Як випрати пір’яну подушку: кошти, рекомендації

Часто прання пухової подушки в домашніх умовах виявляється проблематичним, тому більшість людей вважають за краще доручити це завдання фахівцям з хімчистки. Неправильна обробка призводить до руйнування пір’яного наповнення. У такій ситуації не залишається нічого іншого, як покупка нових виробів. Є кілька порад, як відбувається прання подушок в домашніх умовах, і дозволена сушка таких виробів.

kak postirat perevuyu podushku: sredstva, rekomendacii44 Як випрати піряну подушку: кошти, рекомендації

Можна прати пір’яну подушку?

Наповнювачі подушок — це середовище для розмноження бактерій. Вироби з пір’я добре вбирають вологу, тому в них заводяться пилові кліщі, які здатні викликати алергію і дерматит. Не можна залишати розсадник білизняних кліщів без уваги, оскільки вони викликають жахливі відчуття під час сну і відпочинку.

Вироби з натуральних наповнювачів повинні регулярно піддаватися очищенню. Вибір методу прання залежить від особистих переваг. Ручна чистка подушок дозволяє контролювати ступінь очищення вироби. Але це дуже довгий процес. Прати подушки в пральній машині набагато швидше. Нижче в таблиці наведені основні нюанси кожного способу:

Варіант прання Особливості
Хімчистка Дорого
В машинці При неправильній пранні є ризик пошкодження наповнювача
Вручну Така чистка забирає дуже багато часу і зусиль

Засоби для прання

kak postirat perevuyu podushku: sredstva, rekomendacii45 Як випрати піряну подушку: кошти, рекомендаціїДля прання подушок в пральній машинці рекомендовано використовувати гель, а не сипкий порошок.

Стираючи пір’яну подушку будинку, важливо правильно підійти до вибору миючого засобу. Звичайний пральний порошок не підійде, тому що великі частинки, з яких він складається, забиваються в пір’яний наповнювач. Крім цього, такий засіб не діє сприятливо на структуру пера. Якщо ж довелося застосувати сипучий порошок, варто обмежитися невеликою кількістю в 40-50 р.

Прати пір’яні подушки краще всього засобами для делікатних тканин або пухових виробів у вигляді гелю. Прикладом таких засобів можуть бути «БиоМио» або «УниПух», які добре чистять, вимиваються з наповнювача і зберігають повітрообмін пір’я. Підійде і один з дідівських методів очищення з допомогою господарського мила. Воно володіє антибактеріальною дією, бореться з кліщами і не викликає шкірних висипань.

Краще обмежити використання кондиціонерів з ароматизаторами, оскільки їх їдкий запах викликає проблеми зі сном або головний біль.

Чистка подушок вручну

Ручний метод обробки — досить довгий і болісний процес. Хоч такий процес і займе майже весь день, дотримуючись певних інструкцій можна істотно скоротити час процедури:

kak postirat perevuyu podushku: sredstva, rekomendacii46 Як випрати піряну подушку: кошти, рекомендаціїРучна чистка виробів передбачає підготовку: необхідно вийняти пір’я і покласти в спеціальний мішок.

 • Для початку потрібно розпороти виріб по швах і дістати наповнювач. Пір’яний наповнювач стирається в спеціальних мішках, які можна купити в господарському магазині або зробити вручну. Пір’я потрібно акуратно розподілити по мішках і щільно зав’язати.
 • Наступний — етап замочування. Для цього підійде глибокий таз або ванну. У ємності потрібно розчинити миючий засіб (розчин мила або рідкий порошок). Занурити туди мішки і залишити на 3-4 години.
 • Після виконаних маніпуляцій, пір’яні мішки потрібно кілька разів ретельно прополоскати. Вистачить 4-5 полоскань. Полоскання відбувається до моменту, поки вода не стане чистою.
 • Останнім етапом у прання подушок вручну буде — сушка і віджимання. Ідеальним варіантом буде сушити пір’я під сонцем. Для цього їх потрібно віджати і просушити прям в мішках, перевертаючи їх кожні 2 години. Після повного висихання, пір’я потрібно розділити назад за чистим чохлам і зашити.
 • Рекомендації з прання пір’яної подушки в пральній машині

  Перш ніж почистити подушки, потрібно перевірити маркування на етикетці товару. Теоретично виробники стверджують, що не слід прати подушки з пір’я в пральній машині. Але існують деякі рекомендації з прання таких виробів в машині автомат:

  kak postirat perevuyu podushku: sredstva, rekomendacii47 Як випрати піряну подушку: кошти, рекомендаціїВикористовуючи побутову техніку для прання важливо дотримуватися правила — в барабан можна покласти тільки одну подушку.

  • Для такого заняття краще вибрати сонячний день. Це допоможе в процесі сушіння.
  • В один барабан варто закладати тільки одну подушку, виключенням будуть дві маленькі.
  • Необхідно використовувати м’яку рідина для прання.
  • Вибирати варто програму прання, яка адаптована для делікатних речей. Температура і швидкість обертання в такому випадку будуть знижені.
  • Після включення прання, важливо іноді поглядати на пральну машину. Якщо мокрі подушки виявилися занадто важкі, вони можуть навіть заблокувати барабан.

  Після першого прання в наповнювачі залишається миючий засіб. Тому рекомендується піддати його ще одній обробці. На цей раз слід прополоскати подушку на більш високих оборотах.

  Стираючи пір’яний наповнювач, варто застосувати трюк з тенісними м’ячами, які вкладаються в барабан пральної машини під час прання. Присутність куль призначений для розбивання пір’я. Можна скористатися й іншим методом. Він полягає у витяганні вмісту з середини і прання самого матеріалу. Проте таким способом не вийде помити всю подушку, а тільки матеріал, з якого вона виготовлена.

  Правила сушіння

  Ні в якому разі не рекомендується сушити подушки з пір’я в барабані машинки. Це може призвести до пошкодження наповнення. Випрані вироби з пера повинні висихати природним чином на відкритому повітрі, з допомогою сонця і вітру. Після вилучення з пральної машини, їх потрібно добре збити і розкласти в сонячному і провітрюваному місці. Принаймні, кожні 2 години їх слід перевертати і збивати, щоб пір’я рівномірно висохли і не збивалися. Після повного висихання, подушки будуть виглядати як нові.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради