Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

Грузинські вина. Не дарма Грузія славиться своїм мистецтвом виноробства – адже саме в цій країні практично в кожному будинку займаються її виготовленням і сімейні рецепти переходять з покоління в покоління. Знаючі люди кажуть, що якщо ви хочете насолодитися справжнім вином, то слід покуштувати саме домашнього «кахетинського».

9d94d8f40c6f2ecd995279e589953234 Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

Тим більше, що готують його з найдавнішої перевіреної технології в закопаних у землю величезних глечиках. Причому спочатку в закритому стані активно бродить виноградний сік разом з мезгою, а потім, через місяць, виловлюється вся шкірка з кісточками і триває пасивне бродіння вже чистої винної основи протягом всієї зими.

Звичайно вино з винограду готують не тільки в Грузії. Але грузинське вино відрізняється від інших.

Варто відзначити, що саме гілочки, шкірка і ядерця винограду передають грузинському провину свої терпковатые нотки і надають яскраву колірну насиченість. Оскільки у складі напою відсутні будь-які домішки і добавки, а також він не проходить додаткової пастеризації, то красива ароматна рідина максимально насичена корисними речовинами.

Отже, такий продукт є не тільки досить легким і корисним для травлення і загального стану організму, але і добре засвоюваним алкогольним напоєм. Головне, завжди знати міру!

Домашній рецепт білого грузинського вина з винограду

Як правило, кахетинське біле готується без цукру, тому його відносять до категорії сухих вин. Чудовий насичений смак бурштинового або золотистого напою легко нагадає вам про літо, а уява відразу ж намалює соковиті виноградні кисті сортів Ркацителі» або «Кахетинський Мцване».

Хоча до такої благородної продукту зазвичай подаються рибні страви або легкі салати, все ж його можна подавати в якості легкого злегка охолодженого аперитиву.

e776ff05f91629c19e2248374ca34d6b Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

Інгредієнти:

 • Білий виноград – 10 кг.

Приготування:

1. Першим ділом готуємо стиглі грона білого винограду для подальших маніпуляцій. Щоб не вийшла закисшая «бражка», промивати його не будемо. Замість цього акуратно протремо ягідки вологим вафельним рушником, щоб не залишилося ворсинок, пилу та інших забруднень. Потім гарненько просушити їх і відправимо в яку-небудь дерев’яну або хоча б емальовану ємність, щоб було зручно розминати нектаринки разом з гілочками руками. Роздавимо кисті так, щоб вони максимально віддали свій сік.

Подрібнити виноград також можна пропустивши через м’ясорубку або «розтоптавши» дерев’яним товкачем.

2. Оскільки у нас під рукою немає справжньої грузинської ємності «кверви», отриману рідину разом з мезгою переливаємо у великий скляний бутель. Горлечко замотуємо складеної в три шари марлею, щоб вона злегка пропускала повітря, але не дозволяла потрапляти всередину сміття та пилу. Ставимо заготовку в темне прохолодне місце, наприклад, комору, щоб вино бродило близько 3-4 тижнів при температурі близько 12-15 градусів.

Якщо виноград недостатньо солодкий, то посилити бродіння можна додавши трохи цукрового піску. Також бажано періодично вміст бутлі розмішувати.

3. Намагаючись не «перебультыхать» вино, обережно зціджуємо його через марлю (можна додатково з ситечком), щоб отримати чисту рідину. Мезгу викидаємо. Бурштиновий напій розливаємо по пляшках і щільно закорковуємо їх. Ставимо в прохолодне місце ще на 4-6 місяців.

До речі, молоде вино хоча і вважається недобродившим, все ж його вже можна дегустувати відразу після зціджування.

Приємного апетиту!

Червоне грузинське вино по домашньому имеретинскому рецептом

Зазвичай, червоне домашнє вино в Грузії готується з винограду Сапераві». Саме цей сорт володіє неповторним кольором, що нагадує вишню і гранат одночасно. До того ж трохи терпковатые ягідки дають необхідну міцність напою – до 12-15 градусів. Однак у наших умовах можна спробувати і «Ізабеллу».

До такого сухого червоного вина краще подавати шашлики і м’ясо зі свіжими або тушкованими овочами.

50e8171e810bfe159b631acece02077a Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

Інгредієнти:

 • Червоний виноград – 10 кг.

Приготування:

1. Знімаємо всі виноградинки з гілочок і кожну ягідку обтираем вологим рушником. Обсушуємо і пересипаємо в дерев’яну ємність. Розминаємо руками до кашоподібного стану.

2. Переливаємо рідку масу разом з мезгою (залишки кожурок і зернятка) в посудину, шийку обв’язуємо марлею і залишаємо вміст бродити у прохолодному (температура повинна бути трохи нижче 15 градусів) обов’язково темному місці на 1,5-2 місяці

3. Проціджуємо і фільтруємо молоде вино, а потім розливаємо по пляшках і вкладаємо їх на бік в погребі. В ідеалі витримуємо його в прохолоді і темряві близько року, а потім подаємо до столу і насолоджуємося справжнім домашнім виноградним напоєм.

Приємного апетиту!

Як приготувати домашнє вино з винограду з грузинським рецептом?

Багатьом не подобається сухе вино, тому крім винограду у складі напою може бути використаний цукровий сироп. Повозитися доведеться трохи довше, але результат порадує своїм кольором, ароматом і присмаком.

Якщо спробуєте самостійно приготувати вино у себе вдома вперше, то краще всього спочатку отримати 3 літри бурштинової або гранатової рідини, а потім вже замахуватися на великі обсяги.

4d0579db1a502959f993d55dc00cadb7 Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

Інгредієнти:

 • Виноград винного сорту — 1,5 кг.
 • Вода – 2,5 л.
 • Цукровий пісок – 600 гр.

Приготування:

1. Переберемо грона винограду, видаляємо сміття і гілочки, щоб залишилися тільки ягідки. Їх промиваємо і відкидаємо на друшляк. Гарненько просушуємо, щоб не було небажаної вологи, і розминаємо товкачем або прямо руками.

Найкраще виноград протерти влажноватым рушником, щоб на поверхні ягід залишилися винні дріжджі.

2. Наступним етапом займемося приготуванням солодкого сиропу. Чисту воду наливаємо в каструльку і вмикаємо під нею нагрівання плити. Як тільки рідина стане теплою, додаємо цукровий пісок і гарненько його розмішуємо. Чекаємо повного розчинення кристалів і відключаємо плиту.

3. Виливаємо ягідну масу в скляний бутель або велику банку заливаємо зверху ще теплим цукровим сиропчиком. Обертаємо горловину марлею і ставимо в тепле (близько 20 градусів) темне місце на 3 тижні. Двічі в день перемішуємо винну масу довгою дерев’яною веселкою, щоб мезга не прокисла.

4. Процідивши молоде незріле вино, залишаємо ємність з ним ще на один тиждень в темному, але вже прохолодному місці, щоб винні дріжджі осіли у вигляді білого осаду.

5. Намагаючись не порушити шар з дна ємності, розливаємо майже готове вино по пляшках. Його вже можна пити, але краще витримати в закупореному стані ще від півроку до року в прохолодному погребі.

Приємного апетиту!

Грузинське виноградне вино по європейській технології

Якщо за грузинської технології в справу йде повністю вся кисть, то за європейською сусло повинно бродити без мезги – сировина повинна бути тільки з чистого виноградного соку.

Єдино, для червоного вина допустимо залишати шкурки ягідок, але кісточок і тим більше гілочок там бути не повинно. Завдяки цьому виходить більш ніжний смак з ледь помітною терпкістю, а сам напій стає більш легким і слабоалкогольних.

7d22ddaa60e6e9adc1744f53084883cc Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

Інгредієнти:

 • Виноград винного сорту — 5 кг.

Приготування:

1. Сировина для вина за європейською технологією можна підготувати двома способами:

 • Знімаємо з кисті виноградинки і гарненько промиваємо їх. Обсушивши, розрізаємо кожну ягідку навпіл і виймаємо кісточки. Складаємо шматочки ягід в згорнуту в два-три шаруючи марлю і віджимаємо сік.
 • Пропускаємо виноград через соковижималку, а потім даємо отриманої маси відстоятися, щоб густота «впала на дно», а рідкий сік можна було акуратно перелити і використовувати далі в процесі.
 • 2. Зливаємо сік в бутель і залишаємо в темному місці при кімнатній температурі (до +25 градусів) на 21 день. Обов’язково ємність прикривають марлею, щоб не допустити попадання сміття і пилу. Потім зливаємо в чисті пляшки, щільно закорковуємо і відправляємо набиратися сил в погребі від 6 до 12 місяців.

  Таке домашнє вино буде мати смак, дуже схожий на справжні грузинські марки «Манаві» і «Цинандалі».

  Приємного апетиту!

  Напівсолодке вино з винограду з рача-лечхумскому методом

  Особливість рача-лечхумського методу в тому, що температура дозрівання виноградного сусла має бути всього 4-5 градусів. Хоча з-за цього процес бродіння буде йти трохи повільніше, природний цукор не буде повністю з’їла винними дріжджами і сам напій вийде приємного напівсолодкого смаку.

  До того ж з-за повільної ферментації буде посилене насичення рідини вуглекислим газом, а, отже, вона буде з бульбашками, хоча і її не можна буде віднести за якісними характеристиками до ігристим винам.

  ea75e34948c77a90fe8b8320d400988a Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

  Інгредієнти:

  • Виноград винного сорту — 10 кг.

  Приготування:

  1. Обтираем виноградні кисті вологим рушником, видаляємо засохлі листочки і інше сміття. Потім разом із дрібними гілочками добре розминаємо ягоди так, щоб всі «кульки» лопнули і дали сік. Якщо продукт досить зрілий і соковитий, то отриману масу перелити у велику скляну ємність. Закриваємо кришкою з невеликою прорізом, в яку вставляємо трубочку з кулькою, щоб відслідковувати процес бродіння. Ставимо в холодне (до 5 градусів максимум) темне місце, наприклад, у добре вентильований погріб.

  Якщо ж виноград не досить соковитий, можна розбавити розім’яту масу теплою кип’яченою водою в пропорції 1:1.

  2. Через 3-5 днів мезга спливе і, щоб вона не закисав, її необхідно буде перемішувати щодня по 1-3 рази. Оскільки температура ферментації вина у нас досить низька, то бродіння закінчиться тільки через 1,5-2 місяці. Залишається тільки відцідити молоде вино і розлити його по пляшках. Зберігати в холоді.

  Для більшої міцності можна додати трохи цукру і спирту, а тоді вже вийде не вино, а швидше портвейн.

  Приємного апетиту!

  Рецепт грузинського вина із винограду «Ізабелла»

  Наші чоловіки воліють ще з часів «сухого Закону» ставити домашні вина великими обсягами. Щоб якщо вже бутель, то не менше 25 літрів відразу! А оскільки в наших широтах добре росте в основному тільки винний сорт «Ізабелла», то багато хто відразу додають цукрового піску для отримання напівсолодкого і не надто терпкого смаку.

  До того ж у такому методі виноробства ставиться водяний затвор, який дозволяє прискорити процес ферментації і кріплення вина.

  69af5901bdcdf8566c1a34a306510dcb Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

  Інгредієнти:

  • Виноград сорту «Ізабелла» — 45 кг.
  • Цукровий пісок – 5 кг.
  • Вода – 5 л

  Приготування:

  1. Очищені від листя і гілочок виноградинки пересипаємо в емальований таз або глибоку велику каструлю і за допомогою дерев’яної товкачика або руками розминаємо так, щоб максимально виділився сік і не було цілих нектаринок.

  2. За допомогою лійки і марлі зливаємо сік в 25-ти літрову сулію і додаємо 4,8 кг цукрового піску. Розчиняємо його і ставимо в темне прохолодне місце, прикривши горловинку марлею. Вийде приблизно 15 літрів підсолодженої рідини.

  56407e5d015c8a1c9dedd3a731f67338 Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

  3. Відціджену мезгу не викидаємо! Доливаємо в неї 5 літрів кип’яченої води і решта 200 грамів цукрового піску. Через пару днів у нас вийде забродившее сусло, яке теж виливаємо в бутель до соку. Перемішуємо і закриваємо кришкою з тонким шлангом, який опускаємо в банку з водою – тим самим робимо водяний затвор, який дозволить виходити газу, але не допустить потрапляння всередину повітря.

  Слідкуйте за тим, щоб між кришкою і вмістом було обов’язково вільний простір, в якому буде накопичуватися виділяється газ.

  42400856892d03dd272b35b74cde8b71 Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

  4. Через 3 тижні бродіння в темному прохолодному (до 20 градусів максимум) місці мезга осяде, у водяному затворі перестануть з’являтися відходять бульбашки газу і рідина значно посвітлішає. Це вірні ознаки того, що ферментація закінчилася і вино можна проціджувати і розливати по красивих пляшках. Зберігати його слід в прохолоді, щільно закупорити, але обов’язково залишивши простір між вином і пробкою.

  Приємного апетиту!

  Відео — Приготування вина

  Ми не у всьому згодні з автором відео, але рецепт все ж цікавий.

  Приємного винопиття!

  Як бачите, не так вже й складно приготувати вино з винограду по-грузинськи в домашніх умовах. Звичайно, у нас не буде тих найяскравіших природних ноток, які з’являються завдяки клімату Грузії, так і сорти у нас трохи не ті, але все ж таки все, що зроблено своїми руками, буде обов’язково смачним і неповторним!

  8940d5e65e617ed8ceafd157ec50feee Рецепти приготування грузинського білого і червоного вина в домашніх умовах

  До речі, такий натуральний продукт буде хороший не тільки в якості напою, що бадьорить, але і виступить в ролі чудового маринаду хоч для м’яса, хоч для овочевих страв.

  Приємного апетиту і найсмачніших домашніх вин на вашому столі!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради