Лікуємо антуріум: хвороби листя і способи боротьби з ними

lechim anturium: bolezni listev i sposoby borby s nimi21 Лікуємо антуріум: хвороби листя і способи боротьби з нимиАнтуріум – елегантний тропічний квітка, здатний прикрасити собою будь-який домашній сад або оранжерею. Але наскільки він привабливий, настільки і примхливий – рослина висуває особливі вимоги у обслуговуванні, ігнорування яких загрожує появою різного роду патологій. Особливо вразливі листя: вони можуть легко стати жертвами як інфекційних, так і неінфекційних хвороб, а також шкідливих комах. Щоб не допустити розвитку недуг з подальшою загибеллю антуріума, слід розібратися, як проявляються хвороби та як з ними боротися.

Неінфекційні хвороби

Найчастіше причиною захворювань листя антуріума є невідповідні для нього умови утримання. Неправильне зволоження, неякісний грунт, несвоєчасна підживлення, недостатнє або надмірне освітлення – все це може спровокувати ряд проблем.

 • Сохнуть листя. Якщо в приміщенні недостатня вологість, листові пластини почнуть підсихати від кінчиків. Щоб зупинити цей процес, обприскуйте антуріум 1 раз на добу, а також 1 раз на місяць влаштовуйте йому теплий душ.
 • Антуріум не цвіте. Головна причина – порушення температурного режиму. Квітка теплолюбний, тому в літній час йому потрібно забезпечити температуру 22-25 градусів, а в зимовий – 16-18 градусів. У приміщенні не повинно бути протягів. Друге можливе пояснення – загнивання коріння, яке блокує розвиток примірника в період цвітіння. В цьому випадку краще всього пересадити антуріум в новий горщик з якісним дренажем (шаром керамзиту).
 • Якщо спочатку жовтіють листя, а потім темніють і покриваються коричневими плямами, значить в субстраті підвищений вміст кальцію. Необхідно замінити грунт.
 • Жовтіє листя. Це явище може мати два пояснення.
 • lechim anturium: bolezni listev i sposoby borby s nimi22 Лікуємо антуріум: хвороби листя і способи боротьби з ними

  • полив невідповідною водою – антуріум змінює забарвлення під впливом важких металів і хлору, тому поливати його потрібно чистої відстояною водою;
  • неправильне розміщення – жовтіє листя і від прямої дії променів сонця, тому рослину потрібно тримати в зоні розсіяного освітлення.

  Рада. Щоб волога не застоювалася в ґрунті, субстрат повинен бути пухким. Оптимальним варіантом буде суміш із листової землі, дрібного піску і торфу у співвідношенні 2:1:1.

  Вірусні хвороби

  Кількість інфекційних захворювань, які можуть вразити антуріум, дуже велике. Але якщо знати, як їх лікувати, масштаб небезпеки зменшується в рази, тому вкрай важливо навчитися розпізнавати симптоми хвороб і знати, що робити при їх виявленні.

  lechim anturium: bolezni listev i sposoby borby s nimi23 Лікуємо антуріум: хвороби листя і способи боротьби з ними

  • Септоріоз проявляє себе у вигляді утворення темно-бурих і коричневих плям на листках з їх подальшим почорніння. Лікування комплексне: заражені частини потрібно видалити, сам антуріум промити і обробити фунгіцидами.

  Увага! Щоб септоріоз не з’явився знову вже через кілька тижнів після лікування, обов’язково змініть умови утримання антуріума: знизьте температуру в приміщенні і скоротіть обсяг та частоту поливу рослини.

  • Борошниста роса. Дане захворювання легко ідентифікувати навіть на фото – на уражених ділянках антуріума утворюється борошнистий наліт. Листя починають скручуватися і в’януть. Рішення проблеми: обробка рослин фунгіцидами. Робити це потрібно при виявленні перших симптомів, так як хвороба поширюється дуже оперативно.
  • Іржа. Якщо жовтіє листя, а в їх нижній частині з’являється іржавий наліт, необхідно акуратно видалити всі заражені частини квітки, а здорові – протягом 2 тижнів лікувати системними фунгіцидами. Виконуйте обприскування 1 раз в 3 дні.
  • Фузаріоз. Про розвиток інфекції свідчить активне осипання листя. Хворий антуріум треба обов’язково ізолювати від кімнатних рослин і лікувати спеціальними багатокомпонентними сумішами.

  Боротьба з шкідниками

  Нерідко причиною погіршення здоров’я і зовнішнього вигляду антуріума є три шкідника:

 • Щитівка. Зона ураження паразитом – стовбур. Комаха живиться соками квітки, провокуючи його поступове зів’янення. Після виявлення щитівки необхідно вжити наступні заходи: приберіть рослина з саду, промийте всі його частини теплою водою, обробіть місця ураження інсектицидами.
 • Попелиця. Паразит живе на внутрішній поверхні листкової пластини і активно живиться її соками, що призводить до висихання антуріума. Розмножується попелиця дуже швидко, тому відразу ж після її виявлення рослина спочатку необхідно обробити інсектицидними препаратами, а через день промити теплою водою, щоб видалити всі залишки хімії.
  lechim anturium: bolezni listev i sposoby borby s nimi24 Лікуємо антуріум: хвороби листя і способи боротьби з ними
 • Червець. Головний симптом ураження квітки паразитом – утворення білого нальоту на листі. Лікування в цьому випадку досить просте – слід обробити заражені частини антуріума спиртовим або мильним розчином, а потім промити їх чистою водою.
 • Перед вами головні вороги листя антуріума: неінфекційні та вірусні хвороби, та особливо небезпечні комахи-шкідники. Щоб захистити квітка від цих згубних факторів, важливо забезпечити йому грамотний догляд з дотриманням всіх вимог утримання тропічного гостя в домашніх умовах. Тільки так можна якщо не попередити розвиток хвороб, то точно усунути їх на початковій стадії.

  А з якими хворобами антуріума стикалися ви?

  Лікування домашніх рослин: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради