня ціна інструменту – 250 руб.

Пушери

Ці інструменти схожі на шабери. Недосвідчені майстри плутають назви. У пушеров немає леза. Їх використовують для того, щоб зсувати кутикули з нігтьової пластини, тому пушер – це лопатка.

Які види пушеров бувають:

Односторонні і двосторонні Лопатка може розташовуватися з 1 або 2-решт.
Педикюрний пушер Більш широкий і плоский.
Загнутий Підходить не тільки для зрушування шкіри, але і для зняття старого лаку.

783620fe65330ff1408cc5c862e68c85 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Пушер схожий на шаббер. Поняття стали «зростатися» і плутатися, тому що багато виробників випускають двосторонні інструменти, де є і лопатка, і лезо.

Зазвичай шабер використовують відразу після роботи з пушер, тому ці інструменти зручно об’єднали. Їх стандартний розмір – 13 см в довжину. Ширина лопатки від 3 до 10 мм.

Популярні торгові марки:

 • RuNail, RU-0152. Двосторонній інструмент з педікюрній лопаткою і лезом.
 • ORLY, Gel Fx Pusher & Remover. Односторонній пушер з загнутою лопаткою.
 • RuNail, RU-0153. Двосторонній, з лопаткою для кутикули і гострим кінцем для видалення наросла шкіри.

Середня ціна – 200 руб. Пушер ORLY, Gel Fx Pusher & Remover дорогий, коштує – 900 руб.

Тримери

Цей інструмент потрібен для зрізання ороговілої шкіри в основі нігтя, а також для видалення тонкої плівки між нігтем і кутикулою.

Тримери поділяються на 2 види:

Односторонній Лезо тільки з 1 сторони.
Двосторонній З іншого боку, має лопатку, що нагадує пушер.

32da3ad17bfbd2c0fc5381e3fe0710d0 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Пристрій виглядає як латинська літера v. Леза заточені зсередини. Між ними є напівкругла улоговинка, з допомогою якої кутикула легко зрізається.

Форма леза має довгасту форму, щоб забезпечити щільне прилягання до основи нігтя. Важливо, щоб інструмент завжди був гострим, тому що затупившийся тример наносити травми і рве шкіру, утворюючи задирки.

Популярні бренди:

 • Kaizer – інструмент односторонній з пластиковою ручкою, на кінці якої є лопатка для зрушування кутикули.
 • Zinger – має широку ручку з пластику. З одного боку, V-подібний тример, а з іншого широка педикюрная лопатка.
 • Lady Victory – односторонній інструмент з цільної металевою ручкою.

Середня ціна інструменту від 90 до 250 руб.

Твизеры

Це ножиці-щипці. Вони призначені для видалення задирок і сильно отросшей кутикули. Інструмент представлений тільки в одному виді. На кінці є перекрашивающиеся леза, з гострими кінцями, як у манікюрних ножиць. Ручка пристрою зроблена у вигляді півкола з гнучких металевих пластинок.

Такий держатель забезпечуючи плавний хід лез, що дозволяє акуратно зрізати зайве з пальців. Посередині є обмежувач, що перешкоджає надмірно сильному натисненні. З боків ручки приладу мають рифлену поверхню, яка не дозволяє пальцях зісковзувати. Довжина ножиць – 120 мм, леза – 14-16 мм, ширина 2-3 мм.

97404f6e4bed17b33ae327a983114126 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Відомі марки:

 • Silver star АТ-907.
 • EXPERT 90 TYPE 1.
 • YOKO.
 • Metzger ЗЅ-908-D.

Середня вартість від 250 руб. Дорогі твизеры коштують від 800 руб.

Сокирки

Топірцями зчищають старе лакове покриття, видаляють бруд і зрізають тонкий наріст шкіри на нігтях. Ще ці інструменти використовують для роботи з нігтями, пошкодженими грибковими бактеріями. Товстий шар ороговілого кератину легко зрізати тільки таким приладом.

Існує 2 виду сокирок:

Односторонні Мають 1 лезо.
Двосторонні Суміщені з шабером з іншого кінця.

a3ac4b002f5fc6576c165b29c90cb213 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Від шабера топірці відрізняються видом леза. Воно має прямий рівний край, з загостреними кутами. Щоб користуватися цим інструментом, потрібен навик. При сильному тиску на лезо є ризик сильно зрізати нігтьову пластину. Довжина інструменту приблизно 12 см. Ширина леза – 1, 5 див.

Зарекомендували себе марки:

 • YOKO.
 • Zinger.
 • ruNail.

Приблизна вартість сокири – 200 руб.

Ножиці

Ножицями можна зрізати зайву шкіру, а також вкорочувати нігтьову пластину.

Інструмент ділиться на 3 типу:

Для шкіри Має тонкі, трохи вигнуті леза.
Для нігтів Леза товщі, довгасті або прості.
Універсальні Лезо пряме, середньої товщини.

Середня довжина інструменту – 10 див. Ручки металеві з округлими отворами для пальців. Перед тим як використовувати ножиці для кутикул, шкіру піднімають пушер. Потім відкривають леза і кладуть на підставу нігтя. Зайве зрізують.

c8731cda3f5e59ee872f4141aa1a6ed8 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Щоб обрізати нігті, ножиці мають увігнутою стороною на край пластини. Зрізають ніготь тонким шаром. Якщо потрібно прибрати велику довжину, не рекомендується починати відразу з місця бажаної довжини. Таким чином, ніготь може обламатися.

Популярні торгові марки:

 • Metzger, NS-1/3-S(CVD). Це прилад для зрізання нігтів.
 • Rhein Enterprises, № 1090. Універсальні ножиці зігнутої форми.
 • Yoko, Y SN 102. Інструмент для видалення кутикули.

Ціна приладів залежить від бренду і може варіюватися від 300 до 900 руб.

Кніпсери

Цей інструмент потрібен для зрізання нігтьової пластини. Нейл майстри рекомендують його дівчатам з тонкими і шаруванням нігтями. Леза книпсера зрізають ніготь рівному, за один клік. Тиск при цьому поширюється на всю лінію зрізу, не дозволяючи нігтя зламатися.

Цей прилад не має різновидів. Іноді в деяких моделях присутня висувна пилочка для нігтів. Довжина інструменту – 8-10 см. Ширина леза – 1, 1,5 див.

ce4b80fc81f41fa0cf47cb92dd1814cd Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Популярні бренди:

 • Zinger – Простий пристрій з крутиться плоскою ручкою.
 • Victorinox – щипці з пилкою.
 • Solingen – щипці з вигнутою ручкою.

Середня ціна 170 – 500 руб. Існує фірма, що випускає книперсы для немовлят. Щипці Bailey оснащені пластмасовою ручкою з утримувачем у вигляді кільця. Лезо трохи вужче, ніж у стандартних приладів.

Пилки

За допомогою пилки нігтям надають правильну форму, а також злегка вкорочують довжину пластини. Інструменти розрізняються по зернистості і матеріалу, з якого вони виготовлені.

З чого роблять пилки для нігтів:

 • Картон.
 • Пластик.
 • Скло.
 • Кераміка.
 • Метал.

Існую алмазні пили, їх ще називають лазерними. Такий інструмент використовують не тільки для підпилювання нігтів, але і для видалення кутикули.

31847b8dc5e4eb089b4784d2bd34d477 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Види пилок по зернистості:

Одиниця виміру – грит Призначення
50-110 Жорсткі пилки для нарощених нігтів.
115-240 Підходить для обробки нігтів, уражених грибковими інфекціями.
250 Вважається універсальним варіантом, придатним для натуральних і штучних пластин.
260-300 Для шліфування нігтів.

Форма інструментів може бути різноманітною. Найпопулярніші: плоскі пилки, бруски, бумеранги.

Відомі марки:

 • Scholl.
 • Zinger Fe 0505.
 • Velganza Glass Nail Shiner Vel3.
 • TNL.

Ціна залежить від матеріалу та зернистості інструменту і може варіюватися від 100 до 700 руб.

Кюретки

Ці інструменти потрібні для роботи з нігтями. Мають схильність вростати в шкіру з боків. Крім того, кюреткой вичищають бруд з-під нігтів і зрушують ороговілу кутикулу.

175273f3e42952572d0919dca80a6afa Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Види інструментів:

Для манікюру Робоча поверхня вузька
Для педикюру Кінці широкі, мають рифлену поверхню.

Пристосування зовні нагадує двосторонній шабер. Одному кінці знаходиться вигнута голка з круглим кінчиком, а з іншого наконечник з круглої лопаткою. Голкою можна вичищати бруд і піднімати нігті вростають для обробки. Лопаткою зсувають шкіру в бік. Довжина інструменту 10-12 див.

Популярні бренди:

 • Zinger.
 • ruNail.
 • Solingen.

Середня ціна інструменту – 90-300 руб.

Бафи

Бафи – це м’які пилки, яким шліфують поверхню нігтя і знімають з них тонкий шар, перед нанесенням гель-лаку. Форма інструменту може бути брусковой або плоскою.

Бафи можуть бути 3 видів:

 • Замшеві.
 • Тканинні.
 • Пенополіетиленові.

3d58d058054b87759a8f737b941d6fb0 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Інструменти мають різну зернистість:

Одиниця виміру – грит Призначення
60-80 Для опіла штучних нігтів.
90-170 Для натуральних нігтів.
190-270 Для зняття тонкого шару з поверхні нігтя.
Від 300 і вище Для шліфування пластини.

Брускові бафи мають 4 сторони, на кожній з яких є маркування. На кожному торці розташований матеріал різної зернистості. Це зручно, тому що не потрібно постійно шукати підходящий інструмент.

Відомі марки:

 • IRISK.
 • ATIS.
 • HALF GREY Kodi.

Ціна інструменту варіюється від 70 до 500 руб.

Пінцети

Пінцети потрібні для роботи із дизайном нігтів. Ними захоплюють і накладають дрібні предмети декору (стрази, намистини, фольгу). Інструмент розрізняється за формою.

Прямий Потрібен для захоплення дрібних деталей.
Зворотний Використовують для нарощування як шаблон для створення рівного краю нігтя.
Вигнутий Універсальний предмет. Можна використовувати як прямий і як зворотний.

Пінцети роблять з нержавіючої сталі з пластиковими ручками або з рифленою поверхнею в тому місці, де потрібно тримати інструмент.

49c656486b0b8b13f6cfb445ab20c848 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Знамениті виробники:

 • GERMANY, # S-09G – прямий пінцет.
 • Staleks – зворотний пінцет.
 • Zinger B-5561-S – пінцет вигнутий.

Середня ціна 90 – 500 руб.

Лопатки

Лопатками користуються також як пушерами. Інструмент односторонній, може бути виготовлений із пластику, дерева або металу. Кінці маю округлу або трохи загострену форму. Різновидів немає. Довжина приладу – 10-15 див.

Популярні виробники:

 • Zinger.
 • ruNail.
 • Scholl.

Ціна варіюється від 90 до 400 руб.

Дотси

Це інструмент для створення малюнків на нігтях. Наконечник має форму голки з маленькою кулькою на кінці. Така конструкція дозволяє робити рівні точки і пунктирні лінії на нігтях. Інструмент представлений у вигляді 1, єдина відмінність різних марок – матеріал виготовлення ручки і ширина кульки з номерами від 1 до 3.

22d0942b521181973a23c02cab59fd90 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Знамениті марки:

 • Queen fair.
 • JessNail.
 • RuNail.

Середня ціна – від 90 до 450 руб.

Професійні манікюрні набори

Інструменти для професійного манікюру і педикюру можна придбати в наборі. Досвідчені нейл майстри рекомендують купувати набори відомих виробників. У таблиці нижче описані найбільш популярні марки з утриманням та орієнтовною ціною.

Назва Вміст Ціна
ZINGER Прямий пінцет, двосторонній шабер, щипці для кутикули, металева пилка, ножиці універсальні. Від 1900 руб.
Metzger MS-3957 Металева пилка, ножиці для нігтів, твизер, прямий пінцет, пушер з топірцем, тример з пластиковою ручкою. Від 1200 руб.
QVS Твизеры для манікюру і педикюру, металева пилка, прямий пінцет. Від 300 руб.
Zinger zMs Z-3 S-PVC Ножиці для шкіри, металева пилка, прямий пінцет. Від 500 руб.
Staleks Multi Універсальні ножиці, щипці для кутикули, твизер, металева пилка, прямий пінцет, пушер з топірцем. Від 2500 руб.

В комплекті до наборів йдуть міцні футляри для зберігання.

Машинки та інші апарати

Інструменти для манікюру можуть бути апаратними. Спеціальними машинками користуються професіонали в салонах, але для домашнього користування є спеціальні прилади з мінімальною комплектацією.

Можна купувати пристрої як з вбудованим акумулятором, так і з блоком живлення працюючим від мережі. Всі змінні насадки і можуть використовуватися для різних цілей.

54efb609e927ba3465ea5e2dc14082ff Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

У стандартний набір входять:

 • Бафи для шліфування.
 • Наконечник для видалення кутикули.
 • Щітки для видалення пилу після опіла.
 • М’яка насадка для усунення задирок.

Професіонали радять звернути увагу на 3 перевірених виробників апаратів для манікюру:

 • MAXWELL.
 • Scarlett.
 • VITEK.

Ці машинки мають всі необхідні комплектуючі для оформлення нігтів в домашніх умовах. Ціни від 2000 до 5000 руб.

Принцип роботи: насадки надягають на спеціальний вал. Після включення машинки. Вал починає обертатися і крутити насадки за годинниковою стрілкою з тією швидкістю, яку обере майстер. Робота виходить швидше і ефективніше, ніж вручну.

Прилади для дезінфекції

Обробляти спиртом інструменти недостатньо. Важливо мати спеціальний прилад, який допоможе повністю знезаразити весь набір.

3bc52032df93713d369598f2806dac51 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Для домашнього використання підходять наступні апарати:

 • Сухожарова шафа.
 • Автоклав.
 • Гласперленовый стерилізатор.

У сухожарочном шафі інструменти обробляються за допомогою високої температури протягом 30 хв. На спеціальний лоток за допомогою пінцета вигладжують всі прилади і встановлюють температуру від 110 до 180 градусів. Всі мікроби гинуть.

Автоклав працює на основі гарячого пара. Інструменти аналогічно викладають в піддон, майстер встановлює температуру на 150 градусів. Обробка триває 30-40 хв.

Гласперленовый стерилізатор наповнений дрібними скляними кульками, які нагріваються до 250 градусів за 20 секунд. Цей апарат зручний тим, що мобільний. Його легко можна взяти в поїздку. Важливо при використанні стежити, щоб всі деталі, які потрібно продезінфікувати опускалися в кульки повністю. Вважається, що такий апарат, найбільш підходящий для роботи з клієнтами на дому.

Інші засоби і засоби

Інструменти для професійного манікюру і педикюру повинні містити всі вищеописані пристосування.

Окрім цього, в комплект для роботи з нігтями входять:

 • Інструменти для створення малюнка на нігтях.
 • Масла і крему для зволоження шкіри рук.
 • Ємність для ванночок.
 • Знежирювачі, топові та базові покриття.
 • Гель-лаки та звичайні лаки.
 • Кисті для малюнків, наклейки, стрази та інше.
 • Серветки, просочені спиртом.
 • Ватні палички та диски.

870822c70612539a474b1c3b6b4daf34 Інструменти та апарати для професійного манікюру та педикюру: машинки, фрези, щипці, пилки

Кожен майстер вибирає зручну для нього техніку виконання манікюру: ручну або апаратну. Від вибору техніки залежить набори для манікюру.

Поради щодо вибору пристосувань і пристроїв для манікюру і педикюру

Щоб інструменти і пристосування служили довго, купуючи їх потрібно слідувати декільком правилам.

 • Перед покупкою потрібно оглянути прилад або весь набір інструментів. Перевірити на наявність сколів або подряпин. Неякісні прилади швидко прийдуть в непридатність.
 • Перевірити гостроту лез і якість сталі, чим воно нижче, тим частіше доведеться точити інструмент.
 • Вибираючи апарат для манікюру, потрібно перевірити наскільки рівно крутяться насадки. Важливо, щоб обертовий вал не відкланявся в сторони.

Інструменти для манікюру і педикюру повинні бути якісними. Не варто скупитися, якщо ціна трохи завищена. Дешеві і невідомими виробники рідко виготовляють надійні прилади. Використовуючи хороший інструмент, навіть початківець майстер зможе зробити професійний манікюр.

Відео про інструменти для манікюру

Як вибрати манікюрні інструменти:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради