ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

Будь-яка інформація сприймається правильно лише до того моменту, поки відомо значення будь-якого з сказаних слів. При спілкуванні в будь-якому середовищі, в тому числі і молодіжної, може знадобитися розшифровка значення невідомого слова або сполучення букв. Таким невідомим може стати абревіатура ЧСВ.

Вислів відоме більшості християн – «Бог противиться гордим!», має більш глибоке значення. У грецькій мові слово «гордий» звучить, як «гиперфания». У перекладі з еллінського префікс «гіпер» – «понад», а корінь «фанія» – «явище».

Розшифровка слова гиперфания дослівно – це показовість. Таким чином, Бог противиться всім, хто виставляє себе, як кращого в чому-небудь. Така поведінка характерна для представників молодіжного середовища, у яких велике ЧСВ.

Що таке ЧСВ

ЧСВ (розшифровка в молодіжному середовищі звучить – Почуття Власної Важливості) є одним з модних сполучень букв. Інтернет-спілкування має свої особливості. Тут немає можливості доповнити мова інтонацією і мімікою. Зате є деякі усіма прийняті короткі позначення ємних понять. Контекст використання конкретної абревіатури, як правило, зовсім недружній.

ba2775bd278a12aeb4b23e5ce732ae59 ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

Поєднання літер фігурує в сюжетах тематичних картинок, висміюють певну категорію молоді. Їх можна зустріти в уїдливих коментарів. Використовується абревіатура в основному в молодіжному середовищі.

Значення виразу часто плутають з егоїзмом, але це різні характеристики.

Під впливом ЧСВ втрачається здатність тверезо оцінювати ситуацію. Все, що відбувається сприймається, з точки зору хворобливого его. Більшого поширення ЧСВ досягло в російськомовному інтернеті. Його поява справедливо пов’язують з російським варіантом викиэнциклопедии Луркморье. Саме там вперше з’явився і став популярним новий сучасний мем.

ЧСВ (розшифровка в молодіжному середовищі іноді, може звучати, як Почуття Власної Величі) має іноземне коріння. У світі вперше трактування поняття ЧСВ зустрічається в працях Карлоса Кастанеди. У третій книзі «Подорож до Ікстлану» та інших працях йдеться про те, що ЧСВ не є вродженим.

Протягом життя, особливо в підлітковому віці, воно набувається, як відповідь на взаємодію із зовнішнім світом. Під впливом почуття важливості у людини змінюються пріоритети, залишаються тільки ті з них, які погоджені з ЧСВ. Під впливом помилкових установок людина здатна навіть на нерозумні шкодять життя вчинки.

Стан характеризується, як деструктивне, воно породжує дії, спрямовані тільки на підтримання власної значущості. Втрата ЧСВ — одна з умов для прийняття відповідальності за свої вчинки. За словами Кастанеди, так з’являється стан воїна. Особливе стан характеризується, як розосередження загальної уваги разом із станом внутрішньої мобілізації.

367214555cbc0d71b9202a1c9a240f48 ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосуванняЧСВ це розшифровка в молодіжному середовищі означає — почуття власної важливості.

Яскравим прикладом такого почуття може служити момент занурення в цікаву роботу. Внутрішні сили досягають найвищої точки ефективності, продуктивні дії, людина, яка займається улюбленою справою, в такі хвилини щасливий.

Приклади використання мови

У людей старшого покоління, вихованого пионерией і комсомолом, подібна поведінка зустрічається вкрай рідко.

Спілкуючись з молоддю, можна почути такі в’їдливі висловлювання:

 • — Схоже, що ЧСВ ти маєш завищене!;
 • — У тебе ЧСВ просто зашкалює, потрібно бути простіше;
 • — Перестань підвищувати свою ЧСВ за рахунок приниження інших;
 • — У тебе занижене ЧСВ. Ти явно себе не цінуєш.

Навіть якщо серед знайомих не прийнято вживання виразу, його значення потрібно знати, щоб не потрапляти в незручне становище. Будь-яке не правильно зрозуміле слово – привід для порушення комунікації. Розмова втрачає сенс, потрібні питання не вирішуються.

ЧСВ — це добре чи погано?

Іноді ЧСВ плутають з почуттям власної гідності. Особистість з розвиненим почуттям власної гідності приємна у спілкуванні і доброзичлива по відношенню до оточуючих. Присутня повага до власної персони, так і до інших. Коли хочуть зачепити почуття власної гідності, спеціально зачіпають, щоб образити.

0fa3286c76ca6add9f0b7d6d18530418 ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

Критика власної важливості спрямована виключно на цю рису. Позбувшись від ЧСВ, людина стає по-справжньому невразливим. Для безпідставних звинувачень більше немає приводу. А необґрунтована критика більше не забирає сили на виправдання і доказ власного всебічного переваги.

Чим небезпечне ЧСВ

Людина, схильний до цього пороку, вважає себе кращим і самим досвідченим, без вагомих на те підстав, а це прямий шлях до деградації. Займаючи таку позицію, створюється зашореність сприйняття дійсності. Не зважаючи на чужу точку зору, велика ймовірність пропустити раціональне зерно, як наслідок, у важких випадках може наступити відсутність розвитку.

Замикаючись в собі, не приймаючи і не прислухаючись до чужої точки зору, навпаки, постійно критикуючи всіх і заперечуючи чужу думку, є небезпека втратити справжніх друзів і в підсумку залишитися на самоті. Така поведінка викликає в інших у кращому разі подив, в гіршому – відторгнення.

Таким чином, негативні сторони впливу ЧСВ можна звести до кількох пунктів:

 • погіршення відносин з рідними, друзями і колегами;
 • прогресуюче звуження кола спілкування;
 • виділення із загального ряду тільки тих подій і фактів, які пов’язані з його власною персоною;
 • неприйняття чужої точки зору, як наслідок зупинка в саморозвитку.

Сучасна людина може жити і розвиватися тільки в спілкуванні з іншими.

Завищене ЧСВ

Визначити, що у кого-небудь з оточення є така нехороша риса, можна за такими ознаками:

 • індивідуум нав’язує всім свою точку зору, виступаючи при цьому в ролі наставника;
 • занадто багато питань вирішується суперечкою, агресивним відстоюванням своєї точки зору;

3da448a2b0861b3a0e18b53442bac18d ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

 • залучення загальної уваги до власної персони, прагнення завжди бути в центрі уваги, часом будь-яку ціну;
 • мстивість, як яскрава риса характеру. Прагнення помститися за критику, навіть якщо вона була справедливою;
 • пильна увага до чужих помилок, прагнення піднестися, принижуючи інших.

На щастя, в реальному житті таких персонажів не так багато, чого не скажеш про віртуалі. В середовищі, де легко сховатися за яскравим ніком, як через збільшувальну призму видно всі найгірші нахили. Найбільше число людей із завищеним почуттям величі спостерігається в середовищі відомих медіаперсон.

Вони настільки захоплюються тією роллю, яку грають на публіці, що переносять подібний стиль спілкування і в звичайне життя. В той же час є випадки, коли доводити власну значимість необхідно з тієї ролі, яку людина займає в суспільстві.

Завищеними ЧСВ не є для наступних категорій:

 • люди небезпечних професій, наприклад, військові живуть по своїм законам«. Якщо людина з більш високим званням вимагає беззаперечного підпорядкування, його поведінка продиктована дотриманням субординації і порядку, на яких і тримається дисципліна;
 • шарлатан, який продає липове ліки, буде роздмухувати своє ЧСВ до нескінченності. Він робить це тільки для того, щоб довірливі покупці не сумнівалися в аргументованості його слів;
 • жорсткість критики експертів в чому-небудь базується на доскональному знанні предмета спору і з особистими характеристиками не має нічого спільного.

a19a4af264a1561a2de9400f226b2f31 ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

Та роль, яку люди грають в суспільстві, може характеризувати стиль поведінки, схожий з ЧСВ. Але до характеру це не має відношення, тільки якщо люди вміють поза своєї професійної діяльності абстрагуватися від роботи.

Занижене ЧСВ

В деякій частці це почуття має бути у кожної людини. Занижене ЧСВ так само небезпечно, так як у всьому важливо підтримувати баланс. Потрібно прислухатися і довіряти чужої думки, але й не поступатися власними принципами. У віртуалі важливо не реагувати на завідомо порожні в плані розумного продовження суперечки і питання.

Підліткове ЧСВ

ЧСВ (розшифровка в молодіжному середовищі іноді звучить, як Почуття власної величі) по відношенню до підлітка найчастіше використовується справедливо. І на те є свої причини. Підлітку важливо завоювати увагу навколишніх. В силу малого досвіду методи завоювання загального схвалення можуть бути не адекватними.

Дівчата люблять говорити про себе і знаходяться в постійному пошуку молодої людини, який оцінить їх унікальність. Хлопці, крім розмов про власну персону, люблять вибудовувати теорії і ділитися власною думкою. У період дорослішання молоді люди дуже болісно реагують на критику. Їх головною метою може бути самоствердження в суспільстві собі подібних.

338e32868bc0f426b81d2cfafa7cdad6 ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

Їм властива зарозумілість, нелагідність, невміння прислухатися до чужої точки зору. Прагнучи будь-якою ціною зайняти становище лідера у компанії, такі молоді люди буквально «йдуть по головах». До них найчастіше застосовується уїдливе зауваження, власне в цьому середовищі воно і з’явилося і найчастіше використовується.

ЧСВ в інтернеті

У реальному житті є більше приводів задуматися про те, яка реакція буде у відповідь на сказані слова і вчинки. У віртуалі з’являється помилкове відчуття безкарності. Можна легко змінити нік, свій IP адреса.

Проявляються найгірші риси характеру, деколи в гіпертрофованому вигляді. Іноді, коли є можливість познайомитися з людиною в реальному житті, виникає почуття здивування, наскільки це приємний у спілкуванні людина.

ЧСВ в ВК

ЧСВ (розшифровка в молодіжному середовищі знайома більшості володарів акккаунтов в ВК) як риса характеру висміюється в коментарях і численних картинках. Реакція на несправедливе зауваження тільки підливає масла у вогонь. Якщо є впевненість, що зауваження безпідставне, краще не реагувати.

Бурхлива реакція дає привід висміювати і далі, так як виправдання – одна з ознак бажання здаватися бездоганним і краще інших.

Картинки з тематичними малюнками гуляють по мережі. Відповідаючи на одну, має шанс отримати ще кілька навздогін. Є можливість відгородитися від жартівника налаштуваннями профілю, але це теж не вихід. Разом з ним можна позбутися і потрібних знайомих. Найкраща тактика – відповідати гранично дружелюбно і не піддаватися на провокації.

ЧСВ в іграх

Більшість інтерактивних ігор засноване на командному підтримки. Гравець, з завищеними ЧСВ не рахується з інтересами інших гравців, команда в підсумку програє від його дій.

6fe7074708243b52fec8f56dd0e41984 ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

А у відповідь на справедливі звинувачення зазвичай звучить щось на кшталт: «Я зробив усе як треба, а інші діяли неправильно, недостатньо швидко, продумано і так далі». Природно, що у відповідь знахабнілому гравцеві «прилетить» звинувачення в ЧСВ.

Афоризми і фрази людей з ЧСВ

Люди з підвищеним ЧСВ часто пишуть наступні фрази:

 • Я найкращий у тому-то.
 • Мої дії самі вірні, самі результативні.
 • Я роблю так, як вважаю за потрібне, думка інших неправильне.
 • Ну і що, що хтось більше написав (працював, думав), я-то краще!

Відсутність авторитетів і уваги до решти відразу позначають таких учасників.

Як реагувати на зауваження?

Будь-яка критика, в тому числі і звинувачення в «розпухлою» ЧСВ, боляче ранить і викликає неприємні емоції.

Є 3 неправильних способу відповіді на критику:

 • виправдовуючись, людина займає принижену позицію. На жаль, це найпоширеніший спосіб реагування, приблизно 60%. Як тільки людина починає виправдовуватися, у опонента виникає враження, що він вже визнає свою провину;
 • контратака, звинувачення співрозмовника в тому ж, у чому він звинувачує інших. Така реакція зустрічається в 20% випадків. Цей вид реагування дозволяє зберегти обличчя, але безповоротно псує відносини;
 • мовчання у відповідь дозволяє зберегти обличчя і не остаточно зіпсувати відносини. Така реакція зустрічається в 10% випадків. Єдиний недолік, який зводить нанівець всі переваги такого способу реагування полягає в тому, що людина, смолчавший в подібній ситуації, особливо якщо звинувачення безпідставні, завдає великої шкоди своєму здоров’ю. Людині необхідна розрядка після необґрунтованої критики, будь-яка активна дія, хоча б розірваний аркуш паперу. Головне — не зриватися на живих людях.

4ca4726dea1ae8e6223a0103fc7fcabb ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

Найпростіше ігнорувати, не приймаючи зауваження близько до серця, але це не конструктивний шлях і пряма можливість втратити стосунки з людиною.

Правильна реакція на уїдливе зауваження залежить від справедливості звинувачення:

 • у випадку повної впевненості в необґрунтованості звинувачення, слід поставити зустрічне питання, на чому базується дане звинувачення. Тон питання повинен бути гранично доброзичливим, не можна єхидствувати і ні в якому разі ображати у відповідь. Така форма спілкування може стати конструктивним продовженням розмови, звичайно, якщо опонент налаштований на продовження розмови;
 • якщо є ймовірність, що своїми діями людина, що піддався подібної критики, міг сам її спровокувати, потрібно частково погодитися, намагаючись звести розмову до нешкідливої жарті, наприклад, похваливши спостережливість опонента;
 • у разі якщо людина явно не налаштований на доброзичливе продовження розмови, відповідні фрази не повинні містити нічого зайвого. Не можна давати опоненту ґрунту для продовження критики, повинна бути тільки доброзичлива реакція. Фрази повинні бути короткими не більше 5 слів, не повинно бути виразів типу «Так…, але», тому що подібна конструкція сприймається як заперечення і дає підстави для продовження конфлікту.

У будь-якого конфлікту є позитивна конструктивна сторона. Є можливість поглянути на себе чужими очима. У разі якщо велика ймовірність, що звинувачення не безпідставні, є сенс переглянути свої пріоритети. Не так часто, але буває, що чоловік, який вказав на недолік, бажає тільки добра.

Як приборкати почуття власної важливості

Побачити себе «зі сторони» завжди корисно, а реагувати на конструктивну критику — значить йти по шляху поліпшення.

Подолати погану рису можна, здійснивши кілька послідовних кроків:

 • чистий аркуш потрібно поділити на 2 рівні частини: праворуч пишуться позитивні риси, зліва – негативні;
 • потрібно піддати аналізу останні конфліктні ситуації з точки зору справедливості зайнятої точки зору;
 • на іншому чистому аркуші потрібно написати імена тих, хто був незаслужено ображений словами і діями тестованого;
 • необхідно зробити висновки і сформулювати нову лінію поведінки, без утиску чужого гідності;
 • для мотивації можна укласти з собою парі на виконання поставленого завдання зміни своєї лінії поведінки.

e2d84473efca88f1e72b23d58bd98360 ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

Змінити себе — складне завдання, але при правильному плані дій вона під силу кожному. Інша сторона медалі, коли у людини занижене ЧСВ.

Для досягнення гармонії підійдуть наступні кроки:

 • у спорах, де людина свідомо більш обізнана, потрібно відстоювати свою точку зору, це піде на користь всім. Людина із заниженим ЧСВ набуває так відсутню йому впевненість у собі і власних знаннях. А інші учасники спору отримують цінну інформацію від близької їм людини;
 • потрібно зупиняти явно зарвалися сперечальників. Проковтування образи згубно позначається на здоров’ї і на репутації невпевненого в собі людини;
 • не соромно підкріплювати свої слова, посилаючись на перевірені джерела, якщо немає впевненості, що саме до слів мовця прислухаються. Можна аргументувати збігається з точкою зору шанованими спільними знайомими;
 • похвала — хороший привід виправити ситуацію. Не потрібно ховатися, коли хвалить начальник. Скромність хороша в міру, як і інші риси;
 • необхідно навчитися ігнорувати уїдливі зауваження, особливо коли вони адресовані лише з метою вивести з рівноваги.

В момент, коли ЧСВ приходить в норму, більше не шкодить оточуючим і не заганяє в жорсткі рамки невпевненої в собі людини, вивільняється багато енергії. Є хороша передумова для успішного саморозвитку та досягненні поставлених цілей.

Як ні парадоксально, але саме люди, що захоплюються літературою про особистісне зростання, особливо на початку захоплення, страждають від збільшеної ваги.

Потрібно спочатку бути розвиненою особистістю, щоб подібна інформація лягла на благодатний грунт. Книги Карлоса Кастанеди «Подорож до Ікстлану», «Окрема реальність» і «Казки про силу» будуть цікаві людям досліджують духовні практики. Можна байдуже ставитися до більшості мемів у молодіжному середовищі.

Вони виникли на благодатному ґрунті віртуального спілкування, зазвичай у віртуальному світі вони і залишаються. ЧСВ невіддільна від реального життя, його розшифровка в різних групах суспільства має загальні риси. Правильна установка самовизначення в суспільстві здатна надати новий поштовх до розвитку.

9aea14791c81a209d4ef00eb12fc24cc ЧСВ — що це значить, розшифровка в молодіжному середовищі, стадії у людини, як відповісти на сленг у ВК, іграх. Приклади застосування

У той же час, необгрунтовано завищений ЧСВ, як психологічно стійка риса характеру людини, на думку психотерапевтів, стає проблемою не тільки і не стільки для оточення, скільки для нього самого.

Крім того, що псуються відносини з важливими людьми, ця риса в своєму гіпертрофованому вигляді забирає багато сил і енергії, які з користю можна було б направити в інше більш продуктивне русло.

Оформлення статті: Анна Вінницька

Відео про розшифровці ЧСВ

Як розпізнати ЧСВ:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради