Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Складно відшукати огородника, не пам’ятає про правила посадки кабачків і не застосовує знання на практиці. Раніше ця культура вважалася декоративною, що дуже цікаво. Плоди не було прийнято включати у звичний раціон до тих пір, поки насіння не вперше імпортували в Європу з Мексики.

Їх смак оцінили по достоїнству. Досвідчені садівники відзначили, що даний вид рослин є невибагливим і пристосовується до різних умов, а догляд за ним не передбачає складнощів. Тому його і висівають на розсаду, і у відкритий грунт.

6eb0e1ae5fd3efd60065cd706fcaa4b9 Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Але як визначити відповідний термін посадки? У цьому випадку все залежить від безлічі чинників: погодних явищ, наявності добрив, родючості грунту і належного догляду.

Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням за місячним календарем

Щоб гарантовано підвищити врожайність культури, необхідно вибирати найбільш сприятливі періоди. До того ж, знаючи про вдалі днями, вдасться заздалегідь спланувати хід роботи.

«Момент істини» припадає на травень. У цьому місяці можна сіяти насіння в грунт, і на розсаду (якщо вона підросла, її краще пересадити). Відповідні дні— 6, 15, 16, 20, 21, 25, 26, 27, 28, 29, 30 і 31 травня.

Грунт бажано віддати перевагу теплу, не поспішаючи з посівами, щоб плоди не промерзли. Слідуючи рекомендаціям, вийде домогтися багатого врожаю і приготувати справжній кулінарний шедевр.

У червні можна повторити процес. Благотворні дні— 2, 3, 4, 11, 12, 13, 14 червня.

У середній смузі і по регіонах

Вибираючи часовий проміжок, в який можна здійснити посадку, потрібно враховувати кліматичні особливості. У разі весняних заморозків процедуру бажано відкласти до кращих часів.

Рекомендується застосувати матеріал для укриття або перевірити, чи достатньо теплими є грядки.

c254e6eced932f805e7ac67a1c9bf395 Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Розсаду можна використовувати на 20 днів раніше покладеного терміну.

  • У Підмосков’ї (Середня смуга) посіви у відкритий грунт проводяться ближче до кінця травня.
  • У Сибіру і на Уралі період посадки випадає на початок червня.
  • У південній частині Росії грунтові посадки здійснюють в кінці квітня або початку травня.

Як правильно посадити кабачки насінням у відкритий грунт

Процес досить складний, особливо якщо враховувати підготовку насіння і грядок. Потрібно приділити цьому увагу, щоб підвищити врожайність без колосальних зусиль.

Набагато простіше задуматися про деталі відразу, ніж намагатися виправити помилки згодом. Не виключено, що в гіршому випадку з’являться шкідники і хвороби, від яких позбутися не надто легко.

Підготовка насіння кабачків до посадки

Щоб вирощування пройшло швидко і без зайвих проблем, насіння кабачків необхідно ретельно обробити. Якщо є загроза виникнення заморозків, можна вибрати сухі, оскільки пророслі з-за холодів можуть загинути.

efeb300bf39f7662458b3b4855b03c06 Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Приміром, їх вийде прогріти на сонці протягом тижня або, помістивши в пакетик, залишити на теплої батареї.

Кабачок — теплолюбна культура, тому зростання в таких умовах не сповільниться. Тим не менш, плоди не переносять хлор. Насіння краще замочувати настоявшейся воді, після чого пророщувати на серветці або папері.

db75083ec8882ca61db3c663649a1692 Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Результати виявляться не пізніше, ніж через 3 дні.

У спеціальних магазинах є можливість знайти насіння кабачків, вже піддалися обробці.

d4209bf163c54646d57bbb8bf5098a83 Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Зрозуміло, вони повинні бути висаджені в грунт сухими. Замочуванні необхідності немає.

Вибір і підготовка грядки до посіву?

Рекомендується віддавати перевагу добре освітленим місцям, відтіняється час від часу і захищеним від поривів вітру. Ні в якому разі не можна комбінувати кабачки з іншими гарбузовим культурами (кавуни, дині, огірки).

Вибирати одну ділянку на довгий термін теж небажано, інакше це істотно зашкодить плодам.

Ідеальний варіант — висадити їх на грядки, де вирощувалися бобові, буряк, морква чи картопля. У пріоритеті — пухкий грунт, насичена перегноєм.

Знадобляться органічні добрива. Для підготовки слід розпушити верхній шар землі і додати побільше гумусу або компосту, після чого присипати грунтом. Рослини можна посадити на теплі грядки, розмістивши дуги і клейонку на них.

abdceb3fe68371b657bb52673cdaf552 Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Щоб виготовити клумбу, потрібно зібрати раніше скошену траву, дочекатися, коли вона перепріє, і засипати родючою землею. Бажано застосувати готовий компост. Після здійснення посадки навколо грядки необхідно викласти сухе сіно, щоб не з’явилися бур’яни.

Як і на якій відстані садити насіння кабачків

Грядки обов’язково повинні бути підготовлені, також варто зробити лунки.

Насіння як слід обробити і висадити на відстані близько 60 см один від одного. Якщо використовуються сухі, садити в одну лунку рекомендується не менше 3-х. При посадці їх слід утопити пальцем на 1 см, і засипаємо землею.

c1f61c22f76d43c137b279c179df93bf Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Якщо є загроза заморозків, посадки можна сховати за допомогою плівки. Треба зробити рясне поливання теплою водою, щоб плоди не загнивали, повторюючи процедуру до появи сходів. Частота процесу — раз на 5-10 днів залежно від кліматичних умов.

Культура не відрізняється вологолюбністю, однак без поливу по мірі висихання грунту (під корінь) не обійтися. Не можна забувати і про підживлення рослини.

06e1e5458300903b0061d306050505af Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Коли прийде час збирати врожай, від поливів доведеться відмовитися або зменшити їх кількість.

В іншому випадку плоди просто згниють. Якщо кабачки вирощуються в теплиці або парнику, варто приділити увагу провітрювання, оскільки культура не переносить надлишок вологи. Розпушування, позбавлення від бур’янів, підгортання посівів — не менш важливі методи.

Як здійснюється підживлення?

Із-за дефіциту життєво необхідних речовин плоди загнивають або піддаються впливу шкідників. Компенсувати нестачу кальцію можна, використавши селітру.

Актуально застосування борної кислоти (в період зацвітання), препаратів для зав’язі («Бутон»), йоду (30 крапель), сульфату/гумату калію (для формування плодів).

9a9ac8c88e3dbbb45a9b38312a9b37b4 Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Рекомендується вибирати самозапильних види кабачків, оскільки вони краще переносять перепади температури і не потребують штучному запиленні.

Урожайні сорти кабачків для відкритого ґрунту

1. «Аеронавт». Один з найбільш затребуваних і відомих видів. Сорт є ранньостиглим (40-50 днів), володіє чудовими смаковими властивостями, має ніжну і соковиту м’якоть. Вирощування можна здійснювати у теплицях, відкритому грунті і парниках. Плоди зберігаються досить довго, несприйнятливі до борошнистої роси.

2. «Зебра». Ранній строк достигання, смугаста забарвлення плодів. М’якоть соковита, жовтувата. Сорт відрізняється стійкістю до різких змін кліматичних умов та похолоданням.

3. «Білий». На відміну від вищезгаданих сортів, є скоростиглих (не більше 35 днів). Плоди білого кольору, м’якоть соковита, кремового відтінку. Висока врожайність, плоди зберігаються довго. Імунітет до небезпечних захворювань.

4. «Кавили». Скоростиглий (40 днів). Довгий період плодоносності, рясний урожай. Даний вид не потребує штучного запилення, так що вирощувати його можна не лише у відкритому грунті, але й в теплиці. Приємний смак, вдала консервація. Культура стійка до борошнистої роси.

5. «Мавр». Найбільш плодоносний гібрид цукіні. Тривалий термін вицвітання і зберігання, щільна і соковита м’якоть.

6. «Жовтоплідний». Середньостиглий кабачковий сорт (50 днів), має жовте забарвлення і дивовижний смак. До його складу входять корисні мінерали. Відмінно зберігається, несприйнятливий до борошнистої роси, сірої гнилі та антракнозу.

7. «М’ячик». Унікальний сорт. Завдяки назві можна здогадатися, що плоди мають кулясту форму. Підходять для консервації і фарширування. Ніжна м’якоть. Культура стійка до раптових холодів, вирощування можливо навіть під час заморозків.

Коли і як висаджувати розсаду кабачків?

У містах з помірним кліматом перевага віддається розсаді, щоб урожай вдалося зібрати раніше. Проте вирощування може сповільнитися після пересадки кабачків в нове місце. Необхідно з належною серйозністю поставитися до справи, щоб не виникло труднощів і похибок.

Висаджування на грядку здійснюється через 20-30 днів після появи сходів.Відстань між рослинами не повинна перевищувати 2-3 метри. Приділяти увагу розсаді потрібно, перевіривши зволоженість землі і неушкодженість земляного кома.

7d9190b82f0facfd80fd3c56513b3299 Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Грунт треба обов’язково ущільнити, потім провести поливання і прикрити грунт, щоб рідина випаровувалася повільніше.

Протягом кількох днів необхідно робити акцент на затіненість, щоб листя не згоріли. Жителі південних регіонів Росії не використовують такий спосіб, але він актуальний для тих, хто знаходиться на Півночі або в Середній смузі.

Розсаду бажано пересаджувати в затінене місце, використавши перед посадкою і після неї препарати для швидкого зростання. Рясна поливання не менш важлива для врожайності.

Догляд за кабачками у відкритому грунті після посадки

Грядка повинна добре пропускати воду і бути пухкої, варто орієнтуватися і на частоту прополок. Поливати плоди необхідно регулярно, але при цьому важливо не перестаратися (раз в 5-7 днів). Небажано використовувати холодну рідину, інакше плоди загинє.

Щоб підвищити родючість, не можна забувати про підгодівлі (в період цвітіння і активного росту). Ідеальний варіант — органічні добрива або настій коров’яку.

4108f472ae0fd49a427ff78dc3917050 Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

У деяких випадках застосовується штучне запилення, але цей процес не вважається обов’язковим і незамінним.

Перший урожай можна збирати по закінченні 20 днів після зацвітання. Плоди не будуть достатньо великими, але не менш важливо не допустити, щоб вони переросли.

9845443718abea4756e41a99124f370b Коли садити кабачки у відкритий грунт насінням: терміни посадки кабачків

Вони вважаються стиглими, якщо шкірка досить тверда. Час зберігання готових кабачків в холодному місці — 4-5 місяців.

Основні проблеми, пов’язані з вирощуванням

  • Не можна вибирати кислий грунт, оскільки підвищується ймовірність виникнення захворювань. Щоб її зменшити, можна скористатися народними засобами (гашене вапно, зола, вапняна мука).
  • Грядка повинна бути високою, щоб умови вирощування були комфортними.
  • Культура є теплолюбної, відповідно, різке похолодання їй тільки зашкодить. Також потрібно стежити за тим, щоб не було нестачі в теплі і освітленні.
  • Недостатня і несвоєчасна поливання сповільнить розвиток рослин.
  • Не можна допускати «сусідства» кабачків з іншими гарбузовим культурами, інакше з плодоносність знизиться.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради