Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Правильне поєднання кольорів в одязі — важливий аспект складання гардероба сучасної жінки. Вибір колірної палітри може розповісти багато про внутрішній світ, характер і смаки людини, робити те чи інше враження на оточуючих. У нинішньому сезоні популярним є фіолетовий і всі його відтінки.

Значення кольору і його психологічне сприйняття

Назва кольору походить від латинського слова «viola» (фіалка). По суті це симбіоз 2-х діаметрально протилежних кольорів: спокійного синього і енергійного червоного. На думку психологів, переважання першого надає образу якоїсь владності, а другого – заспокоєння.

4b3f3ddb306625dcc426540989a8d896 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Глибока насиченість фіолетовими відтінками може викликати пригніченість настрою, а світлими – сприятливо впливати на нього і зір. Серед різноманіття кольорів цей колір вважається символом респектабельності, величі, мудрості, помірності, відмови від буденності.

Фіолетовий — один з найбільш таємничих, містичних забарвлень в багатоликої колірній палітрі. Не випадково він був присутній в одязі кардиналів, чаклунів, магів. У реальному сучасності, на думку психологів, колористів він імпонує творцям з нестандартним уявою.

Люди, які інтуїтивно вибирають цей колір, немов посилають сигнал оточуючим про свій характер, прагнення, фантазії. Його шанувальники поряд з бажанням бути зачарованими, жадають володіння, чаклунства.

А неприйняття фіолетових тонів свідчить про прагнення до більш ясним, земним взаємин. Грамотне використання цього містичного, імпозантного кольору дозволяє оточуючим асоціювати його носія з аристократизмом, креативністю, елегантністю, високою духовністю.

dc5be65535d43a0ea52cc80951dd2e8c Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетовогоІгнорування окремих нюансів підбору кольорової гами здатні викликати негативні емоції оточуючих і сприйматися як зарозумілість, претензійність, печаль.

Кому підходить фіолетовий колір кольоротипу зовнішності

Використовуючи фіолетовий колір в одязі, макіяжі, слід враховувати, як це поєднується з конкретними особливостями людини. Мається на увазі, перш за все, кольоротип зовнішності, що визначаються за кольором шкіри, очей і волосся.

Кожному з них, дотримуючись законів природи, на думку стилістів і дизайнерів, повинна відповідати колірна палітра гардеробу. Дотримання цих правил дозволяє вигідно використовувати широку гаму фіолетових відтінків, справляти на оточуючих саме сприятливе враження.

Особливості комбінацій по кольоротипу зовнішності:

  • «Весна» відрізняється світлим кольором волосся; персикової, прозорою і часто веснянкуватою шкірою; зеленими, блакитними, світло-карими очима. Тут доречні фіолетові світлі теплі відтінки (сірі, аметистові, ніжно-червоні). Їх добре доповнювати золотими прикрасами, створюють воістину королівський спосіб.9453dade7581546da64dce8d1f922995 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового
  • «Літо» – найбільш поширений тип зовнішності. Йому властиві темні/світло-русяве волосся, шкіра молочного кольору або з холодним відтінком, очі світлі. В цьому випадку слід використовувати холодні, яскраві фіолетові, сині, фіалкові тони фіолетового кольору в одязі. Вони органічно поєднуються з аксесуарами з таких матеріалів, як білий метал, сплави зеленого, бірюзового кольору.

c2309b8149e70d5b6b3a6485371c8aff Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

  • «Осінь» характеризують золотистий колір шкіри; руді, каштанове волосся; зеленувато-бурштинові, блакитні, карі очі. Тут підходять насичені теплі тони зрілих ягід (слива, ожина, чорниця тощо). Вони органічно виглядають в тандемі з біжутерією мідної, жовтої, помаранчевої, теракотової палітри.f2dd7f3fdac57b27b739d736663caba6 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового
  • «Зима» вважається найбільш яскравим, контрастним, сексуальним кольоротипом. До нього відносяться брюнетки зі пекучо-смоляним волоссям, смаглявою або «фарфорово»-білою шкірою. Колір очей може бути зеленим, холодно-синім, темно-карим. Представники цього типу чудово виглядають в одязі насичених холодних тонів, які поєднуються з яскравими червоними, фіялковими, синіми відтінками. Її вигідно відтіняють прикраси з перлів, срібла, надаючи вигляду неповторності.

5b5db46513236b4493bece447bfc7afe Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетовогоВажливо пам’ятати! Насиченість забарвлення повинна бути прямо протилежній по відношенню до кольору шкіри і волосся.

Основні популярні відтінки фіолетового

«Температура» фіолетового кольору залежить від ступеня поєднання його пігментів з іншими тонами, як в одязі, так і аксесуарах. Переважання синьої фарби ставить його в число холодних тонів. При більшій кількості червоного – колір «теплішає».

8834c0b7c5cf302a3f909bd775962c7c Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Однакові пропорції фарбування дозволяють досягати нейтральних відтінків. Слід пам’ятати, що саме відтінки, півтони, вигадливо змішані кольори часто роблять погоду в створенні гармонійного образу.

Цей колір має багатющу гаму понад 200 тонів, починаючи від ніжно-пастельних до насичено-темних. Серед цього різноманіття можна умовно виділити найбільш популярні.

Бузковий

Цей легкий прозорий колір бузку з ніжною, м’якою палітрою асоціюється з весняним, літнім часом року. Його нейтральний відтінок – результат змішування синього і червоного кольорів з переважанням останнього.47ecadace0a717a1f15cf3c81eb22fda Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Аметистовий

Колір визначається як помірно пурпурний. Назва цього прагматичного відтінку походить від найменування найдорожчою різновиди кварцу – аметисту. У перекладі з грецької мови означає «розважливість, тверезе мислення». Він, подібно до однойменного каменю, здатний грати відтінками в різних умовах денного і вечірнього освітлення.

Баклажановий

Насичений, глибокий відтінок нагадує забарвлення поширених овочів – баклажани.

31dd9993930c396658f8c13fa88d4718 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Він є своєрідним відображенням чутливості, вразливості, залежно від сторонньої думки.

Індиго

Цей відтінок знаходиться в спектрі кольорів між фіолетовим і синім кольорами. Своєю назвою він зобов’язаний рослині, що живе в Індії

Лавандовий

Відрізняється особливою вишуканістю, романтичністю, немов підкреслює ніжність, витонченість натури своїх шанувальниць. Має прямі асоціації з тендітної, але стійкою до всіх негараздів гірської лавандою.769c01deb8d454e41f3c5bb8d86342e7 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Пурпурний

Синонімом цього слова в давньоруській мові є «багряний». Цей насичений енергетикою колір здавна символізує велич духу, вищу владу і одночасно – розпуста, хіть. Цей колір – ідеальний варіант для вечірніх нарядів. Шати в цьому тоні імпонують сильним і зухвалим натурам.

Фіолетовий як базовий, і як додаток до інших кольорів

Важливо правильно визначити який колір буде в одязі базовим, а який –комплементарним (додатковим, контрастним) і наскільки він органічно поєднується з фіолетовим. Адже цей виразний колір глибокий вимагає дотримання почуття міри. Його надмірність може виглядати по-чудернацьки, неприродно, навіювати тугу, а несумісність тонів – еклектично.

Створення класичного, благородного вигляду можливо за рахунок доповнення фіолетового кольору іншими тонами. Це можуть бути різні акценти в одязі, взутті, аксесуарах (шалик, сумочка, пояс, прикраси тощо).

Залежно від цільового призначення одягу необхідно дотримуватися їх пропорції. Серед найбільш вдалих композицій є поєднання базового фіолетового з доповненнями світлими тонами.

Поєднання зі світлими тонами:

  • білий колір – безпрограшний варіант для ділової та романтичного нарядів;
  • нейтральні світлою-бежевий колір сприяє пом’якшенню фіолетовою яскравості;
  • жовта палітра повинна використовуватися обережно в якості аксесуарів (браслет, пояс, обідок, кільце);
  • чорний колір, подібно білому, може виступати абсолютної базою і доповненням;
  • насичено-сині, бірюзові тони аксесуарів підходять для нарядів темноволосих дівчат.

Правила поєднання фіолетового з іншими в колористиці

Одягання одяг одних фіолетових тонів може створити сумний, похмурий образ. Тому дуже актуально знати з яким кольором він поєднується найкращим чином. Найбільш популярними є наступні поєднання.

Фіолетовий і білий

Фіолетово-біла варіація відрізняється яскравістю, контрастністю і, одночасно, стриманістю і спокоєм. Вона дуже актуальна для ділових людей. Це може бути кольоровою низ, білий верх.

52b1c6d9a38d3eab384fe54edc39f0a7 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Молодята також використовують фіолетові аксесуари-вкраплення в білосніжне вбрання і виглядає це дуже святково!

Фіолетовий і чорний

Такий елегантний тандем – не тільки чудова комбінація для виходу в світ, але і класика стилю офісних працівників. Він вписується в правила дрес-коду, підходить для ділових зустрічей, вечері в ресторані і т. п.

8ebb14e40aa29bbe79c415613a6f84f5 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Ефектно виглядає комбінування яскраво насиченого фіалкового/бузкового верху і чорного низу або навпаки. Розбавити темні відтінки можна жовтої, блакитної взуттям, а також аксесуарами з срібла, золота. Досить елегантно виглядає легкий шарфик цих відтінків.

Фіолетовий і червоний

Ефектне фіолетово-червоне – це контрастне поєднання тонів. Червоний колір підсилює вплив жіночних бузкових відтінків.

ac922f58cbe9f784b8b8ba670bcf6ee4 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Їх з’єднання додає образу загадкової сексуальності. Воно виділяє людину і притягує увагу оточуючих. Тому його часто вибирають фатальні жінки, що прагнуть виглядати чарівно і спокусливо.

Фіолетовий і зелений

Поєднання холодного фіолетового і теплого зеленого відтінків – це єдність протилежностей. Така комбінація часто зустрічається в природі.

a7f9e1de8cd5ca2a139135bded1c08a6 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

При виборі гами одягу варто орієнтуватися на кольоротип зовнішності. Для «Весни», «Осені» варто вибирати теплі зелені відтінки (молода листя, зелене яблуко тощо). А «Зими», «Літа» імпонують холодні тони смарагдові, нефритові, темно-зелені відтінки.

Фіолетовий і коричневий

Ці 2 кольори дуже гармонійні, що обумовлено єдиній колірній основою. Проте в коричневому присутній ще і жовтий відтінок.

e13e6119edd90372b062e51e89095f07 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Найбільш вишукано поєднуються чорничний і шоколадний відтінки. Цей дует підходить для всіх цветотипов зовнішності.

Фіолетовий і бежевий

Завдяки бежевим відтінкам фіолетовий колір візуально набуває особливу ніжність, теплоту, затишок. Їх поєднання підходить для ділового одягу, вечірніх, коктейльних суконь. Особливо цікаво виглядають варіації з червонуватими відтінками фіолетового кольору.

c8f8f682d0329062d0728727e08756db Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Такий тандем знайде місце в гардеробі навіть тих, хто вважає фіолетовий колір досить похмурим. Мікс цих тонів може використовуватися як в окремих предметах одягу (піджаки, накидки, кардигани), так і аксесуарах.

Фіолетовий і помаранчевий тон

Ця пара виглядає дуже життєрадісно і досить популярна, особливо серед молоді.

9c0da860e37c0a6de75c9e7a9a7fe5da Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Яскравість апельсинового відтінку посилюється поруч з насиченими і пастельними фіолетовими тонами. При підборі оранжевого кольору слід приділяти увагу світлим відтінкам.

Фіолетовий і жовтий

Це поєднання також вторить природі, демонструючи тепло сонця і стриманість фіалок, схожість з «братками». Яскравість жовтого кольору здатна вигідно підкреслити різні фіолетові відтінки.

dd2fa26ada9fd65861f2f08a6fa2e4a8 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

При цьому, насиченість жовтого і фіолетового повинні бути рівносильними. Допускається подібне взаємне поєднання в одязі, а при її однотонності – в аксесуарах, взуття в теплу і холодну пору року.

Фіолетовий і синій

Гармонія з родинним кольором відрізняється спокоєм і врівноваженістю. Ця комбінація добре поєднується з білими, бежевими деталями.

e0fd6425669a49196d44d1c8f57ad5e3 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Яскрава блакить, блакить разом з фіолетовими тонами доречна для повсякденного і святкового одягу. При меншій яскравості комбінування кольорів органічно виглядає під час ділових зустрічей, співбесіди тощо

Фіолетовий і рожевий

Це поєднання допомагає створювати жіночні, романтичні образи. Органічно виглядають вбрання з різноманітними рюшами, оборочки, пишними спідницями. Таке помітне, яскраве рішення – прекрасний молодіжний варіант для літніх прогулянок.

01a2fd1bd3ebcc506b94d0e11ab6aacd Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Гармонійно виглядають вироби світло-фіолетових тонів разом з рожевими, кораловими, помаранчевими доповненнями. Яскраві рожеві тони добре комбінувати з аметистовими, темно-синіми відтінками.

Фіолетовий і сірий

Додавання фіолетових акцентів додає загадковості і деякої пікантності нарядам нейтрального сірого кольору. Ці холодні тони можна варіювати в різних пропорціях. При цьому краще віддавати перевагу сірим відтінками без зелені, жовтизни.

e16d27b24f6e9696a1ba28ac6b15ff5d Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетового

Найбільш сприятливо виглядає поєднання темно-фіолетових відтінків зі світло-сірими. Додавання яскравих аксесуарів надає цій парі певного шарму, жвавості. Для вечірніх туалетів відмінно підходять комбінації фіолетового кольору з сріблястим сірим.

Аксесуари та взуття

Поряд з визначенням домінуючих кольорів і різних акцентів слід враховувати, для якого приводу вибирається наряд. Відповідні варіанти повинні вписуватися в правила колірного сполучення.

Вечірнє плаття з м’якої тканини фіолетового кольору слід доповнювати аксесуарами з гами вбрання. Додати цілісності образу під час party, званої вечері допоможуть прикраси з золота і срібла.

5f5712dda694577ea3420ade48ed210c Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетовогоПри повсякденному вбранні цього тони підходять більш різноманітні додатки, які «грають» зі світлом. Тут можна використовувати біжутерію, що імітує дорогоцінні метали, або з натурального дерева, шкіри.

Одягаючи фіолетову сукню, слід бути обачними при додаванні до нього різних елементів, аксесуарів. Довгий розкішний наряд цілком достатньо доповнити ниткою перлів і клатчем, взуттям відповідного відтінку.

ff9477fbfed75fb670a0d4e28153f864 Фіолетовий колір: поєднання в одязі, що означає, кому йде, з чим носити, відтінки фіолетовогоВиходячи з правил поєднання кольорів, сумочка та взуття повинні бути однакового кольору. Взуття різних фіолетових відтінків має обов’язково доповнюватися гармонують їм аксесуарами (сумочка, шарф і ін).

З чим поєднується фіолетовий

Для додання образу загадковості і неординарності, важливо знати, який колір в одязі поєднується з фіолетовим – це своєрідна пам’ятка тим, хто бажає зробити свій образ. Багатогранність відтінків обумовлює необхідність їх поєднання з одним яскравим або нейтральним кольором, а не декількома, щоб бути стильною і неповторною.

Не слід надмірно додавати занадто експресивні тони, щоб образ був гармонійним. Пропорційний підбір кольорів дозволить не одягатися з голови до ніг у чорне, а знаходити індивідуальний закінчений неперевершений образ.

Правила використання фіолетового в гардеробі

10 прикладів, як поєднувати фіолетові відтінки в одязі:

Як і з чим носити фіолетові речі — правила колористики:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради